TAVA verslo savaitė 2019 akimirkos

TAVA verslo savaitė 2019 akimirkos2019 Lapkričio 15d.

Tauragės apskrities verslininkų asociacija jau šešti metai iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, 2019 m. lapkričio 4-8 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti "sėkmės" istorijomis.

Šiemet moksleivius buvo pasiruošusios priimti 48 TAVA ir kitos verslo įmonės bei organizacijos. Tame tarpe sudaryta galimybė apsilankyti ir pas TAVA partnerius:  Tauragės apskrities ligoninėje, Tauragės rajono savivaldybėje, Kauno kolegijos Tauragės skyriuke, profesinio rengimo centre, bendradarbystės centre "Spiečius". Jaunimas taip pat savo iniciatyva lankėsi ir kituose miesto įstaigose.

 

Daugiau informacijos:

Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

 

Lauksargių pagrindinė mokykla

 

"Lauksargių pagrindinės mokyklos dešimtokai dalyvavo TAVA atviro verslo savaitėje ir kartu su auklėtoja G. Meištininkiene lankėsi maitinimo įstaigoje ,,King Fortūna". Įstaigos vadovas V. Stumbra parodė, kur gaminamas maistas. Mokiniai susidomėję klausėsi picų kepėjo Airido pasakojimo apie picos iškepimą nuo tešlos maišymo iki pateikimo ant stalo. Pasakodamas gamino picą, todėl mokiniai patys galėjo įsitikinti, kad tai nėra lengva užduotis. Po to vadovas V. Stumbra draugiškai su mokiniais pasikalbėjo apie jiems rūpimas profesijas: barmenės, buhalterės. Viešnagės pabaigoje ragavome įvairių skonių picas. Ačiū vadovui už šiltą priėmimą, skanias picas.

 5-7 klasių mokiniai vyko į Griežpelkių kaimo turizmo sodybą, 9-10 klasių mokinių dalyvavo baldų fabrike UAB "Kristensen & Kristensen".

Mokiniai grįžo į mokyklą su naujomis žiniomis ir įspūdžiais", - pagarbiai, 10 kl. auklėtoja G. Meištininkienė

 

Tauragės r. Batakių pagrindinė mokykla

"Lapkričio 7 dieną su 8–9 klasių mokiniais buvome UAB „Tauragės vandenys“. Mus pasitiko vandens cecho viršininkas Rolandas Paulauskas. Laiką praleidome turiningai. Sužinojome, kaip vyksta darbai įmonėje. Vanduo iš gręžinių vamzdžiais keliauja į vandens gerinimo įrenginius, kur vėliau filtruojamas ir švarinamas, nugeležinamas. Tauragės miesto vandenvietėje yra 5 gręžiniai, kurių gylis apie 80 m. Vandens tiekimui užtikrinti įmonė eksploatuoja 2 vandens rezervuarus, 8 vandens bokštus, 57 nuotekų perpumpavimo stotis ir 16 nuotekų valymo įrenginių. Centralizuotomis šalto vandens tiekimo sistemomis naudojasi apie 30 tūkst. gyventojų. Smagu buvo girdėti, kad mes savo reikmėms naudojame tik požeminį vandenį iš giluminių gręžinių. Dėkojame įmonės gidui už išsamų ir įdomų pasakojimą apie mus pasiekiantį vandenį.

10 kl. mokiniai dalyvavo TAVA programoje ,,Verslo savaitė 2019" ir vyko į UAB ,,Jupiter Bach Lietuva" (ankstesnė UAB ,,Tauroplastas"). Įmonė specializuojasi vėjo jėgainių korpusų iš stiklo plastiko gamyboje. Vadovas supažindino su įmonės veikla, darbo sąlygomis. Didžiausi šios produkcijos užsakovai - Vestas, General Elektric, Siemens. Įdomu tai, jog šios įmonės gaminiai - žaliosios energetikos dalis.

2019 m. lapkričio 5 dieną Batakių pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai mokiniai dalyvavo "TAVA verslo savaitė 2019" ir apsilankė UAB Tauragės "Agrotechnika".
Vaikai klausėsi darbuotojo Remigijaus pasakojimo ir stebėjo įvairų metalo apdirbimo įrangos darbą, susipažino su žemės ūkio technika. Dėkojame darbuotojams, kurie supažindino su bendrovės veikla. Dėkojame už suteiktas galimybes"  - Vida Kasputienė

 

Tauragės "Jovarų" pagrindinė mokykla

"Šiais mokslo metais  atviro verslo savaitės renginiuose  dalyvavo 1-10 klasės- iš viso 127 mokiniai.  

2-ųjų klasių 36 mokiniai lankėsi UAB Egersund Net.  Mokiniai  susipažino su šios įmonės veikla. Mokytoja Rasa Šion sako, kad vaikams tikrai įdomu buvo pamatyti žvejybos ir žuvų įrangos gamybą. Netrūko ir klausimų. Mokytoja įsitikinusi, kad  tokios išvykos yra reikalingos- vaikai turėjo  galimybę pamąstyti, kuo norėtų būti užaugę.  Tam pritaria ir mokytoja Stanislava Puteikienė. Šią  įmonę aplankė ir 7b klasės mokiniai.

3a ir 3b klasių mokiniai su mokytojomis Nideta  Kaluževičiene ir Liucija Zėringiene su mokinukais lankėsi Šiaulių banke. Savo įspūdžiais dalijosi  uždaroje FACEBOOK grupėje. Mokytojos dėkoja  šio banko vadovei  Giedrei Stulginskienei už puikią finansinio raštingumo pamoką.

4a klasės mokytoja Loreta Midvikienė su auklėtiniais viešėjo  UAB ,, Kava su knyga“ Pegaso knygyne.

6b mokiniai, lydimi mokytojos Loretos Artimavičienės, susipažino su UAB   Ansell Protective Solutions Lithuania gaminama produkcija. Vaikams buvo labai įdomu , jie  turėjo i daug klausimų, į kuriuos maloniai atsakė mokinius priėmusios darbuotojos. 

Toje pačioje įmonėje lankėsi ir 10 klasės mokiniai. Jų klasės vadovė Lina Trijonienė negalėjo atsidžiaugti dėl  labai šaunaus  mokinių priėmimo, profesionalaus savo įmonės pristatymo ir savo įspūdžiais pasidalino su Jovarų mokyklos bendruomene mokyklos puslapyje - https://www.jovarai.taurage.lm.lt/?qw=new&newid=1187.Šių eilučių autorė  dėkoja Jurgitai Tarozienei už  malonų bendravimą, derinant mokinių priėmimo klausimus".

Aldona Pocienė, Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos

 

Tauragės „Aušros“ progimnazija

"Lapkričio 7 d. 7 kl. mokiniai susipažino su Tauragės Radijo įkūrimu, veikla, įsidarbinimo galimybėmis. O patys drąsiausieji, Estrėja ir Deividas, išbandė diktoriaus veiklą, įgarsindami Tauragės radijo šūkį. Mokiniai sužinojo, kad Tauragės Radijuje savo idėjas įgyvendina ir bendradarbiauja grupė žmonių, kurie renka ir dalijasi karščiausiomis krašto, Lietuvos ir pasaulio naujienomis, rengia laidas apie kultūrą, sportą bei muziką. Pagrindinis visų siekis — operatyviai ir kokybiškai patenkinti pačius įvairiausius Tauragės, Šilalės, Pagėgių ir Jurbarko gyventojų informacinius poreikius, todėl kuriamas turinys, patrauklus tiek vyresniems, tiek jaunesniems klausytojams" - 7 kl. auklėtoja Aida Vaičiūnienė

 

 

Tauragės "Versmės" gimnazija

 

"Nuo ryto gimnazija ūžė nuo paskaitų gausos. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti, pamatyti būtent tai, kas domina kiekvieną individualiai. Svečiuose lankėsi Kauno kolegijos Tauragės skyriaus dėstytojai, keturi dėstytojai iš Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kalba.Lt atstovė, net devyni Vilniaus universiteto pranešėjai iš skirtingų fakultetų, taip pat Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Vytauto Didžiojo universiteto lektoriai. Su kariškių, policijos pareigūnų bei sveikatos priežiūros specialistų profesinėmis galimybėmis mokinius supažindino pakviesti šių sričių specialistai. Po pamokų visos gimnazijos mokinių klasės, lydimos auklėtojų, vyko į suderintus susitikimus su įvairių įmonių atstovais: į TOC kliniką, Televizijos komunikacijas, autoservisą, vairavimo mokyklą, Vilkyškių pieninės filialą, Vero cafe, autobusų parką, Tauragės PRC, įmonę „Spiečius“, restoraną „Holivudas“, prekybos centrą „Senukai“, Tauragės radijo stotį, „Oniją“ bei Šiaulių banko filialą. Ten turėjo galimybę susipažinti su praktine specialistų veikla, darbo pobūdžiu ir reikalingomis kompetencijomis. Mokiniai džiaugėsi produktyvia ir naudinga diena.

Nuoširdžiai dėkoju klasių ugdymo karjerai atstovams, padėjusiems įgyvendinti šį projektą. Ypatinga padėka IV a klasės mokinei Gabijai Gudaitytei" - Inesa Altaravičienė, UK konsultantė

http://www.versme.org/svetaine/index.php?option=com_content&view=article&id=2357:uk

 

Tauragės profesinio rengimo centras

"Tauragės profesinio rengimo centro moksleiviai aktyviai dalyvavo TAVA organizuojamos verslumo savaitės renginiuose.

Padavėjo ir barmeno specialybės mokiniai su profesijos  mokytojomis D. Kolosoviene ir R. Tamošaitiene lankėsi restorane „Holivudas“.  Restorano savininkė J. Varškienė papasakojo apie restorano darbo specifiką, atsakė į mokinių klausimus.

 Profesijos mokytoja R. Remeikienė su kompiuterinės įrangos derintojo specialybės  mokiniais lankėsi Tauragės kabelinėje televizijoje. Televizijos vadovas V. Liorančas mielai sutiko papasakoti apie televizijos atsiradimo Tauragėje istoriją, kuriamas laidas, aprodė televizijos patalpas ir įrangą. Keletas mokinių išbandė net laidos vedėjo kėdę.

 Profesijos mokytoja L. Trakšelienė su higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinėmis lankėsi VŠĮ Tauragės ligoninės fizinės medicinos  ir reabilitacijos centre. Vyriausia slaugytoja L. Laugalienė pristatė gydymo bazę, įrenginius ir įrengimus žmogaus sveikatai gerinti, papasakojo apie atliekamas procedūras. Mokiniai buvo nustebinti čia naudojama  modernia įranga ir centro teikiamų paslaugų gausa bei galimybėmis.

Apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytojais K. Bartušiu ir R. Lioranču lankėsi UAB „Tauragės medis“. Įmonės vadovas A. Šimkevičius supažindino su įmonės veikla, gaminiais, aprodė gamybos patalpas.

Mokiniams pageidaujant buvo aplankyta dar viena didelė įmonė –  UAB „Jupiter Bach Lietuva“. Gamybos vadovas papasakojo, kad įmonė specializuojasi gaminti  vėjo jėgainių korpusų iš stiklo plastiko elementus, o pagamintą produkciją tiekia kitoms Europos ir JAV įmonėms. Mokiniams  didelį įspūdį padarė įmonės produkcija, šiuolaikinių technologijų naudojimas gamybos procese, darbo organizaviomas.

Verslumo savaitės renginiai Centro   mokiniams buvo labai naudingi. Mokiniai turėjo gerą progą susipažinti su Tauragės įmonėmis ir organizacijomis, gyvai iš arti  stebėti technologinius procesus,  verslo organizavimą.  Tai padės jiems geriau pažinti pasirinktą profesiją.

Centro bendruomenė dėkoja aplankytų įmonių, organizacijų vadovams, darbuotojams už  nuoširdų bendravimą, parodytą dėmesį",-  Tauragės PRC sekretorė A.Vinickaja

 

Tauragės Radijas atisliepimai:

"Lapkričio 6-7 dienomis Tauragės radijo studiją aplankė Tauragės „Aušros“ progimnazijos, "Versmės" gimnazijos ir Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai ir mokytojai.
Kaip kuriamos radijo reklamos? Ar daug uždirba radijo laidų vedėjai? Ar gali politikas dirbti radijo stotyje? Kiek kainuoja paruošti radijo laidą? Kaip ruošiamos žinios ir kita informacija? Ir dar daugelis kitų klausimų buvo užduota jaunųjų tauragiškių, apsilankiusių pas mus.

Klausėme, stebėjome, analizavome, žaidėme, pabandėme patys sukurti radijo reklamą.
Buvo labai nedrąsu, tačiau linksma, smagu ir ...pavyko!," - Tauragės Radijas direktorius Valds Latoža

Nuotraukas rasite: https://www.facebook.com/pg/Tauragesradijas/photos/?tab=album&album_id=2531355860245658

Video filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=mdYMhDvG9hg&t=2s

 

Tauragės suaugusiųjų mokymo centro atsiliepimai:

"Kiekvienais metais mes lankomės Tauragėje esančioje įmonėje "Ansell Protective Solutions Lithuania".Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB - Ansell grupės gamybinė kompanija. Ansell yra tarptautinė kompanija, veikianti 35-iose šalyse, kuriose dirba apie 13 000 darbuotojų. Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB gamina cheminės apsaugos kostiumus gelbėjimo tarnyboms, armijai, policijai, pramonės įmonėms, sausus nardymo kostiumus, dujokaukes ir kitas apsaugos priemones. Mes ten visada vežame ir tarptautinių projektų dalyvius, kuriuos įmonė sutinka geranoriškai priimti. Svečiai supažindinami su gamybos procesu, geranoriškai atsakoma į klausimus. Ir kiekvienas svečias išsineša ne tik gerus įspūdžius bet ir smulkias prisiminimui apie šią įmonę skirtas dovanėles.

UAB "Tauraplastas". Ne kartą mūsų mokyklos mokiniai ir mokyklos svečiai lankėsi šioje įmonėje. Tai sparčiai auganti įmonė, priklausanti tarptautinei įmonių grupei JUPITER BACH. Čia gaminami vėjo jėgainių korpusai.

Norvegiško kapitalo bendrovė „Egersund Net“, gamybą pradėjusi nuo 2003 metų. Įdomu pažymėti, kad šioje įmonėje dirba ir mūsų buvę mokiniai. Ten pinami ir taisomi suplyšę žvejybos tinklai

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Mokiniai buvo supažindinti su policijos veikla Tauragės apskrityje, su iššūkiais, su kuriais jai tenka susidurti.

Bardinų pasienio užkarda, valstybinės sienos apsaugos tarnyba prie LR VRM. Mokiniai supažindinami su pasieniečio bei kinologo profesijomis, su valstybinės sienos apsauga. Vykstame ten beveik kasmet.

Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Supažindinami su gaisrininko profesija.

Tauragės teritorinė darbo birža ( Užimtumo tarnyba) supažindino su paklausiomis profesijomis, apie galimybes įsidarbinti. Kalbėta taip pat ir apie nepopuliarias profesijas.

Lauksargių seniūnija. Ten seniūnu dirba buvęs mūsų mokyklos mokinys." 

 

Bbendradarbystės centro "Spiečius" atisliepimai:

 

"Martyno Mažvydo mokyklos šeštokų apsilankymo metu žaidėme žaidimą, kurio metu iš išsitrauktų daiktų, reikėjo sukurti naują, inovatyvų gamininį ir jį pristatyti savo klasės draugams. Likau nustebinta mokynių kūrybiškumo! Jie sukūrė interaktuvų žaislą, kepantį keksiukus, skraidantį autobusą su wifi, taupyklę su signalizacija ir piršto antspaudo užraktu. Visi gaminiai buvo sukurti išgamtą tausojančių medžiagų, nes mokiniams rūpi aplinka kurioje jie gyvena!

Versmės gimnazistai žaidė tą patį žaidimą, tik sprendė rimtesnes Tauragės miesto problemas, tokiose srityse kaip edukacija, transportas, maitinimas, pramogos. Kiek daug gerų ir pespektyvių idėjų buvo sugeneruota! ", - Indrė Gendroliūtė-Gerulienė, regionų koordinatorė

 

Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų verslo įmonių ir organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams  už gražų abipusį bendradarbiavimą!

Dėkojame Tauragės radijui, Tauragės kabelinei televizijai bei laikraščių redakcijoms už renginio viešinimą.

 

Pranešimas dar pildomas.

Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo.« Atgal

Asociacijos nariai

 • UAB Jupiter Bach Lietuva
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB Ferumeta
 • UAB Benera
 • UAB Brolenta
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Taurana
 • UAB Infoface
 • UAB Feniksas
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Verslas kitaip
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Vilivitas
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • UAB SDG
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Metta
 • AB Modest
 • UAB Autotauragė
 • UAB Biceda
 • UAB Ansell Protective Solutions Lithuania
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Egersund turtas
 • UAB Solregis
 • UAB Tūkstantis mylių
 • AB Telia Lietuva
 • UAB Egidas
 • UAB Topas LT
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Stumera
 • UAB Ginara autoservisas
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Sigma Trans
 • UAB Vygasta
 • UAB Uliksas
 • UAB Švytis
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Alantas
 • UAB Bremena
 • UAB Rimsauga
 • UAB Darbo turas
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Mildrena
 • UAB Nagoja
 • UAB Netmark
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Medicinos namai šeimai
 • UAB GBY
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Onija
 • MB Požerūnų malūnas
 • UAB Bitė Lietuva
 • UAB Šaukštelis

Naujienlaiškis

Prenumeruoti