TAVA atviro verslo savaitės 2018 m. akimirkos

TAVA atviro verslo savaitės 2018 m. akimirkos2018 Lapkričio 12d.

Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5-9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti "sėkmės" istorijomis.

Moksleiviai taip pat buvo kviečiami į Tauragės apskrities ligoninę, Tauragės rajono savivaldybę, Kauno kolegijos Tauragės skyrių.

Iš 44  įmonių ir įstaigų, sutikusių priimti moksleivius, apie 10 mokymo įstaigų vaikų, moksleivių ir studentų aplankė 21 įmonę.

 

Daugiau informacijos:

 

Vaizdo įrašas (Tauragės autobusų parke, Tauragės radijuje, Tauragės kabelinėje televizijoje bei Grifs AG):

 https://www.youtube.com/watch?v=RjUF74Eay6k&t=602s

 

Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

 

Lauksargių pagrindinės mokyklos moksleiviai

 

" 9 klasės mokiniai apsilankė namų restorane „Prezidento 50“. Restorano šeimininkė Justė Varškienė papasakojo apie restorano pavadinimo atsiradimą, ruošiamą maistą, meniu. Su mokiniais pakalbėjo apie sveiką mitybą, aptarė jų mitybos įpročius. Devintokai pasisėmė gerų emocijų, sužinojo apie išskirtinį požiūrį į maistą, paskanavo itališkų ledų. " 

 

"Lauksargių pagrindinės mokyklos mokiniai jau atidarė Atviro Verslo savaitę ir apsilankė  Tauragės Radijo studijoje :)

Moksleiviai buvo supažindinti su įmonės vykdoma veikla, buvo atsakyta į šimtus klausimų apie radijo stoties specifika ir veiklos ypatumus, turėjo galimybę išbandyti savo sugebėjimus tapti Tauragės Radijo laidų vedėjais." -  Tauragės Radijo informacija

 

Tauragės r. Batakių pagrindinės mokykla

"Mūsų mokykla prisijungė prie iniciatyvos „TAVA verslo savaitė 2018“, kurios metu 9 klasės mokiniai lapkričio 7 dieną vyko į UAB „ELKA Rainwear“. Tai Danijos kapitalo bendrovė, gaminanti vandeniui atsparius rūbus.

Mus maloniai pasitiko šios įmonės direktorė Rima Zeringienė. Mokiniai pamatė, kaip gaminama apranga žvejams, specialios paskirties drabužiai patalpoms valyti, apranga Danijos ir Norvegijos policijai. Direktorė pasidžiaugė, kad viena iš jų gaminamos produkcijos linijų yra „Fashion line“. Mūsų 9 klasės mokinė Austėja net pademonstravo vieną iš šios kolekcijos rūbų.

Tai rimta įmonė, per metus pagaminanti apie 300 tūkst. vienetų produkcijos, kuri iškeliauja į daugelį pasaulio šalių.

Ačiū direktorei, įmonės darbuotojams, kurie parodė šio verslo užkulisius."  - Mokytoja Lina Čeponienė

 

Tauragės "Jovarų" pagrindinės mokyklos moksleiviai

"Lapkričio 6 diena – „Karjeros diena“ 5-10 klasių mokiniams. Mokykla prisijungė prie iniciatyvos „TAVA verslo savaitė“, kurios metu mokyklos karjeros ugdymo organizatorė Aldona Pocienė inicijavo daugybę įvairių veiklų. Geresniam profesijų pažinimui mokykloje buvo pravesti pokalbiai apie mokytojo, buhalterinės apskaitos, specialiojo pedagogo, bibliotekininko profesijas ir netgi apie savanorystę. Todėl mokykloje lankėsi D. Jucikaitės kviesti svečiai iš miesto bibliotekos Ž. Maziliauskienė, S. Lėkytė. Apie savanorystės idėjas bei svarbą kalbėjo J. Butkienė, A. Šukys ir iš savanorystės Ugandoje grįžusi rajono tarybos narė R. Grigalienė. Specialiojo pedagogo darbą pristatė N. Jusčiuvienė, buhalterio darbo vingrybes aiškino I. Ikasalienė.

 Išklausę kalbų, padiskutavę apie keletą profesijų, mokiniai išvyko į ekskursijas įvairiose miesto įmonėse tam, kad praktiškai pamatytų ir susipažintų su Tauragės darbo rinka bei profesijų ypatumais. Vaikai lankėsi UAB „Kava su knyga“, „Elka Rainwear“, „Ansell Protective Solutions Lithuania“, „Tauragės medis“, „Netmark“, „Kristensen & Kristensen“, “Alantas“.

 Labai dėkojame visiems mokytojams, svečiams ir kitiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems organizuojant „Karjeros dienos“ veiklas. Tikimės, kad ši diena suteikė daugiau žinių bei privertė pamąstyti apie savo ateities profesijas."

Nuotraukų galerija:

https://photos.google.com/share/AF1QipN9QtrsefxXP_kYBN3SA9GBY9VGR_Cy3OSguDLNViq2pEQuQPpPmJZE2-NSeSd56w?key=MGNxaERMVExHTjB3TjV0SkVwenpZYVVWT3NENTdR

 

Tauragės „Aušros“ progimnazijos moksleiviai

"8a klasės mokiniai keliavo į UAB „Biceda“. Mokinius šiltai pasitiko įstaigos direktorius. Jis mokiniams, pasitelkdamas pateiktis, papasakojo  apie  įstaigos  veiklą, tai - A1, A2, A, B, C1, C, D, BE, CE kategorijų transporto priemonių vairavimo mokymas. Taip pat priminė nuo kokio amžiaus galima pradėti mokytis vairuoti, kokių reikia dokumentų, kokia mokymosi tvarka. Aptarė pagrindines dviračių vairavimo taisykles ir dažniausiai daromas klaidas. Supažindino, kokie eismo taisyklių pakeitimai įsigaliojo nuo lapkričio 1 dienos ir kokios gresia baudos už jų nesilaikymą. Mokiniai aktyviai pateikė klausimų. Baigiantis susitikimui, mokiniai padėkojo už įdomų pasakojimą, o direktorius kiekvienam padovanojo po rašiklį.

8b klasė lankėsi “Senajame Medvėgalyje” mokinius priėmė šiltai, vaišino arbata ir sausainiais, leido patiems mokiniams išbandyti virėjo profesiją.

Gana šiltas bendravimas vyko ir kanceliarinių prekių parduotuvėje „OFFICEDAY" ir  knygyne "VAGA", Kava su knyga kur darbuotojos papasakojo apie darbo specifiką, skatino skaityti knygas, diskutavo apie perskaitytas knygas. Čia apsilankė dvi 5 klasės.

7 kl. mokiniai lankėsi Team Kameleon Baltic bendrovėje. Administracijos  atstovė  supažindino mokinius su šios įmonės veikla. Parodė ir papasakojo kaip gaminį sukuria nuo pat pradžios iki pabaigos: pradedant jo sukirpimu, baigiant pakavimu ir perdavimu užsakovui. Šiuo metu  įmonė siuva nacionalinius norvegų kostiumus. Mokiniai galėjo pasigrožėti ir įvertinti jau pasiūtus kostiumus."

 

 

Tauragės "Vermės" gimnazija

"Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė D. Vaitiekienė su kolege,visiems gimnazistams išsamiai pristatė jau 18 metus gyvuojančią mokymo įstaigą, su gausybe studijų programų. Kas labai paranku tiems, kas nenori, ar neturi galimybių vykti studijuoti į kitą miestą.

Tauragės rajono darbo rinkos padėtį pristatė Užimtumo centro darbuotoja. Vilkyškių pieninės atstovė ragino mokinius stengtis mokytis, nes įvairių specialybių atstovų poreikis jų įmonėje tik auga.

Po pietų visos gimnazijos klasės keliavo į susitikimus su pasirinktų įmonių atstovais.

Net trys gimnazistų klasės (I c, II b ir IV c) panoro susipažinti su Tauragės ligoninės veikla, kur mokiniai turėjo galimybę pabuvoti greitosios pagalbos automobilyje, pamatyti įmontuotą pirmosios pagalbos techniką.

Kiti (II a ir TB1) keliavo į uždarąją akcinę bendrovę „BICEDA“, kur mokomi būsimi vairuotojai, dar dvi (I a ir I d) klasės domėjosi Tauragės kabelinės televizijos darbo specifika.

III b klasė bendravo su savivaldybės atstovais.

I b klasė bibliotekoje ne tik susipažino su bibliotekininko profesija, bet ir aktyviai dalyvavo įvairiose darbuotojų paruoštose rungtyse. Aktyviausieji apdovanoti prizais.

IV a klasė lankėsi Tauragės odontologijos klinikoje, kur susipažino su klinikos vadovu ir sužinojo, kokių specifinių gebėjimų reikia odontologui. Labiausiai visi džiaugėsi dovanomis – dantų šepetukais bei pasta.

II d klasė aplankė knygyną „Pegasas“, domėjosi šiuolaikinio knygyno paklausa, užsakymų tendencijomis, išlikimo konkurencingomis sąlygomis specifika.

III c klasės mokiniams parūpo baristo profesija, jie lankėsi pamėgtoje kavinėje „Vero cafe“, sužinojo, kiek ir kaip galima paruošti įvairių gėrimų, kada ir ką reikia žinoti baristui.

II c klasė aplankė Tauragė policijos komisariatą, domėjosi kelių eismo darbuotojų darbo sąlygų specifika, kriminalisto darbo ypatumais.

IV b klasė apsilankė moderniame europietiškame Tauragės restorane „Prezidento 50“. Ten su šypsena gimnazistus pasitiko restorano savininkė Justė Varškienė. Jauna verslininkė entuziastingai papasakojo apie savo šeimos verslo pradžią, restorano virtuvės ypatumus, pateikė daug naudingų pastebėjimų apie darbo organizavimą. Taip pat nekantraujant aplankyta virtuvė – svarbiausia restorano vieta. Mokiniai džiaugiesi turiningai praleistu laiku.

III a lankėsi Tauragės krašto muziejuje, kur susipažino su muziejininko darbu, su atnaujinamomis muziejaus erdvėmis ir naujais informacijos pateikimo būdais.

IV d klasės mokiniai lankėsi tarptautinėje žvejybinius tinklus gaminančioje įmonėje „Netmark“, kur vaikščiodami po gamyklos teritoriją, bendravo su įmonės specialistais, domėjosi gaminamo produkto paklausa, rinkos, bendradarbiavimo galimybėmis.

Aplankę tiek įvairių sričių bei sferų specialistų mokiniai susidarė įspūdį, ką galbūt norėtų savo gyvenime dirbti ar bent pabandyti laisvalaikiu, vasaros atostogų metu. Gal  net savanorystės pagrindu – komunikavimo įgūdžių gerinimui, tam tikrų kompetencijų lavinimui, patirties įgijimui, kuri tikrai pravers bet kurioje sferoje.

Karjeros dienos modelis mokykloje pasiteisino, tad kitais metais lapkričio mėnesį vėl bus organizuojama Karjeros diena." -  Inesa Altaravičienė, ugdymo karjerai konsultantė.

http://www.versme.org.

 

Tauragės r. Žygaičių gimnazija

"Lapkričio 6–10 d. Tauragėje vyko TAVA atviro verslo savaitė po Tauragės įmones, įstaigas. Trečiadienį 3G klasės mokiniai su klasės vadove V. Ūksiene apsilankė UAB „Tauragės vandenys“. Moksleiviai susipažino su Tauragės rajono vandentvarkos ūkiu, apsilankė patalpose, kur geriamas vanduo nugeležinamas filtrais, stebėjo kompiuteriuose vandens panaudojimo dydžius, apsilankė vandens skaidrintuvų siurblių salėse.

Tauragės profesinio rengimo centre vienuoliktokai lankė ir stebėjo įvairių profesijų besimokančių moksleivių praktines veiklas. Centre ruošiami apdailininkai, automobilių mechanikai, kosmetikai, kirpėjai, padavėjai, barmenai, virėjai ir kt. Rugsėjį sukomplektuota ir nauja specialybė – kompiuterinės įrangos derintojo.  Vienuoliktokai čia sutiko ir buvusius savo klasės draugus, kurie pasirinko mokytis profesijos įgiję pagrindinį išsilavinimą. Ekskursijos pabaigoje aplankėme Tauragės krašto muziejų, kuriame tik šį mėnesį galima išvysti gerai žinomą  XIII amžiaus eksponatą liūtuką (jis juk rastas Žygaičių seniūnijoje!). Taip pat apžiūrėta paroda „Vilko vaikų klajonės po Lietuvą“.

Už pagalbą ir kelionės organizavimą dėkojame ir mūsų gimnazijos soc. pedagogei Daivai Vencienei."

 

Moksleivių apsilankymas Tauragės rajono savivaldybėje: http://www.taurage.lt/go.php/lit/Placiau-/16

 

 

Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams  už gražų abipusį bendradarbiavimą!

Dėkojame Tauragės radijui, Tauragės kabelinei televizijai bei laikraščių redakcijoms už renginio viešinimą.

 

Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

 

Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo

 « Atgal

Asociacijos nariai

 • UAB Sigma Trans
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Added Value
 • UAB Benera
 • UAB SDG
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • UAB Egersund Net
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Biceda
 • UAB Bremena
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Egidas
 • UAB Tauragės vandenys
 • UAB Švytis
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Taurana
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Uliksas
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB Ginara autoservisas
 • UAB Onija
 • UAB Etada Freedom
 • AB Modest
 • UAB Solregis
 • UAB Topas LT
 • Telia Lietuva
 • MB Požerūnų malūnas
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Brolenta
 • UAB Verslas kitaip
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Gralis
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • UAB Rimsauga
 • UAB Vilivitas
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Nagoja
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Darbo turas
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Netmark
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Alantas
 • UAB Molupis ir Ko
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Feniksas
 • UAB Metta
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Šaukštelis
 • UAB GBY
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Infoface
 • UAB Tauraplastas

Naujienlaiškis

Prenumeruoti