Ir vėl nuostabioji TAVA "atviro verslo" savaitė subūrė moksleivius "įšokti į tėvų klumpes"

Ir vėl nuostabioji TAVA 2023 Lapkričio 7d.

Tauragės apskrities verslininkų (TAVA) asociacija, susidedanti iš 93 įmonių - narių yra atvira ir socialiai atsakinga organizacija, 2023 m. nuo spalio 23 d. iki 27 d. organizavo Atviro Verslo savaitę. TAVA nariai (įmonės) minėtomis dienomis sukvietė ikimokyklinio ugdymo vaikus, gimnazijų, progimnazijų moksleivius, Tauragės profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir kt. mokymo įstaigų moksleivius ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti veiklų įkūrimo istorijomis.

 

Šiemet jaunimą buvo pasiruošusios priimti 45 TAVA įmonės  ir TAVA partneriai: Tauragės apskrities ligoninė, Tauragės rajono savivaldybė, Kauno kolegijos Tauragės sk., Tauragės profesinio rengimo centras, bendradarbystės centras "Spiečius",  Tauragės „STEAM“ atviros prieigos centras, UAB „Tauragės autobusų parkas“, UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“, UAB „Tauragės vandenys“, Užimtumo tarnybos Tauragės sk., VšĮ „Žaliasis regionas“. Jaunimas taip pat savo iniciatyva lankėsi ir kitose miesto įstaigose.

Džiaugiamės, kad prie verslo savaitės prisijungė ir TAVA veikla susidomėjo  dvi įmonės „Sweet express“, kuri perėmė „saldžią“ veiklą iš  TAVA narės UAB „ Hanzos brasta“ ir UAB „Stido“.

 

Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

 

Tauragės kabelinė televizija (TVK)

Tauragės apskrities verslininkų asociacija vėl pakvietė asociacijai priklausančias įmones bei TAVA partnerius bendradarbiauti, organizuojant „Atviro verslo savaitę“ jaunimui - pažintines ekskursijas įmonėse ir įvairiose įstaigose gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleiviams.

Tauragės televiziją šiemet aplankė Tauragės ,,Šaltinio" progimnazija 7c klasės mokiniai ir jų auklėtoja Inesa Siutilienė.????‍???? Dėkojame mokiniams už domėjimąsi televizijos užkulisiais, parodytas iniciatyvas duoti interviu, drąsą klausti bei įgarsinti tekstą, o labiausiai dėkojame, kad atvykote!!!???? Mums, televizininkams, taip pat buvo labai įdomu dar kartą peržvelgti savo darbus ir susipažinti su jumis visais!????????‍????????????✒️????

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija

Karjeros savaitė „Šok į tėvų klumpes“ – savęs pažinimo ir atradimų keliu

Spalio 23–27 dienomis Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko karjerai ugdyti skirta pažintinė netradicinė savaitė „Šok į tėvų klumpes“, per kurią sutiko ne tik daug malonių savo profesijomis besididžiuojančių žmonių, bet ir galėjo patirti, kas yra širdžiai mielas darbas, kaip svarbu pasirinkti profesiją, kuri būtų ir darbas, ir gyvenimo būdas.

Mokinius buvo pasiruošusios priimti net 48 Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) ir jų partnerių įmonės bei organizacijos. 1–8 klasių mokiniai su mokytojais dalį jų ir aplankė: Tauragės rajono savivaldybę, Tauragės apylinkės teismą, VšĮ Tauragės ligoninę, UAB „Autobusų parką“, Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Tauragės filialą, Tauragės krašto muziejų „Santaka“, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, „Vagos“ knygyną, vairavimo mokyklą UAB „Biceda“, įmones UAB „Taurų kedras“, UAB „Stido“, UAB SDG Tauragės skyrių, kavinę „Sweet express“, UAB TOC odontologijos centrą, duonos namus „Meduolis“, kepyklėlę „Bandelių jūra“. Mokiniams užsiėmimus vedė Doleta Vaznienė – veterinarijos gydytoja, Sigitas Klymantas – ūkininkas, gyvūnų globėjas.

Skaityti daugiau: https://mazvydas.eu/.../537-karjeros-savaite-sok-i-tevu...

 

Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos Gaurės skyrius

Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos Gaurės skyriaus 2 ir 4 kl. mokiniai dalyvavo Tava verslo savaitė” pažintinėje ekskursijoje saldumynų parduotuvėje-kavinėje ,,Swet exspress”. Mokiniai susipažino su pardavėjo-barmeno darbu. Taip pat buvo pavaišinti kvapnia kakava. Nors mokiniai buvo apsupti saldumynais, bet buvo pakalbėta apie sveiką mitybą, saldumynų daromą žalą organizmui, saikingą jų vartojimą. Pabaigoje vaikai apžiūrėjo, įsigijo saldėsių. Dėkojame parduotuvėlės kolektyvui už šiltą, malonų priėmimą. 

Pažintinė 1b klasės ekskursija elektriniu autobusu. ,, TAVA VERSLO SAVAITĖ 2023". Dėkojame Tauragės Autobusų parkui už nuostabią ekskursiją, suteiktas žinias, dovanas. Lina Butvydiene

 

Tauragės „Versmės“ Gimnazija  

Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokiniai spalio 23-27 dienomis dalyvavo TAVA verslo savaitėje.

Buvo puiki galimybė mokiniams susipažinti su įvairių įmonių atstovais ir gauti įžvalgų apie verslo pasaulį bei galimas karjeros galimybes.

Keliaudami po įmones mokiniai susipažino su įmonių veikla, verslo ypatumais, įvairiomis profesijomis. Turėjo galimybę pabendrauti su įmonės atstovais ir sužinoti apie jų darbo sritis, atsakomybę ir kasdienį gyvenimą. Atstovai moksleivius skatino atsakyti į klausimus apie įmones, darbo saugą ir kt. Pažintis gali padėti pasirinkti karjeros kelią ateityje. Moksleiviai, lankydami įmones, nuotraukose užfiksavo įdomiausias akimirkas ir dalyvaus Tauragės rajono bendrojo ugdymo mokyklų fotografijų „Pasimatuok profesiją“ parodoje 2023 m. lapkričio 16 d. Tauragės apskrities verslininkų asociacijos metų renginyje „Geriausios 2022 m. TAVA įmonės“, nuo 2023-11-17 iki 2023-12-01 fotografijos bus eksponuojamos Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centre, 2023 m. gruodžio mėnesį paroda vyks Tauragės regiono karjeros centre.

Profesinis veiklinimas UAB „ELKA RAINWEAR“

II s klasės mokinė Augustė Stonytė

II s klasės mokiniai lankėsi įmonėje UAB „ELKA RAINWEAR“, gaminančioje nuo lietaus (vandens) apsaugančią produkciją. Su veikla supažindino įmonės vadovė Rima Zeringienė. Vadovė papasakojo, jog įmonė priklauso danams. Danijoje yra priimami užsakymai ir atliekami pardavimai, o Tauragėje vykdoma prekių gamyba. Tauragėje dirba 78 darbuotojai, o Danijoje – 23. Pagaminama produkcija siunčiama į 40 pasaulio šalių. Daugiausiai produkcijos parduodama Vokietijai, o gaminiai pasiekia net Kanadą ir Japoniją. Mokiniai buvo supažindinti su guminių batų, neperšlampamų kelnių, liemenių ir kitų prekių gamyba. Taip pat matė, kaip kuriami gaminių brėžiniai, gaminamos drabužių etiketės, pakuojamos prekės. Iš viso įmonė gamina 4000 skirtingų modelių gaminių. Smalsiausi mokiniai už pateiktus klausimus ir atsakymus buvo apdovanoti išskirtinėmis įmonės dovanomis. Dėkojame direktorei Rimai Zeringienei už informatyvų įmonės pristatymą ir nuoširdų bendravimą

Profesinis veiklinimas Duonos namai UAB „Meduolis“

II r klasės mokinė Agnė Žebelytė

II r klasės mokiniai apsilankė UAB „Meduolis“. Įmonės vadovė supažindino su konditerio profesijos ypatumais. Turėjome galimybę apžiūrėti gamybines patalpas bei paragauti UAB „Meduolis“ produkcijos. Profesinis veiklinimas patiko, nes sužinojome, kokį kelią nueina maisto gaminiai, kol patenka ant mūsų stalo.

Profesinis veiklinimas SDG įmonėje

I a klasės mokinė Kamilė Kuraitė

Spalio 27 dieną mes, I a klasės mokiniai, apsilankėme SDG įmonėje, kuri Tauragėje veikia jau 16 metų ir teikia įmonių vadovams profesionalią pagalbą darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais. Susitikimo metu atsakinėjome į klausimus apie saugų darbą ir už teisingus atsakymus buvome įvertinti saugos prizais ir pavaišinti karštu šokoladu. Sužinojome, kad SDG (Saugaus Darbo Garantas) padeda ukrainiečiams, atvykusiems dirbti į mūsų šalį.

Dėkojame SDG komandai už suteiktas žinias ir šiltą priėmimą.

Profesinis veiklinimas vairavimo mokykloje „Biceda“

II s klasės mokinė Aistė Gerdauskaitė.

Spalio 27d. ,,Versmės“ gimnazijos II s klasės mokiniai lankėsi vairavimo mokykloje „Biceda“. Šios mokyklos direktorius supažindino su vairavimo teisių įgijimo subtilybėmis, papasakojo apie reikalavimus laikant vairuotojo teises, pademonstravo įvairių eismo situacijų, kurių dalyviai buvo vairuotojai, pėstieji bei dviratininkai. Pateikė daug pavyzdžių iš vairavimo egzaminų, tad turėjome galimybę atsakyti į konkrečius klausimus. Direktorius, išvardindamas vairuotojų kategorijas, iššifravo mokyklos pavadinimą. Sužinojome, kad Tauragės „Biceda“ ruošia beveik visų kategorijų vairuotojus, įmonė turi didžiausią mokomąjį transporto parką Tauragės miete.

Dėkojame „Bicedos“ direktoriui už išsamų pasakojimą.

Profesinis veiklinimas draudimo bendrovėje „Olvirga“

TB 2 klasės mokinės

2023 m. spalio 25 d. TB2 klasės mokinės lankėsi draudimo brokerių bendrovėje „OLVIRGA“.

Mokinės sužinojo, kad draudimo brokeris – tai nepriklausomas draudimo tarpininkas, kurio funkcija – tarpininkavimas sudarant draudimo sutartis bei konsultavimas draudimo klausimais. Draudimo brokeriai bendradarbiauja su keletu draudimo kompanijų, o norint tapti draudimo brokeriu reikia išlaikyti sudėtingą egzaminą bei nuolat tobulinti savo žinias. Todėl bendrovės direktorė Olė Žūlinė akcentavo, kad svarbu išmokti mokytis, nes dirbant visus darbus reikia įdėti daug pastangų ir turėti motyvacijos.

TAVA verslo savaitė 2023 m. buvo puiki galimybė mokiniams įgyti naudingos informacijos apie verslo pasaulį ir karjeros galimybes ateityje.

Nuoširdžiai dėkojame įmonių vadovams, darbuotojams, gimnazijos administracijai, klasių vadovams, mokiniams už aktyvų dalyvavimą.

Karjeros specialistė Danutė Bajorinienė

 

Regina Mikaitienė.  Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla

 

Pažintinė 6b klasės ekskursija į UAB "Meduolis". TAVA VERSLO SAVAITĖ 2023". Dėkojame įmonės direktorei Irenai Kamandulienei už įdomią ekskursiją, suteiktas žinias. Ačiū visam kolektyvui už gaminių pristatymą ir degustaciją. 

 

Regina Babonaitė PaulikaitienėJovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių skyrius

 

Šiandien, Lauksargių skyriaus 1-4 klasių mokiniai dalyvavo "TAVA verslo savaitė" 2023 edukacijoje, "Tauragės žaliosios idėjos, vaikų skatinimas važinėtis ekologiškais autobusais, išgryninant jų naudą gamtai".

Dėkojame Autobusų parkui už šiltą priėmimą, patirtus įspūdžius, žinias ir dovanas.

 

Daugiau informacijos apie TAVA verslo savaitės įspūdžius su nuotraukomis rasite TAVA Facebook tinklalapyje https://www.facebook.com/tava.lt 

 

 

Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų verslo įmonių ir organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams

 už gražų abipusį bendradarbiavimą! 

"Geriausias būdas išlaikyti draugystę – dalytis mintimis apie savo darbus. Žmones labiausiai suartina veikla. – J. V. Gėtė.

 

 

Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo.

 « Atgal

Asociacijos nariai

 • Solregis, UAB
 • Optimali idėja verslui, UAB
 • Ginara autoservisas, UAB
 • Vailida, UAB
 • Šiaulių bankas, AB Tauragės KAS
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • Šedbaro Advokatų profesinė bendrija      
 • Bitė Lietuva, UAB
 • Verslas kitaip, UAB
 • TAURA GROUP, UAB
 • Brolenta, UAB
 • Narasa, MB
 • Graveris, MB
 • Rimsauga, UAB
 • Luminaris, UAB
 • Klasmann-Deilmann Laukėsa, UAB
 • Benera, UAB
 • Netmark, UAB
 • Eurobiuras, UAB
 • GRIFS AG, UAB Tauragės skyrius
 • Onija, UAB
 • Agavos prekyba, UAB
 • Mildrena, UAB
 • Šaukštelis, UAB
 • Ryšininkas, UAB
 • Sigma Trans, UAB
 • Ferumeta, UAB
 • Antras planas, UAB
 • Meduolis, UAB, Duonos namai
 • Televizijos komunikacijos, Lietuvos ir Vokietijos UAB
 • SDG, UAB Tauragės skyrius
 • Infoface, UAB
 • Roada, UAB
 • Autoežeruona, A. Venckaus IĮ
 • Hanzos brasta, UAB
 • Tūkstantis mylių, UAB
 • Etada Freedom, UAB
 • Tauragės radijas, VšĮ Šou imperija
 • Alantas, UAB
 • Bremena, UAB
 • Jupiter Bach Lietuva, UAB
 • Švytis, UAB
 • Kvartalo Tinklas, UAB
 • Darbo turas, UAB
 • Požerūnų malūnas, MB
 • Medicinos namai šeimai, UAB
 • GBY, UAB
 • Elka Rainwear, UAB
 • Kristensen & Kristensen, UAB
 • Tauragės kredito unija
 • Metta, UAB
 • Biceda, UAB
 • Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB
 • Nagoja, UAB
 • Švaros abėcėlė, UAB
 • Tauragės nekilnojamo turto agentura, UAB
 • Taurana, UAB
 • Sigitos kepiniai, UAB
 • Tele2, UAB Tauragės sk.
 • Marko dizainas, UAB
 • Tauragės Agrotechnika, UAB
 • Modest, AB
 • Topas LT, UAB
 • Uliksas, UAB
 • Šviesos blyksnis, UAB
 • Aliumina, UAB
 • Meta, UAB
 • Olvirga, UADBB draudimo brokeris
 • Medicum Centrum, UAB
 • Feniksas, UAB
 • Gabrelle, UAB
 • SBAUTO, UAB

Naujienlaiškis

Prenumeruoti