Inovacijų savaitė 2019 Tauragėje

„Inovacijų savaitė 2019“ – tai nemokamų renginių ir novatoriškų idėjų kupinas įvairiuose Lietuvos miestuose vykstantys festivalis, suburiantis inovacijų entuziastus: visuomenininkus, verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis ateities vizijomis. Festivalis sukuria galimybes verslui – augti, kurti, eksperimentuoti ir klestėti, mokslui – bendradarbiauti ir panaudoti žinių potencialą, visuomenei – suprasti inovacijų ir technologijų poreikį bei naudą.
„Inovacijų savaitės 2019“ renginius organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), o globoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Ketvirtus metus iš eilės vykstantis festivalis šiemet rugsėjo 16–22 d. aplankė 5 Lietuvos miestus – renginiai vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje.
Rugsėjo 20 d. festivalis „Inovacijos mano mieste!“ vyko Tauragėje su programa:
- Sveikinimo žodis, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus.
- "Pramonė 4.0 inovacijų iššūkiai pramonės įmonėse", Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
- "Inovatyvus verslas. Kokia kryptimi judėti", Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius.
- „Vilkyškių įmonės grupės naujoji inovatyvi gamykla Tauragės mieste“, AB "Vilkyškių pieninė" generalinis direktorius Gintaras Bertašius.
"Inovacijų savaitė 2019 Tauragėje. Diskutavome apie inovacijų iššūkius pramonės įmonėms. Tikrai yra apie ką pakalbėti, nes greitai augančios darbo sąnaudos, nuo jų atsiliekantis produktyvumas ir žemo technologinio išsivystymo įmonių dominavimas Lietuvos gamyboje ateityje galėtų apsunkinti Lietuvos gamybos padėtį. Žemo ir vidutinio technologinio išsivystymo gamybos pramonė sukuria apytiksliai ¾ visos Lietuvos gamybos produkcijos, pardavimo pajamų ir pridėtinės vertės. Turime padėti mūsų įmonėms judėti į priekį: šiandien Lietuvoje tik vienas iš dešimties mažų ir vidutinių įmonių vadovų girdėjo apie ketvirtąją pramonės revoliuciją ir matome akivaizdžią pokyčių svarbos suvokimo stoką -76 proc. mažų ir vidutinių įmonių vadovų pripažįsta, kad jai nesiruošia. Pridėkime dar nenorą imtis rizikų, kvalifikuotų darbuotojų trūkumą, sudėtingą prieigą prie finansų, kol kas vis dar menkai vystomą verslo ir mokslo bendradarbiavimą.... Įmonių požiūris turi keistis, nes ES vykstanti sparti pramonės automatizacija ir robotizacija turės įtakos verslo bei užsakomosios gamybos ryšiams tarp skirtingų ES šalių narių. Lietuvos gamybos įmonės turės prisijungti prie ES „automatizacijos ir robotizacijos lenktynių“, kad sustiprintų produktyvumą ir procesų efektyvumą." - Robertas Dargis, Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas.
„Skaitmeninimas ir žiedinė ekonomika – pagrindinės kryptys, kuriomis turi vadovautis verslas, jei nori ateityje išlikti konkurencingas rinkose“, – Tauragėje vykusiame Inovacijų savaitė renginyje sakė Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius.
2014-2016 m. inovacijas diegusių įmonių procentinė dalis Tauragės apskrityje buvo didžiausia Lietuvoje. Pasak renginio pranešėjų, būtent tokiu keliu regionui ir derėtų eiti toliau.
« Atgal