Naujienos

 • Trys TAVA įmonės metus pasitiko su gražiais veiklos Jubiliejais2023 Vasario 3d.
  Trys TAVA įmonės metus pasitiko su gražiais veiklos Jubiliejais

  Nuoširdžiausi sveikinimai trims TAVA įmonėms mininčioms veiklos Jubiliejus:

  UAB "Altausta" - 20 metų (direktorius Algimantas Macijauskas).

  UAB "Benera" - 30 metų (įkūrėjai ir vadovai Albinas, Kęstutis Petrikai ir Valdemaras Kančaitis).

  UAB "Netmark"- 20 metų (direktorė Nomeda Volynko).

  Skaityti plačiau
 • 2023 Sausio 31d.
  Asociacijos gretas papildė dvi naujos bendrovės : "SBAUTO" ir "EKODABA"

  2023 m. sausio 31 d. Tauragės bendruomenių namuose vyko TAVA tarybos ir narių posėdis, kurio metu patvirtintos 2 naujų įmonių narystės asociacijoje:

   

  1. UAB "Sbauto", direktorius Sigitas Andriuška.

  Bendrovė įkurta 2020 m., kurios veikla: lengvųjų automobilių remontas ir jų detalių prekyba. Šiuo metu bendrovėje dirba 6 darbuotojai.

  Daugiau informacijos: https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/lengvuju-automobiliu-remontas-ir-ju-detaliu-prekyba/sbauto-uab

   

  2. UAB "Ekodaba“, direktorius Kęstutis Paulikas.

  Bendrovė veiklą pradėjo 2021 m., joje dirba 1 darbuotojas. Pagrindinė veikla: gerbūvio, aplinkotvarkos, apželdinimo ir statybos darbai.

  Daugiau informacijos:  https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/gerbuvio-ir-statybos-darbai/ekodaba-uab

  Nuoroda į FB tinklalapį: https://www.facebook.com/profile.php?id=100066688503196

   

  Pasak bendrovių direktorių, įstojimo į Asociaciją tikslas - susipažinimas su verslo įmonėmis, bendrų idėjų ieškojimas, generavimas.

  Posėdyje dalyvavę TAVA tarybos nariai vienbalsiai pritarė naujų narių priėmimui. TAVA pirmininkas M. Jucikas pasveikino naujus narius įstojus į asociaciją, įteikdamas jiems TAVA nario pažymėjimus ir palinkėjo gražaus abipusio bendradarbiavimo bei aktyvaus dalyvavimo asociacijos veikloje.

   

  Kiti posėdžio klausimai:

  3. Posėdžio viešnia Tauragės STEAM atviros prieigos centro vadovė Lina Obadauskė pristatė STEAM centro veiklą  ir prašo asociacijos narių aktyviau įsitraukti į centro organizuojamus renginius bei veiklas kuriant „žaliąją“ Tauragę. Nuo 2016 m. asociacija yra pasirašiusi bendradarbiavimo su STEAM sutartį, kuria TAVA įsipareigoja prisidėti organizuojant vizitus į regiono verslo įmones tarpininkaujant su įmonėmis derinant dėl galimybių priimti mokinius vizitams ir veiklos įmonėse; bendradarbiauti vykdant STEAM populiarinimo veiklas bei deleguoti narius dėl veiklų įmonėse organizavimo.

   

  4. Dėl asociacijos visuotinio ataskaitinio  - rinkiminio susirinkimo organizacinių klausimų. TAVA rinkiminį susirinkimą nutarta organizuoti 2023 m. kovo 16 d. (ketvirtadienį) 17 val. Tauragės kultūros centre, Dariaus ir Girėno g. 3, LT-72212 Tauragėje.

   

  5.  Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo taryba  (toliau LSVV) prašo savo narių, kurių sudėtyje yra TAVA, teikti siūlymus dėl svarbiausių esamų kliūčių trukdančių plėtotis verslams regionuose bei atrinkus jas pateikti spręsti  LSVV tarybai.

   

  Išsami TAVA posėdžio protokolo informacija išsiusta nariams el. paštais.

  TAVA FB paskyros informacija:

  https://www.facebook.com/tava.lt/posts/pfbid0tgupPgwCn3NQCM2fbPSoTqH67wthgq63H4B2M9WP5tb3mJvyk1nLknrbHk72TT1bl

   

  Informaciją paruošė: TAVA adminisratorė Jolanta Runzienė

  Skaityti plačiau
 • 2022 Gruodžio 29d.
  Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos valdybos posėdis 2022-12-29

  2022 m. gruodžio 29 d. TAVA tarybos pirmininkas Marius Jucikas dalyvavo Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos (LSVVT) valdybos posėdyje nuotoliniu būdu, kurio metu svarstytas klausimas:

  1. Dėl Europos Komisijos pateiktų pasiūlymų pakeisti Europos Sąjungos teisės aktus dėl eilės priemonių, kuriomis, panaudojant ir skatinant skaitmeninimą, siekiama modernizuoti ES pridėtinės vertės mokesčio sistemą, kad ji būtų efektyvesnė verslui ir atsparesnė sukčiavimui.

   

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2022 Gruodžio 23d.Skaityti plačiau
 • 2022 Gruodžio 16d.
  Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos valdybos posėdis 2022-12-13

  2022 m.  gruodžio 13 d. TAVA narys, UAB „Televizijos komunikacijos Lietuvos ir Vokietijos UAB“ direktorius, Vilmantas Liorančas dalyvavo Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos (LSVVT) ataskaitiniame - rinkiminiame posėdyje nuotoliniu būdu, kuriame buvo svarstomi šie klausimai:

   

  LSVVT veiklos ataskaitos pristatymas Personalinės sudėties patvirtinimas Pirmininko rinkimai Pirmininko pavaduotojo ir sekretoriaus rinkimai LSVVT valdybos rinkimai

   

  Posėdžio protokolo informacija:

  https://eimin.lrv.lt/uploads/eimin/documents/files/Verslo%20aplinka/Smulkus%20verslas/SVV/2022-12-13-SVVTP-10.pdf

   

  Skaityti plačiau
 • 2022 Lapkričio 17d.
  TAVA Atviro verslo savaitės 2022 m. akimirkos

  Tauragės apskrities verslininkų asociacija, atvira ir socialiai atsakinga organizacija, po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos, sukvietė TAVA įmones ir TAVA partnerius ir vėl bendradarbiauti, organizuojant Atviro verslo savaitę jaunimui  - pažintines ekskursijas įmonėse ir įstaigose šių metų lapkričio 7-11 dienomis. Asociacija kvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti "sėkmės" istorijomis.

  Šiemet moksleivius buvo pasiruošusios priimti 38 TAVA ir kitos verslo įmonės bei organizacijos: Tame tarpe sudaryta galimybė apsilankyti ir pas TAVA partnerius:  Tauragės apskrities ligoninėje, Tauragės rajono savivaldybėje, Kauno kolegijos Tauragės skyriuke, Tauragės profesinio rengimo centre, bendradarbystės centre "Spiečius", UAB „Tauragės autobusų parkas“ Jaunimas taip pat savo iniciatyva lankėsi ir kitose miesto įstaigose.

   

  Daugiau informacijos:

  Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

   

   

  Tauragės "Martyno Mažvydo" progimnazija:

  „Mokinius buvo pasiruošusios priimti net 38 Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ir jų partnerių įmonės bei organizacijos. Dalį jų ir aplankė 1–8 klasių mokiniai su mokytojais: Tauragės rajono savivaldybę, UAB „Autobusų parkas“ stotį, duonos namus „Meduolis“, UAB „Team Kameleon Baltic“ siuvyklą, „Vagos“ knygyną, UAB „Solregį“, UAB „Netmark “ įmonę, AB Šiaulių banką, Tauragės kultūros centrą, Tauragės profesinio rengimo centrą, Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, Tauragės „Agrotechnikos“ įmonę, UAB „Alantas“, AB Lietuvos paštą, VšĮ Tauragės ligoninę, Tauragės „King“ piceriją, taksų veislyną „Rudę“, valstybinę miškų urėdiją Tauragės regioniniame padalinyje, medelyną, IĮ „Autoežeruona“, Taurų nuotykių parką, kepyklėlę „Prezo“, odontologijos kliniką „Sveika šypsena“, Jurbarko „Sandros“ meno namus, sudalyvavo edukacijoje Bitėnuose. Mokiniai ne tik lankėsi Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyboje, bet ir sulaukė šios tarnybos darbuotojų mokykloje, sulaukė svečių ir iš urbanistikos ir architektūros konsultavimo ir projektavimo agentūros „Bluma“. Vyresnių klasių mokiniams užsiėmimus vedė Tauragės regioninio karjeros centro Karjeros konsultantė Ieva Juškevičienė, veiklinimo koordinatorė Irma Jurkšienė.“

  Dėkojame jūsų asociacijai už suteiktą galimybę dalyvauti TAVA VERSLO SAVAITĖJE 2022 m., džiaugiamės bendravimu ir bendradarbiavimu. Tokios netradicinės dienos labai reikalingos ir naudingos, galima sužinoti apie įvairias profesijas, kokios kompetencijos joms reikalingos. Dalinamės nuotraukomis, mokinių ir mokytojų įspūdžiais. Prisegu nuoroda, kur visa diena aprašyta ir sukelta į mokyklos internetinį puslapį". Karjeros specialistė Daiva Poškienė

  https://mazvydas.eu/index.php/ketvirtas/ugdymo-karjeros-specialistas  

   

   

  Tauragės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“

  "Ar žinote, kur skaniausi sušiai Vakarų Lietuvoje? Tai kavinė ,,Šaukštelio studija", esanti Tauragėje. Sužinojome kaip atsiranda sušiai. Ragavome. Beveik visiems patiko. Dėkojame ,,Šaukštelio studijos" kolektyvui už kantrybę ir pietus.

  Norite paragauti skaniausios kakavos Tauragėje?  Apsilankykite parduotuvėje-kavinėje "Sweet exspress".  Šilta aplinka, malonus aptarnavimas, didžiulis pasirinkimas saldumynų. Mes piešėme saldainius, ragavome kakavą ir gavome skanių valgomų dovanų. Dėkojame Jums, ir ruošiamės pas Jus ateiti su tėveliais.

  Lapkričio 9 d. ,,Naminuko" grupės vaikai lankėsi  kanceliarinių prekių parduotuvėje-knyginėlyje ,,Officeday". Ačiū už šiltą priėmimą.

  Lapkričio 9 d. ,,Nykštuko" grupės vaikai lankėsi restorane ,,Kings". Susipažino su restorano virtuve ir ragavo picos. Ačiū ,,Kings": kolektyvui.

  Lapkričio 10 d. ,,Uogelės" grupės vaikai lankėsi UAB ,,Meduolis". Susipažino su konditerio-kepėjo profesija. Ragavo vietinių kepinių. Ačiū už šiltą priėmimą."

  http://www.zvaigzdute.info/

   

  Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras:

  „Lapkričio 7-11 dienomis Tauragės apskrities verslininkų asociacija organizuoja Atviro Verslo savaitę. Tava nariai minėtomis dienomis kviečia vaikus, mokinius, studentus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla. Atviroje verslo savaitėje dalyvavo ir Skaudvilės UVGC mokiniai.

  Lapkričio 10 dieną apsilankė kavos ir skanėstų parduotuvėje „Sweet express“. Čia galima ne tik įsigyti saldumynų, bet ir prisėsti bei pasivaišinti karštu mėgstamu gėrimu. Vaikai apžiūrėję saldumynų lentynas patogiai įsitaisė jaukiame parduotuvės kampelyje. Barista Vestina pasiūlė mokiniams nupiešti mėgstamiausią savo saldainį. Vėliau papasakojo kaip paruošti skanų kakavos gėrimą ir įvardino kuo ji naudinga organizmui. Gerdami kakavą, vaišindamiesi saldainiais kalbėjosi apie profesijas. Ačiū parduotuvės savininkei Kristinai už geranorišką priėmimą bei baristai Vestinai už šiltą bendravimą. Dėkojame ir Jums už suteiktą galimybę apsilankyti vienoje iš įmonių.“  Pagarbiai, Rasa Gerulienė 

  "Lapkričio 11 d. Skaudvilės gimnazijos 12 klasės mokiniai , vyko į potyriminę išvyką į Tauragės apskrities ligoninę. Moksleivius priėmė ir nuoširdžiai papasakojo apie įmonės veiklą, planus ir lūkesčius ligoninės direktorius D. Masiulionis. Ypač sudomino sunki gydytojo ir bendrosios praktikos slaugytojos darbo specifika. Medikas papasakojo kur įsigyti šių profesijų, kokiomis sąlygomis tenka dirbti pasirinkus šią profesiją. Veiklinimą organizavo Skaudvilės gimnazijos karjeros specialistė J. Išorienė. Gimnazistus lydėjos mokytojas G. Marozas".

  Tauragės r. Skaudvilės gimnazijos Batakių pagrindinio skyriaus , priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo TAVA verslo savaitėje – lankėmės UAB Onija knygyne, buvome maloniai priimti, supažindinti su knygų leidyba, sudomino kas gyvena „Knygų namelyje“, ką galima įsigyti knygynuose. Vaikai liko patenkinti, dar ilgai dalinosi įspūdžiais. Mokinius lydėjo Vida Steponavičienė."

   

  Tauragės r. Batakių pagrindinė mokykla:

   

  „Pirmieji TAVA savaitės renginiuose apsilankė patys mažiausieji. 2022-11-08 Batakių jungtinės priešmokyklinės grupės vaikai vyko į UAB Onija knygyną. Čia buvo maloniai priimti, supažindinti su knygų leidyba, su „knygų namelio" gyventojais, su tuo ką galima įsigyti knygyne. Grįždami užsuko į Kartų parką, žaidimų aikštelę. Mažieji į mokyklą sugrįžo pakylėti. Ačiū mokytojoms Vidai, Laimai ir auklytei Daivai.“

  https://www.batakiai.taurage.lm.lt/  

   

  Tauragės "Versmės" gimnazija:

   

  „Karjeros diena – tai svarbus karjeros planavimo renginys, padedantis susipažinti su tam tikra profesija ar verslo pobūdžiu. Todėl 1f klasės mokiniai apsilankė Tauragės saldainių, kavos ir skanėstų parduotuvėje-kavinukėje ,,Sweet Expres“. Ten susipažinome su ,,Sweet Express“ savininke Vestina, kuri papasakojo apie verslo pradžią, supažindino su baristos darbo ypatumais, atskleidė kavos gamybos paslapčių. Pasirodo, pagaminti įvairių rūšių kavą gana sudėtinga, tačiau įdomu. Įgudęs barista išmano įvairių modelių kavos aparatus, kuriais gali paruošti įvairiausių skonių gėrimus pagal kliento pageidavimą, nustebinti įdomiais kavos deriniais su įvairiais priedais. Barista leido ir mums pabandyti pagaminti kavą. Taip pat galėjome pasivaišinti gardžiausia Tauragėje gaminama kakava. Parduotuvės savininkė pakvietė tuos, kurie vasarą ruošiasi ieškoti darbo, susisiekti su ja. Esame dėkingi savininkei Vestinai už šiltą priėmimą. Jos dėka įgijome žinių apie baristos profesiją ir verslo pradmenis.

  II f klasė vyko į miesto ligoninę. Danas Masiulionis, ligoninės direktoriaus pavaduotojas, vedė įdomią paskaitą apie gydytojo profesiją ir Tauragės ligoninę. Medicinos darbuotojo profesija gali pritraukti dėl daugelio priežasčių: geras užmokestis, didelė specialistų paklausa, aktyvus gyvenimo būdas. Bet, pasirodo, ne kiekvienas gali imtis šios specialybės, nes ji reikalauja daug kantrybės, atjautos ir pasiaukojimo. Gydytojas pabrėžė, kad renkantis šią profesiją svarbu turėti tokių savybių kaip kruopštumas, ištvermingumas ir žingeidumas.

  Susipažinome su medicinos darbuotojo profesija ir praplėtėme akiratį. Nuoširdžiai dėkojame Danui Masiulioniui už turiningą pamoką.

  Goda Radžiūnaitė. II s klasė lankėsi vairavimo mokykloje „Biceda“. Gauta informacija buvo naudinga, ypač tiems, kurie ruošiasi lankyti kursus. Lektorius ponas Vidmantas pateikė daug pavyzdžių iš vairavimo egzaminų, turėjome galimybę atsakyti į konkrečius klausimus. Dėkojame už šiltą priėmimą ir naudingas veiklas.

  Alvydas Skurdelis, II r klasės vadovas. Karjeros dienos proga apsilankėme Tauragės profesinio rengimo centre ir susipažinome su įstaigos siūlomais kursais. Ekskursiją po mokyklą pradėjome informatikos kabinete ir žiūrėjome prezentaciją apie administratoriaus darbą. Išklausėme informaciją ir apie statybininko, staliaus, dailidės, mechanizacijos, kirpėjo, kosmetologo, kepėjo, barmeno profesijas. Aplankėme ir mūsų matematikos mokytoją bei mokyklos sporto salę. Išėjome su daug įspūdžių, teigiama motyvacija.

  Autobusų parko direktorius R. Martinavičius pakvietė I s kl. mokinius į elektra varomą autobusą. Važinėjomės po Tauragę ir klausėmės pasakojimo apie Tauragės – žaliojo regiono – pasiekimus ir perspektyvas.

  Nuoširdžiai dėkojame administracijai, klasių vadovams, paskaitų vedėjams už bendradarbiavimą, mokiniams – už aktyvų dalyvavimą“. Karjeros specialistė Danutė Bajorinienė, pavaduotoja Vida Januševičienė

  "Lapkričio 9 dieną, Tauragės „Versmės“ gimnazijos II m klasė žygiavo į Tauragės rajono savivaldybę ir susitiko net su pačiu Tauragės meru Dovydu Kaminsku. Tik įėjus į savivaldybę, mus pasitiko malonus personalas, aprodė Tauragės rajono savivaldybės patalpas, Tauragės Garbės piliečių nuotraukas ir nuvedė tiesiai į mero kabinetą, esantį antrame aukšte. Meras mus pasitiko su šypsena ir trumpai papasakojo apie visą Tauragės rajono savivaldybės veiklą. Dovydas Kaminskas ne tik papasakojo apie veiklas, bet ir davė gyvenimiškų patarimų bei motyvacijos siekti savo tikslų, nebijoti klysti ir drąsiai eiti gyvenimo keliu. Taigi, uždavę merui kelis klausimus ir smagiai padiskutavę, toliau keliavome į didžiąją posėdžių salę, kur kiekvienas turėjome savo vietas ir mikrofonus, galėjome pabūti tikrais politikais, tarybos nariais ir aptarti Tauragės gyventojams rūpimus klausimus. Apie viską mums papasakojo mero patarėja bei tarybos posėdžių sekretorė. Vėliau Inga Meištininkaitė mums pristatė jaunimo galimybes Tauragėje ir patikrino mūsų žinias, kurias parodėme dalyvaudami viktorinoje apie Tauragę ir Tauragės rajono savivaldybę. Išėjome patenkinti, gavę naujų žinių. Tikiuosi ateityje sugrįšime čia ir vėl ir prisidėsime prie gyvenimo Tauragės mieste gerinimo.“ Eva Orentaitė, II m kl.

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02yD5RBCnr1caSZkh4o1gYRvu3urh6WDrcMpoPJrYLsT3HPBkGEsDsBjYduXDRMcn9l&id=100057225769145

   

   

  Tauragės profesinio rengimo centras:

   

  „Tauragės profesinio rengimo centro moksleiviai ir profesijos mokytojai aktyviai dalyvavo TAVA organizuojamos verslumo savaitės renginiuose. Apdailininkai (A-21 gr.) ir Dažytojo-tinkuotojo padėjėjai (DTs-22 gr.) kartu su grupės vadove S. Vaidaugiene lankėsi  Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB Tauragėje. Įmonė gamina cheminės apsaugos kostiumus gelbėjimo tarnyboms, armijai, policijai, pramonės įmonėms, sausus nardymo kostiumus, dujokaukes ir kitas apsaugos priemones. Mokiniai stebėjo įvairių apsaugos kostiumų gamybos procesus, surinkimą, kostiumų patikros metodiką.  Mokiniai gavo atminimo dovanėles, kurios primins tikrai įdomią, įsimintiną ekskursiją. Virėjai (Vs-21 gr.) ir Konditeriai (KON-21 gr.)  su profesijos mokytoja D. Kolosoviene vyko į  Duonos namai  UAB „Meduolis“. Būsimieji specialistai susipažino su kepykloje naudojama įranga, darbo specifika, stebėjo vykdomą veiklą. Diskusijos metu buvo atsakyta į mokinių klausimus. Suvirintojai (SUV-20 gr.) su profesijos mokytoju V. Vaičiūnu lankėsi metalo apdirbimo įmonėje „FERUMETA“. Įmonės vadovas Rokas Zinkevičius papasakojo apie įmonės veiklą, taip pat mokiniams buvo duota praktinė užduotis iš suvirinimo darbų. Diskusijos metu buvo aptariama suvirinimo darbų technologija. Būsimieji Biuro administratoriai (BA-22 gr.) su profesijos mokytojomis E. Krakiene ir R. Ruikiene lankėsi Tauragės rajono savivaldybėje. Mero patarėjai Soneta ir Tadas supažindino su savivaldybės struktūra, leido mokiniams pasijusti tarybos nariais, pasėdėti posėdžių salėje. Tarybos sekretorė Sonata papasakojo apie Tarybos darbą. Kultūros skyriaus darbuotoja Inga pakvietė mokinius dalyvauti viktorinoje apie Tauragės savivaldybę. Maloniai mokinius priėmė Meras Dovydas Kaminskas ir papasakojo apie mero kasdienybę. Apdailininko ir Dailidės (A-22 gr., DT-22 gr.) specialybės mokiniai ir profesijos mokytojai K. Bartušis ir R. Liorančas lankėsi UAB „Bremena“. Su įmonės veikla supažindino ir įdomią paskaitą apie žaliąją energiją pravedė įmonės akcininkas Sigitas Mičiulis. UAB „Benera“  įmonėje mokiniai susipažino su baldų gamybos technologija ir stebėjo baldų gamybos procesą. Automobilių elektros įrengimų remontininkai  (AE-20 gr., AEv-21 ir AEt-21 gr.) kartu su mokytoju R. Tamošaičiu lankėsi sunkvežimių autoservise „Ginara“.

  Verslumo savaitės renginiai Centro mokiniams buvo labai naudingi. Mokiniai turėjo gerą progą susipažinti su Tauragės įmonėmis ir organizacijomis, gyvai iš arti  stebėti technologinius procesus,  verslo organizavimą.  Tai padės jiems geriau pažinti pasirinktą profesiją. Centro bendruomenė dėkoja aplankytų įmonių, organizacijų vadovams, darbuotojams už  nuoširdų bendravimą, parodytą dėmesį“.

  https://www.tauragesprc.lt/naujienos/dalyvavimas-tava-verslo-savaites-renginiuose/?fbclid=IwAR1NFMR0uf85NQAzCkXyFaxea6_5VlxX36jFsin_VIQZt_Ch6vDoAbjJNXc

   

   

  Tauragės "Žalgirių" gimnazija:

   

  „Lapkričio 9-10 dienomis Žalgirių I-II klasių gimnazistai lankėsi įmonėje Krsitensen&Kristensen. Čia mokiniai susipažino su baldų gamybos procesais. Mokiniai domėjosi, kokius mokslus reikia baigti norint dirbti šioje įmonėje. Mokinius lydėjo D. Jonikienė ir A. Lobinas.

  Renginį organizavo Tauragės regiono karjeros centro veiklinimo koordinatorė I. Jurkšienė ir gimnazijos karjeros specialistė Rita Sadauskienė -Alksnienė“

  „Lapkričio 14-15 dienomis mūsų gimnazijos antrokai viešėjo įmonės VILVI Group Tauragės skyriuje. Čia moksleiviai sužinojo, kad įmonėje dirba 200 skirtingų pozicijų specialistų. Degustavom produkciją, apžiūrinėjom įrenginius ir nagrinėjome produkcijos gaminimo etapus. Mokinius lydėjo G. Straukienė, D. Jonikienė. Renginį organizavo Tauragės regiono karjeros centro veiklinimo koordinatorė I. Jurkšienė ir gimnazijos karjeros specialistė Rita Sadauskienė -Alksnienė

   

   

  Tauragės "Tarailių" progimnazija:

   

  „Rašome norėdami padėkoti už suteiktą galimybę "Šaltinio" progimnazijos mokiniams dalyvauti Atviro verslo savaitėje. TAVA įmonės ir partneriai labai maloniai ir geranoriškai mus priėmė, papasakojo apie veiklas ir profesijas, suorganizavo praktinių užsiėmimų, produkcijos degustacijų ir net apdovanojo prizais. Linkime sėkmės ir tikimės bendradarbiavimo ateityje! O čia galima pamatyti, kaip mums sekėsi: https://tsaltinis.lt/atviro-verslo-savaite/“. Rimantė Mačiulienė, ugdymo karjerai specialistė.

   

   

  "Vykstant TAVA savaitės renginiams, 8 klasės mokiniai lankėsi Duonos namuose UAB "Meduolis". Aštuntokai susipažino su gaminamos produkcijos asortimentu, gamybos ypatumais, sužinojo, kokių profesijų žmonės dirba kepykloje, skanavo šioje įmonėje kepamų maisto gaminių."  Rosita Simonavičienė, 8 klasės auklėtoja

  https://www.tarailiai.lm.lt/index.php/naujienos

   

  Tauragės "Šaltinio" progimnazija":

   

   

  Kauno Kolegijos Tauragės skyrius:

   

  "Lapkričio 9 d. Kauno kolegijos Tauragės skyriaus TAAD-2 grupės aktyviausios studentės ir dėstytoja Z. Mejeriene lankėsi UAB "Elka Rainwear". Susipažinta su visu gamybiniu procesu, pradedant nuo medžiagų gamybai sandėlio ir baigiant gatavos produkcijos, paruoštos išvežimui, sandėliu. Didžiausią įspūdį studentėms paliko atnaujinta kompiuterizuota įranga, kuri leidžia nubraižyti daug rūbų detalių, pilnai išnaudojant audinį ir vykdyti sukirpimą net per 60 vienetų, taip pat sulydimo procesai, kurie kartais reikalauja jėgos ir kruopštumo. Taip pat domėtasi įmonės istorija, gaminių asortimentu ir jų paklausa 40-tyje pasaulio šalių, originaliais užsakymais, diegiama skandinaviška personalo valdymo kultūra. Studentės ir dėstytoja dėkoja įmonės vadovei Rimai Zėringienei už šiltą priėmimą, nuoširdų bendravimą, už gautas žinias bei geros energijos užtaisą ir tariame didelį AČIŪ!

   

  UAB „Ferumeta“:

  „Lapkričio 7-11 dienomis Tauragės apskrities verslininkų asociacija organizuoja Atviro verslo savaitę. Šiandien pas mus jau apsilankė būsimi suvirintojai iš Tauragės profesinio rengimo centro.  Jie ne tik susipažino su vykdoma veikla ir procesais, tačiau turėjo galimybę ir praktiškai išbandyti savo žinias! Džiaugiamės galėdami pasidalinti savo patirtimi bei sėkmės istorija!“

   

  AB „Šiaulių bankas“:

   

  „Dalyvaujame Tauragės apskrities verslininkų asociacija verslumo savaitėje. Kaip ir kiekvienais metais Šiaulių banko Tauragės Klientų aptarnavimo centro darbuotojai sulaukė didelio būrio smalsių klientų. Ačiū mokytojai Linai Tekorienei už apsilankymo organizavimą, o M. Mažvydo 5 A klasės mokiniams už smalsumą, žinias ir svajonių pasidalinimą. Auga puiki karta!“ – Giedrė Stulginskienė, Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovė

  https://www.facebook.com/mentions/1667998495147845/?notif_id=1667998495147845¬if_t=mention&ref=notif

   

   

   

  TAVA verslo savaitės akimirkas aip pat rasite TAVA FB paskyroje: https://www.facebook.com/tava.lt

   

   

  Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų verslo įmonių ir organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams

   už gražų abipusį bendradarbiavimą!  Auginkime verslųjį jaunimą kartu!

  "Didis žmogus tas, kuris daro didžius darbus. Tačiau tas, kuris smagiai triūsia kitų džiaugsmui, – irgi yra didis žmogus" - A. Bruštein

   

   

   

  Pranešimas dar pildomas.

  Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

  Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo.

  Skaityti plačiau
 • 2022 Lapkričio 16d.
  TAVA narių ekskursija į sėkmingiausiai veiklą Baltijos šalyse vykdančią Klaipėdos LEZ

  2022 m. lapkričio 15 d. TAVA nariai dalyvavo išvažiuojamojoje pažintinėje ekskursijoje elektriniu autobusu - Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Tai 412 ha užimanti pramoninės plėtros teritorija, kurioje veikia 46 klientai iš 18 šalių, o visoje LEZ teritorijoje darbuojasi per 100 verslų ir daugiau kaip 5000 darbuotojų. Klaipėdos LEZ  - tai modernių, šiuolaikines technologijas diegiančių bei neretai mokslinius tyrimus vykdančių įmonių bendruomenė.

  Aplankyti Klaipėdos LEZ gaminamų miesto autobusų “Dancer” gamintojai UAB “Vėjo projektai” ir žaliosios energetikos įmonė UAB „Gren Klaipėda“.

   

  UAB „Vėjo projektai“ glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos bei užsienio šalių universitetų mokslininkais, kuria, projektuoja ir gamina originalios konstrukcijos, lietuviškus elektrinius miesto autobusus „Dancer“, taip pat jų eksploatacijai reikalingą infrastruktūrą bei pristato unikalų paslaugų paketą, tenkinantį viešąjį interesą, susijusį su susisiekimo užtikrinimu. Tai pirmoji ir šiuo metu vienintelė įmonė Lietuvoje, įgijusi pasauliniu mastu išduodamą transporto priemonių gamintojo statusą, o sukurtas produktas yra paremtas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos rezultatais ir savo inovacijomis gerokai pranoksta rinkoje jau parduodamus kitų valstybių gamintojų elektrinius miesto autobusus.  

  Klaipėdoje sukurtas ir pagamintas elektrinis miesto autobusas „Dancer“ yra vienintelė 100 proc. elektra varoma transporto priemonė, perėjusi visus mokslo ir verslo bendradarbiavimo veiklos etapus, pradedant moksliniais tyrimais bei eksperimentine veikla, inovacijų kūrimu, prototipų gamyba, testavimu, produkto komercializavimu, pilnu techniniu aptarnavimu bei pereinanti į maža-serijinę, o vėliau, planuojama, masinę gamybą. 

  Daugiau: https://www.fez.lt/lt/  

   

  Toliau ekskursiją tęsėme UAB „Gren Klaipėda“. Bendrovė naudoja išrūšiuotas, perdirbimui nebetinkančias, komunalines ir pramonines atliekas, gamina šilumą ir elektrą. Jėgainė, naudojanti nepavojingas komunalines ir pramonės atliekas kaip kurą, yra pirmoji tokia Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Energija gaminama naudojant naujausias technologijas, užtikrinančias efektyvų energinės vertės iš atliekų išgavimą bei efektyvų išmetamųjų dujų valymą. Šiluma tiekiama į centralizuotą Klaipėdos šilumos tinklą, o elektra – į nacionalinį elektros tinklą.

  Daugiau: https://gren.com/lt/mes-esame-gren/

   

  Dėkojame Klaipėdos LEZ biuro vadovei Viktorijai Budrienei, generaliniam direktoriui Alvydui Naujėkui ir klientų aprantavimo vadovui Dariui Butvydui už puikų ekskursijos organizavimą.

   

  Informacija viešinama ir TAVA FB paskytoje:

  https://www.facebook.com/tava.lt/posts/pfbid022SA8sUfkTM97YQUJPcTNPn5zcMBGsLTW9gjkh5jxqoxoo38SuicapEmvd1wt2Ly7l

   

  Informaciją paruošė  TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

  Skaityti plačiau
 • 2022 Spalio 26d.
  Aptartos galimybės Tauragėje organizuoti ir vykdyti aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų mokymą

   

  "Labai svarbu neatsilikti nuo šiuolaikinių darbo rinkos poreikių, sudaryti galimybes dirbantiems asmenims ir ieškantiems darbo įgyti IT sektoriaus, inžinerijos ar kitas perspektyvias kvalifikacijas. Su Tauragės apskrities verslininkų asociacijos, Tauragės profesinio rengimo centro, Kauno kolegijos Tauragės skyriaus atstovais aptarėme galimybes Tauragėje organizuoti ir vykdyti aukštą pridėtinę vertę kuriančių kvalifikacijų ir kompetencijų mokymą"  - teigia Andžela Jakienė, užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja

   

   

  https://uzt.lt/mokymai/parama-mokymuisi/auksta-pridetine-verte-kurianciu-kvalifikaciju-ir-kompetenciju-igijimas/327?fbclid=IwAR1XgQG5xqaIXOcZ-S7rfQRRvWozVTGxKZs7rFH6yVVFRKIyltqeTWPBcog

  Skaityti plačiau
 • 2022 Spalio 21d.
  Verslas kiekvienam įkūrėjui gali suteikti sparnus

  Verslo sėkmės istorija dalijasi TAVA narė Justina Visockienė, UAB „Šaukštelis“ įkūrėja, vadovė.

  Džiaugiamės ir linkime "Šaukštelio" komandai neišsenkančio gyvybingumo, kūrybinės dvasios ir naujų galimybių siekiant užsibrėžtų tikslų!

   

  "Verslas kiekvienam įkūrėjui yra svarbi jo gyvenimo dalis: jis gali suteikti sparnus arba nutrenkti į prarają. Kartais tenka rinktis tarp verslo ir visaverčio gyvenimo, o kad savęs visiškai neišbarstytum – ką nors paaukoti. Ir nors sprendimas tąsyk atrodo slegiamai sunkus, netrukus gali paaiškėti, kad jis buvo pats geriausias, kokį tik galima įsivaizduoti.''

   

  Šaltinis ir nuoroda į straipsnį: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/2022/10/18/restorano-saukstelio-studija-ikureja-verslo-pletra--baisiausias-periodas-mano-gyvenime?

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB
 • Feniksas, UAB
 • Tele2, UAB Tauragės sk.
 • Aliumina, UAB
 • Etada Freedom, UAB
 • Kvartalo Tinklas, UAB
 • Kristensen & Kristensen, UAB
 • Roada, UAB
 • Agava, I. Alijošienės PKF
 • Mildrena, UAB
 • Šviesos blyksnis, UAB
 • Ferumeta, UAB
 • Šaukštelis, UAB
 • Autotauragė, UAB
 • Medicinos namai šeimai, UAB
 • Elka Rainwear, UAB
 • Sigitos kepiniai, UAB
 • Meta, UAB
 • GBY, UAB
 • Netmark, UAB
 • Sigma Trans, UAB
 • Požerūnų malūnas, MB
 • Brolenta, UAB
 • Bekonas, UAB
 • Uliksas, UAB
 • Meduolis, UAB, Duonos namai
 • Tauragės radijas, VšĮ Šou imperija
 • Olvirga, UADBB draudimo brokeris
 • Rimsauga, UAB
 • Vilivitas, UAB
 • Tauragės nekilnojamo turto agentura, UAB
 • SDG, UAB Tauragės skyrius
 • Šiaulių bankas, AB Tauragės KAS
 • Šedbaro Advokatų profesinė bendrija      
 • Švaros abėcėlė, UAB
 • Ginara autoservisas, UAB
 • Infoface, UAB
 • Bitė Lietuva, UAB
 • Metta, UAB
 • Medicum Centrum, UAB
 • Alantas, UAB
 • Taurana, UAB
 • S-MEDIA GRUPĖ, MB
 • Švytis, UAB
 • Biceda, UAB
 • Bremena, UAB
 • Marko dizainas, UAB
 • SBAUTO, UAB
 • Optimali idėja verslui, UAB
 • Benera, UAB
 • Solregis, UAB
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • Jupiter Bach Lietuva, UAB
 • Autoežeruona, A. Venckaus IĮ
 • TAURA GROUP, UAB
 • Hanzos brasta, UAB
 • Tūkstantis mylių, UAB
 • Klasmann-Deilmann Laukėsa, UAB
 • Onija, UAB
 • Tauragės Agrotechnika, UAB
 • Graveris, MB
 • GRIFS AG, UAB Tauragės skyrius
 • Darbo turas, UAB
 • Luminaris, UAB
 • Eurobiuras, UAB
 • Televizijos komunikacijos, Lietuvos ir Vokietijos UAB
 • Tauragės kredito unija
 • Ryšininkas, UAB
 • Topas LT, UAB
 • Verslas kitaip, UAB
 • Egersund Net, UAB
 • Nagoja, UAB
 • Modest, AB

Naujienlaiškis

Prenumeruoti