Naujienos

 • 2018 Rugsėjo 13d.
  Seminaras „Lyčių aspektas darbo rinkoje: iššūkiai ir galimybės“

  2018 m. rugsėjo 13 d. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko ir Tauragės skyriuose vyko seminaras darbdaviams „Lyčių aspektas darbo rinkoje: iššūkiai ir galimybės“. Renginį vedė Lyčių galimybių plėtros centro lektorė Dr. Vilana Pilinkaitė Sotirovič. Pagrindinės seminaro temos: diskriminacija –teisiniai aspektai, lyčių lygybės veiklos prioritetinės sritys, tyrimo apie šeimos ir darbo derinimą įžvalgos: Jaunų šeimų tėvystės ir karjeros projektavimo patirtys.

  Seminare dalyvavo: Jurbarko skyriuje - 16, Tauragės skyriuje – 20 darbdavių ar jų atstovų.

   

  Tauragės teritorinės darbo biržos informacija

  http://www.ldb.lt/TDB/Taurage/Apie/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=979

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugsėjo 12d.
  Kolegijos studentai kibo į mokslus

  Eglė ČERVINSKAITĖ

  2018 m. rugsėjo 11 d.  mokslo metus pradėjo Kauno kolegijos Tauragės skyrius. Į auditorijas sugrįžo džiugiai nusiteikę studentai ir dėstytojai, taip pat susirinko nemažas būrys pirmakursių –  antrus metus organizuojamos socialinio darbo ir pirmą kartą dėstomos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo studijų programos studentų. 

  Skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė džiaugėsi, jog kasmet į auditorijas sugrįžta motyvuoti ir žinių ištroškę studentai – esą tai parašyta jų veiduose, nei vieno nematyti paniurusio. Ir tikrai, kolegijos fojė tvyrojo džiaugsmingos nuotaikos, studentai tradiciškai teikė simbolines dovanas kolegijos vadovybei ir dėstytojams, vieni kitiems žarstė šmaikščius palinkėjimus.

  – Kauno kolegija yra lyderiaujanti, turi geras, kokybiškas studijų programas. Nuo praėjusių metų pabandėm vežti į Tauragę tas studijų programas, kurios yra reikalingos regionui. Pirmą kartą dėstėme Socialinio darbo programą, nes trūksta šių specialistų su aukštuoju išsilavinimu. Ji sulaukė didžiulio susidomėjimo, turėjom 24 studentus, taigi šiemet nusprendėme ją kartoti ir vėl rinkome pirmakursių grupę, turime dar 24, sėkmingai startuojame antrus metus. Naujovė šiemet – Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programa, kadangi Tauragėje tragiškai trūksta šių specialistų, – priėmėme 21 studentą, – kalbėjo D. Vaitiekienė.

  Prieš renginį pakalbinta Menų ir ugdymo fakulteto, Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo katedros vedėja dr. Sigita Saulėnienė teigė, jog labai svarbu su vaikais dirbantiems specialistams kelti kvalifikaciją, kadangi to reikalauja pokyčiai ugdymo sistemoje – pereinama prie išmanesnių, į vaiko saviugdą orientuotų metodų. Todėl labai svarbu rengti naujos kartos specialistus, įgalintus išnaudoti ugdymui modernias technologijas. 

  – Ši programa yra dėstoma ir Kaune. Tauragėje bendruosius dalykus dėstys vietiniai dėstytojai, o specialybės dalykus – atvykstantys iš Kauno, Klaipėdos. Mes labai akcentuojame meno ir technologijos dalykus, kadangi mažam vaikui yra labai aktualu, kad žaidimų forma būtų ugdomos visos jo galios, taip pat šioje programoje yra labai daug praktikos. Dabar apskritai labai keičiasi situacija – atnaujinamos bazės vaikų darželiuose, daug naujų metodų, naujo inventoriaus. Yra daug metodų, kurie įveiklina patį vaiką, daugiau viską pačiam daryti, tyrinėti, kada mokoma ne tik stebėti, bet ir pastebėti, pamatyti, įsižiūrėti, analizuoti, – apie pokyčius ikimokyklinukų ugdyme ir būtinybę plėsti auklėtojų kompetencijas kalbėjo S. Saulėnienė.

  Su mokslo metų pradžia skyriaus bendruomenę sveikino ilgamečiai socialiniai partneriai – Tauragės rajono savivaldybės atstovas, mero patarėjas Dovydas Kaminskas, kolegijos kvalifikacinės komisijos pirmininkas Darius Stankus, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė. 

   

   

  Tradiciškai skyriaus vadovę Dianą Vaitiekienę su mokslo metų pradžia sveikino studentai ir socialiniai partneriai

  Autorės nuotrauka

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugsėjo 7d.
  Festivalio „Būtent!“ akimirkos

  2018 m. Rugsėjo 7-8 d. Tauragės Industrinio Parko Verslo plėtros direktorius, TAVA tarybos narys Darius Stankus dalyvavo Birštone vykusiame diskusijų festivalyje „Būtent!“, jau antrus metus suburiantis aktyvius piliečius, verslo atstovus, įvairių sričių nuomonės lyderius ir sprendimų priėmėjus. Festivalis „Būtent!“ yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą. Siekiama, kad festivalis taptų tokio sutarimo, nuomonės formavimo, bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams.

  Įkvėpimo „Būtent!” semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, panašių renginių kitose Skandinavijos šalyse, taip pat renginių „Arvamusfestival“ Estijoje ir „Lampa“ Latvijoje bei kitų „Democracy Festivals“ šeimos renginių Šiaurės-Baltijos šalyse.

   

  Darius Stankaus dalyvavo diskusijoje „Verslas Lietuvoje be kliūčių - ar tai įmanoma?“

  Diskusijos įrašą galite peržvelgti: https://www.facebook.com/diskusijufestivalis/videos/243121929720952/

   

  Daugiau apie festivalį: http://diskusijufestivalis.lt/

  https://www.facebook.com/diskusijufestivalis/

  Informacija pateikta iš socialinio tinklalapio Facebook ir http://diskusijufestivalis.lt/

   

  Organizatorių komanda taria AČIŪ visiems atvykusiems, dalyvavusiems, stebėjusiems festivalio transliacijas!

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugsėjo 4d.
  Tauragės apskrities verslininkų asociaciją papildė naujas narys

  2018 m. rugsėjo 4 d. TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA taryba pasveikino naują bendrovę - uždarą akcinę bendrovę "Verslas kitaip", papildžiusią TAVA narių gretas. 

  Bendrovės direktorė, jaukaus restorano, įsikūrusio Prezidento g. 50, Tauragėje, virtuvės šefė – Justė Varškienė vykdo maitinimo  bei restorano veiklos paslaugas. Bendrovė veikia nuo 2014 m., dirba 9 darbuotojai. 

  „Prezidento 50” – sukurtas tam, kad čia jaustumėtės kaip namuose ir galėtumėte pasisemti teigiamų emocijų. Išskirtinis požiūris į maistą ir noras sukurti šiuolaikišką atmosferą leido gimti jaukiam namų restoranui.", - teigia Justė Varškienė

   

  Bendrovės kontaktiniai duomenys:

  Adresas: Prezidento g. 50 , Tauragė,  tel. +370 686 50693; juste@prezidento50.lt  

  Daugiau informacijos apie įmonę: https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/restoranu-veikla/uab-verslas-kitaip

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugpjūčio 31d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. rugpjūčio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. rugpjūčio mėn.

   

   

  VMI SKELBIA NT MOKESČIO TARIFUS 2019 M.

    

  Didieji miestai 2019 m. paliko galioti tokius pačius nekilnojamojo turto mokesčio tarifus kaip ir 2018 m., Vilniaus m. savivaldybė papildomai atleido nuo NT mokesčio darželius ir mokyklas.

  Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia savivaldybių sprendimus dėl 2019 m. nekilnojamojo turto (NT) mokesčio tarifų. Vilniuje 2019 metams nustatytas bendras 1% tarifas, o viešbučiams, poilsio paskirties pastatams, maitinimo įstaigoms, kultūros, sporto ir mokslo paskirties pastatams bus taikomas 0,7% mokesčio tarifas. Toks pats tarifas taikomas ir šiemet. Apleistam turtui kitais metais kaip ir šiemet bus taikomas 3% tarifas. Tokį jo dydį apleistam turtui taiko ir dauguma kitų miestų.

  Kaune kaip ir šiemet 2019 m. galios bendras 1% tarifas, o lengvatinį 0,7% tarifą miestas taikys NT turtui, esančiam Naujamiestyje ir Senamiestyje, kai verslas užsiima knygų prekyba knygynuose, prekiauja suvenyrais, antikvariniais daiktais, verčiasi maitinimo veikla, turi meno galerijas. Viešbučiams toks tarifas Kaune taikomas visame mieste, 0,7% tarifas visame mieste taikomas ir smulkiam ir vidutiniam verslui. Tokie patys NT mokesčio tarifai galioja ir šiemet.

  Klaipėdoje kaip ir šiemet 2019 m. galios bendras 0,8% tarifas, mažoms įmonėms taikomas 0,5% tarifas. Šiauliuose bendrasis tarifas išlieka 0,7%, o Panevėžyje – 0,8%.

  www.vz.lt

   

  DAUGIAU ĮMONIŲ GALĖS TAIKYTI 0% IR 5% PELNO MOKESČIO TARIFUS

   

  Nuo 2019 m. daugiau nedidelių verslų galės taikyti lengvatinius 0% ir 5% pelno mokesčio tarifus, nes nebelieka apribojimo, kad toks verslas negali turėti susijusių įmonių.

  Lengvatą galima taikyti tuomet, jeigu visų kontroliuojamų įmonių darbuotojų skaičius neviršija 10, o pajamos – 300.000 Eur.

  Pirmąjį mokestinį laikotarpį galima taikyti 0% tarifą, o vėliau – 5%. Iki 2019 metais prasidėjusio mokestinio laikotarpio lengvatinis pelno mokesčio tarifas pavyzdyje pateiktu atveju nebūtų taikomas, kadangi individualios įmonės savininkas ar jo šeimos nariai yra ir kitų įmonių savininkai, neatsižvelgiant į tai, kad darbuotojų skaičius ir metinės pajamos nesiekia nustatytų apribojimų.

  VMI atkreipia dėmesį, kad lengvata netaikoma šiems vienetams, kai bendras darbuotojų skaičius ir bendros metinės pajamos viršija nustatytus apribojimus (10 darbuotojų ir 300.000 Eur metinių pajamų):

  1) individualioms įmonėms, kurių savininkai ar jų šeimos nariai yra ir kitų individualių įmonių savininkai;

  2) individualioms įmonėms, kurių savininkas arba jo šeimos nariai paskutinę mokestinio laikotarpio dieną kitame vienete valdo daugiau kaip 50%, t. y. 50,01% ir daugiau, akcijų (dalių, pajų).

  3) vienetams, kuriuose tas pats dalyvis (akcininkas, narys ar pajininkas) paskutinę mokestinio laikotarpio dieną valdo daugiau kaip 50%, t. y. 50,01% ir daugiau, akcijų (dalių, pajų).

  4) vienetams, kuriuose tie patys dalyviai (akcininkai, nariai ar pajininkai) paskutinę mokestinio laikotarpio dieną kartu valdo daugiau kaip 50%, t. y. 50,01% ir daugiau, akcijų (dalių, pajų).

  www.vz.lt

   

  RUGSĖJO 1 D.: PUSDIENIS PRIKLAUSO IR BE MAMADIENIO

   

  Artėjant mokslo metų šventei, kyla klausimų, kokias teises į apmokamą laisvą darbo laiką turi tėvai, norintys palydėti vaiką į pirmąją mokslo metų pamoką.

  Pirmąją mokslo metų dieną tėvams, kurie augina vaiką iki 14 metų, priklauso 4 valandos apmokamo laisvo darbo laiko. Jei darbuotojas turi teisę į mamadienį ar tėvadienį, tokiu atveju norėdamas vaiką palydėti į mokslo metų pradžios šventę, darbuotojas turi prašyti mamadienio/tėvadienio. Viena laisva apmokama poilsio diena per mėnesį priklauso tėvams, auginantiems du vaikus iki 12 metų. Darbuotojo prašymu šis poilsio laikas gali būti suteiktas ne per vieną dieną, o trumpinant darbo laiką kelias dienas – pavyzdžiui, penktadieniais trumpinant darbo dieną po 2 val.

  Kai toje pačioje įmonėje dirba abu tėvai, auginantys du vaikus iki 12 metų kyla klausimų, ar laisva diena turėtų būti suteikiama abiem tėvams, ar tik vienam iš jų. Nors darbdaviui tai ir kelia papildomų nepatogumų, turi būti taikoma abiems tėvams.

  Darbdaviai kartais klausia, kokios sankcijos gresia nesuteikus mamadienio. Tokiu atveju darbuotojas privalės atvykti į darbą, tačiau Darbo ginčų komisija neabejotinai pripažins, kad darbuotojo teisės buvo pažeistos, o darbdavys bus įpareigotas sumokėti už tokią nesuteiktą laisvą dieną ar ją suteikti ateityje, taip pat atlyginti darbuotojui padarytą neturtinę žalą.

  Kartais kyla klausimas, ar mamadienis/tėvadienis priklauso abiem tėvams, kai pora yra išsiskyrusi. Darbdavys privalo suteikti apmokamą poilsio darbo dieną tuomet, kai darbuotojas faktiškai augina vaiką.

  www.vz.lt

   

  LŪŽIS MOKĖJIMŲ RINKOJE: TARP BAKŲ AKIMIRKSNIU BUS GALMA PERVESTI IKI 15,000 EUR

   

  Nuo šių metų rugsėjo 4 d. SEB bankas pradės priimti momentinius mokėjimus, o inicijuoti juos SEB banke galima bus kiek vėliau. „Swedbank“ planuoją šią paslaugą bandomojoje „Swedbank“ išmaniosios programėlės versijoje rudenį, o internetinėje bankininkystėje – kiek vėliau.

  SEB banko klientai galės naudotis momentinių mokėjimų eurais, pervedamų iš kitų Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių bankų, įskaitymo paslauga. Momentiniai mokėjimai leidžia lėšas tarp skirtingų bankų sąskaitų pervesti akimirksniu visą parą, įskaitant ir savaitgalius bei švenčių dienas. Iki šiol mokėjimai akimirksniu buvo atliekami tik pervedant lėšas į sąskaitą tame pačiame banke, o tarp bankų lėšų pervedimai eurais (SEPA) įprastai užtrunka kelias valandas ir yra atliekami tik darbo dienomis. Atliekant momentinius pervedimus lėšos asmens ar įmonės sąskaitą pasieks greičiau negu per 10 sekundžių ir laukti kelių valandų, kaip kartais tenka atliekant įprastus pervedimus, nebereikės. Tokius mokėjimus galima bus atlikti tiek iš banko mobiliosios programėlės, tiek iš internetinės bankininkystės. Momentinius mokėjimus SEB banko klientai galės gauti, jei momentinių mokėjimų paslaugą teiks ir siuntėjo bankas. Akimirksniu galima bus pervedinėti iki 15.000 Eur sumas – jeigu suma bus didesnė, galios šiuo metu įprastos taisyklės.

   

  www.vz.lt

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                          Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugpjūčio 27d.
  Atsitiesianti Ukraina stiprina ryšius su Taurage

  Eglė ČERVINSKAITĖ

  2018 m. rugpjūčio 24 d. Ukraina minėjo Nepriklausomybės dieną ir valstybės atkūrimo šimtmetį. Kijeve iškilmingai griaudėjo kariniai paradai, o šalies vakaruose – Ternopilio mieste – gatvės ir pastatai nusidažė geltonai mėlynomis vėliavos spalvomis. Pastarojo Ukrainos miesto gyventojus pasveikino ir Tauragės rajono savivaldybės delegacija, kuri prieš trejus metus pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

  2015 metais iškilmingose Ternopilio miesto 475-ųjų metinių iškilmėse, centrinėje miesto aikštėje, buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Ternopilio miesto ir Tauragės rajono savivaldybės. Šalys susitarė bendradarbiauti administravimo, ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto, sveikatos apsaugos, miestų statybos, transporto, prekybos, pramonės, žemės ūkio, mokslo ir technologijų, aplinkos apsaugos, ekologijos, turizmo ir verslo srityse.

  Kaip teigė parašą ant sutarties dėjęs meras Sigitas Mičiulis, tai kartu ir ženklas, kad mūsų krašto žmonės palaiko Ukrainą kovoje su okupantais. Tauragiškiai ne kartą siuntė humanitarinę pagalbą į vis dar nesibaigiančią karinę zoną šalies rytuose. Ten Rusija yra aneksavusi Krymo pusiasalį. O visi Ukrainos piliečiai dar ir šiuo metu moka Karo mokestį, kuris siekia 1,5 proc. nuo šalies gyventojo pajamų.

  Ternopilio ir Tauragės miestų draugystę ženklina ne vienas vizitas ir renginys. Prieš savaitę jaunieji ukrainiečiai aktyviai leido laiką Tauragėje: dalyvavo futbolo ir krepšinio turnyruose, poilsiavo Taurų nuotykių parke.

  Praėjusį savaitgalį Tauragės rajono tarybos nariai Vilmantas Liorančas, Tomas Arvasevičius ir Tomas Raulinavičius, dalyvavę Nepriklausomybės dienos minėjime susitiko su Ternopilio meru Serhiy Nadal ir regiono gubernatoriumi Stepan Barna. Abi šalys aptarė mokinių kultūrinius mainus bei galimybę ukrainiečių studentams suteikti praktinių žinių Tauragės įmonėse.

  Kaip pastebėjo savivaldybės Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komiteto narys V. Liorančas, Ukrainoje gajos problemos, kurios artimos ir Lietuvai. Didėja emigracija, atsiranda darbo jėgos trūkumas. Nors Tauragėje jau dirba ne vienas ukrainietis, žinoma, kad ateityje jų skaičius augs dar labiau.

  220 tūkst. gyventojų turinčio Ternopilio miesto meras pripažino, kad būtina ieškoti investuotojų, tam, kad gyventojai galėtų užsidirbti daugiau. Šiame agrariniame regione gyventojai uždirba apie 100 eurų „į rankas“, o vidutinis atlyginimas siekia kiek daugiau nei 300 Eur. Tiesa, kaip ir visoje Ukrainoje, plačiai išsiraizgęs korupcijos šešėlis, todėl daugiau nei pusėje visų įmonių mokamas atlyginimas „vokeliuose“.  

  Nors nemaži ukrainiečių srautai jau išvyko į Vokietiją, Lenkiją, Ispaniją ar Skandinavijos šalis, patys gyventojai to emigracija nevadina. Daugelis jų pripažįsta, kad į užsienį išvažiavo tik kai kurie šeimos nariai, kurie, užsidirbę pinigų, sugrįš.

  Tauragės delegacijos atstovo, T. Raulinavičiaus teigimu, Ternopilyje – labai ryški patriotinė dvasia. Švenčiant Nepriklausomybės dieną gatvės ir pastatai pasipuošė vėliavomis. Aikštėse iki sutemų vyko koncertai, šurmuliavo ne tik vyresni miestiečiai, bet ir jaunimas. Jie visi dar mini neramumus Maidene (Kijeve) bei širdį draskančius prisiminimus, kai išvykę jų draugai būdavo pakirsti snaiperių šūvių. Po Rusijos invazijos rytų Ukrainos gyventojai pajuto tikrąją laisvės kainą, o į jau tradiciniu tapusį sveikinimą „Šlovė Ukrainai“ atsakoma šiurpulius keliančiu šūkiu „Šlovė didvyriams“.

  – Ačiū jums, sunkiai tramdydamas ašaras tarė man Ternopilio meras Serhiy Nadal, kai parodžiau mūsų interneto portaluose publikuotas Trijų kryžių kalno nuotraukas Vilniuje, apšviestas Ukrainos vėliavos spalvomis, – pasakojo T. Raulinavičius.

  Tarybos nario teigimu, nuriję pačias karčiausias karo piliules ukrainiečiai tikina, kad po truputį atsigauna. Stiprėja jų kariuomenė, ekonomika, tiesiami keliai, kurie dar prieš tris metus atrodė sunkai pravažiuojami.

  Ternopilyje veikia cukraus gamybos fabrikas, regionas garsus dėl mineralinių vandenų klodų, kurių čia per 40. Srities gubernatorius Stepan Barna rengia investicinius forumus, kuriuose dalyvauja kelių dešimčių valstybių delegacijos. Susitikęs su Tauragės delegacijos atstovai jis pabrėžė, kad kai kurie gaminami produktai galėtų keliauti ir į Lietuvos rinką.

  Be plataus spektro pramonės, Ternopilio regionas garsus ir kultūros, sporto rengiamais projektais. Minint Ukrainos nepriklausomybę, mieste vyko pasaulio vandens formulių čempionato vienas iš etapų.

  Rugpjūčio 24-tąją su Nepriklausomybės diena Ukrainą pasveikino ir aukščiausi Lietuvos Respublikos pareigūnai.

   

   

  Tauragės atstovai: Tomas Arvasevičius, Vilmantas Liorančas ir Tomas Raulinavičius

  Ternopilio apskrities administracijos archyvo nuotrauka

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugpjūčio 23d.
  NVO popietė Tauragėje

  2018 m. rugpjūčio 22 d. TAVA pirmininkė G. Stulginskienė, TAVA nariai,  nevyriausybinių organizacijų atstovai rinkosi į Tauragės Bendruomenės namuose vykusį susitikimą su  Piliečių ministerijos and Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais. Kalbėta apie NVO sąvoka, dalintasi įžvalgomis apie būsimą NVO fondą, diskutupta, kaip galima būtų stiprinti NVO sektorių Tauragėje ir aplinkiniuose regionuose.

   

  Diskusijos metu apžvelgta 2018–2020 m. Atviros Vyriausybės partnerystės veiksmų plano įsipareigojimai, jų pažanga ir kylantys iššūkiai, įtraukiant suinteresuotas šalis. Diskutuota apie konkrečius žingsnius, kurių jau imtasi ir bus imamasi norint sukurti NVO duomenų bazę bei NVO fondą. Diskusijos metu gauti pasiūlymai bus naudojami atnaujinant detalius veiksmų plano įsipareigojimų aprašymus.

   

  Diskusijas moderavo:

  Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro, Labdaros ir paramos fondo vadovas Martinas Žaltauskas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Aurelija Olendraitė.

   

  Nuotraukų archyvą rasite:

  https://www.facebook.com/pg/pilieciuministerija/photos/?tab=album&album_id=527525311002001&__xts__%5B0%5D=68.ARBfjZhPVV06nAlXNrvMHuPyDD0LSje_kwhdNu8G-pqI2KKw_Gqpn3TZVJ_5DvQ2OHfgCrSaulbNW_hkRF3uWTa69w3QzYi_gx-D_hOTKHGrKC_Qdt_RWxfKbRDYCzKf_B6c8idwW11Z_BWQ_v33onmdxEPgDXdwuwHQcbWJS5nOHTyCPORs&__tn__=-UC-R

   

  Kviečiame sekti Atviros Vyriausybės iniciatyvų naujienas http://www.epilietis.lrv.lt bei facebook Piliečių ministerija

  Skaityti plačiau
 • 2018 Rugpjūčio 16d.
  Draugystės 25-metį įprasmino susitikimas Rydštate

  Rydštato bičiulių draugijos pirmininko Klauso Minterio kvietimu 35 tauragiškių delegacija lankėsi Vokietijoje, kur dalyvavo Rydštato ir Tauragės bičiulių 25 metų bendradarbiavimo paminėjimo bei partnerystės sutarties atnaujinimo renginiuose.

  Tauragės delegacija Rydštato žemėje visad laukiama ir sutinkama draugiškai bei šiltai. Šįkart Rydštato žemės šeimininkai bičiulius pasitiko iškeldami Lietuvos vėliavą. Tauragiškiams šeimininkai pasiūlė kaip niekad įspūdingą ir įsimintiną programą. Viešnagę Rydštate delegacija pradėjo savivaldybėje, kur meras Marcus Kretschmann pasakė sveikinimo kalbą ir pakvietė į restoraną. Po pietų tauragiškiai lankėsi Heseno pramonės atliekų deginimo gamykloje. Ši gamykla jau daugiau kaip 35 metus dirba atliekų šalinimo srityje bei pasižymi aplinką tausojančiomis priemonėmis.

  Šventinė sutarties pasirašymo ceremonija vyko paskutinę oficialios kelionės dieną. Rydštato meras Markucus Kretschmann apžvelgė 25 metų bendradarbiavimo kelią tarp savivaldybių bei padėtą tvirtą pagrindą tolesniam bendradarbiavimui. Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis padėkojo Rydštato merui, draugijos pirmininkams Klausui Minteriui, Viliui Petrauskui, draugijų nariams, už pasitikėjimu, atvirumu ir pagarba grįstą ilgalaikį bendradarbiavimą, humanitarinę ir ekonominę pagalbą Tauragės rajono žmonėms bei įstaigoms. S. Mičiulis išreiškė viltį, kad draugystė tarp miestų partnerių ir ateityje išliks tokia pat nuoširdi, glaudi ir prasminga. Susitikime dalyvavo bei sveikinimo žodį tarė LR ambasadoriaus Vokietijoje patarėja Violeta Popovaitė.

  „Tauragės žinių“ informacija

  Daugiau:http://taurageszinios.lt/naujienos/aktualijos/2018/08/draugystes-25-meti-iprasmino-susitikimas-rydstate-9662

  Kiti straipsniai apie tai:

  http://www.regionunaujienos.lt/laiko-isbandyta-draugyste/

  https://www.buerstaedter-zeitung.de/lokales/kreis-gross-gerau/riedstadt/festakt-zu-25-jahre-verschwisterung-mit-taurage_18997615

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Liepos 31d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. liepos mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. liepos mėn.

   

  NAUJI DIENPINIGIŲ MAKSIMALŪS DYDŽIAI

    

  Nuo liepos 1 d. Lietuvoje įsigaliojo nauja dienpinigių ir komandiruočių išlaidų tvarka ir nauji maksimalūs dienpinigių dydžiai. Kai kuriose šalyse jų dydis kito dvigubai.

  Labiausiai dienpinigių maksimali riba išaugo Kipre. Čia ji padidėjo daugiau nei dvigubai, nuo 30 iki 62 Eur. Po du kartus išaugo dienpinigių dydžiai Turkmėnistane ir Venesueloje. Sumažinti buvo tik šešiolikos šalių dienpinigių dydžiai. Didžiausias pokytis – Afganistane. Čia dienpinigių maksimali riba sumažinta daugiau nei penktadaliu, nuo 43 iki 33 Eur. Taivane jie apriboti 16%, nuo 44 iki 37 Eur. O Šiaurės Korėjoje, Etiopijoje ir Botsvanoje dienpinigiai mažėjo po 13%.

  Lietuvoje nuo šiol irgi yra įrašyta į šį bendrą sąrašą, o nustatyta maksimali dienpinigių riba – 15 Eur. Iki šiol komandiruotėms Lietuvoje (jeigu jos trukdavo ilgiau nei vieną dieną) būdavo numatyta dienpinigių norma, kuri nuo 2015 m. siekė 5,7 Eur. Maksimalias dienpinigių dydžių ribas nustato Vyriausybė.

  Pagal naują tvarką, jeigu darbdavys darbo sutartyje ar darbo tvarkos taisyklėse numato, kad dienpinigių norma mažinama daugiau kaip 50%, jam gresia baudos. Be to, tvarkoje nebelieka punkto, kuris reikalauja mažinti dienpinigius 50%, jeigu komandiruotė Lietuvoje trunka vieną dieną. Ir už vienos dienos komandiruotę po liepos 1 d. bus galima mokėti 15 Eur.

  Taip pat pakeistose Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų taisyklėse rašoma, kad tuo atveju, jeigu į komandiruotę vyksta vieneto vadovas arba individualios įmonės savininkas, tikrasis ūkinės bendrijos narys ar mažosios bendrijos narys ir šioje individualioje įmonėje, ūkinėje bendrijoje (ŪB) ar mažojoje bendrijoje (MB) nėra vadovo, dienpinigių norma gali būti didinama 100%.

  www.vz.lt

   

  PREZIDENTĖ PASIRAŠĖ PENSIJŲ SISTEMOS POKYČIŲ ĮSTATYMUS

   

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasirašė 26 įstatymų pataisas, atveriančias galimybę nuo kitų metų pradžios įgyvendinti Seimo patvirtintą pensijų kaupimo reformą.

  Pertvarkant pensijų kaupimo sistemą, atsisakoma „Sodros“ įmokų pervedimų į pensijų fondus, nustatoma nauja kaupimo formulė – 3% gyventojo atlyginimo ir 1,5% šalies vidutinio darbo užmokesčio valstybės parama. Siekiant skatinti gyventojus kaupti privačiai, maždaug po 1 punktą mažinama „Sodros“ įmoka ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas.

  Pensijų fonduose šiuo metu kaupiantys gyventojai per pirmąjį 2019 m. pusmetį galės atsisakyti kaupimo ir grįžti į „Sodrą“, jai grąžinant sukauptas lėšas arba paliekant jas pensijų fonde.

  Nuo 2019 m. sausio visi kaupiantieji ir nekaupiantieji pensijai iki 40 m. asmenys būtų įtraukiami į kaupimą su teise pasakyti „ne“. Kvietimas būtų kartojamas tris kartus kas trejus metus iki 40 m. Vyresni nei 40 m. ir nekaupiantys asmenys pensijų kaupime galėtų dalyvauti savanoriškai.

  Pensijų reformos šalininkai teigia, kad ji padės sutvarkyti pensijų sistemą, atsiejant privatų kaupimą fonduose nuo kaupimo „Sodroje“, tuo metu kritikai tvirtina, kad reforma tik pasunkins būsimų pensininkų padėtį. Nemažai kritikuotas automatinis dirbančiųjų įtraukimas į kaupimą antroje pakopoje, dalis rinkos dalyvių skeptiškai vertina siūlymą pensijų anuitetų platinimą perduoti „Sodrai“.

  www.vz.lt

   

  VMI GALĖS ATSKLEISTI DAUGIAU INFORMACIJOS APIE MOKESČIŲ MOKĖTOJĄ

   

  Nuo 2019 m. sausio 1 d. paslaptyje nebus laikoma, ar mokesčių mokėtojas – juridinis asmuo arba individualia veikla užsiimantis fizinis asmuo – atitinka minimalius patikimo mokesčių mokėtojo kriterijus.

  Asmuo bus laikomas neatitinkančiu minimalių patikimumo kriterijų, jeigu praeityje yra baustas už į apskaitą neįtrauktas pajamas, nelegalų darbą, neteisingą PVM atskaitą, taip pat jeigu toks juridinis asmuo naudojo lėšas privatiems akcininkų ar kitų privačių asmenų poreikiams tenkinti. Į juoduosius sąrašus bus galima patekti ir pažeidus deklaravimo tvarką, kasos aparatų taisykles, sandorių kainodaros tarp susijusių asmenų taisykles. Mokesčių administratorius taip pat galės atskleisti informaciją apie mokesčių teisės aktų pažeidimus, kai mokesčių mokėtojo kaltė įrodyta.

  Taip pat paslaptyje nelaikoma tokia informacija apie mokesčių mokėtoją:

  mokesčių mokėtojo identifikacijos numeris; atskirų mokesčių mokėtojų registrų, duomenų bazių (VMI Akcizų informacinės sistemos duomenų bazės, Gyventojams išduodamų verslo liudijimų duomenų bazės ir kt.) mokesčių mokėtojams arba objektams suteikti identifikacijos numeriai: pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo kodas; akcizais apmokestinamų prekių sandėlio savininko identifikacijos numeris; akcizais apmokestinamų prekių sandėlio identifikacijos numeris; registruoto akcizais apmokestinamųjų prekių gavėjo identifikacijos numeris; verslo liudijimo numeris; individualios veiklos pažymos numeris; kiti identifikacijos numeriai;  įregistravimo pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ir į atskirus mokesčių mokėtojų registrus, įtraukimo į duomenų bazes datos, taip pat išregistravimo iš registrų bei pašalinimo iš duomenų bazių datos; mokesčių mokėtojo – juridinio asmens sumokėtų (įskaitytų) mokesčių suma; mokesčių mokėtojo – fizinio asmens sumokėtų (įskaitytų) mokesčių suma nelaikoma paslaptyje įstatymų nustatytais atvejais; mokesčių mokėtojo mokestinės nepriemokos suma;

  www.vz.lt

   

  DĖL PERSKAIČIAVIMO NUO 2019 M. DARBO UŽMOKESTIS DIDĖS 0,02 %

   

  Nuo 2019 m. darbuotojams reikės mokėti perskaičiuotą darbo užmokestį, todėl gali tekti keisti darbo sutartis.

  Seimui priėmus įmokų „Sodrai“ mokėjimo pakeitimus nuo 2019 m. beveik visa darbdavio „Sodros“ įmokų dalis perkeliama darbuotojui, o darbuotojo darbo užmokestis dauginamas iš koeficiento 1,289.

  Pareiga dėl šio pokyčio keisti darbo sutartis atsiranda tuomet, jeigu sutartyje įtvirtintas konkretus darbo užmokesčio dydis neatskaičius mokesčių. Jeigu darbo sutartyje nurodomas darbo užmokestis „į rankas“ ir po mokesčių darbuotojo gaunama suma nesikeičia, tuomet keisti darbo sutarčių nebūtina.

  Po darbo užmokesčio perskaičiavimo darbo užmokestis darbuotojui „į rankas“ kiek padidės – įprastu atveju – 0,02%, todėl darbo sutartis gali tekti keisti bet kokiu atveju.

  www.vz.lt

   

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                          Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Onija
 • UAB Taurana
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Bremena
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Uliksas
 • UAB Topas LT
 • UAB Rimsauga
 • UAB Švytis
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Feniksas
 • UAB Egidas
 • UAB Egersund Net
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Verslas kitaip
 • UAB Sigma Trans
 • UAB Infoface
 • UAB Added Value
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Gralis
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • UAB Brolenta
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • Telia Lietuva
 • AB Modest
 • UAB Metta
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Solregis
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Alantas
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB Biceda
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Benera
 • UAB SDG
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Netmark
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Darbo turas
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • UAB Senasis medvėgalis
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Tauragės vandenys
 • MB Požerūnų malūnas
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Tauraplastas
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Etada Freedom

Naujienlaiškis

Prenumeruoti