Naujienos

 • Išvažiuojamasis TAVA narių susirinkimas TAVA nario TAURAGĖS RADIJAS studijoje2018 Lapkričio 30d.
  Išvažiuojamasis TAVA narių susirinkimas TAVA nario TAURAGĖS RADIJAS studijoje

  2018 m. lapkričio mėn. 27 d. TAVA nariai buvo kviečiami į išvažiuojamąjį TAVA tarybos ir narių susirinkimą, kuris vyko pas TAVA nario - Tauragės Radijas studijoje.

  Posėdyje buvo aptarti klausimai:

  TAVA nario, Tauragės radijas direktoriaus Valdo Latožos supažindinimas su radijo veikla. UAB "Sigitos kepiniai" priėmimas į TAVA narius". Užimtumo tarnybos prie LR SADM atstovų pranešimas tema „Parmos mokymusi priemonių galimybės ir nauda“. Pranešėjai: Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė ir  Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas. TAVA nario AB „Telia Lietuva“ vakarų regiono, stambaus ir viešojo sektoriaus padalinio vadovo Nerijaus Avelio bendradarbiavimo vizijos pristatymas.

   

   

   

  VšĮ "Šou imperija", Tauragės radijas direktorius Valdas Latoža pristatė įmonės veiklą.

  Radijo stotis TAURĖGS RADIJAS pirmą kartą į klausytojus kreipėsi 2011 metų spalio 11 dieną.

  97.2 FM dažniu transliuojančios radijo stoties galima klausytis - Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonuose ir Pagėgių mieste, o internetu ir mobiliąją aplikacija – visoje šalyje ir pasaulyje.

  Programa skirta įvairaus amžiaus, pomėgių bei interesų klausytojams. Įvairiu paros metu pateikiama operatyvi Tauragės regiono, šalies ir pasaulio informacija žinių laidose, specialiųjų tarnybų pranešimuose.

  TAURĖGS RADIJAS, tai:

  Radijo stotis turi pastovią auditoriją, o transliuojamos programos populiarumas nuolatos auga; Populiarios ir mėgstamos radijo laidos, kuriose dalyvauja puikiai žinomi Tauragės krašto ir Lietuvos žmonės; Aktualiausia, įdomiausia ir operatyvi Tauragės krašto informacija; Radijo stoties auditorijos tyrimus atlieka didžiausia rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė Lietuvoje TNS LT.

  TAURĖGS RADIJAS teikia ir kitas reklamos paslaugas regione ir šalyje:

  Reklamos kompanijos planavimas ir biudžeto sudarymas;  Pranešimų spaudai ruošimas ir platinimas BNS / ELTA;  Reklaminių tekstų rašymas; Reklaminių audio klipų gamyba;  Reklama regioninėse (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, etc.) ir nacionalinėse radijo stotyse;  Spaudos dizainas, grafika, maketavimas;  Video dizainas, grafika, maketavimas;  Reklaminių radijo laidų kūryba ir gamyba;  Viešinimas internete;  Reklamos kompanijos renginių metu.

  Daugiau apie Tauragės radijo veiklą: https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/nepasirinkta-sritis/vsi-sou-imperija-taurages-radijas

   

  Po veiklos pristatymo ir TAVA narių diskusijų, Radijo kolektyvas suorganizavo nuotaikingą viktoriną su prizais TAVA nariams: https://www.youtube.com/watch?v=92BOc5v-a_A&feature=youtu.be

   

   

   

  TAVA gretas papildė naujas narys UAB "Sigitos kepiniai". Bendrovės direktorė - Sigita Geštautienė.

  TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA pirmininkė pasveikino posėdyje dalyvavusią uždaros akcinės bendrovės "Sigitos kepininiai" direktorės dukrą, bendrovės administratorę ir buhalterė Jovitą Verpečinskienę, įteikdama jam TAVA nario pažymėjimą bei palinkėjo aktyvaus abipusio bendradarbiavimo asociacijos labui.

  UAB „Sigitos kepiniai“  įkurta 1993 m., kurioje dirba 32 darbuotojai.

  Šiemet bendrovei 25 metai –  tai šeimai priklausanti konditerijos įmonė, kuri gamina gilias konditerijos tradicijas turinčią, produkciją. Geriausio skonio ir aukščiausios kokybės tortai, pyragai, sausainiai, šakočiai, vyniotiniai, pyragaičiai, bandelės yra rankų darbo, gaminami su didele meile ir atsidavimu. Įmonės firminėse parduotuvėse pirkėjų visada laukia itin švieži konditerijos gaminiai, taip pat priimami ir individualūs užsakymai vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams, verslo renginiams ir kitoms šventėms. Bendrovės produkcija šiais metai pradėta eksportuoti į Didžiąją Britaniją.

  Bendrovės kontaktiniai duomenys:  

  Žilvičių g. 2, Butkelių km., LT-72149 Tauragė, tel.: +370 446 61982, +370 615 59454; el. paštas: info@sigitoskepiniai.lt, nuoroda socialiniuose puslapiuose:  www.sigitoskepiniai.lt, http://www.facebook.com/sigitoskepiniai  

  https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/konditerijos-produktu-gamyba-ir-pardavimas/uab-sigitos-kepiniai

   

   

   

  Užimtumo tarnybos prie LR SADM  Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė ir  Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas Darbo rinkos situacijos apžvalgą Tauragės apskrityje bei pristatė parmos mokymusi priemonių galimybes ir naudą. Pranešimo medžiaga pasidalinta su TAVA nariais el. laiškais.

  Užimtumo tarnybos vadovai ragina darbdavius aktyviau bendradarbiauti ieškant norimų specialybių darbuotojų savo versle. Kilus klausimams ar norintiems daugiau sužinoti nurodytas kontaktinis asmuo ir informacija pasiteiravimui:

  Daiva Žukauskienė 104 kab. 61710 arba 8 608 11136

  Gintarė Stulgienė 103 kab. 72674 arba 8 608 11134

   

   

   

  TAVA nario AB „Telia Lietuva“ vakarų regiono, stambaus ir viešojo sektoriaus padalinio vadovas Nerijaus Avelis pasiūlė bendradarbiavimo idėjas ir paslaugas Naujaisiais metais, į asociaciją įnešant bendrovės teikiamų paslaugų paketą, organizuojant pristatymus, seminarus, aktualią, TAVA narių verslui, informaciją. Visapusiškai sertifikuota bendrovė, kurioje dirba apie 3000 darbuotojų visoje Lietuvoje,  teikia ne tik mobilias ir interneto paslaugas, kurios sudaro apie 1/3 bendrovės teikiamų paslaugų, bet gali pasiūlyti eilę kitų verslui aktualių kvalifikacijos kėlimo, mokymų  ir kt. paslaugų, kurios gali suteikti naudingą  pagalbą nariams bei kitokį rezultatą narių verslui.

   

   

  Paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 26d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. lapkričio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. lapkričio mėn.

   

   

  SUDARANT DARBO SUTARTĮ VIS DAR DAROME KLAIDAS

    

  Tokį patį darbą dirbantiems ir tokią pačią kompetenciją turintiems darbuotojams įmonė moka skirtingą darbo užmokestį, painiojamos darbovietės ir darbo funkcijų atlikimo vietos sąvokos, šias ir kitas klaidas įmonės daro sudarydamos darbo sutartis.

  1. Informavimas. Darbo sutartyje trūksta duomenų apie darbuotojo kontaktus. Rekomenduojame susitarti dėl elektroninio informavimo galimybės, taip pat dėl kad darbuotojo adresu išsiųsti laiškai būtų laikomi įteiktais tinkamai.

  2. Darbo funkcijos. Darbo sutartyse neaiškiai apibrėžiamos darbuotojo pareigos, o jo funkcijos nedetalizuojamos ir pareiginiuose nuostatuose. Neaptarta darbo funkcijų atlikimo tvarka.

  3. Darbo užmokestis. Ne iki galo aiškiai aptariamas darbo užmokestis ar jo apskaičiavimo tvarka. Tokį patį darbą dirbantiems ir tokios pačios kompetencijos darbuotojams mokamas skirtingas darbo užmokestis. Įmonė neturi darbo apmokėjimo sistemos.

  4. Darbovietė. Painiojamos „darbovietės“ ir „darbo funkcijų atlikimo vietos“ sąvokos. Darbovietė keičiama be darbuotojo sutikimo. Jei darbuotojas neturi pastovios darbo funkcijų atlikimo vietos, gali būti, kad darbuotojas dirba kilnojamojo pobūdžio darbą.

  5. Dienpinigiai. Susitarti dėl dienpinigių mažinimo galima tik darbo ar kolektyvinėje sutartyje. Užmirštama, kad tuo atveju, jeigu darbuotojo darbo užmokestis viršija 2 vidutinius darbo užmokesčius, tariantis su juo galima nukrypti nuo Darbo kodekso (DK) nuostatų. Jeigu darbo sutartyje nustatyta galimybė mažinti darbo užmokestį iki tam tikro dydžio, atsiranda diskriminavimo rizika, taip pat gali padidėti administracinė našta. DK išliko galimybė vadovui mokėti didesnius dienpinigius. Jeigu darbuotojui nemokami dienpinigiai, galbūt jo darbas yra kilnojamojo pobūdžio.

   

  www.vz.lt

   

  FM TEIKIA NUTARIMĄ DĖL VERSLO LIUDIJIMŲ

   

  Finansų ministerija (FM) parengė ir pateikė visuomenei derinti Vyriausybės nutarimo pataisas, kuriomis siaurinamas veiklų, vykdomų įsigijus verslo liudijimą, sąrašas.

  Pokyčius pajus trijų sričių – pastatų remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros paslaugų tiekėjai, kurių Lietuvoje yra apie 23.000.  Jie savo veiklą vykdyti įsigijus verslo liudijimą galės iki 2019 m. liepos 1 d.

  Anot FM, pereiti iš verslo liudijimų į kitą jiems tinkančią formą bus paprasta. Jiems reikės informuoti VMI apie pasikeitusį mokesčio nuo individualios veiklos pajamų mokėjimo būdą. Gyventojui bus išduota Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažyma.

  Iš veiklų pagal verslo liudijimus sąrašo išbraukiamos tos veiklos, kurių atžvilgiu nuo sausio 1 d. bus taikoma Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Gyventojai galės susigrąžinant dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto bei vaikų priežiūros paslaugų išlaidas.

  FM pažymi, kad po pakeitimų gyventojų pajamos vykdant pastatų apdailos ir remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros veiklas, būtų apmokestinamos atsižvelgiant į jų gautas pajamas.

  Nuo naujų metų pradės veikti VMI elektronines supaprastintos apskaitos tvarkymo paslauga i.APS, kuri leis individualią veiklą vykdantiems gyventojams tvarkyti buhalterinę apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius.

  www.vz.lt

                                                                                                                                                                                       

   

  KAIP IR KAM BUS TAIKOMAS NPD 2019 M.

   

  Nuo 2019 m. pasikeitus minimaliai mėnesinei algai (MMA) keičiasi ir neapmokestinamieji pajamų dydžiai (NPD), nes MMA yra naudojama formulėje, kuri skaičiuoja NPD.

  NPD apskaičiuojamas pagal formulę: Mėnesio NPD = 300 (Eur) – 0,15 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais susijusios pajamos – MMA (555 Eur).

  Anot VMI, maksimalus 300 Eur mėnesio NPD 2019 m. taikomas gyventojams, kurių mėnesio su darbo susijusios pajamos  bus ne didesnės kaip 555 Eur (2018 m. – 400 Eur). Kitiems NPD apskaičiuojamas pagal minėtą formulę. VMI skaičiuoja, kad mėnesio NPD taikymo apimtis padidėja nuo 1.160 Eur (2018 m.) iki 2.555 Eur. Gyventojui, kurio 2019 m. gaunamos mėnesio su darbo santykiais susijusios pajamos bus 2.555 Eur ar didesnės, mėnesio NPD nebus taikomas. Finansų ministerija pažymi, kad šie pakeitimai jau buvo įvertinti kuriant skaičiuoklę kiek.lt. , o 2.555 Eur prieš mokesčius 2019 m. atitinka 1.982,16 Eur darbo užmokesčio prieš mokesčius sumą dabartinėje sistemoje.

  www.vz.lt

   

  NAUDA DARBUOTOJAMS, NUO KURIOS NEREIKIA MOKĖTI MOKESČIŲ

   

  Teatro, kino bilietai ar draudimas darbuotojo naudai yra neapmokestinami pajamų mokesčiu, jeigu tokios dovanos vertė neviršija 200 Eur. Neapmokestinamos šios sumos ir pelno mokesčiu.

  Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą (GPMĮ 9 straipsnis) darbuotojui ir jo šeimos nariui įteiktų bilietų į kino teatrą vertė pripažįstama darbuotojo natūra gauta dovana. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškina, kad per mokestinį laikotarpį iš darbdavio gautų prizų ir dovanų vertė, neviršijanti 200 Eur, pajamų mokesčiu neapmokestinama (GPMĮ 17 straipsnio 1 d. 39 punktas). Jeigu prizų ir dovanų vertė viršija 200 Eur, gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinama nustatytąjį dydį viršijanti pajamų suma.

  Darbuotojo naudai sumokėtos draudimo nuo nelaimingų atsitikimų įmokos pripažįstamos darbuotojo pajamomis, gautomis natūra, tik tuo atveju, kai tokių įmokų mokėjimas nėra privalomas darbdaviui pagal teisės aktus. Pajamos (tiek pinigais, tiek natūra) pripažįstamos jų gavimo momentu, pateiktu atveju – bilietų įteikimo, draudimo įmokų sumokėjimo momentu. Nuo apmokestinamosioms pajamoms priskiriamų pajamų, gautų natūra, pajamų mokestį apskaičiuoti, išskaičiuoti, sumokėti bei deklaruoti privalo darbdavys (pajamų natūra davėjas, GPMĮ 23 ir 24 straipsnis).

  Anot VMI, leidžiamiems atskaitymams priskiriamos visos išlaidos darbuotojų naudai, jei ši darbuotojų gauta nauda pagal Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) nuostatas yra gyventojų pajamų mokesčio objektas. VMI akcentuoja, kad išlaidų darbuotojo naudai priskyrimas leidžiamiems atskaitymams siejamas ne tiek su įmonės pajamų uždirbimu ar ekonominės naudos gavimu, o su darbuotojų gautos naudos priskyrimu gyventojų pajamų mokesčio objektui. Šiuo atveju neatsižvelgiama, ar sumos pagal GPMĮ nuostatas priskiriamos neapmokestinamosioms ar apmokestinamosioms pajamoms.

  Tais atvejais, kai iš įmonės pajamų natūra gauna ne tik darbuotojas, o ir jo šeimos nariai, ir galima identifikuoti kiekvieno asmens gautą naudą, tokios pajamos pripažįstamos darbuotojo pajamomis natūra, kurios yra gyventojų pajamų mokesčio objektas, todėl įmonės leidžiamiems atskaitymams priskiriama ir darbuotojo šeimos narių naudai patirtų išlaidų dalis. Pavyzdžiui, įmonė nupirko bilietus į kino teatrą ir nemokamai įteikė kiekvienam darbuotojui ir jų vaikams. Pajamų natūra suma – tai darbdavio darbuotojo ir jo šeimos nario naudai išleista pinigų suma, sumokėta už bilietus, kuri pripažįstama darbuotojo pajamomis, gautomis natūra. Darbuotojų natūra gautos pajamos yra gyventojų pajamų mokesčio objektas, todėl įmonė šią sumą gali priskirti leidžiamiems atskaitymams

  Draudimo įmokos, mokamos bendrovės darbuotojų naudai, taip pat laikomos gyventojų pajamų mokesčio objektu, todėl bendrovė šią sumą priskiria leidžiamiems atskaitymams. Kai draudimo nuo nelaimingų atsitikimų įmokos mokamos darbdavio naudai, tai bendrovės faktiškai patirtos išlaidos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, kaip būtinos pajamoms uždirbti ar ekonominei naudai gauti.

  www.vz.lt

   

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                         Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 15d.
  Susitikimas su J.E. Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje K. Klepsvik

  Uždarosios akcinės bendrovės „Egersund Net“ vadovo Anders Myklebust iniciatyva Tauragėje lankėsi jo ekscelencija Norvegijos ambasadorius Lietuvoje p. Karsten Klepsvik su žmona.

  Lydimas UAB Norvetuva direktoriaus Jan Petter Rasmussen, ambasadorius aplankė Tauragėje įsikūrusią Norvegijos kapitalo įmonę UAB „Egersund Net“.

  Svečius priėmęs UAB „Egersund Net“ Tauragėje vadovas Anders Myklebust supažindino su įmonės veikla, perspektyvomis. Norvegų kapitalo bendrovė „Egersund Net“ daugiau nei dešimtmetį Tauragėje gamina pramoninius žvejybos tinklus. 

  Ambasadorius domėjosi sėkmingai veikiančios bendrovės gaminama produkcija, ekonominiais rodikliais.  „Lietuvoje įgyvendinama tikrai daug puikių iniciatyvų, mažėja abejingumo, atsiranda vis daugiau aktyvių žmonių, kurie siekia prasmingai prisidėti prie geresnės ir laimingesnės Lietuvos kūrimo. Tauragės rajono savivaldybės administracija tiesiogiai prisideda prie atsakingo verslo kūrimo“,  - pasidžiaugė J.E. Norvegijos ambasadorius Karsten Klepsvik.

  Susitikimo metu Tauragės rajono savivaldybės meras S. Mičiulis padėkojo UAB „Egersund Net“ bendrovės vadovui Anders Myklebust už kvietimą ir galimybę pabendrauti su garbiais svečiais, padėkojo už verslo kūrimą bei plėtrą Tauragės rajone, už indėlį puoselėjant darbo bei gyvenimo kultūros vertybes, papasakojo apie rajoną, apie nuolat gerinamą investicijų aplinką, savivaldybės administracijos atsakingą požiūrį į verslo aplinką,  į rajone dirbančius žmones, jų šeimas.

  Viešnagės metu svečiai apžiūrėjo gamybines patalpas, pabendravo su darbuotojais, susipažino su gamybos procesu, pasidžiaugė sėkminga norvegų įmonės veikla bei ambicingais plėtros planais. 

  Susitikime dalyvavo ir mero patarėjai Dovydas Kaminskas ir Solveiga Skarbaliūtė bei Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai.

  Inesos Vaigauskienės
  Kultūros skyriaus vyr. specialistės pranešimas

   http://manokrastas.lt/straipsnis/taurageje-apsilanke--norvegijos-ambasadorius-lietuvoje-karsten-klepsvik

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 12d.
  TAVA atviro verslo savaitės 2018 m. akimirkos

  Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5-9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti "sėkmės" istorijomis.

  Moksleiviai taip pat buvo kviečiami į Tauragės apskrities ligoninę, Tauragės rajono savivaldybę, Kauno kolegijos Tauragės skyrių.

  Iš 44  įmonių ir įstaigų, sutikusių priimti moksleivius, apie 10 mokymo įstaigų vaikų, moksleivių ir studentų aplankė 21 įmonę.

   

  Daugiau informacijos:

   

  Vaizdo įrašas (Tauragės autobusų parke, Tauragės radijuje, Tauragės kabelinėje televizijoje bei Grifs AG):

   https://www.youtube.com/watch?v=RjUF74Eay6k&t=602s

   

  Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

   

  Lauksargių pagrindinės mokyklos moksleiviai

   

  " 9 klasės mokiniai apsilankė namų restorane „Prezidento 50“. Restorano šeimininkė Justė Varškienė papasakojo apie restorano pavadinimo atsiradimą, ruošiamą maistą, meniu. Su mokiniais pakalbėjo apie sveiką mitybą, aptarė jų mitybos įpročius. Devintokai pasisėmė gerų emocijų, sužinojo apie išskirtinį požiūrį į maistą, paskanavo itališkų ledų. " 

   

  "Lauksargių pagrindinės mokyklos mokiniai jau atidarė Atviro Verslo savaitę ir apsilankė  Tauragės Radijo studijoje :)

  Moksleiviai buvo supažindinti su įmonės vykdoma veikla, buvo atsakyta į šimtus klausimų apie radijo stoties specifika ir veiklos ypatumus, turėjo galimybę išbandyti savo sugebėjimus tapti Tauragės Radijo laidų vedėjais." -  Tauragės Radijo informacija

   

  Tauragės r. Batakių pagrindinės mokykla

  "Mūsų mokykla prisijungė prie iniciatyvos „TAVA verslo savaitė 2018“, kurios metu 9 klasės mokiniai lapkričio 7 dieną vyko į UAB „ELKA Rainwear“. Tai Danijos kapitalo bendrovė, gaminanti vandeniui atsparius rūbus.

  Mus maloniai pasitiko šios įmonės direktorė Rima Zeringienė. Mokiniai pamatė, kaip gaminama apranga žvejams, specialios paskirties drabužiai patalpoms valyti, apranga Danijos ir Norvegijos policijai. Direktorė pasidžiaugė, kad viena iš jų gaminamos produkcijos linijų yra „Fashion line“. Mūsų 9 klasės mokinė Austėja net pademonstravo vieną iš šios kolekcijos rūbų.

  Tai rimta įmonė, per metus pagaminanti apie 300 tūkst. vienetų produkcijos, kuri iškeliauja į daugelį pasaulio šalių.

  Ačiū direktorei, įmonės darbuotojams, kurie parodė šio verslo užkulisius."  - Mokytoja Lina Čeponienė

   

  Tauragės "Jovarų" pagrindinės mokyklos moksleiviai

  "Lapkričio 6 diena – „Karjeros diena“ 5-10 klasių mokiniams. Mokykla prisijungė prie iniciatyvos „TAVA verslo savaitė“, kurios metu mokyklos karjeros ugdymo organizatorė Aldona Pocienė inicijavo daugybę įvairių veiklų. Geresniam profesijų pažinimui mokykloje buvo pravesti pokalbiai apie mokytojo, buhalterinės apskaitos, specialiojo pedagogo, bibliotekininko profesijas ir netgi apie savanorystę. Todėl mokykloje lankėsi D. Jucikaitės kviesti svečiai iš miesto bibliotekos Ž. Maziliauskienė, S. Lėkytė. Apie savanorystės idėjas bei svarbą kalbėjo J. Butkienė, A. Šukys ir iš savanorystės Ugandoje grįžusi rajono tarybos narė R. Grigalienė. Specialiojo pedagogo darbą pristatė N. Jusčiuvienė, buhalterio darbo vingrybes aiškino I. Ikasalienė.

   Išklausę kalbų, padiskutavę apie keletą profesijų, mokiniai išvyko į ekskursijas įvairiose miesto įmonėse tam, kad praktiškai pamatytų ir susipažintų su Tauragės darbo rinka bei profesijų ypatumais. Vaikai lankėsi UAB „Kava su knyga“, „Elka Rainwear“, „Ansell Protective Solutions Lithuania“, „Tauragės medis“, „Netmark“, „Kristensen & Kristensen“, “Alantas“.

   Labai dėkojame visiems mokytojams, svečiams ir kitiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems organizuojant „Karjeros dienos“ veiklas. Tikimės, kad ši diena suteikė daugiau žinių bei privertė pamąstyti apie savo ateities profesijas."

  Nuotraukų galerija:

  https://photos.google.com/share/AF1QipN9QtrsefxXP_kYBN3SA9GBY9VGR_Cy3OSguDLNViq2pEQuQPpPmJZE2-NSeSd56w?key=MGNxaERMVExHTjB3TjV0SkVwenpZYVVWT3NENTdR

   

  Tauragės „Aušros“ progimnazijos moksleiviai

  "8a klasės mokiniai keliavo į UAB „Biceda“. Mokinius šiltai pasitiko įstaigos direktorius. Jis mokiniams, pasitelkdamas pateiktis, papasakojo  apie  įstaigos  veiklą, tai - A1, A2, A, B, C1, C, D, BE, CE kategorijų transporto priemonių vairavimo mokymas. Taip pat priminė nuo kokio amžiaus galima pradėti mokytis vairuoti, kokių reikia dokumentų, kokia mokymosi tvarka. Aptarė pagrindines dviračių vairavimo taisykles ir dažniausiai daromas klaidas. Supažindino, kokie eismo taisyklių pakeitimai įsigaliojo nuo lapkričio 1 dienos ir kokios gresia baudos už jų nesilaikymą. Mokiniai aktyviai pateikė klausimų. Baigiantis susitikimui, mokiniai padėkojo už įdomų pasakojimą, o direktorius kiekvienam padovanojo po rašiklį.

  8b klasė lankėsi “Senajame Medvėgalyje” mokinius priėmė šiltai, vaišino arbata ir sausainiais, leido patiems mokiniams išbandyti virėjo profesiją.

  Gana šiltas bendravimas vyko ir kanceliarinių prekių parduotuvėje „OFFICEDAY" ir  knygyne "VAGA", Kava su knyga kur darbuotojos papasakojo apie darbo specifiką, skatino skaityti knygas, diskutavo apie perskaitytas knygas. Čia apsilankė dvi 5 klasės.

  7 kl. mokiniai lankėsi Team Kameleon Baltic bendrovėje. Administracijos  atstovė  supažindino mokinius su šios įmonės veikla. Parodė ir papasakojo kaip gaminį sukuria nuo pat pradžios iki pabaigos: pradedant jo sukirpimu, baigiant pakavimu ir perdavimu užsakovui. Šiuo metu  įmonė siuva nacionalinius norvegų kostiumus. Mokiniai galėjo pasigrožėti ir įvertinti jau pasiūtus kostiumus."

   

   

  Tauragės "Vermės" gimnazija

  "Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė D. Vaitiekienė su kolege,visiems gimnazistams išsamiai pristatė jau 18 metus gyvuojančią mokymo įstaigą, su gausybe studijų programų. Kas labai paranku tiems, kas nenori, ar neturi galimybių vykti studijuoti į kitą miestą.

  Tauragės rajono darbo rinkos padėtį pristatė Užimtumo centro darbuotoja. Vilkyškių pieninės atstovė ragino mokinius stengtis mokytis, nes įvairių specialybių atstovų poreikis jų įmonėje tik auga.

  Po pietų visos gimnazijos klasės keliavo į susitikimus su pasirinktų įmonių atstovais.

  Net trys gimnazistų klasės (I c, II b ir IV c) panoro susipažinti su Tauragės ligoninės veikla, kur mokiniai turėjo galimybę pabuvoti greitosios pagalbos automobilyje, pamatyti įmontuotą pirmosios pagalbos techniką.

  Kiti (II a ir TB1) keliavo į uždarąją akcinę bendrovę „BICEDA“, kur mokomi būsimi vairuotojai, dar dvi (I a ir I d) klasės domėjosi Tauragės kabelinės televizijos darbo specifika.

  III b klasė bendravo su savivaldybės atstovais.

  I b klasė bibliotekoje ne tik susipažino su bibliotekininko profesija, bet ir aktyviai dalyvavo įvairiose darbuotojų paruoštose rungtyse. Aktyviausieji apdovanoti prizais.

  IV a klasė lankėsi Tauragės odontologijos klinikoje, kur susipažino su klinikos vadovu ir sužinojo, kokių specifinių gebėjimų reikia odontologui. Labiausiai visi džiaugėsi dovanomis – dantų šepetukais bei pasta.

  II d klasė aplankė knygyną „Pegasas“, domėjosi šiuolaikinio knygyno paklausa, užsakymų tendencijomis, išlikimo konkurencingomis sąlygomis specifika.

  III c klasės mokiniams parūpo baristo profesija, jie lankėsi pamėgtoje kavinėje „Vero cafe“, sužinojo, kiek ir kaip galima paruošti įvairių gėrimų, kada ir ką reikia žinoti baristui.

  II c klasė aplankė Tauragė policijos komisariatą, domėjosi kelių eismo darbuotojų darbo sąlygų specifika, kriminalisto darbo ypatumais.

  IV b klasė apsilankė moderniame europietiškame Tauragės restorane „Prezidento 50“. Ten su šypsena gimnazistus pasitiko restorano savininkė Justė Varškienė. Jauna verslininkė entuziastingai papasakojo apie savo šeimos verslo pradžią, restorano virtuvės ypatumus, pateikė daug naudingų pastebėjimų apie darbo organizavimą. Taip pat nekantraujant aplankyta virtuvė – svarbiausia restorano vieta. Mokiniai džiaugiesi turiningai praleistu laiku.

  III a lankėsi Tauragės krašto muziejuje, kur susipažino su muziejininko darbu, su atnaujinamomis muziejaus erdvėmis ir naujais informacijos pateikimo būdais.

  IV d klasės mokiniai lankėsi tarptautinėje žvejybinius tinklus gaminančioje įmonėje „Netmark“, kur vaikščiodami po gamyklos teritoriją, bendravo su įmonės specialistais, domėjosi gaminamo produkto paklausa, rinkos, bendradarbiavimo galimybėmis.

  Aplankę tiek įvairių sričių bei sferų specialistų mokiniai susidarė įspūdį, ką galbūt norėtų savo gyvenime dirbti ar bent pabandyti laisvalaikiu, vasaros atostogų metu. Gal  net savanorystės pagrindu – komunikavimo įgūdžių gerinimui, tam tikrų kompetencijų lavinimui, patirties įgijimui, kuri tikrai pravers bet kurioje sferoje.

  Karjeros dienos modelis mokykloje pasiteisino, tad kitais metais lapkričio mėnesį vėl bus organizuojama Karjeros diena." -  Inesa Altaravičienė, ugdymo karjerai konsultantė.

  http://www.versme.org.

   

  Tauragės r. Žygaičių gimnazija

  "Lapkričio 6–10 d. Tauragėje vyko TAVA atviro verslo savaitė po Tauragės įmones, įstaigas. Trečiadienį 3G klasės mokiniai su klasės vadove V. Ūksiene apsilankė UAB „Tauragės vandenys“. Moksleiviai susipažino su Tauragės rajono vandentvarkos ūkiu, apsilankė patalpose, kur geriamas vanduo nugeležinamas filtrais, stebėjo kompiuteriuose vandens panaudojimo dydžius, apsilankė vandens skaidrintuvų siurblių salėse.

  Tauragės profesinio rengimo centre vienuoliktokai lankė ir stebėjo įvairių profesijų besimokančių moksleivių praktines veiklas. Centre ruošiami apdailininkai, automobilių mechanikai, kosmetikai, kirpėjai, padavėjai, barmenai, virėjai ir kt. Rugsėjį sukomplektuota ir nauja specialybė – kompiuterinės įrangos derintojo.  Vienuoliktokai čia sutiko ir buvusius savo klasės draugus, kurie pasirinko mokytis profesijos įgiję pagrindinį išsilavinimą. Ekskursijos pabaigoje aplankėme Tauragės krašto muziejų, kuriame tik šį mėnesį galima išvysti gerai žinomą  XIII amžiaus eksponatą liūtuką (jis juk rastas Žygaičių seniūnijoje!). Taip pat apžiūrėta paroda „Vilko vaikų klajonės po Lietuvą“.

  Už pagalbą ir kelionės organizavimą dėkojame ir mūsų gimnazijos soc. pedagogei Daivai Vencienei."

   

  Moksleivių apsilankymas Tauragės rajono savivaldybėje: http://www.taurage.lt/go.php/lit/Placiau-/16

   

   

  Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams  už gražų abipusį bendradarbiavimą!

  Dėkojame Tauragės radijui, Tauragės kabelinei televizijai bei laikraščių redakcijoms už renginio viešinimą.

   

  Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

  Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 7d.
  Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdis 2018-11-06

  2018 m. lapkričio 6 d. TAVA tarybos narys V. Liorančas  (UAB "Televizijos komunikacijos" direktorius) dalyvavo  Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdyje. Pagrindiniai posėdžio klausimai:

   

  Individualios veiklos apmokestinimo naujovės, verslo liudijimų veiklos ribojimas. Amatininkų veiklos reglamentavimas Kainų politikos ir SOŽE (Socialiai orientuotos žaliosios ekonomikos) projekto koreliacijos klausimas. Ombudsmeno projekto eiga. VMI žemėlapio aktualumas.

   

  Į posėdį buvo pakviesti Finansų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai.

  Klausimą dėl žemėlapio paprašė įtraukti SVV tarybos valdybos narė D. Čibirienė-Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė.

  Posėdžio protokolas:

  http://eimin.lrv.lt/uploads/eimin/documents/files/Verslo%20aplinka/Smulkus%20verslas/protokolai/SVV%20tarybos%20protokolas%202018-11-06.pdf

  Skaityti plačiau
 • 2018 Spalio 30d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. spalio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. spalio mėn.

   

   

  VMI – NUO ŠIOL VIEŠI TURTO DUOMENYS – KAIP ANT DELNO

    

  Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog interneto svetainėje www.vmi.lt atnaujinus Metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų teikimo formą, duomenys peržiūrai pateikiami pagal papildomus kriterijus, taip pat skelbiamas 200 didžiausią turtą už 2017 m. deklaravusių viešų asmenų sąrašas, kurį vartotojai galės atsisiųsti ir Excel formatu. Šiemet ženkliai išaugo skelbiamų gyventojų turto deklaracijų išrašų kiekis, kadangi nuo 2018 m. sausio mėn. papildomai viešinami tam tikras pareigas užimančių asmenų ir jų sutuoktinių duomenys. Šie asmenys ir anksčiau teikdavo turto deklaracijas, tačiau iki šiol jų deklaracijų išrašai nebuvo skelbiami viešai. Vartotojų patogumui atnaujinome ir kai kuriuos išrašų teikimo ypatumus – atsirado galimybė palyginti pasirinktų metų bei pasirinktos turto grupės duomenis, kurie greta atvaizduojami ir grafiškai.

  VMI primena, kad paskelbti išsamesni tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei, todėl atsižvelgus į šiuos poreikius, turto deklaracijų išrašų teikimo forma atnaujinta patogesnei duomenų peržiūrai. Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI naudoja nustatant rizikingiausius mokesčių mokėtojus: ši informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas. Šiuo metu VMI svetainėje skelbiama apie 51,8 tūkst. turto deklaracijų išrašų. Gyventojų deklaruoto turto išrašų informaciją galima rasti VMI interneto svetainės skyrelyje „Informacijos rinkmenos" (Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos -> Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai (www.vmi.lt/cms/metines-gyventojo-seimos-turto-deklaracijos-duomenu-israsai). Didžiausią turtą už 2017 m. deklaravusių viešų asmenų sąrašas pasiekiamas skiltyje „Gyventojų turto deklaracijų duomenys išsamiau".

  www.vmi.lt

   

  ŽEMĖS MOKESTĮ LĖMĖ TARIFAI, NAUJOS ŽEMIŲ VERTĖS BEI PRITAIKYTOS LENGVATOS

   

  Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, jog gyventojams bei įmonėms Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) jau pateiktos žemės mokesčio deklaracijos, mokėtiną žemės mokesčio sumą galima sužinoti ir prisijungus prie „Mano VMI" (www.vmi.lt/manovmi). Tiems žemės savininkams, kurie nėra VMI elektroninių paslaugų vartotojai, žemės mokesčio deklaracijos siunčiamos klasikiniu paštu ir adresatus jos pasieks iki lapkričio 1-osios. Žemės mokestį privačios žemės savininkai šiemet turi sumokėti iki lapkričio 15 dienos.

  Primenama, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų. VMI ragina žemės mokesčio mokėtojus mokestį sumokėti laiku – iki lapkričio 15-osios. Praleidus terminą už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Kai žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko duomenis - vardą, pavardę ir asmens kodą. Gyventojas, turintis finansinių sunkumų ir negalintis sumokėti žemės mokesčio laiku, gali kreiptis į VMI ir susitarti dėl galimybės žemės mokestį mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu. Prašymą gyventojai gali pateikti ir e. būdu.

  www.vmi.lt

   

  NUO SPALIO 1 D. - SKAIDRESNĖS GYVYBĖS DRAUDIMO SUTARTYS

   

  Spalio pradžioje įsigalioja Draudimo įstatymo pakeitimai, kurie gyvybės draudimo bendroves įpareigos aiškiai nurodyti visus sutarties mokesčius. Taip pat draudimo bendrovės nuo kitų metų pradžios nebegalės imti mokesčio už investicinių krypčių valdymą, jei pačios to nedarys. Kiti įstatymo pokyčiai palies ir ne gyvybės draudimą – draudimo pasiūlymai turės atitikti draudėjo reikalavimus ir poreikius, taip pat jam turės būti pateikiamas pagrindinės informacijos dokumentas. Vartotojams bus paprasčiau apskaičiuoti tikrąją draudimo kainą, palyginti skirtingų bendrovių pasiūlymus ir pasirinkti naudingiausią. Deja, kol kas gyventojai drausdamiesi skirtingų draudikų pasiūlymus palygina daug rečiau, nei rinkdamiesi kitas finansines paslaugas.

  Turintiems gyvybės draudimą bendrovės turės pateikti aiškią ataskaitą apie sukauptą kapitalą ir visus išskaičiuotus mokesčius, o vartotojui nusprendus nutraukti sutartį nutraukimo mokestis turės atitikti tik su sutarties nutraukimu susijusias tiesiogines išlaidas arba turės būti lygus 2% sukaupto kapitalo vertės, bet neviršyti 50 Eur. Prieš ne gyvybės draudimo sutarties sudarymą draudėjui bendrovė turės pateikti pagrindinės informacijos dokumentą, kuriame standartizuota forma bus išdėstomos pagrindinės draudimo sutarties sąlygos.

  www.vz.lt

   

  PENSIJŲ KAUPIMO SISTEMOS REFORMA: KETURIOS GEROS ŽINIOS DIRBANTIESIEMS

   

  Vienas svarbiausių pokyčių, kuriuos atneš Seimo priimti ir prezidentės pasirašyti įstatymų pakeitimai, ir yra paskata kuo didesnei daliai gyventojų dalyvauti II pakopos pensijų kaupimo sistemoje. Pakeitimams įsigaliojus jaunesni nei 40 metų dirbantieji, kurie iki šiol nekaupė pensijos II pakopos fonde, automatiškai bus įtraukiami į kaupimą su galimybe atsisakyti.

  Jei dirbantysis pats nepasirinks fondo, kuriame norėtų kaupti lėšas senatvei, tai už gyventoją padarys „Sodra“, fondą parinkdama atsitiktine tvarka. Užuot „rinkęsi dalyvauti“, kaip iki šiol, dirbantieji turės „rinktis nedalyvauti“. Šis pakeitimas pasitarnaus gyventojams, kurie vis susimąstydavo apie papildomo kaupimo pensijai būtinybę, tačiau apsisprendimą dėl įvairių priežasčių atidėliodavo. Likę dirbantieji turės patys imtis iniciatyvos ir suskubti pasirinkti jų poreikius geriausiai atitinkantį kaupimo pensijai variantą. Vyresni nei 40 metų gyventojai, kaip ir iki šiol, galės tapti pensijų kaupimo sistemos dalyviais savo iniciatyva, sudarydami sutartis su pasirinkta pensijų kaupimo bendrove. Svarbu pabrėžti, kad II pakopos pensijų fondų dalyviams nuo 2019 m. nebebus proporcingai mažinama senatvės pensija, todėl visos fonduose sukauptos lėšos bus papildomas priedas prie „Sodros“ mokamos pensijos.

  Šiuo metu sistemos dalyviai turi patys imtis veiksmų, norėdami keisti fondą iš rizikingesnio į konservatyvesnį artėjant pensiniam amžiui. Paprastai rekomenduojama rizikingesnius fondus rinktis pensiją pradėjus kaupti jaunesniame amžiuje, o artėjant pensijai riziką siūloma mažinti ir pereiti į konservatyvesnį fondą. Nors pensijų fondų bendrovės visuomet pasirengusios padėti ir patarti kaupimo sistemos dalyviams, vis dėlto sprendimus ir riziką iki šiol jie turėjo priimti patys. Naujoji sistema to leis išvengti: pensijos nuo šiol bus kaupiamos naujuose gyvenimo ciklo koncepcijos pensijų fonduose. Tokių fondų investavimo strategija keisis palaipsniui: laikui bėgant, atsižvelgiat į dalyvio amžių, vis mažesnė kaupiamų lėšų dalis bus investuojama į akcijas, tuo pačiu mažinant ir investicijos riziką. Papildomų veiksmų imtis neteks – gyventojo lėšos bus automatiškai perkeliamos į dalyvio amžių atitinkantį pensijų fondą. Nors dirbantiesiems paliekama galimybė ir patiems rinktis rizikingesnį ar konservatyvesnį fondą, pakeitimai leidžia tikėtis, kad neprisiimdami nepamatuotos rizikos ar nekaupdami perdėm konservatyviai, gyventojai sukaups daugiau. Pažymėtina, kad šiuo metu ir taip vieni mažiausių Baltijos šalyse pensijų fondams taikomi mokesčiai bus mažinami perpus, todėl kaupiantieji galės tikėtis dar didesnės investicijų grąžos. Rizikos dalyvaujant pensijų kaupime gauti mažesnę „Sodros“ pensijos dalį apskritai nebelieka, nes kaupimo dalyviams valstybinė senatvės pensija mažinama nebebus. Be to, įsigaliojus naujajai tvarkai sistemos dalyviams suteikiama galimybė laikinai, iki vienerių metų nemokėti įmokų. Tai gera išeitis tiems, kurie supranta kaupimo reikšmę ateities pensijai, bet susiduria su laikinais finansiniais nesklandumais.

  Naujoji pensijų sistema bus palanki tiems, kurie norės į savo ateities pensiją investuoti daugiau. II pakopos dalyviai ne tik kaups mokėdami periodines įmokas, bet ir galės įmokėti papildomai, už tai iš valstybės susigrąžindami gyventojų pajamų mokestį. GPM lengvata išlieka ir kaupiantiems pensiją III pakopos fonduose arba pagal investicinį gyvybės draudimą. Renkantis papildomo kaupimo būdą, reikėtų pradėti nuo tikslų įvertinimo – ar gyventojas nori užsitikrinti periodines išmokas, kurios, tikėtina, prisidės prie būtinųjų pragyvenimo išlaidų, ar sulaukęs pensijos pageidauja gauti vienkartinę išmoką iš III pakopos fondo ir ją investuoti į sveikatą ar buities pagerinimą. Žinoma, pagal galimybės yra svarbu užsitikrinti abu scenarijus.

  www.vz.lt

   

   

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                         Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2018 Spalio 29d.
  Išvažiuojamasis TAVA narių susirinkimas pas TAVA narę UAB „Kristensen & Kristensen“

  2018 m. spalio mėn. 25 d. TAVA nariai buvo kviečiami į išvažiuojamąjį TAVA tarybos ir narių posėdį, kuris vyko pas TAVA narę - UAB „Kristensen & Kristensen“.

  TAVA nariai aplankė, baldų bendrovę UAB „Kristensen&Kristensen“. Bendrovės direktorė Iliminata Remeikienė supažindino narius su gamykla, gamyba bei jos procesais, gaminiais. UAB ,,Kristensen&Kristensen“ – baldų gamybos įmonė gaminanti aukštos kokybės baldus iš ąžuolo bei uosio medienos, tai įvairūs stalai, kėdės, vitrinos, komodos, knygų lentynos bei suolai. Išskirtina yra tai, kad bendrovėje yra gaminami vienetiniai baldai pagal esamus kataloge projektus ir pagal pirkėjų užsakymus. Aukšta gaminamų baldų kokybė užtikrina sėkmingus pardavimus Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Anglijoje ir Lietuvoje.

   

  TAVA gretas papildė naujas narys UAB "Benera". Bendrovės direktorius - Kęstutis Petrikas.

  TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA pirmininkė pasveikino posėdyje dalyvavusį uždaros akcinės bendrovės "Benera" direktoriaus pavaduotoją Albiną Petriką, įteikdama jam TAVA nario pažymėjimą bei palinkėjo aktyvaus abipusio bendradarbiavimo asociacijos labui.

   

  UAB "Benera" įkurta 1993 m. pagrindine veikla didmenine prekyba statybinėmis ir baldinėmis medžiagomis. Nuo 2009 m. įmonės prioritetinė veikla pasikeitė i gamybinę – komercinę veiklą baldų pramonėje. Įmonėje gaminami baldai dažniausiai skirti visuomeninės paskirties objektams. Gaminami tiek minkšti baldai (minkštasuoliai, krėslai, foteliai, vadovo kėdės ) tiek ir kitos paskirties baldai  - kėdės, komodos, stalai ir kt.) Taip pat įmonė gamina ruošinius ir detales iš lenktos faneros kitiems gamintojams. Įmonės su turimu labai geru staklynu sugeba pagaminti pačius sudėtingiausius gaminius ir patenkinti visus užsakovų bei dizainerių norus.

   

  Pagrindinis įmonės partneris yra Norvegijos kompanija VAD, kuris platina gaminius po Skandinaviją, Ameriką ir Japoniją. Taip pat bendrovėje gaminama daug brendingo gaminių, kurių užsakovai yra įmonės ir dizaineriai iš Skandinavijos.

   

  Bendrovės kontaktiniai duomenys: Adresas: Gaurės g. 2c, Tauragė LT72333, tel.: +370 446 61471; info@benera.lt; www.benera.lt  

   

   

  Posėdyje taip pat svečiavosi UAB „Amber staff“ (UAB „Amber team“) - personalo sprendimų kompanijos klientų aptarnavimo vadovė Jolanta Kundrotienė, kuri pristatė bendrovę „Amber staff“, jos sėkmės istoriją bei supažindino su naujausiais personalo sprendimo būdais įmonėms. Komapnija įkurta 2012 m. Tais pačiais metais duris atvėrė biurai Vilniuje ir Klaipėdoje, taip užtikrinant paslaugų teikimo galimybes visoje Lietuvoje. Bendrovė teikia personalo vadovo, personalo atrankos ir paieškos, personalo nuomos paslaugas.

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Spalio 11d.
  Tauragėje lankėsi kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda

  2018 m. spalio 11 d. Tauragėje surengtuose mero pusryčiuose svečiavosi ir su vietos verslininkais bei savivaldos atstovais bendravo kandidatas į LR prezidentus Gitanas Nausėda. Šio vakaro laidoje - Gitano Nausėdos mintys apie artėjančius rinkimus ir Tauragės regiono privalumus.

  Susitikime dalyvavo ir Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė.

   

  Daugiau apie vizitą vaizdo ir garso įrašuose: http://www.tvk.lt/index.php?m=30&tid=3910

  http://tauragesradijas.lt/kandidatas-i-lr-prezidentus-g-nauseda/

  Skaityti plačiau
 • 2018 Spalio 10d.
  Tauragės rajono savivaldybė kviečia verslo atstovus teikti paraiškas iki 2018-10-31

  Tauragės rajono savivaldybė yra patvirtinusi tvarkos aprašą, pagal, kurį skatina smulkųjį verslą ir kviečia teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Tinkami pareiškėjai - mažos ir labai mažos įmonės plėtojančios verslą Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje. Prašymą galima teikti iki š. m. spalio 31 d.

   

  Pagal patvirtintą aprašą kompensuojamos šios priemonės:

  - įmonės įregistravimo ir su įmonės įsteigimu susijusių išlaidų kompensavimas;

  - mokslo tiriamųjų darbų ir eksperimentinės plėtros darbų išlaidų kompensavimas;

  - naujų interneto svetainių kūrimo išlaidų kompensavimas;

  - rinkodaros priemonių išlaidų kompensavimas;

  - negyvenamųjų patalpų nuomos išlaidų kompensavimas.

   

   

  Kompensacijos skyrimas vienam verslo subjektui ir vienai to paties steigėjo einamaisiais metais įsteigtai įmonei.

  Tinkami pareiškėjai - mažos ir labai mažos įmonės plėtojančios verslą Tauragės rajono savivaldybės teritorijoje.

   

   

  Kontaktai pasiteiravimui:

  Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas

  Andrius Laucius

  mob.: +370 672 29 843,

  el. paštas: andrius.laucius@taurage.lt

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Infoface
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Gralis
 • UAB Darbo turas
 • UAB Onija
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Vilivitas
 • UAB Sigma Trans
 • UAB Ginara autoservisas
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB Solregis
 • UAB Brolenta
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Added Value
 • UAB Egersund Net
 • UAB Tauragės vandenys
 • UAB Verslas kitaip
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Topas LT
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Nagoja
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB GRIFS AG
 • UAB GBY
 • UAB Feniksas
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • AB Modest
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Taurana
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Egidas
 • UAB Netmark
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • Telia Lietuva
 • UAB Alantas
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Rimsauga
 • UAB Benera
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Uliksas
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Biceda
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • UAB Tauraplastas
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Marko dizainas
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Švytis
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Metta
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • MB Požerūnų malūnas
 • UAB Bremena
 • UAB Eurobiuras
 • UAB SDG

Naujienlaiškis

Prenumeruoti