Naujienos

 • Skandinavijos Pramonės prekybos rūmų vadovų ir įmonių atstovų vizitas Tauragėje2019 Vasario 15d.
  Skandinavijos Pramonės prekybos rūmų vadovų ir įmonių atstovų vizitas Tauragėje

   

  2019 m. vasario 15 d.  Tauragėje lankėsi Švedijos, Norvegijos, Suomijos Pramonės prekybos rūmų vadovai, Danijos įmonių atstovai. Dovydas Kaminskas pristatė Tauragės regioną, pasidalino informacija apie verslo aplinką, sąlygas ir investavimo galimybes Tauragėje. Su Tauragės industrinio parko įsikūrimo Tauragėje istorija, veiklos rezultatais, perspektyvomis supažindino industrinio parko Verslo plėtros direktorius Darius Stankus. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus supažindino su muziejaus istorija, įvykdytais ir vykdomais projektais.
  Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis padėkojo ivestuojantiems ir kuriantiems darbo vietas, investuojantiems ir į Tauragės rajono teritorijos tvarkymą. Atminimui knygas apie Tauragės kraštą įteikiau asociacijos „Norvegijos ir Lietuvos prekybos rūmai“ vadovei Linai Mockutei, asociacijos " Suomijos - Lietuvos prekybos rūmai“ vadovei Rubinai Haapamaki" , Švedijos prekybos rūmų projektų vadovei Augustei Užpelkytei.

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 11d.
  Nominacijų ceremonija "Tauragės METŲ ŽMOGUS 2018“

  Mielieji,

  Kviečiame dalyvauti kasmetinėje nominacijų ceremonijoje "Tauragės METŲ ŽMOGUS 2018“. Renginio metu bus apdovanoti už reikšmingus neatlygintinus darbus Tauragės bendruomenės labui nusipelnę Tauragės krašto žmonės ir socialiai atsakingos Tauragės apskrities verslininkų asociacijos įmonės. Mūsų visų laukia jaukus, šiltas, padėkos ir pagarbos kupinas vakaras, su įspūdinga koncertine programa, kurioje dalyvaus pasaulinį pripažinimą pelnęs berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ iš Šiaulių.

  Renginyje koncertuos ir tauragiškiai – LNK projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ dalyvės - Atėnė Ravinkaitė ir Viltė Patricija Kirstukaitė, trimitininkas Mikas Karosas, Saulius Bernotas. Septintą kartą organizuojamas renginys žada netradicinę aplinką ir ypatingą vakaro atmosferą.

   

  Renginio data: 2019 m. vasario 16 d. 19.30 val. Renginio vieta: Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia.

   

  Renginys  - nemokamas ir skirtas visai Tauragės  miesto bendruomenei. Vietos rezervuojamos nebus, tad į Tauragės Švč. Trejybės bažnyčią rekomenduojame atvykti anksčiau.

   

  Pagarbiai, Organizatoriai

   

  Renginio rėmėjai:

   

  Daugiau informacijos:

  https://www.facebook.com/events/1976436105986207/

   

  Renginio dalyviai:

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 5d.
  Tendencijos 2019: Ugdymo skaitmenizacija neišvengiama

  2018 m. vasario 5 d. TAVA pirmininkė G. Stulginskienė,  bei TAVA nariai: UAB "Elka Rainwear" direktorė Rima Zėringienė, UAB "Oda plius" direktorė Danguolė Stasytienė, UAB "Taurana" projektų vadovas Darius Stankus dalyvavo  tendencijų konferencijoje Klaipėdoje, kuri vyksta jau ketvirti metai ir  skirta įmonių vadovams ir HR vadovams, kuriantiems ir sekantiems svarbiausias tendencijas.

  Šių metų renginys skirtas vienai karščiausių aktualijų Lietuvoje – mokymų skaitmenizavimo klausimams. Kokie mokymai gali vykti e-platformoje, o kokie „gyvai“? Kaip efektyviai planuoti ir valdyti darbuotojų karjerą bei ugdymą? Kaip pasiekti didžiausią ugdymo atsiperkamumą? Ši tema buvo nagrinėjama su e-mokymų ekspertais, e-mokymų turinio kūrėjais, mokymų lektoriais. Savo praktinėmis įžvalgomis dalinosi pažangiausių Lietuvos įmonių atstovai, kurie jau susidūrė su šiais klausimais.

   

  Daugiau informacijos: https://www.grandpartners.lt/renginys/tendencijos/

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 4d.
  Šilalės rajono verslininkų sąjungai – 10 metų!

  Vasario 1 d. Šilalės rajono verslininkų sąjunga paminėjo  dešimtmetį. Jubiliejaus proga, sąjungos nariai buvo pakviesti į restoraną „Meldai“. Šventę lydėjo graži aplinka ir saksofono muzika, mieli pašnekesiai. Sąjungos nariai dalinosi prisiminimais apie įkūrimo pradžią, nuveiktus darbus. Šilalės rajono verslininkų sąjungos primininką Singarą Vytartą ir jos narius pasveikinti atvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė kartu su TAVA tarybos nariu Dariumi Stankumi. Taip pat sveikinimo žodžius tarė Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus ir  naujasis Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios klebonas Saulius Katkus.

  Skaityti plačiau
 • 2019 Sausio 31d.
  Išvažiuojamasis TAVA tarybos posėdis pas TAVA narę UAB „Tauragės nekilnojamo turto agentūra“

  2019 m. sausio mėn. 29 d. TAVA taryba buvo kviečiama į išvažiuojamąjį TAVA tarybos posėdį, kuris vyko pas TAVA narę - UAB „Tauragės nekilnojamo turto agentūra“ (toliau TNTA).

   

  Posėdyje buvo svarstomi klausimai:

  TAVA nario, UAB „Tauragės nekilnojamo turto agentūra“ atstovų supažindinimas su bendrovės veikla. UAB "Ginara autoservisas" priėmimas į TAVA narius". „Tauragės socialiai atsakingo verslo ir bendruomenės apdovanojimai - Tauragės METŲ ŽMOGUS“ renginio (2019-02-16) aptarimas. Geriausių TAVA Tauragės socialiai atsakingų įmonių išrinkimas. IQ forumo „Tauragės regiono ekonomikos plėtros perspektyvos“ (2019-02-21)  organizaciniai klausimai, aptarimas.

   

  I. UAB TNTA direktorius Giedrius Stanevičius ir pavaduotojas Artūras Vaičiulis trumpai pristatė bendrovę.

  Bendrovė vykdo paslaugas, tarpininkaujame perkant-parduodant, padeda sutvarkyti reikiamus dokumentus, organizuoja kadastrinius matavimus ir turto vertinimą, nuomoja prekybines patalpas (parduotuves) Tauragėje, o nuomininkui pageidaujant, pastato jam parduotuvę ir išnormuoja. Įmonė veikia 15- ti metai, dirba 3 darbuotojai.

    TAVA tarybos nariai padėkojo TNTA kolektyvui už šiltą priėmimą.

   

   

  II. TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA pirmininkė G. Stulginskienė pasveikino posėdyje dalyvavusį uždaros akcinės bendrovės "Ginara autoservisas" direktorių Remigijų Mickų bei įteikė jam TAVA nario pažymėjimą, linkėdama aktyvaus abipusio bendradarbiavimo.

   

  UAB "Ginara autoservisas" " įkurta 2005 m. balandžio  5 d. Bendrovėje dirba 18 darbuotojų.

  UAB „Ginara autoservisas“ klientų sudaro tauragiškiai. Likusieji atvyksta iš Šilalės, Jurbarko, Šakių, Marijampolės, Raseinių rajonų. Pastaruoju metu vis dažniau kreipiasi įmonės iš Rusijos. Vilkikų remonto paslaugas pastarosios įmonės mieliau patiki lietuviams, esą darbai atliekami gerokai kokybiškiau.
  Daugiau apie įmonės veiklą rasite: https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/automobiliu-servisas/uab-ginara-autoservisas

  Bendrovės kontaktiniai duomenys: Adresas: Pramonės g. 16E Tauragė LT 72323, tel.: +370 686 40351, +370 446 55575, el. p. adresas:

  ginaraservisas@gmail.com.

   

  III. Kiekvienais metais TAVA organizuoja konkursą-renginį „Geriausios TAVA įmonės“. Nauja  prasme ir misija  2017-2018 m. kartu su TAVA nariu „Tauragės Radijas“ sėkmingai pavykęs projektas „Tauragės socialiai atsakingo verslo ir bendruomenės apdovanojimai - Tauragės METŲ ŽMOGUS“, šiais metais vyks 2019 m.  vasario 16 d. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje. Renginys – atviras, skirtas visiems tauragiškiams ir finansuojamas tik iš rėmėjų lėšų. Renginio metu bus apdovanotos geriausios 2018 m. socialiai atsakingos asociacijos Tauragės įmonės ir kartu už reikšmingus neatlygintinus darbus bendruomenės labui nusipelnę Tauragės krašto žmonės. Tai bus šiltas, padėkos ir pagarbos kupinas vakaras netradicinėje erdvėje - Tauragės Šv. Trejybės bažnyčioje su įspūdinga koncertine programa, kurią atliks berniukų choras „Dagilėlis“ iš Šiaulių miesto. Asociacijos administracija prašo TAVA narių ir socialinių partnerių būti renginio rėmėjais.

  Tauragės apskrities verslininkų asociacijos taryba šiemet nusprendė geriausios įmonės išrinkimo ceremoniją praplėsti, siekiant aktyviau viešinti TAVA veiklą bei skleisti socialiai atsakingo verslo idėją, todėl 2019 m. vasario 16 d. TAVA dalyvauja kaip vienas iš rėmėjų Tauragės žmogaus 2018 renginyje.

  TAVA taryba apklausė daugelį Tauragės r. savivaldybės nevyriausybinių organizacijų bei socialines funkcijas teikiančių įstaigų apie įmones rėmėjas 2018 m. Taip pat buvo apklaustos TAVA įmonės, kurios parėmė, bet neviešino paramos (visuomenės labui, bendruomenėms,  neįgaliųjų centrams, vaikų globos, dienos, senelių globos centrams, nukentėjusiems nuo gaisro, sportui ir pan.)

  TAVA taryba, apklausos būdu, vienbalsiai pasiūlė ir išrinko dvi socialiai atsakingo verslo TAVA įmones, daugiausiai nuveikusias įmonių socialinės atsakomybės srityje per 2018 m, kurios bus pasveikintos renginio metu.

  Bendra informacija apie renginį ruošiama, apie jį narius informuosime artimiausiu metu.

   

  IV. Š. m. vasario 21 d. Tauragė Kultūros centre vyks konferencija “Tauragės regiono ekonomikos plėtros perspektyvos”. Konferencijos metu pasveikinsime ir pagerbsime geriausias TAVA įmones.

  Šiais metais renginys organizuojamas kartu su Tauragės regiono savivaldybėmis (mūsų žiniomis prisideda visos savivaldybės). Konferencijos pranešėjai - Ūkio ministras V. Sinkevičius, G. Nausėda ir kiti.

  Planuojamas konferencijos laikas 13:00 - 17:00, neoficialus pabendravimas, furšetas. Geriausių regiono įmonių apdovanojimo laikas yra derinamas (norėtume, kad pritrauktų daugiausia konferencijos dalyvių.
  Kaip Tauragėje rinksime geriausią įmonę? Šiemet nuspręsta praplėsti įmonių ratą, iš kurių renkama geriausia įmonė, pasitelkti Tauragės rajono savivaldybės specialistus ir išrinkti Tauragės rajono geriausią įmonę, atsižvelgiant į viešai skelbiamus 2017 m.- 2018 metų rodiklius, kriterijus - pajamų augimo, investicijas, bankroto, vėlavimų rizikos reitingus, darbuotojų pokytį.

   

  Kai tik turėsime tikslią renginio programą, informuosime visuomenę, kadangi IQ forumo programa dar  derinama.

  Taip pat IQ žurnalo priedas bus skirtas Tauragės kraštui.

   

  Pranešimą paruošė: TAVA adminsitratorė Jolanta Runzienė, +370 685 66553

  Skaityti plačiau
 • 2019 Sausio 30d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2019 m. sausio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2019 m. sausio mėn.

   

  PVM GALIMA BUS MOKĖTI KAS TRIS MĖNESIUS

    

  Bendrovės, kurių pajamos neviršija 300.000 Eur, nuo šių metų liepos 1 d. gali pasirinkti mokėti PVM mokestį kas tris mėnesius.

  Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisa, kuri leidžia pasirinkti PVM mokėtojams mokėti šį mokestį kas tris mėnesiu, jeigu PVM mokėtojo pajamos iš ekonominės veiklos per praėjusius kalendorinius metus neviršija 300.000 Eur. Tokios galimybės neturi PVM mokėtojai, fiziniai asmenys. Kreiptis į mokesčio administratorių su prašymu mokestiniu laikotarpiu laikyti kalendorinį ketvirtį turi teisę ir naujai įsteigti PVM mokėtojai, kurie numato, kad einamaisiais kalendoriniais metais jų pajamos iš ekonominės veiklos neviršys 300.000 Eur.

  Pagal iki 2019 m. galiojusią tvarką PVM mokėtojams, kurių metinės pajamos mažesnės nei 60.000 Eur, PVM mokėjimus galima buvo atlikti kas pusmetį. PVM mokėtojui, kurio mokestinis laikotarpis iki šio įstatymo įsigaliojimo buvo kalendorinis pusmetis, po jo įsigaliojimo dienos taikomas kalendorinio ketvirčio mokestinis laikotarpis.

  www.vz.lt

   

  JAU GALIMA PRADĖTI NAUDOTIS VMI VIRTUALIU BUHALTERIU I.APS

   

  Gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą, jau gali naudotis nauja nemokama e. paslauga — virtualiu buhalteriu i.APS. Gyventojai 2019 m. apskaitą jau gali tvarkyti pasitelkę virtualų buhalterį i.APS. Pradėti tą daryti galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS. Norintiems konsultacijos reikia turėti prisijungimo prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones.

  VMI primena, kad virtualiu buhalteriu i.APS gali naudotis visi individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą vykdantys gyventojai, kurie veda supaprastintą apskaitą. Skaičiuojama, kad gyventojų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą, yra apie 220.000.  Nebereikės ieškoti įrankio mokesčiams skaičiuoti, aiškintis, kaip jie apskaičiuojami, atlikti skaičiavimus. Mokėjimo nurodymas bus suformuotas automatiškai, naudotojui reikės tik pasirinkti savo banką. Šiuo metu i.APS programoje individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą vykdantys gyventojai gali vesti pajamas ir išlaidas, išrašyti apskaitos dokumentus (PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą).

  Individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai i.APS programoje mato ilgalaikio turto, apie kurio naudojimą veiklai pranešė VMI, duomenis, jiems nereikia patiems apskaičiuoti ir pildyti ilgalaikio turto nusidėvėjimo duomenų. Taip pat nereikia aiškintis, kokios išlaidos yra priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, kokios nepriskiriamos, o kurių priskyrimas yra ribojamas — tai nustato programa pagal gyventojo įvestą išlaidų rūšį.

  i.APS programoje taip pat bus galima stebėti, kokia yra PVM riba ir kokia pajamų suma liko iki jos, gyventojui pačiam nieko nereikės skaičiuoti.

  www.vz.lt

   

  „SODRA“ PRIMENA: ĮSIGALIOJO NAUJI PRIVALOMOJO SVEIKATOS IR SOCIALIOJO DRAUDIMO ĮMOKŲ TARIFAI

   

  38,74 euro – tokio dydžio minimalią mėnesinę privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką nuo sausio turi mokėti gyventojai, kurie užsiima tik savarankiška veikla bei tie, kurie šią įmoką turi mokėti patys. Nuo 2019 m. pradžios pasikeitė minimalios mėnesinės algos (MMA) dydis, dabar, sujungus darbdavio ir darbuotojo įmokas ir mokesčius, popieriuje ji siekia 555 eurus. Pajamoms nuo šiol taikomas 6,98 proc. PSD tarifas, tai pat keičiasi savarankiškai dirbančiųjų socialinio draudimo įmokų tarifai.

  Tie gyventojai, kurie ketina įsigyti verslo liudijimą ir nedirba samdomo darbo bei dar nesulaukė pensijos amžiaus, turėtų mokėti 38,74 euro PSD įmoką per mėnesį bei 8,72 proc. nuo MMA pensijų socialinio draudimo įmokas proporcingai verslo liudijimo galiojimo dienų skaičiui. Jeigu žmogus dirba dar ir samdomą darbą, taikomas bendras 15,7 proc. PSD ir pensijų socialinio draudimo tarifas.

  Svarbu žinoti, jeigu gyventojas dalyvauja 2 pakopos pensijų kaupime, prie pensijų socialinio draudimo tarifo reikėtų pridėti 1,8 proc. arba 3 proc. įmoką į pensijų kaupimo fondą.

  Nuo 2019-ųjų dirbantiems pagal individualią veiklą su pažyma, išskyrus verslo liudijimus, bendrasis valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo tarifas sieks 19,5 proc. nuo 90 proc. apmokestinamųjų pajamų.

  Dėl šio pokyčio realus individualią veiklą vykdančio gyventojo įmokų tarifas nepadidės, tačiau mokant įmokas nuo 90 proc. pajamų, o ne nuo 50 proc. kaip buvo pernai, individualią veiklą vykdančiam gyventojui bus kur kas lengviau įgyti pilnų metų stažą senatvės pensijai.

  Ūkininkams bei jų partneriams, kurių ūkis yra 4 EDV ir didesnis, ir kurie deklaruoja pajamas, taikomas 19,5 proc. tarifas nuo 90 proc. apmokestinamųjų pajamų, tačiau jei pajamos nėra deklaruojamos, teks mokėti 19,5 proc. tarifą nuo minimaliosios mėnesio algos (MMA).

  Ūkininkams ir jų partneriams, kurių ūkis ne didesnis nei 2 EDV, privaloma mokėti 2,33 proc. nuo MMA. O šeimynų dalyviams nuo 2019-ųjų yra taikomas 12,52 proc.  siekiantis socialinio draudimo tarifas nuo dalyvio pajamų ir 6,98 proc. sveikatos draudimo įmokų tarifas nuo MMA.

  Šį pavasarį deklaruojant pajamas už veiklą 2018 m. bus taikomi dar 2018 m. galioję tarifai, o naujieji tarifai bus taikomi deklaruojant pajamas kitąmet ir mokant įmokas už veiklą 2019 m. nebent gyventojai įmokas moka avansu.

   

  www.vz.lt

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                         Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2019 Sausio 29d.
  TAVA gretas papildė naujas narys UAB "Ginara autoservisas"

  2019 m. sausio mėn. 29 d. TAVA nariai buvo kviečiami į išvažiuojamąjį TAVA tarybos ir narių posėdį, kuris vyko pas TAVA narę - UAB „Tauragės nekilnojamo turto agentūra“ (toliau TNTA).

  Pagrindiniai posėdžio klausimai:

  TAVA nario, UAB „Tauragės nekilnojamo turto agentūra“ atstovų supažindinimas su bendrovės veikla. UAB "Ginara autoservisas" priėmimas į TAVA narius". „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai - Tauragės METŲ ŽMOGUS“ renginio (2019-02-16) aptarimas. Geriausių TAVA Tauragės socialiai atsakingų įmonių išrinkimas. IQ forumo „Tauragės regiono ekonomikos plėtros perspektyvos“ (2019-02-21)  organizaciniai klausimai, aptarimas. Kiti klausimai.

   

  1. UAB TNTA direktorius Giedrius Stanevičius ir pavaduotojas Artūras Vaičiulis trumpai pristatė bendrovę.

  Bedrovė vykdo paslaugas, tarpininkaujame perkant-parduodant, padeda sutvarkyti reikiamus dokumentus, organizuoja kadastrinius matavimus ir turto vertinimą, nuomoja prekybines patalpas (parduotuves) Tauragėje, o nuomininkui pageidaujant, pastato jam parduotuvę ir išnormuoja. Įmonė veikia 15- ti metai, dirba 3 darbuotojai.

   

  2. TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA pirmininkė pasveikino posėdyje dalyvavusį uždaros akcinės bendrovės "Ginara autoservisas" direktorių Remigijų Mickų bei įteikė jam TAVA nario pažymėjimą linkėdama aktyvaus abipusio bendradarbiavimo.

  UAB "Ginara autoservisas" " įkurta 2005 m. balandžio  5 d. Bendrovėje dirba 18 darbuotojų.

  Bendrovė vykdo veiklą šiose srityse: sunkvežimių servisas ir atsarginės dalys, krovininių automobilių remontas, krovininių automobilių, mikroautobusų plovykla, variklio diagnostika, automobilių paruošimas techninei apžiūrai.

  UAB "Ginara autoservisas" remontuojama ne tik sunkioji kelių artilerija: pienovežiai, vilkikai, traktoriai, autobusai, priekabos. Čia taisomos ir iki 2,5 t. sveriančios transporto priemonės, lengvieji automobiliai, kita technika.

  27 proc. UAB „Ginara autoservisas“ klientų sudaro tauragiškiai. Likusieji atvyksta iš Šilalės, Jurbarko, Šakių, Marijampolės, Raseinių. Pastaruoju metu vis dažniau kreipiasi rusai. Vilkikų remonto paslaugas jie mieliau patiki lietuviams, esą darbai atliekami gerokai kokybiškiau.

  Daugiau apie įmonės veiklą rasite: https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/automobiliu-servisas/uab-ginara-autoservisas

   

  Bendrovės kontaktiniai duomenys: Adresas: Pramonės g. 16E Tauragė LT 72323, tel.: +370 686 40351, +370 446 55575, el. p. adresas:

  ginaraservisas@gmail.com 

  3. „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai - Tauragės METŲ ŽMOGUS“ renginys vyks  Geriausių TAVA Tauragės socialiai atsakingų įmonių išrinkimas.

  Kiekvienais metais TAVA organizuoja konkursą-renginį „Geriausios TAVA įmonės“. Nauju  pavadinimu,  prasme ir misija  2017-2018 m. kartu su TAVA nariu „Tauragės Radijas“ sėkmingai pavykęs projektas šIais metais vadinsis „Tauragės socialiai atsakingo verslo ir bendruomenės apdovanojimai - Tauragės METŲ ŽMOGUS“, kuris vyks 2019 m.  vasario 16 d. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje. Renginys – atviras, skirtas visiems tauragiškiams ir finansuojamas tik iš rėmėjų lėšų. Renginio metu bus apdovanotos geriausios 2018 m. socialiai atsakingos asociacijos Tauragės įmonės ir kartu už reikšmingus neatlygintinus darbus bendruomenės labui nusipelnę Tauragės krašto žmonės. Tai bus šiltas, padėkos ir pagarbos kupinas vakaras netradicinėje erdvėje su įspūdinga koncertine programa, kurią atliks berniukų choras „Dagilėlis“ iš Šiaulių miesto.

  TAVA taryba apklausos būdu išrinko dvi socialiai atsakingo verslo TAVA įmones, kurios bus pasveikintos renginio metu.

  Bendra informacija apie renginį ruošiama, apie jį narius informuosime artimiausiu metu.

   

  4. IQ forumo „Tauragės regiono ekonomikos plėtros perspektyvos“  aptarimas.

  Š. m. vasario 21 d, Tauragė Kultūros centre vyks konferencija “Tauragės regiono ekonomikos plėtros perspektyvos”. Konferencijos metu pasveikinsime ir pagerbsime geriausias TAVA įmones.

  Šiais metais renginys organizuojamas kartu su Tauragės regiono savivaldybėmis (mūsų žiniomis prisideda visos savivaldybės). Konferencijos pranešėjai - Ūkio ministras V. Sinkevičius, G. Nausėda ir kiti.

  Planuojamas konferencijos laikas 13:00 - 17:00, neoficialus pabendravimas, furšetas. Geriausių regiono įmonių apdovanojimo laikas yra derinamas (norėtume, kad pritrauktų daugiausia konferencijos dalyvių.

  Kaip Tauragėje rinksime geriausią įmonę? Šiemet nusprendėme "išlipti" iš TAVA rėmų ir įvertinti statistiškai geriausias įmones pagal viešai skelbiamus 2018 metų rodiklius, kriterijus - pajamų augimo, investicijas, darbuotojų pokytį ir t.t. Anketų nerinksime. Todėl paprašėme pagalbos Tauragės r. savivaldybės plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistų.

  Kai tik turėsime tikslią renginio programą, atsiųsime, kadangi IQ forumo programa dar  derinama.

  Taip pat IQ žurnalo priedas bus skirtas Tauragės kraštui.

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Gruodžio 28d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. gruodžio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. gruodžio mėn.

   

   

  VMI PAAIŠKINA, KAIP BUS TAIKOMOS NAUJOS gpm LENGVATOS

    

  Nuo 2019 m. sausio 1 d. gyventojai galės susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už savo ar sutuoktinio naudai atliktas paslaugas / darbus: pastatų ir kitų statinių apdailos ir bet kokio remonto; lengvųjų automobilių remonto; nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros.

  Lengvata pasinaudoti bus galima tada, jei minėtus darbus atliks ir paslaugas suteiks Lietuvoje registravęs veiklą gyventojas ar įmonė, o pirkėjas turės darbų / paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus. Svarbu tai, kad už darbams / paslaugoms atlikti įsigytas reikalingas medžiagas, priemones, detales, mechanizmus, sistemas ir panašiai lengvata nebus taikoma.

  Pirmąsyk susigrąžinti dalį sumokėto GPM gyventojai galės 2020 m., pateikę metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2019 metus. Prie jos reikės pridėti skenuotus ar fotografuotus minėtų paslaugų suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančius dokumentus.

  Gyventojai, kurie nenori patys pildyti metinių pajamų deklaracijų ir pageidauja, kad preliminarias deklaracijas jiems parengtų VMI, apie savo patirtas išlaidas informaciją jau nuo 2019 m. galės mokesčių administratoriui teikti pranešimu (PRC912 forma[i]). Gyventojų pateiktus duomenis apie išlaidas VMI jiems perkels į atitinkamų metų preliminarią gyventojo pajamų deklaraciją ir ją beliks pateikti.

  Pranešimai apie patirtas išlaidas su paslaugos suteikimą ir sumokėjimą patvirtinančiais dokumentais galės būti teikiami tik elektroniniu būdu, per VMI Elektroninio deklaravimo informacinę sistemą (http://deklaravimas.vmi.lt). Gyventojai galės patys rinktis, kada pateikti pranešimą — kaskart, kai patiria išlaidas, vieną ar keliskart per metus, bet ne vėliau kaip iki kitų metų vasario 15 d. Tuomet VMI jiems visą informaciją sukels į preliminariąją deklaraciją.

  VMI pažymi, kad pranešimą apie išlaidas (PRC912) VMI reikia pateikti po to, kai gyventojas atsiskaito už jam suteiktą paslaugą, todėl tais atvejais, kai darbai / paslauga atlikti ir apmokėti ne tais pačiais kalendoriniais metais, pranešimas už išlaidas turi būti teikiamas tik tada, kai mokėjimas yra atliktas ir išrašyta sąskaita faktūra arba prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitas.

  www.vmi.lt

   

  ANTSTOLIAI IŠ SKOLININKŲ GALĖS IŠSKAIČIUOTI MAŽIAU LĖŠŲ

   

  Nuo šeštadienio įsigalioja Civilinio proceso kodekso pataisos dėl mažesnių sumų, kurias antstoliai gali išskaičiuoti iš skolininkų.

  Iki šiol iš skolininko, kuris uždirba minimalią mėnesio algą (apie 361 Eur atskaičius mokesčius) ir turi dvi skolas, buvo išskaitoma 50%, taigi jam likdavo 180,50 Eur. Tai yra kur kas mažiau nei minimalių poreikių dydis, jis šiemet yra 245 Eur. Tokiu atveju skolininkas negalėdavo patenkinti minimalių savo poreikių. Panaši situacija buvo ir su skolininkais, gaunančiais didesnę nei minimalią mėnesinę algą. Pavyzdžiui, iš vidutinį darbo užmokestį gaunančio asmens (728 Eur atskaičius mokesčius) išskaitomi 437 Eur, o skolininkui lieka tik 291 Eur.

  Teisingumo ministerija pranešė, kad nuo gruodžio pradžios įsigaliosiančiose pataisose numatoma, jog skolininkui, turinčiam kelias skolas, iš minimalios mėnesinės algos antstoliai galėtų išskaityti 30% algos. Tokiu atveju šiam asmeniui liktų 252,70 Eur, o asmeniui, uždirbančiam vidutinę algą, – apie 436 Eur.

  Be to, nuo kitų metų sausio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai ir įsigaliojus mokesčių reformai, minimali alga sieks 379–395 Eur (priklausomai nuo to, ar asmuo kaups pensiją 2 pakopoje), skolininkui liekanti dalis dar padidės.

  Šios įstatymo nuostatos negalios išieškant išlaikymą vaikui, taip pat ir kitais atvejais, kai konkrečios išieškotinos sumos bus nustatytos teismo sprendime ar vykdomajame rašte.

  www.vz.lt

   

   

  2019-ŲJŲ POKYČIAI: MAŽESNIS PVM SPAUDAI IR MALKOMS, DIDESNIS ALKOHOLIO AKCIZAS

   

  Periodinė spauda nuo 2019 m. sausio 1 d. bus apmokestinta lengvatiniu 5% pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu, o gyventojų būstų šildymui naudojamos malkos – 9% PVM. Tuo metu akcizas stipriam alkoholiui nuo 2019-ųjų kovo 1 d. padidės 10%.

  Nuspręsta nuo 9% iki 5% mažinti spaudos leidiniams taikomą PVM tarifą, nuo bazinio 21% iki lengvatinio 9% PVM, taikomo malkoms ir medienos atliekoms, naudojamoms kaip kuras. Toks pat lengvatinis tarifas taikomas ir centriniam šildymui.

  www.vz.lt

   

  DRAUDIMO KAINOS PAJUDĖJO ŽEMYN

   

  Privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo kainos trečiąjį šių metų ketvirtį smuktelėjo žemyn, o visa draudimo rinka augo 13%.

  Privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo kainos stabilizuojasi ir grįžta į 2017 metų lygį. Statistiniai duomenys rodo, kad šiemet mažėjo visų rūšių draudimo, susijusio su transportu, kainos. Tą lemia auganti privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo paklausa ir bendrovių koncentracija būtent į šios rūšies draudimą, konkurencija ir gerėjantys įmonių finansiniai rezultatai.

  Spalio pradžioje įsigaliojo Draudimo įstatymo pakeitimai, jais gyvybės draudimo bendrovės įpareigotos aiškiai nurodyti visus sutarties mokesčius. Nuo kitų metų jos nebegalės imti mokesčio už investicinių krypčių valdymą, jei pačios to nedarys. Be to, visi (ir ne gyvybės) draudimo pasiūlymai turės atitikti draudėjo reikalavimus ir poreikius, pagrindinė informacija turės būti pateikta standartizuotu formatu. Bendrovės galės imti tik tokį sutarties nutraukimo mokestį, kuris padengtų tiesiogines išlaidas, arba iki 2% sukaupto kapitalo vertės, bet ne daugiau kaip 50 Eur.

  www.vz.lt

   

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                         Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2018 Gruodžio 19d.Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Netmark
 • UAB Onija
 • UAB Egidas
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Metta
 • UAB Uliksas
 • UAB Švytis
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Bremena
 • UAB Ginara autoservisas
 • UAB Biceda
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Marko dizainas
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Tauraplastas
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB SDG
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Feniksas
 • UAB GBY
 • UAB Benera
 • UAB Brolenta
 • UAB Infoface
 • UAB Alantas
 • MB Požerūnų malūnas
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Egersund Net
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Topas LT
 • UAB Added Value
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Etada Freedom
 • Telia Lietuva
 • UAB Rimsauga
 • UAB Solregis
 • UAB Sigma Trans
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB Verslas kitaip
 • UAB Vilivitas
 • UAB Darbo turas
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • UAB Sigitos kepiniai
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Tauragės vandenys
 • UAB Nagoja
 • UAB Gralis
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Taurana
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • AB Modest

Naujienlaiškis

Prenumeruoti