Naujienos

 • Kauno kolegijos Tauragės skyrius plečia studijų programas2017 Rugsėjo 21d.
  Kauno kolegijos Tauragės skyrius plečia studijų programas

  2017 m. rugsėjo 18 d. Kauno kolegijos Tauragės skyriuje įvyko Tęstinių studijų mokslo metų pradžios šventė. Studentus ir dėstytojus sveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė, Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja Virginija Kondratavičienė.

  Kauno kolegijos Tauragės skyrius yra lyderiaujančios Kauno kolegijos padalinys, vienintelė aukštojo mokslo institucija Tauragės apskrityje veikianti jau 15-ioliktus metus. Skyriaus studentai – 91 proc. iš Tauragės, kiti iš aplinkinių rajonų – Šilalės, Jurbarko, Pagėgių.

  Anksčiau skyrius vykdė 3 studijų programas: buhalterinės apskaitos, verslo vadybos, įstaigų ir įmonių administravimo, mokėsi 500 studentų.
  Šiais mokslo metais, atsižvelgiant į atsiradusį poreikį, Tauragės apskrities gyventojams pasiūlyta Kauno kolegijoje sėkmingai vykdoma Socialinio darbo programa. Ją studijuoti padalinyje pasirinko 30 studentų. Specialybės dalykus dėstys Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros dėstytojai.

  Socialinio darbo studijų programa – vienkartinė, kitais metais Kauno kolegijos Tauragės skyrius vykdys ikimokyklinio ugdymo studijų programą (taip pat vienkartinę), kadangi Tauragėje trūksta ikimokyklinio ugdymo specialistų.

  Tauragės rajono savivaldybė vertina Kauno kolegijos Tauragės skyrių – domisi jo veikla, kviečia dalyvauti  įvairiuose renginiuose, atlikti užsakomuosius tyrimus.

  (Tauragės rajono savivaldybės informacija)

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugsėjo 18d.
  UAB ,,Egersund Net“ pasiūlyta unikali idėja – apmokyti ir įdarbinti Tauragės krašto jaunus žmones

  Rugsėjo 18 dieną savivaldybėje įvyko sutikimas dėl galimybės įgyvendinti UAB ,,Egersund Net“ pasiūlytą unikalią idėją – apmokyti ir įdarbinti Tauragės krašto jaunus žmones. Įgyvendinant šią idėją, siekiama profesinį mokymą priartinti prie realios darbo rinkos.

  Susitikime dalyvavo LR Seimo narė Aušrinė Norkienė, savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Virginija Eičienė, UAB ,,Egersund Net“ direktoriaus Anders Myklebust, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas, skyrių vedėjai, specialistai, Suaugusiųjų mokymo centro atstovai.

  Daugiau informacijos: https://www.taurage.lt/go.php/lit/Jauniems-tauragiskiams--unikali-galimybe-isilieti-i-darbo-rinka/1

   

                                  Tauragės r. sav. informacija

   

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugsėjo 11d.
  Konferencija „Žalioji strategija verslui" - planas Tauragės regionui

   

   

   

  Žalioji strategija verslui: planas Tauragės regionui – tai regioninė konferencija, kurioje susitinka ekonomikos ekspertai, žaliosios politikos atstovai bei socialiai atsakingo verslo specialistai ir drauge ieško geriausių sprendimų, padėsiančių užtikrinti šio krašto ekonominį augimą ir konkurencingą regiono ateitį.

   

  Konferenciją organizuoja VšĮ "Žaliosios politikos institutas" ir Tauragės rajono savivaldybė.

   

  Konferencija vyks 2017 m. rugsėjo 28 d., Tauragės kultūros rūmuose, Dariaus ir Girėno g. 3, Tauragėje, pagrindinėje salėje.

  Daugiau informacijos ir registracija: http://www.zaliojistrategija.lt

   

  Maloniai kviečiame dalyvauti. Renginys nemokamas!

   

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugsėjo 5d.
  Ternopilio miesto nacionalinio technikos universiteto studentai semiasi žinių TAVA įmonėse

  Jau antrą vasarą,  TAVA bei kitose verslo įmonėse trijų mėnesių vasaros praktiką atliko 12 studentų iš Ukrainos Ternopilio miesto nacionalinio technikos universiteto. Studentai ne tik sėmėsi žinių UAB "Molupis ir Ko", UAB "Televizijos komunikacijos ", UAB "Bremena", UAB "Lenktas medis", IĮ "Autoežeruona", bet ir turėjo galimybę kartu su verslininkais bei juos priėmusiais  šeimininkais aplankyti keletą Lietuvos lankytinų vietų bei  turiningai praleisti poilsio laiką.

   


   

  Bendradarbiavimo tikslas:

  2016 m. sausio 19 d. TAVA pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Ukrainos Ternopilio visuomenine organizacija „UniJa“. Šiuo susitarimu šalys išreiškia savo siekimą plėtoti bendras veiklas, siekiant sudaryti sąlygas efektyviam dialogui, kuris padės vystyti bendradarbiavimą tarp Ukrainos ir Lietuvos visuomeninių organizacijų, verslo struktūrų, švietimo įstaigų, valstybės ir savivaldos valdymo organų, teritorinių bendrijų ir žiniasklaidos.

   

  Šalių bendradarbiavimo tikslas yra sukurti abipusiai naudingą bendradarbiavimą tarp fizinių asmenų, visuomeninių asociacijų, privataus sektoriaus, valdžios bei valdymo struktūrų, siekiant gilinti bendradarbiavimą ir gerosios patirties studijavimą bei pritaikymą šiose srityse: partnerystės su verslu vystymas, siekiant pakelti žmogiškųjų išteklių (ypač jaunimo) parengimo kokybę ir jų adaptavimą veikti europietiškoje aplinkoje; bendrųjų projektų, skirtų verslumo iniciatyvos skatinimui ir partnerystės užmezgimui, siekiant organizuoti įvairių formų bendradarbiavimą su savo šalies ir užsienio įmonėmis, mokslo įstaigomis, organizacijomis ir įstaigomis, valstybinėmis institucijomis ir verslo struktūromis, įgyvendinimas; keitimasis moksline informacija ir aukštos kvalifikacijos specialistais; konferencijų, seminarų, apvalių stalų ir kitų mokslo bei švietimo priemonių įgyvendinimas, siekiant pasikeisti įgyta patirtimi ir susipažinti su Šalių istoriniu, kultūriniu paveldu bei šiuolaikinėmis aktualijomis.

   

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugpjūčio 29d.
  Tauragės apskrities verslininkų asociaciją papildė nauji nariai

  2017 m. rugpjūčio mėn. 29 d. TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA taryba pasveikino tris naujas įmones, papildžiusias TAVA narių gretas : UAB "Kava su knyga", UAB "Marko dizainas" ir Šedbaro advokatų profesinę bendriją.  Įmonių vadovai pristatė savo įmones ir papasakojo apie vykdomas veiklas. TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė pasveikino naujas įmones, įteikdama TAVA nario pažymėjimus bei palinkėjo aktyvaus bendradarbiavimo ateityje.

   

  1. UAB „Kava su knyga“ –  PEGASAS tinklo mažmeninės prekybos knygynas, kuriame galima įsigyti raštinių priemonių, įvairios lietuviškos sporto ar kitos atributikos. Veikia lojalumo programa.

  Bendrovė įkurta 2013 m, dirba 5 darbuotojai.

  Bendrovės direktorė – Aušrinė Steputienė.  

   UAB “Kava su knyga” kontaktiniai duomenys:

  Adresas: Bažnyčių g. 20A-1, LT-72253 Tauragė; tel. +370 655 10311; el. paštas: kavasuknyga@gmail.com.

   


  2. UAB „Marko dizainas“ - daugiau nei 10 metų patirtis dizaino srityje, leidžianti pasiūlyti aukščiausios kokybės paslaugas. Bendrovė profesionaliai įvaldė įvairias dizaino programas. Darbo principas – nuo kliento noro iki spaustuvės:  įsigilinę į kliento norą, pateikia jam originalų pasiūlymą, kruopščiai jį išbaigia ir atiduoda į spaustuvę. Bendrovės darbai: knygos ir informaciniai leidiniai; katalogai ir lankstinukai; reklaminiai plakatai, skrajutės; pakuotės; prekės ženklai, etiketės, logotipai; kiti projektai. 

  Bendrovė įkurta 2017 m.,  dirba 1 žmogus.

  Bendrovės direktorius – Marius Vaidaugas.

  UAB „Marko dizainas“ kontaktiniai duomenys:

  Adresas: Žemaitės g. 30-18, LT-72236 Tauragė, tel. Nr. +370 689 26048, el. paštas: marius@markodizainas.lt, tinkl. adresas: http://www.markodizainas.lt.

   


  3. Šedbaro advokatų profesinė bendrija ypatinga tuo, kad tai nėra tik teisininkų grupė, o stabili, darni ir profesionali KOMANDA. Šis ypatumas lemia, kad kontoros klientų problemas sprendžia ne vienas ar keli advokatai, bet visa kvalifikuotų ir sumanių teisininkų komanda. Komandinis darbo principas leidžia spręsti klientų problemas naudojant profesionalesnius sprendimo metodus, kuriems reikia gilesnių žinių. Klientai konsultuojami lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbomis.

  Įgyta profesinė patirtis advokatų kontoros steigėjui dr. Stasiui Šedbarui padėjo rasti tinkamus veiklos metodus ir užtikrinti kontoros veiklos kokybę teikiant teisines paslaugas Lietuvos ir užsienio šalių juridiniams ir fiziniams asmenims.

  Bendrija įkurta 1996 m.,  dirba 4 žmonės.

  Bendrijos advokatas – Kristijonas Paliutis.

  Šedbaro advokatų profesinės bendrijos kontaktiniai duomenys:

  Adresai: Kražių g. 4-1, LT-01108 Vilnius ir  S. Dariaus ir S. Girėno g. 22, II aukštas, Tauragė, tel. Nr. +370 5 2460 480, el. paštas: info@sedbaras.lt, tinkl. adresas: http://www.sedbaras.lt.

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugpjūčio 28d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2017 m. rugpjūčio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2017 m. rugpjūčio mėn.

   

   

  ATPIGO DOKUMENTŲ TEIKIMAS PER SISTEMĄ „E.SĄSKAITA“

    

  Atlyginimo dydis už vienos sąskaitos pateikimą verslo kritikos sulaukusiai Registrų centro informacinei sistemai „E. sąskaita“ sumažintas nuo 0,58 iki 0,28 Eur. Įsakyme nurodoma, kad atlyginimo dydis Registrų centrui apskaičiuojamas pusmečiui. Kito pusmečio atlyginimo dydį finansų ministras nustatys iki einamojo pusmečio paskutinio mėnesio pabaigos.

  Registrų centro administruojama sistema „E. sąskaita“ nuo liepos 1 d. privalo naudotis visi viešuosiuose pirkimuose dalyvaujantys tiekėjai, todėl asmenų, teikiančius dokumentus per Registrų centro sistemą, skaičius gerokai išaugo. Pagal naują tvarką per „E. sąskaitą“ turi būti pateikiamos PVM sąskaitos faktūros vykdant vidaus sandorius, įprastos sąskaitos faktūros, kreditiniai ir debetiniai dokumentai bei avansinės sąskaitos. Verslas nauja prievole buvo nepatenkintas, nes už kiekvienos sąskaitos pateikimą reikėjo mokėti po 0,58 Eur, o duomenis į sistemą kaskart įvesti rankiniu būdu.

         www.vz.lt

   

  NUO LAPKRIČIO 1 D. - KASOS APARATAI IR DARŽELIUOSE

   

  Nuo šių metų lapkričio 1 d. mokyklų, darželių valgyklose maitinimo paslaugas teikiančios įmonės turės įrengti kasos aparatus. VMI griežtina ir atsiskaitymo terminalų kontrolę. Nuo lapkričio 1 d. ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mokyklų ir profesinio mokymo įstaigose maitinimo paslaugas teikiančios įmonės turės naudoti kasos aparatus.

  Šių metų gegužės 1 d. įsigaliojo kita aprašo nuostata, kuri reikalauja registruoti visus atsiskaitymo terminalus ir jų žurnalus. Laikinai nenaudojamą kasos aparatą ar laikinai naudoti kitu adresu perkeltą kasos aparatą išregistruoti ar perregistruoti dabar nebūtina. Tai pat buvo panaikinta prievolė pranešti apskričių VMI, jeigu pasikeičia numatyta kasos aparato naudojimo kitu adresu pabaigos data.

  Aprašas papildytas nauju 171 punktu, kuris numato, kad VMI savo sprendimu išregistruoja kasos aparatą vienu iš šių atvejų:

  • kai ūkio subjektas išregistruotas iš Juridinių asmenų registro ar Mokesčių mokėtojo registro;
  • kai jis daugiau kaip 2 m. neteikia mokesčių deklaracijų ir VMI nustatyta tvarka nėra laikinai atleistas nuo mokesčių deklaracijų pateikimo;
  • kai ilgiau kaip 15 mėnesių neatlikta iš Lietuvoje leidžiamų naudoti kasos aparatų sąrašo išbraukto modelio kasos aparato profilaktikos ar remonto.

  www.vz.lt

   

  VMI SKELBIA NT MOKESČIO TARIFUS 2018 M.

   

  Dauguma miestų 2018 m. paliko galioti tokius pačius nekilnojamojo turto mokesčio tarifus kaip ir 2017 m.

  Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia savivaldybių sprendimus dėl 2018 m. nekilnojamojo turto (NT) mokesčio tarifų. Viso Lietuvos NT mokestinė vertė, kurią masiniu vertinimu nustatė RC, 2016 metų pradžioje siekė 42,73 mlrd. Eur. Ši suma yra 6,5% didesnė už 2011 m. fiksuotą mokestinę vertę. Tačiau bendra administracinės paskirties pastatų bei patalpų mokestinė vertė Vilniuje pagal naująjį vertinimą mažėjo vidutiniškai 12%. Masinis vertinimas, kuriuo nustatomos pastatų bei patalpų mokestinės vertės, atliekamas ne rečiau kaip kas penkerius metus.

  Fiziniai asmenys už nuosavybės teise priklausančius ir jų įsigyjamus gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinius (patalpas), žuvininkystės statinius ir inžinerinius statinius, kurių bendra vertė viršija 220.000 Eur mokestį sumoka iki einamojo mokestinio laikotarpio gruodžio 15 d. Nekilnojamojo turto mokestis už kitą mokesčių mokėtojų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų) nekilnojamąjį turtą turi būti sumokėtas iki kitų metų vasario 15 d. Juridiniai asmenys taip pat turi mokėti avansinius mokesčius.

  www.vz.lt

   


        Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

       

        UAB „Added Value“                                                      El. p.: arvydas@avalue.lt

        Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                          Mob. nr.: 8 (684) 48887

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugpjūčio 25d.
  Apie mus rašo

  Rajonų verslininkai, susibūrę į verslo klubus ar asociacijas, ne vien rengia šventes ar vakarieniaudami aptaria naujienas. Susivienijusios įmonės pigiau perka elektrą, degalus ar telefonijos paslaugas, o kai kada asocijuotos struktūros tampa jėga, ginančia verslo interesus nuo abejotinų vietos ar centrinės valdžios sprendimų.

  „Į Tauragės apskrities verslininkų asociaciją (TAVA) verslininkams verta stoti dėl kelių tikslų. Tai galimybė naudotis informacija apie konkursus, seminarus, verslo misijas, investuotojų pageidavimus, svarbius verslui įstatymų pakeitimus.

  Plačiau: http://www.vz.lt/verslo-aplinka/ekonomika/2017/08/24/verslininku-klubai-ir-elektra-pigesne-ir-daugiabuti-darbuotojams-galima-pastatyti#ixzz4qkl71sj4

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugpjūčio 17d.
  UAB „Egersund Net“ – apie galimybes apmokyti ir įdarbinti jaunus žmones

  Šiandien labai svarbu į darbo rinką įtraukti ir jaunimą, kuris dėl įvairių priežasčių pasirenka ne mokslo ar studijų kelią, tačiau išnaudoja savo galimybes dirbdamas. Kartu su darbo biržos bei savivaldybės specialistais aptartos galimybės padėti jauniems bedarbiams iki 29 metų, kurie nei dirba, nei mokosi ir, atsižvelgiant į jų individualius poreikius, teikti jiems darbo rinkos paslaugas ir priemones.

  Į susitikimą savivaldybėje atvyko TAVA nariai -  užsienio investuotojų įmonių direktoriai: ,,Netmark” generalinė direktorė Nomeda Volynko, UAB Egersund Net bendrovės direktorius Anders Myklebust, agentūros „Darbo turas“ direktorius Tomas Juodikis, TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė.

   

  Susitikimo metu taip pat diskutuota ir  darbo imigracijos tema ir stengtasi pamatyti teigiamus šio reiškinio bruožus. Verslininkai viliasi, kad įvairios diskusijos šia tema pastūmės politikus kurti valstybės interesus atitinkančią imigracijos politiką, kuri sugebės išnaudoti migracijos naudą ir išvengti klaidų. Darbo imigracija gali prisidėti prie didesnio konkurencingumo ir ekonomikos gyvybiškumo, todėl būtina sukurti lanksčią ir į valstybių poreikius reaguojančią užsieniečių darbuotojų priėmimo sistemą.

  Tauragės industriniame parke daugiau kaip dešimtmetį veikianti norvegiško kapitalo bendrovė „Egersund Net“ pristatė unikalią galimybę – apmokyti ir įdarbinti Tauragės krašto jaunimą. Puikiai idėjai pritariantis Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, ragino administracijos specialistus, verslo, darbo biržos atstovus, mokymo įstaigų bei įdarbinimo agentūros vadovus prisidėti prie iniciatyvos ir padėti jaunimui integruotis į darbo rinką.

  Susitikimo metu UAB „Egersund Net“ vadovas Anders Myklebust informavo, kad šiuo metu jų bendrovėje dirba daugiau kaip 270 žmonių. Nuolat kuriamos naujos darbo vietos, tačiau ne visada lengva rasti motyvuotus, norinčius kuo daugiau išmokti darbuotojus. Įdarbinant naujus žmones, būtina juos apmokyti- tai kartais užtrunka ir kelis metus.

  Bendradarbiaujant su Tauragės profesinio rengimo centru, suaugusiųjų mokymo centru, teritorine darbo birža bei rajono savivaldybe, jauniems žmonėms bus sudarytos galimybės įgyti specifinių, darbui gamykloje reikalingų žinių, derinti mokslus ir darbą. Pasak  UAB „Egersund Net“ vadovo, rengiant mokymo programą, vienas pagrindinių reikalavimų švietimo įstaigoms būtų matematikos ir anglų kalbos žinių tobulinimas.

  Išklausius pasiūlymus, aptartos galimybės organizuoti formalius ir neformalius mokymus, paraginti aktyviau juose dalyvauti niekur nedirbančius ir nesimokančius jaunuolius.

  Susitikimo metu taip pat pristatyta padėtis darbo rinkoje, įgyvendinami projektai, kompleksinės paslaugos jaunimui, teikiama parama, kuriant naujas darbo vietas. 

  Daugiau: https://www.taurage.lt/go.php/lit/Uab-egersund-net--apie-galimybes-apmokyti-ir-idarbinti-jaunus-zmones

  Skaityti plačiau
 • 2017 Rugpjūčio 9d.
  Versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projektą koordinuos konkursą laimėjęs Andrius Laucius

  Rugpjūčio 4 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjęs tauragiškis Andrius Laucius pareigas pradėjo eiti rugpjūčio 8 dieną.

  Versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialistas  bus atsakingas už  Europos Sąjungos iš dalies finansuojamo tarptautinio Lietuvos ir Lenkijos projekto veiklų koordinavimą ir įgyvendinimą. Taip pat už gerosios praktikos pavyzdžių rinkimą ir skleidimą, informacijos apie verslo aplinką Tauragės rajono savivaldybėje rinkimą ir analizavimą, projekto renginių organizavimą, pagalbą pradedantiems verslininkams.

  Visi, norintys pradėti savo verslą, gali kreiptis jau dabar el.p. andrius.laucius@taurage.lt arba tel. 86 72 29 843

  Daugiau informacijos: https://www.taurage.lt/go.php/lit/Versliskumo-ugdymo-ir-verslumo-skatinimo-projekta-koordinuos-konkursa-laimejes-andrius-laucius

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Sigma Trans
 • UAB SDG
 • UAB Senasis medvėgalis
 • UAB Bremena
 • UAB Onija
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • Telia Lietuva
 • UAB Metta
 • UAB Margas
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Dangija
 • UAB Tauraplastas
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • UAB Netmark
 • UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras
 • UAB Darbo turas
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Baltprojektas
 • UAB Selentė
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Tauragės vandenys
 • UAB Infoface
 • UAB Uliksas
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Rimsauga
 • UAB Gralis
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Added Value
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Egersund Net
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Švytis
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Feniksas
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Biceda
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Egidas
 • UAB Solregis
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Alantas
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Taurana
 • AB Modest

Naujienlaiškis

Prenumeruoti