Naujienos

 • 2019 Balandžio 19d.Skaityti plačiau
 • 2019 Balandžio 5d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2019 m. vasario -kovo mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2019 m. vasario - kovo mėn.

   

   VMI: JEI TAIKĖTĖS NPD 2018 METAIS, JOKIŲ PAPILDOMŲ VEIKSMŲ ŠIEMET ATLIKTI NEREIKIA

    

  Jei gyventojas anksčiau buvo pateikęs darbdaviui prašymą taikyti neapmokestinamąjį pajamų dydį (toliau – NPD), tai 2019 metais jokių papildomų prašymų jis teikti neprivalo. NPD ir toliau yra taikomas. Jei gyventojui iki šiol nebuvo taikomas NPD, tačiau dabar gyventojas pageidauja jį taikyti, arba anksčiau NPD jam nepriklausė, o dabar, perskaičiavus atlyginimą – priklauso, jis prašymą savo darbdaviui gali pateikti kad ir šiandien ir, jei NPD taikyti jam priklauso, tai bus padaryta nedelsiant - netrukus gyventojas pastebės, jog atlyginimas padidėjo.

  Gyventojai gali susigrąžinti anksčiau permokėtą NPD ir už ankstesnius laikotarpius, jei pateiks pajamų deklaraciją: už 2017 m. dar gali susigrąžinti 2,3 mln. Eur permokos; 2016 m. – 1,4 mln.; 2015 m. – 1 mln. 2014 m. 700 tūkst. Eur. Gyventojai, kurių atlyginimas 2019 metais yra ne didesnis kaip 2555 Eur per mėnesį (neatskaičius mokesčių), turi teisę į NPD, todėl bet kada gali pateikti prašymą savo darbdaviui ir jį taikyti. Gyventojas, gaunantis tik atlyginimą iš vieno darbdavio ir neplanuojantis gauti kitų pajamų, gali pateikti darbdaviui prašymą taikyti NPD, o pvz. gavus vienkartinę premiją, kartu su atlyginimu viršijančią 2555 eurų, vertėtų pateikti prašymą bent vieną mėnesį netaikyti NPD.

  VMI primena, kad yra sukurtos nemokamos skaičiuoklės, kuriomis naudodamiesi gyventojai gali apskaičiuoti savo mėnesio ir metų NPD:

  mėnesio NPD www.vmi.lt/cms/menesinio-neapmokestinamojo-pajamu-dydzio-skaiciuokle12;

  metinis NPD www.vmi.lt/cms/metinio-neapmokestinamojo-pajamu-dydzio-skaiciuokle.

  www.vmi.lt

   

  PRISIMINTI PAMIRŠTUS MOKESČIUS APSIMOKA KAIP NIEKAD ANKSČIAU

   

  VMI informuoja, jog VMI svetainėje paskelbė atleidimo nuo delspinigių situacijų pavyzdžius. Pastarieji skirti gyventojams ir įmonėms padėti lengviau identifikuoti atvejus, kuomet jiems praeityje reikėjo sumokėti mokesčius, tačiau jie to laiku nepadarė. Apie tai pamiršusiems, VMI primena, kad iki liepos 1 d., vienintelį kartą, ištaisyti praeities klaidas ir mokesčius sumokėti galima be sankcijų – baudų ir delspinigių.

  VMI primena, jog šiais metais visus gyventojus ir įmones VMI pirmą ir vienintelį kartą atleidžia nuo praeityje nesumokėtų mokesčių delspinigių, kai mokesčių mokėtojas pateiks ar patikslins savo deklaracijas už praėjusius laikotarpius (2014-2018 m.), ir deklaruos pamirštus mokesčius. Atleidimas nuo delspinigių galioja praeityje pamirštiems sumokėti VMI administruojamiems mokesčiams (išskyrus žemės mokestį).

  www.vmi.lt

   

  VMI PAAIŠKINA, KAIP GYVENTOJAI GALI PAREMTI PROFESINES SĄJUNGAS AR PROFESINIŲ SĄJUNGŲ SUSIVIENIJIMUS

   

  Nuo šių metų šalia 2 proc. pajamų mokesčio, skiriamo paramos gavėjams, ir 1 proc., skiriamo politinėms partijoms, gyventojai gali papildomai skirti 1 proc. pajamų mokesčio ir profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams. Gyventojai, norintys paremti pasirinktą paramos gavėją, politinę partiją, profesinę sąjungą arba jų susivienijimą turi užpildyti ir pateikti VMI prašymą - FR0512 formos 4 versiją. Šią prašymo formą reikia pateikti iki 2019 m. gegužės 2 d.

  VMI atkreipia dėmesį, kad gyventojai, kurie 2018 m. ar anksčiau pateikė prašymus skirti profesinei sąjungai ar jų susivienijimui iki 2 procentų pajamų mokesčio, juos turi patikslinti, tai yra pateikti naujus prašymus - FR0512 formos 4 versiją. Juose reikia nurodyti, kad profesinei sąjungai ar profesinių sąjungų susivienijimui skiriama 1 procento (ar mažesnė) pajamų mokesčio dalis.

  VMI primena, kad prašymai dalį pajamų mokesčio skirti paramai elektroniniu būdu gali būti teikiami per VMI Elektroninio deklaravimo informacinę sistemą (EDS) bei mobiliąją programėlę e.VMI (pastarąją gyventojams rekomenduojama atnaujinti). Prašymus paramai taip pat galima įteikti tiesiogiai VMI darbuotojui, atsiųsti paštu (išskyrus siuntimą elektroniniu paštu). Pajamų mokesčio dalį vienu prašymu galima skirti ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui. Maksimalus laikotarpis yra 5 metai (pastarieji praėję kalendoriniai metai ir ateinantys 4 metai).

  Svarbu ir tai, kad metines pajamas deklaruoti privalantys gyventojai iki 2019 m. gegužės 2 d. turi pateikti 2018 m. mokestinio laikotarpio Metinę pajamų deklaraciją (GPM308 formą). Jos nepateikus arba pateikus pavėluotai, paskirta pajamų mokesčio dalis nepervedama.

   

  www.vmi.lt

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                         Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

   

  Skaityti plačiau
 • 2019 Balandžio 1d.
  TAVA pirmininke perrinkta Giedrė Stulginskienė prakalbo apie narystę Lietuvos verslo konfederacijoje

  Ketvirtadienį įvyko Tauragės apskrities verslo asociacijos (TAVA) visuotinis ataskaitinis susirinkimas bei pirmininko ir tarybos narių rinkimai. Asociacijos tarybos nariai ir pirmininkas renkami kas dvejus metus. TAVA tarybos pirmininke antrai kadencijai vienbalsiai patvirtinta AB „Šiaulių bankas“ Tauragės klientų aptarnavimo skyriaus vadovė Giedrė Stulginskienė.

   

  Kovo 28 d. kavinėje „Fortūna“ TAVA nariai išklausė ir patvirtino 2018 metų veiklos ir finansines ataskaitas. 2018 m. TAVA veiklos ataskaitą pristatė tarybos pirmininkė G. Stulginskienė,  2018 m. TAVA finansinės atskaitomybės ataskaitą – TAVA tarybos narė Jurgita Austrevičienė.

  Apibendrindama TAVA veiklą praėjusiais metais G. Stulginskienė akcentavo, jog asociacija, bendradarbiaudama su įvairiomis kitomis organizacijomis, atstovauja Tauragės apskrities verslininkų interesams siekiant gerinti verslo aplinkos sąlygas apskrityje, plėtoja socialinius ir verslo ryšius.

  Susirinkusiems verslininkams pranešimus apie pažangius elektros sprendimus ir atsinaujinančius išteklius skaitė svečiai: UAB „Energijos tiekimas“ pardavimų vadovas Laurynas Švarcas, produkto vystymo vadovai Arūnas Pakulis ir  Martynas Šutkus. Lietuvos ir pasaulio ekonomikos apžvalgą pristatė UAB „SME Finance“ ekonomistas Aleksandroas Izgorodinas.

  Po pranešimų vyko kas dvejus metus rengiami organizacijos pirmininko ir tarybos narių rinkimai. Naujai kadencijai į TAVA pirmininkus G. Stulginskienė pasiūlė UAB „Bremena“ akcininką Sigitą Mičiulį, bet pastarajam atsisakius, TAVA narių vienbalsiu pritarimu ir kandidatės sutikimu buvo patvirtinta G. Stulginskienės kandidatūra antrai kadencijai.

  Dėkoju asociacijos nariams, kurie išreiškė pasitikėjimą ir perrinko dar vienai 2 metų kadencijai. Tačiau tai ir didelė atsakomybė dar dvejiems metams. Dedame visas pastangas, kad asociacija, vienijanti 94 verslo įmones, tai yra ambicingus Tauragės regiono verslininkus, būtų naudinga, atsakingai atstovautų verslo interesams tiek rajono, regiono, tiek Lietuvos mastu. Asociacijos pirmas asmuo be komandos tikrai negali aprėpti visų darbų. Todėl manau, kad čia ne tik mano nuopelnas bet ir tarybos narių, – teigė G. Stulginskienė.

  Organizacijos taryboje darbą tęs 6 verslininkai: Tauragės kredito unijos vadovė Jurgita Austrevičienė, IĮ „Autoežeruona“ savininkas Antanas Venckus, UAB „Taurana“ projektų vadovas Darius Stankus, UAB „Metta“ direktorius Marius Jucikas, UAB „Darbo turas“ direktorius Tomas Juodikis ir VšĮ „Šou imperija“ (Tauragės radijas) direktorius Valdas Latoža.

  Išrinkti 4 nauji tarybos nariai –  UAB „Tauragės odontologijos centras“ direktorius Laurynas Jarutis, UAB „Optimali idėja verslui“ direktorė Vida Petraitytė, UAB „Elka Rainwear“ direktorė R Zėringienė, UAB „Bremena“ akcininkas Sigitas Mičiulis.

  Šiais metai esame priėmę sprendimą įstoti į Lietuvos verslo konfederaciją ir su tuo sieju dar aktyvesnę ir Tauragės regiono verslininkams naudingesnę asociacijos veiklą. Tai ir galimybė pasikviesti įdomius pranešėjus, dalyvauti praktiškai verslininkams pritaikomuosiuose mokymuose, asmenybės ugdymo seminaruose, taip pat verslo misijose. Taip pat tikimės glaudesnio bendradarbiavimo su rajono mokymo įstaigomis. Todėl džiaugiuosi visais Tarybos nariais, kurie yra aktyvūs ir pilni naujų idėjų, – apie ateities planus kalbėjo tarybos pirmininkė.

  TAVA vienija 94 Tauragės apskrities – Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų ir Pagėgių savivaldybės –juridinius asmenis. 2018 metais Tauragės apskrities verslininkų asociacijos gretas papildė 5 nauji nariai: UAB „Topas LT“, direktorius Edmundas Juodeikis, UAB „Versas kitaip“, direktorė Justė Varškienė, UAB „Benera“, direktorius Albinas Petrikas, UAB „Sigitos kepiniai“, direktorė Sigita Geštautienė bei UAB „Ginara autoservisas“, direktorius Remigijus Mickus.

  Organizacija gina verslo interesus Tauragės regione, bendradarbiauja su Tauragės ir aplinkinių regionų valdžios institucijomis investicijų pritraukimo klausimais, rūpinasi verslo sąlygų gerinimu ir plėtoja socialinius bei verslo ryšius. Praėjusiais metais ėmėsi iniciatyvos problemoms, su kuriomis susiduriama įdarbinant darbuotojus iš trečiųjų šalių, spręsti. Dėl to raštu kreipėsi į Ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių. Taip pat siekia įdiegti vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS), rūpinasi studentų iš Ukrainos apgyvendinimo klausimais. 

  TAVA deleguoja tarybos narius į Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybą, Regiono plėtros tarybą, kur šie dalyvauja projektų rengimo ir sprendimų priėmimo procesuose, atstovauja verslininkų interesams. TAVA taip pat bendradarbiauja su socialiniais partneriais: Kauno kolegijos Tauragės skyriumi, Profesinio rengimo centru, Tauragės teritorinė darbo birža, Valstybine darbo inspekcija. Taip pat dalyvauja Tauragės miesto vietos veiklos grupės ir Tauragės rajono vietos veiklos grupės veikloje.

  Asociacija palaiko ryšius su užsienio partneriais – Ternopilio (Ukraina) bičiulių draugija, Rydštato bičiulių draugija (Vokietija). Pernai TAVA tarybos pirmininkė Giedrė Stulginskienė ir kiti nariai dalyvavo susitikime su tauragiškiu Žemės ūkio ir komercijos atašė Vašingtone Vaidotu Ašmonu bei Lietuvos Respublikos Seimo nariu, buvusiu Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi JAV ir Meksikai Žygimantu Pavilioniu, taip pat jo ekscelencija Norvegijos ambasadorius Lietuvoje p. Karsten Klepsvik su žmona.

  2018 m. TAVA tradiciškai su partneriais rengė geriausios įmonės apdovanojimus bei TAVA verslo savaitę ir kitus rajono verslininkams ir bendruomenei aktualius renginius. Į „Verslo savaitės“ renginius jau 5 metus iš eilės įmonės kviečiasi jaunimą, kad iš arčiau susipažintų su Tauragės regiono verslu. 

   

  Eglė Červinskaitė,

  „Tauragės žinios“ redaktorė

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2019 Kovo 25d.
  Visuotinis - rinkiminis Tauragės apskrities verslininkų asociacijos narių susirinkimas 2019-03-28

  Gerb. Vadovai,

  2019 m. kovo 28 d. (ketvirtadienį) 18.00 val. kavinėje „Fortūna“, Liepų takas 1A, Tauragėje vyks Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (toliau TAVA) narių visuotinis ataskaitinis - rinkiminis susirinkimas.

   

  DARBOTVARKĖ:

  TAVA narių ir svečių registracija: 17.30 val.

   

  Susirinkimo svečiai ir pranešėjai: UAB „Energijos tiekimas“ pardavimų vadovo Lauryno Švarco, produkto vystymo vadovų Arūno Pakulio ir  Martyno Šutkaus pranešimų temos. Elektros energijos vartojimo sprendimai ir patarimai; Saulės jėgainės; ESCO sprendimai (apšvietimo modernizavimas); Elektromobilių krovimo stotelės ir sprendimai. Susirinkimo svečias ir pranešėjas: UAB „SME Finance“ ekonomisto Aleksandro Izgorodino  pranešimas tema „Lietuvos ir pasaulio ekonomikos apžvalga“. Pagrindinių tendencijų ir grėsmių ES ir pasaulio ekonomikoje apžvalga;
  Lietuvos BVP dinamika; pagrindinių ekonomikos sektorių būklė; Eksporto dinamika ir perspektyvos; Darbo rinkos dinamika – ar esame toli nuo piko? Ar dabartinis darbo užmokesčio augimas yra tvarus?; Ateities prognozės. Susirinkimo Pirmininko, Sekretoriaus ir Įgalioto nario rinkimai TAVA visuotinio narių susirinkimo protokolo pasirašymui, patvirtinimui ir visais kitais, su šiuo susirinkimu susijusiais formalumais, atlikimui. TAVA veiklos ataskaitos už 2018 m. pristatymas ir patvirtinimas. TAVA finansinės atskaitomybės už 2018 m. pristatymas ir patvirtinimas. TAVA pirmininko dviejų (2019 -2021) metų kadencijai rinkimai. TAVA tarybos dviejų (2019 -2021) metų kadencijai rinkimai. Kiti klausimai (TAVA nario mokestis, narystė Lietuvos verslo konfederacijoje, kt.).

   

  Apie dalyvavimą iš anksto prašome pranešti el. paštu info@tava.lt arba tel. +370 685 66 553. Dalyvavimas susirinkime būtinas! Jeigu Jūsų įmonės vadovas negalėtų dalyvauti susirinkime, prašome įgalioti ir deleguoti dalyvauti susirinkime kitą įmonės darbuotoją.

   

  Pagarbiai, TAVA taryba

  Skaityti plačiau
 • 2019 Kovo 12d.
  Išvažiuojamasis TAVA narių posėdis į VšĮ "Tauragės profesionio rengimo centras"

  2019 m. kovo mėn. 6 d. TAVA taryba ir jos nariai buvo kviečiami į išvažiuojamąjį TAVA tarybos ir narių posėdį, kuris vyko pas TAVA narį - VšĮ „Tauragės profesionio rengimo centras".

   

  Posėdyje buvo svarstomi klausimai:

  TAVA nario, VšĮ „Profesinio rengimo centras“ atstovų, supažindinimas su Centro veikla. UAB "Nagoja", UAB GBY, UAB „Vilivitas“ priėmimas į TAVA narius. Dėl visuotinio  - rinkiminio susirinkimo 2019 m. kovo 28 d. organizacinių klausimų. TAVA organizuotų renginių sąmatos patvirtinimas. Dėl asociacijos stojimo galimybės į Lietuvos verslininkų konfederaciją. Kiti klausimai.

   

  I. Informacija apie  ugdomąją, ūkinę ir finansinę veiklą 2018 m. pristatė Centro direktorius Stasys Lapė.

  2019 m. sausio 1 d. Centro teisinė forma – viešoji įstaiga Tauragės profesinio rengimo centras. Centro dalininkas Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  2018/2019 mokslo metus Centras  pradėjo turėdamas  405 mokinius: pirminio profesinio mokymo programose -339 mokiniai, I – II  gimnazijos klasėse – 66 mokiniai. Populiariausia  automobilių remontininko specialybė – mokosi 139 mokiniai.

  Gerai besimokantys, gero elgesio mokiniai gauna stipendijas. Stipendijos dydis 28,88 eurų.

   

  Pirminis profesinis mokymas vyksta pagal šias programas:

   

  Virėjo modulinė profesinio mokymo programa Apdailininko (statybininko) modulinė profesinio mokymo programa Automobilių elektros įrengimų remontininko modulinė profesinio mokymo programa Higieninės kosmetikos kosmetologo modulinė profesinio mokymo programa Kompiuterinės įrangos derintojo modulinė profesinio mokymo programa Padavėjo ir barmeno modulinė profesinio mokymo programa Technikos priežiūros verslo darbuotojo mokymo programa Automobilių mechaniko modulinė profesinio mokymo programa Kirpėjo modulinė profesinio mokymo programa

   

  2018 m. Centrą baigė 131 moksleivis. Pagal įgytą specialybę įsidarbino 61 moksleivis (46,6 proc.). Likę dirba kitus darbus, mokosi, 22  - išvykę į užsienį ir pan.

  Centre praktinį mokymą stengiamasi vykdyti verslui artimoje aplinkoje. Centre veikia mokomasis biuras, mokomasis baras, mokomoji virtuvė, grožio salonas, juose dirba mokiniai, čia  teikiamos atitinkamos paslaugos Centro bendruomenei, miesto gyventojams.

  Centre veikia vairavimo mokykla (B kategorija), ECDL testavimo centras, Žemdirbių mokymo centras.

  Centro mokymo bazė šiuolaikiška,  atitinka Lietuvos ir ES mokymo standartų reikalavimus. Iš įvairių paslaugų ir tęstinio mokymo gaunamos pajamos leidžia užtikrinti tinkamą jos priežiūrą, mokymo proceso aprūpinimą medžiagomis, priemonėmis ir pan.

   Centras turi bendrabutį, jame 125 vietos. Veikia valgykla.

  Centre 2018 m. dirbo 50 mokytojų, iš jų 29 – profesijos, 21 bendrojo ugdymo dalykų mokytojas. Centro mokytojai – patyrę specialistai,  iš jų 22 mokytojai metodininkai, 87 proc. turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, ilgalaikę pedagoginio darbo patirtį. Pagal etatinio apmokėjimo tvarką Centre yra 30,45 mokytojo etato.  

    Darbuotojų interesus Centre atstovauja Darbo taryba, yra pasirašyta Kolektyvinė sutartis.

  Centras vykdo profesinio orientavimo programą. Kasmet vyksta Atvirų durų savaitė Tauragės ir kaimyninių rajonų mokyklų mokiniams, ,,gyvai“ pristatomos   profesijos, Centro atstovai vyksta į susitikimus  bendrojo lavinimo mokyklose. Susitikimų metu Centro įvairių profesijų mokytojai pasakoja apie tai,  kuo patraukli viena ar kita profesija, kokios jos ateities perspektyvos,  kokios asmeninės savybės reikalingos pasirinktai specialybei,  ką turi žinoti vienos ar kitos profesijos specialistas,  Atvirų durų dienų dalyviai  supažindinami  su Centro mokymo baze, patys gali atlikti įvairias  praktines užduotis,  gauti tam tikras paslaugas grožio salone ir pan.

  Centras aktyviai dalyvauja prisistatydamas regiono bendrojo lavinimo mokyklose organizuojamuose profesinio informavimo ir orientavimo renginiuose, Tauragės miesto ir rajono renginiuose. Centre kasmet vyksta rajono bendrojo ugdymo mokyklų technologijų olimpiada.              

  Dėl mokinių mažėjimo Tauragės ir kaimyninių rajonų bendrojo ugdymo mokyklose pastaraisiais metais mažėja Centro mokinių. Mokinių mažėjimą įtakoja ir nevykęs ministerijos eksperimentas mokinių priėmimą į profesines mokyklas nuo 2017 m. organizuoti per aukštojo mokslo studentų  priėmimo sistemą LAMA BPO.

  2018 m. Centro švietimo ir mokslo administravimo programos sąmata – 1 227 200,00 eurų. Centras taip pat gavo 282,8 tūkst. eurų pajamų už teikiamas paslaugas, iš jų – 234,8 tūkst. eurų už tęstinį mokymą.

  Centras 2018 m. įgyvendino 2 ES finansuotus projektus. Jų finansavimui buvo skirta 23,5 tūkst. eurų. Vykdant šiuos projektus Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje stažavosi 5 mokytojai ir 20 Centro mokinių.

  Centras vykdo tęstinį  (suaugusiųjų) mokymą. 2018 m. apmokyta 256 asmenys. Absoliuti dauguma šių asmenų  buvo atsiųsta  Darbo biržos.

   

  Centras turi licenciją mokyti pagal 70 tęstinio mokymo programų, 2018 m.  mokymas vyko  pagal šias programas:

   

  Apdailininko mokymo programa Apskaitininko mokymo programa Autotransporto priemonių elektros įrengimų taisytojo mokymo programa Autotransporto priemonių remonto šaltkalvio mokymo programa Autotransporto priemonių variklių taisytojo mokymo programa Baldžiaus mokymo programa Dažytojo mokymo programa Kompiuterio naudojimo pagrindų mokymo programa Konditerio mokymo programa Logisto mokymo programa Manikiūrininko mokymo programa Medienos apdirbimo staklininko mokymo programa Metalo apdirbimo staklininko mokymo programa Kirpėjo mokymo programa Padavėjo mokymo programa Pagalbinio virtuvės darbuotojo mokymo programa Pardavėjo mokymo programa Plytelių klojėjo mokymo programa Siuvėjo mokymo programa Suvirintojo elektra mokymo programa SZ kategorijos savaeigių žemės ūkio mašinų vairuotojo (traktorininko) mokymo programa Tekintojo mokymo programa TR1 kategorijos traktorių vairuotojų (traktorininkų) mokymo programa TR2 kategorijos traktorių vairuotojų (traktorininkų) mokymo programa Ūkininkavimo pradmenų mokymo programa Virėjo mokymo programa

   

  Centre, prieš tai  įvertinus pretendentų  žinias,  atliekamas kompetencijų vertinimas savarankiškai pasiruošusiems žmonėms, turintiems praktinio darbo toje srityje patirtį (savišvietos būdu įgytų kompetencijų vertinimas).

  Centras yra pasirašęs virš 50 bendradarbiavimo sutarčių su socialiniais partneriais. Bendradarbiavimas vyksta derinant mokinių  priėmimo planus, rengiant naujas, tobulinant  naudojamas  mokymo programas, organizuojant mokinių ekskursijas į veikiančias įmones, organizacijas, kviečiant partnerių atstovus dalyvauti Centro renginiuose,  organizuojant praktinį mokymą pas darbdavius. Verslo atstovai dalyvauja kompetencijų vertinime. Socialinių partnerių atstovai dalyvauja Centro tarybos veikloje, jie įtraukiami į darbo grupes veiklos planams rengti.

   

  TAVA nariai diskutavo apie reikalingų profesijų būtinybę ir spragas, kurios trukdo apmokyti reikiamus specialistus, bei diskutavo, kaip pakelti Centro reitingą Tauragės regione,asociacijos pagalba, pritraukiant moksleivius bei norinčius persikvalifikuoti asmenis, kadangi Tauragei Centro veikla šiuo metu atitinka visas mokymo sąlygas ir bazę, ruošiant naujus specialistus.

  Po diskusijų TAVA nariai apžiūrėjo moderniai įrengtas ir specialistų mokymui paruoštas patalpas bei Centro infrastruktūrą.

   

  II. TAVA tarybos posėdžio metu TAVA taryba ir nariai pasveikino uždaras akcines bendroves "Nagoja", GBY, ir „Vilivitas“, papildžiusias asociacijos gretas.

   

  1. UAB "GBY" -  steigėjas ir savininkas - Giedrius Baciuška. Įmonė savo pirmąjį istorijos puslapį atvertė 1995 m. Pirmaisiais metais pagrindinė veiklos kryptis buvo naudotų automobilių iš Vakarų Europos gabenimas ir pardavimas. Nuo 1996 metų pradėta teikti automobilių pervežimo paslaugas. Bendrovėje dirba 123 darbuotojai.

  Šiuo metu Įmonės pagrindinis ekonominės veiklos pobūdis  mažmeninė ir didmeninė prekyba naudotais automobiliais, paslaugų, susijusių su automobiliais ir jų pervežimu, veikla.

  Parduodamų automobilių parkas atnaujinamas kiekvieną savaitę. Norintiems Įmonėje įsigyti automobilį, suteikiama išsami informacija apie siūlomus automobilius, jų įsigijimo galimybes. Teikiamų pervežimo paslaugų geografiją nuo vienos šalies išplėsta iki pervežimų po didžiąją Europos dalį. Šiandien bendrovėje GBY yra 60 autovežių, atitinkančių, EURO 6 standartus, galinčių gabenti 9-10 automobilių.

  Įmonės tikslas vykdyti automobilių pardavimą, aukštos kokybės tarptautinių vežimų paslaugų teikimą konkurencingomis kainomis, automobilių vidaus ir išorės valymas, automobilių nuoma.

  Visa Įmonės darbuotojų veikla nukreipta - operatyviai ir kokybiškai tenkinti klientų poreikius, automobilių pardavimo ir krovinių pervežimo srityje.

  Bendrovės kontaktiniai duomenys:  

  Pramonės g. 30-4E, LT-72363 Tauragė, tel.: +370 698 78877, +370 634 42494, el. p.: v.paulauskas@gby.lt, g.baciuska@gby.lt, tinklapio adresas: http://www.gby.lt,
   

  2. UAB "Vilivitas“ direktorius - Vilius Stumbra.  Bendrovė įkurta 2018 m., kurioje dirba 11 darbuotojų.

  UAB "Vilivitas"  - tai visuomeninio maitinimo įstaiga, kuriai priklauso KINGS PICA, picerija, įsikūrusi Vytauto g. 91, Tauragėje. Pagrindinė bendrovės veikla - Maisto gamyba ir tiekimas. Šiuo metu ypač picų paklausa yra didėlė, Per dieną pagaminama daugiau nei 60 picų, o švenčių dienomis iki 200. Bendrovės Facebook paskyroje nuolat atnaujinami dienos pasiūlymai. Bendrovės savininkas mielai kviečia visus apsilankyti.

  Bendrovės kontaktiniai duomenys: 

  KINGS PICA, UAB VILIVITAS picerija:

  Vytauto g. 91, LT-72211 Tauragė,  tel.: +370 8 653 222 64;

  tinklapio adresas:  http://www.kingspica.lt, https://www.facebook.com/kingspicos

  Registracijos adresas: Mokyklos g. 4-8, Eičiai, LT-73145 Tauragės r. Tauragė, tel.: +370 654 34745, el. p.: vilius.stumbra@gmail.com

   

  3. UAB "Nagoja“ direktorius -  Juozas Midvikis.  TAVA posėdyje direktorius nedalyvavo, todėl bendrovės veiklą trumpai pristatė TAVA pirmininkė G. Stulginskienė. UAB „Nagoja“ - tai 2002 metais įkurta medienos perdirbimo bei medžio dirbinių gamybos įmonė, kurioje dirba 11 darbuotojų. Šiuo metu pagrindinė įmonės veikla ir gaminiai yra: ąžuolinių grindlenčių, parketlenčių, grindjuosčių, terasinių lentų gamyba. Įmonė 2011 metais atnaujino 85% įrengimų, todėl yra pasiekiama preciziška gaminių kokybė ir įvairovė.

  Bendrovės kontaktiniai duomenys: 

  Pramonės g. 30 A, Tauragė; tel.: +370 685 22704, el. p.: info@nagoja.lt, tinklapio adresas:  http://www.nagoja.lt.

   

  TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė pasidžiaugė, kad Tauragės regiono apdovanojimuose geriausių verslo įmonių titulus laimėjusios UAB „Nagoja“ ir UAB „GBY“ papildė asociacijos gretas.

  Pirmininkė taip pat pasveikino posėdyje dalyvavusius bendrovių „GBY“ ir „Vilivitas“ direktorius Giedrių Baciušką ir Vilių Stumbrą, įteikdama jiems TAVA nario pažymėjimus bei palinkėjo aktyvaus įsiliejimo į asociacijos veiklą.

   

  Kiti posėdžio klausimai svarstyti ir patvirtinti posėdžio protokole ir išsiųsti TAVA nariams susipažinimui.

   

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 24d.
  Tekstilės verslą puoselėja Tauragėje gyvenantys Jurgita ir Tomas AlijošiaiNamų jaukumą kuria net nedidelės detalės, o ypač tekstilė – pagalvėlės, pledai, kokybiška patalynė. Būtent tekstilės verslą kiek daugiau nei metus puoselėja Tauragėje gyvenantys Jurgita ir Tomas Alijošiai. Į gimtąjį miestą po studijų jie grįžo tam, kad padėtų vystyti verslą tėvams, tačiau to jauniems žmonėms neužteko – drąsos ir idėjų nestokojanti pora nutarė sukurti ir šį tą savo, o gyvenimas mažesniame mieste netapo tam kliūtimi.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/gyvi-regionai/tauragiskiu-kurta-stilinga-patalyne-pasiekia-ir-talina-ir-londona-1150-1105626?fbclid=IwAR2PctYD-Ska7E1RDBr1AcarqvJ6S9Oq9mPDLVfSTRUwt1q-C-3ARB9dlg4&copied Namų jaukumą kuria net nedidelės detalės, o ypač tekstilė – pagalvėlės, pledai, kokybiška patalynė. Būtent tekstilės verslą kiek daugiau nei metus puoselėja Tauragėje gyvenantys Jurgita ir Tomas Alijošiai. Į gimtąjį miestą po studijų jie grįžo tam, kad padėtų vystyti verslą tėvams, tačiau to jauniems žmonėms neužteko – drąsos ir idėjų nestokojanti pora nutarė sukurti ir šį tą savo, o gyvenimas mažesniame mieste netapo tam kliūtimi.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/gyvi-regionai/tauragiskiu-kurta-stilinga-patalyne-pasiekia-ir-talina-ir-londona-1150-1105626?fbclid=IwAR2PctYD-Ska7E1RDBr1AcarqvJ6S9Oq9mPDLVfSTRUwt1q-C-3ARB9dlg4&copied Namų jaukumą kuria net nedidelės detalės, o ypač tekstilė – pagalvėlės, pledai, kokybiška patalynė. Būtent tekstilės verslą kiek daugiau nei metus puoselėja Tauragėje gyvenantys Jurgita ir Tomas Alijošiai. Į gimtąjį miestą po studijų jie grįžo tam, kad padėtų vystyti verslą tėvams, tačiau to jauniems žmonėms neužteko – drąsos ir idėjų nestokojanti pora nutarė sukurti ir šį tą savo, o gyvenimas mažesniame mieste netapo tam kliūtimi.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/gyvi-regionai/tauragiskiu-kurta-stilinga-patalyne-pasiekia-ir-talina-ir-londona-1150-1105626?fbclid=IwAR2PctYD-Ska7E1RDBr1AcarqvJ6S9Oq9mPDLVfSTRUwt1q-C-3ARB9dlg4&copied

  Namų jaukumą kuria net nedidelės detalės, o ypač tekstilė – pagalvėlės, pledai, kokybiška patalynė. Būtent tekstilės verslą kiek daugiau nei metus puoselėja Tauragėje gyvenantys Jurgita ir Tomas Alijošiai. Į gimtąjį miestą po studijų jie grįžo tam, kad padėtų vystyti verslą tėvams, tačiau to jauniems žmonėms neužteko – drąsos ir idėjų nestokojanti pora nutarė sukurti ir šį tą savo, o gyvenimas mažesniame mieste netapo tam kliūtimi.
   

  Namų jaukumą kuria net nedidelės detalės, o ypač tekstilė – pagalvėlės, pledai, kokybiška patalynė. Būtent tekstilės verslą kiek daugiau nei metus puoselėja Tauragėje gyvenantys Jurgita ir Tomas Alijošiai. Į gimtąjį miestą po studijų jie grįžo tam, kad padėtų vystyti verslą tėvams, tačiau to jauniems žmonėms neužteko – drąsos ir idėjų nestokojanti pora nutarė sukurti ir šį tą savo, o gyvenimas mažesniame mieste netapo tam kliūtimi.

  Skaitykite daugiau:

  https://www.15min.lt/naujiena/gyvi-regionai/tauragiskiu-kurta-stilinga-patalyne-pasiekia-ir-talina-ir-londona-1150-1105626?fbclid=IwAR2PctYD-Ska7E1RDBr1AcarqvJ6S9Oq9mPDLVfSTRUwt1q-C-3ARB9dlg4

   

  UAB „15min”informacija

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 22d.
  IQ forumas Tauragėje - regiono verslo ir plėtros iššūkiai, galimybės, geriausių įmonių apdovanojimai

  Š. m.  vasario 21 dieną Tauragėje vyko politikos, verslo ir kultūros žurnalo IQ, rajono savivaldybės ir Tauragės apskrities verslininkų asociacijos forumas „Tauragė 2019 – regiono verslo ir plėtros perspektyvos“. Forume žinomi ekonomistai, verslo atstovai, rinkodaros, kitų sričių ekspertai dalinosi įžvalgomis ir idėjomis apie regionų patrauklumo didinimą, miesto rinkodarą, verslo plėtrą, emigraciją, regionų ateitį ir iššūkius.

  Forumo dalyvius pasveikino LR Seimo narė Aušrinė Norkienė, Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Padėkota gausiai susirinkusiems dalyviams, palinkėta konstruktyvaus darbo renginio metu.

  Pranešimus apie regionų lyderystę, Lietuvos konkurencingumo didinimą, ekonomikos evoliuciją ES biudžetą, Tauragės regiono perspektyvas pristatė EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis, Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Darius Imbrasas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

  Forume svarbią dalį užėmė ne tik ekonomistų įžvalgos, bet ir diskusijos apie regionų ateitį ir laukiančius iššūkius, ryšius ir diasporą – abipusę naudą ir galimybes. Akcentuota, kiek svarbu investuoti į mokslą, išmaniąsias technologijas, bendradarbiauti su išvykusiais, siekiant pritraukti didelį potencialą turinčių išvykusių tauragiškių dėmesį gimtajam kraštui.

  Ilgalaikių veiksmingų sprendimo būdų, pakreipsiančių regionus pažangos keliu diskusijos metu buvo ieškoma ir išklausius Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno bei Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjo Dovydo Kaminsko pranešimus.

  „Ekonomikos augimas ir miesto bei regiono ateitis priklauso nuo daugelio faktorių – vietos ir centrinės valdžios požiūrio, įvairių institucijų sugebėjimo bendradarbiauti su vietos verslininkais ir užsienio investuotojais, pačių verslininkų ambicingumo, atvirumo inovacijoms“,- teigė forumo dalyviai.

  Tauragės industrinio parko steigėjas Antanas Stankus pristatė pranešimą „Tarptautinio verslo plėtra regione: kas lemia sėkmingą investicijų pritraukimą“, AB Vilkyškių pieninės generalinis direktorius ir steigėjas Gintaras Bertašius – „25 metų rezultatas: 1000 darbo vietų ir didžiausių regiono eksportuotojo bei investuotojo titulai“.

  Po forumo apdovanotos geriausios Tauragės regiono verslo įmonės.

  "IQ forumas šiemet suteikė galimybę į Tauragės rajono verslo sąlygas pažvelgti plačiau – įvertinti stiprybes ir galimybes mūsų krašte augančiam verslui. Su šiuo forumu, Tauragės apskrities verslininkų asociacija taip pat atnaujino Tauragės geriausios įmonės rinkimo principus. Šiemet, kartu su Tauragės rajono savivaldybės kompetentingų darbuotojų pagalba, buvo išrinktos  dvi geriausios įmonės. Nominacija “Augantis verslas - maža įmonė” ir “Augantis verslas - vidutinė įmonė”. Vertinimo kriterijai buvo 5, t. y. įmonės veiklos periodas  - netrumpesnis nei 3 metai; pardavimų ir paslaugų suma už 2016, 2017 metus bei 2018 metų preliminarūs rezultatai; vidutinis darbuotojų atlyginimas už 2017 ir 2018 metus; išvestiniai kriterijai – bankroto reitingas ir atsiskaitymų vėlavimo reitingai, kuriuos skaičiuoja UAB „Creditinfo“. Vertinome ne tik įmones, esančias TAVA narių sąraše, bet ir visų Tauragės rajone įregistruotų įmonių duomenis. Didžiausią plėtrą mažųjų įmonių grupėje pagal šiuos kriterijus vykdė UAB „Nagoja“, o vidutinių įmonių grupėje UAB „GBY“. Džiaugiuosi, kad šios įmonės nuo šių metų tapo asociacijos narėmis", - teigė TAVA pirmininkė  Giedrė Stulginskienė.

   

  Apibendrinant, geriausios metų įmonės titulus šiemet iškovojo dvi Tauragės rajono bendrovės. Didžiausią plėtrą, pagal rinkimo kriterijus, vidutinių įmonių grupėje įvykdė bendrovė – UAB GBY, direktorius Giedrius Baciuška (pagrindinė veikla: krovinių pervežimas). Apdovanojimą įteikė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Mažųjų įmonių grupėje sparčiausiai augančia bendrove pripažinta UAB „Nagoja“, direktorius Juozas Midvikis (pagrindinė veikla: ąžuolinių parketlenčių gamyba). Nominaciją įteikė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

  Šilalės rajono savivaldybės geriausia įmone išrinkta UAB  UAB „Raudoniai“, direktorius Tomas Raudonius. Verslo žinių žurnalo duomenimis, ši bendrovė - labiausiai augančių Lietuvos įmonių sąraše, per metus apyvartą padidinusi net 82 proc. Apdovanojimą bendrovės direktoriui buvo pakviesti įteikti Šilalės rajono verslininkų sąjungos pirmininkas Singaras Vytartas ir Šilalės rajono savivaldybės  mero patarėja Rima Norvilienė.

  Jurbarko rajono geriausia verslininkų įmone pripažinta seniausiai sėkmingai veikianti Laimutės Šulinskienės dantų protezų gamybos įmonė, direktorė Laimutė Šulinskienė, Apdovanojimą įteikė ir pasveikino TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė.

   

  Daugiau naujienų apie IQ forumą skaitykite:

  https://www.alfa.lt/straipsnis/50371834/iq-forumas-taurageje-apie-regiono-ateiti-su-didele-optimizmo-doze

  http://www.taurage.lt/go.php/lit/Taurageje--iq-forumas-taurage-2019-regiono-verslo-ir-pletros-perspektyvos/1

   

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 19d.
  Tauragės METŲ ŽMOGUS 2018: netradiciškai ir su didele pagarba

  Pati gamta pirmąjį antrojo atkuros Lietuvos valstybės šimtmečio gimtadienį apdovanojo pavasariška saule, maloniu ir gaiviu oru, bundančio pavasario nuojauta. Gal tai simboliška, bet taip ir norisi tikėti šia gamtos siūloma mintimi: nėra taip jau viskas blogai, po žiemos ateina pavasaris, žiūrėkite, niekas niekur neprapuolė, žemė, o su ja visa gyvastis, bunda, atgyja, judinasi iš miego.  Ir tikrai, tauragiškiai SAVO VALSTYBĖS atkūrimo 101-ąjį gimtadienį paminėjo prasmingai, šiltai, draugiškai, oriai. Kas vienišius, tas individualiai vasario 16-ąją šventė, kas šeimos rato pasiilgęs ir iš kelionių ar iš užjūrių sugrįžęs į  atkurtosios SAVO VALSTYBĖS gimtadienį ar mėgstantis laiką leisti šeimoje, tas rinkosi su ja kartu pabūti. Visuomeniškesni  piliečiai, jaučią pareigą būti kartu bendruomenėje, KARTU su kaimynais, bičiuliais, kolegomis, VISA TAUTA atšvęsti, rinkosi bendruomeniškus renginius. Kas suskaičiuos, kiek jų būta mokyklose, įstaigose, organizacijose, bendruomenių namuose, bibliotekose, kultūros įstaigose. Judėjo visas Tauragės rajonas – be didelės pompastikos, natūraliai, iškeldami vėliavas, susiburdami, linksmai ir, taip jau pradeda atrodyti, kad verkšlenimų ir kaltinimų vieni kitiems vis mąžta. Galų gale pradedame matyti, kas gero Lietuvoje nuveikta per 101-erius metus, kurių daugiau (nereikia užmiršti šito!) negu pusė praėjo okupacijos sąlygomis.

   

  Vasario 16 d. nuo pat ryto ūžė renginiai: vyko tradicinės autoslalomo varžybos, skvere prie katalikų bažnyčios buvo atidengta atminimo lenta Kęstučio apygardos partizanams, bažnyčiose laikomos mišios už Lietuvą, Tauragės bendruomenės namuose  vyko Šeimos diena, Tauragės kultūros centras ir dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ padovanojo kartu su soliste Rasa Serra šventinį koncertą „Tu,,Lietuva, tu mana!”, kultūros rūmuose parodytas filmas „Purpurinis rūkas“... Ir visa tai vainikavo tradicinis renginys „Tauragės Metų žmogus 2018“.

   

  Metų žmogaus apdovanojimų ceremonija - bažnyčioje

  Prieš tai keletą metų vykusiuose Tauragės „Metų žmogaus“ apdovanojimų renginiuose ne visi norintys patekti į juos ir pažiūrėti, sudalyvauti tai galėdavo padaryti. Jie vyko uždarose ir mažiau erdviose patalpose – Kultūros  rūmuose, Bastilijos sporto salėje, Tauragės kabelinės televizijos studijoje ir tik su kvietimais. O šį kartą organizatoriai pasirinko mielai sutikusią renginį priglausti Tauragės Švenčiausiosios Trejybės bvažnyčią. Ir patekti galėjo visi, kas tik pageidavo. Ar nepergyveno renginio organizatoriai dėl pasirinktos vietos? Pergyveno. Kaip pažiūrės žmonės į pasaulietinį renginį, ar susirinks, neišsivaikščios po mišių, ar pasiteisins? Iš karto galima pasakyti: pasiteisino, susirinko, pavyko.

   

  Į spalvingai ir skoningai prožektorių apšviestą bažnyčią (ir iš lauko, ir viduje) atėję žmonės aiktelėjo iš nuostabos – ji sušvito nuostabiomis ATKURTOS VALSTYBĖS GIMTADIENIO spalvomis. Geras apšvietimas, vietos sakralumas ir iš to plaukiantis santūrumas ir rimtumas, anaiptol nesutrukdė ypač maloniai ir šventiškai pagerbti Tauragės kraštui nusipeniusius žmones. Ir, mano kuklia nuomone, Metų žmogaus apdovanojimui pasirinkta vieta – Švenčiausiosios Trejybės bažnyčia – tikrai vykusi. Pagarba ir tai supratusiam parapijos klebonui Mariui Venskui ( jo „ėjimas į žmones“, natūralus priartėjimas prie jų, atvirumas, bendruomeniškumas tikrai teikia dvasinės naudos ir suartina visuomenę).

   

  Sveikinimai ir įstabi muzika

  „Per sniegą, per lietų, per  tylą, per vėją, bet svarbiausia nepasiklydusi kasdienybėje „Tauragės Metų žmogaus“ apdovanojimų ceremonija vėl atkeliavo pas Jus. Šį vakarą susirinkome padėkoti  savo kraštą mylintiems , aktyviems, iniciatyviems  žmonėms, kurie turtina mūsų kraštą savo darbais, idėjomis ir su besąlygiška meile dirba savo kraštui“, - tokiais žodžiais renginio pradžioje kreipėsi į gausiai susirinkusius žmones (bažnyčia buvo pilna) balsingi, patyrę, artistiški ir nuoširdūs vakaro šeimininkai, vedėjai Rima Bandzinaitė – Latožienė ir Laimonas Rimkus. Jų pakviesti visus su Lietuvos valstybės atkūrimo švente, su Tauragės Metų žmogaus švente sveikino LR Seimo narė Aušrinė Norkienė, Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

   

  Bet visa tai vyko po Miko Karoso, trimitininko ir kultūros centro lengvosios muzikos orkestro vadovo iš Tauragės, įspūdingai atlikto muzikinio kūrinio. Beje, visą vakarą gerai parinkti muzikiniai kūriniai lydėjo apdovanojimų ceremoniją. Dainavo jaunosios Tauragės solistės Atėnė Ravinkaitė, Tauragės moksleivių kūrybos centro vokalinio meno studijos „Adagio“ solistė. Ji Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, LNK televizijos projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ dalyvė.  Taip pat publika klausė ir Viltės Kirstukaitės – LNK televizijos projekto „Lietuvos balsas. Vaikai“ pusfinalininkės, įvairių vokalinių tarptautinių konkursų laureatės, dainavimo studijos „Lota ir DO“  mokinės.

   

  Visus sužavėjo ir Sauliaus Bernoto (vargonai) bei Miko Karoso (trimitas) atliekama „Ave Marija“, o ceremonijos pabaigoje koncertavęs berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ iš Šiaulių, visą bažnyčią pakėlė ant kojų.  „Dagilėlis“ yra vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje. Choras kiekvienais metais surengia dešimtis koncertų. „Dagilėlio“ klausosi ir jam ploja šimtai klausytojų įvairiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. Jaunieji dainininkai užburia klausytojų širdis emocionalumu, džiugina puikiai atliekama muzika, skambiais balsais. Remigijaus Adomaičio suburtas ir jau trečias dešimtmetis gyvuojantis choras surengė tikrą chorinio dainavimo fiestą. Jų dainavimas nepaliko nė vieno abejingo tą vakarą bažnyčioje buvusio žmogaus. Po ceremonijos surengtas choro koncertas – neabejotinai puiki dovana ne tik Metų tautragiškiams, bet visai Tauragei.

   

  Kas jie, Metų tauragiškiai?

  Pirmoji  vakaro nominacija - „Socialiai atsakinga įmonė“. Sveikinimo žodį tarė ir apdovanojimą Taurų nuotykių parkui (įkūrėjas ir savininkas Antanas Venckus) įteikė Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė.  Taurų nuotykių parkas yra socialiai atsakinga verslo bendruomenė. Būti socialiai atsakingu verslu  šitai bendruomenei nėra įvaizdžio ar mados dalykas. Ši įmonė ne tik daug prisideda prie Taurų bendruomenės tradicijų išsaugojimo, bet yra ir nuolatinė kultūrinių renginių rėmėja visame Tauragės krašte.

  „Socialiai atsakinga įmonė“ – tokia pati nominacija ir apdovanojimas įteiktas „Šaukštelio studijai“. Sveikinimo žodį tarė ir nominaciją įteikė vienas iš renginio organizatorių Tauragės kabelinės televizijos direktorius Vilmantas Liorančas. „Šaukštelio studija maža, bet labai didinga savo daromais gerais darbais įmonė. Ji vykdo socialines akcijas, kurios svarbios ir labai reikalingos kiekvienam mūsų krašto žmogui. Šaukštelio studijos kolektyvas tiki, kad visi kartu būdami dėmesingi vyresniems, mes auginame jaunimą, kuris  gerbia senjorus. Jie sako, kad daro tai todėl, jog tiki, kad kažkada, kai jie bus senjorai, juos jau kiti šilto gėrimo puodeliu pavaišins. Juk „laikas puodeliui kavos – tai laikas akimirkai šilumos“, - sako „Šaukštelio studijos“ kolektyvas, kuris nuo 2015 metų Tauragės metų žmogaus apdovanojimų vakaro kviečia Tauragės senjorus puodeliui kavos kiekvieną sekmadienį nuo 12 valandos“, - pasakojo apie nominantus vakaro vedėjai.

  Trečioji nominacija – „Atsidavimas profesijai“. Nominaciją įteikti ir sveikinimo žodį tarti buvo pakviestas Tauragės Švenčiausiosios Trejybės parapijos klebonas, dekanas, bažnytinės teisės daktaras Marius Venskus. Štai kas buvo kalbama apie Metų žmogaus titulą pelniusį Virginijų Jankauską:

  „Virginijus Jankauskas   ugniagesio gelbėtojo darbą pradėjo nuo 1998 metų.  Virginijus per visus tarnybos metus yra sukaupęs nemažą patirtį gaisrų gesinimo bei gelbėjimo darbuose, Savo sugebėjimus jis įrodė gaisre, kuris kilo 2018 metų rugpjūčio mėnesį Tauragės mieste V. Kudirkos gatvėje. Iš bendrojo pagalbos centro gautas pranešimas, kad dega gyvenamas namas ir jame yra vaikų, kurie negali išeiti laukan. Šis gaisras vos nesibaigė tragiškai, bet dėka operatyviai bei teisingai priimtų sprendimų, atvykus į įvykio vietą, dėl greito reagavimo ir profesionalumo aukų išvengta. Virginijus  ištraukiamų kopėčių pagalba iš antro aukšto išgelbėjo tris ten buvusius vaikus ir vieną suaugusį žmogų. Taip pat savo darbinius sugebėjimus parodė ir tų pačių metų pavasarį Šilinės girininkijoje Sakalinės miške kilusiuose gaisruose. Atvykus į incidento vietą, jis su kolegomis savo profesionalumo dėka greitai užkirto ugnies plitimą miško masyve, taip buvo išvengta dar didesnių nuostolių.Per visus tarnybos metus Virginijus Jankauskas įrodė, kad yra geras pareigūnas,  pareigingas, atsakingas, imlus naujovėms. Vykdo švietėjišką veiklą“.

  Ketvirtoji nominacija – „Metų bendruomenės siela“. Nominaciją Nijolei Saleckienei įtekė ir sveikinimo žodį tarė  Tauragės sav. Mero pavaduotoja Virginija Eičienė. Ji yra Vaitimėnų bendruomenės „Vaitimėnų šilas“ vadovė. Vaitimėnų gyvenvietė toliausiai nutolusi nuo Mažonų seniūnijos centro. Nijolei Saleckienei pradėjus vadovauti kaimo bendruomenei "Vaitimėnų šilas",  suaktyvėjo bendruomeninis gyvenimas tame krašte. Parengtas ne vienas projektas, atnaujinta materialine baze, kartu su seninijos pagalba baigti įsirengti erdvūs bendruomenės namai. Vaitimėnų  žmonės  džiaugiasi, kad jų gimtasis kaimas atgyja.

  Dar viena šio iškilmingo vakaro nominacija - „Jaunimo lyderis“. Nominaciją įteikė Lions klubo įkūrėjas, kultūrinių renginių mecenatas, Tauragės moksleivių pažangos premijos sumanytojas ir rėmėjas Laurynas Jarutis.

  Ji atiteko Marinai Cariovai, Lietuvos Šaulių sąjungos narei nuo 2015 metų. Šiandien ji vadovauja 77 jauniesiems šauliukams, kitaip tariant „carioviukams“. „Jaunimas tai mano varomoji jėga, myliu juos, mokausi iš jų ir kartu visi kuriame Tauragę ir  Lietuvą“, - sako Marina.

  „Skolos nominacija“ apdovanojimų ceremonijoje paskutinė. Ją įteikė vienas iš šio renginio organizatorių, Tauragės radijo vadovas Valdas Latoža. Lygiai prieš 40 metų vasario pirmą dieną tuometinis Tauragės liaudies teatro režisierius Antanas Naraškevičius ir šio teatro aktorius, žinomas žurnalistas Robertas Krapas pasitiko jauną mergaičiukę Genovaitę Urmonaitę, aukštaitę pakruojietę, ką tik baigusią Vilniaus kultūros mokyklos dramos režisierę Tauragės autobusų stotyje. Iš kur gavo tais laikais vasario mėnesį tulpių, bet jai jų įteikė puokštę. Ji, nominantė Genovaitė Urmonaitė,  ir Tauragės liaudies teatro režisierė, asociacijos Mažoji scena įkūrėja, renginių vedėja, festivalio "Kvartetas" sumanytoja ir vykdytoja, nuostabi skaitovė, aktorė, buria Tauragės kraštiečius Vilniuje.

  Visi „Tauragės Metų žmogaus 2018“ nominantai po apdovanojimų sakė kalbas, dėkojo už gražų renginį ir sakė toliau dirbsią Lietuvos, Tauragės, visuomenės labui.

  Eugenijaus Šalčio informormacija

   

   

  Generaliniai rėmėjai: UAB VIADA LT ir UAB GINARA AUTOSERVISAS.

   

  Rėmėjai:

  Bendrovės "Tauragės vandenys", „Tauraplastas“, Medicum Centrum“,„Muzikos servisas“, „SDG“, „Švytis“, „Biceda“, „Metta“, F.B. "Production", „Elka Rainwear“, „Eurobiuras“, „Danra“, “Tauragės nekilnojamo turto agentūra“, I. Alijošienės KPF “Agava“, „Solregis“, „Verslas kitaip“, „Onija“, „Požerūnų malūnas“, „Benera“, "Klasmann Deilmann", „Netmark“, Tauragės Kredito Unija, Laikraštis „Tauragės žinios“.

  Už bendradarbiavimą renginio organizatoriai nuoširdų ačiū taria Švč. Trejybės parapijai ir klebonui, dekanui, dr. Mariui Venskui.

   

  Renginio organizatoriai: Tauragės apskrities verslininkų asociacija, Tauragės kabelinė televizija ir Tauragės radijas.

   

   

  Daugiau renginio akimirkų galima  pamatyti čia

  TVK tiesioginė transliacija internete čia

   

  Romualdo Vaitkaus nuotraukos

  Skaityti plačiau
 • 2019 Vasario 15d.
  Skandinavijos Pramonės prekybos rūmų vadovų ir įmonių atstovų vizitas Tauragėje

   

  2019 m. vasario 15 d.  Tauragėje lankėsi Švedijos, Norvegijos, Suomijos Pramonės prekybos rūmų vadovai, Danijos įmonių atstovai. Dovydas Kaminskas pristatė Tauragės regioną, pasidalino informacija apie verslo aplinką, sąlygas ir investavimo galimybes Tauragėje. Su Tauragės industrinio parko įsikūrimo Tauragėje istorija, veiklos rezultatais, perspektyvomis supažindino industrinio parko Verslo plėtros direktorius Darius Stankus. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus supažindino su muziejaus istorija, įvykdytais ir vykdomais projektais.
  Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis padėkojo ivestuojantiems ir kuriantiems darbo vietas, investuojantiems ir į Tauragės rajono teritorijos tvarkymą. Atminimui knygas apie Tauragės kraštą įteikiau asociacijos „Norvegijos ir Lietuvos prekybos rūmai“ vadovei Linai Mockutei, asociacijos " Suomijos - Lietuvos prekybos rūmai“ vadovei Rubinai Haapamaki" , Švedijos prekybos rūmų projektų vadovei Augustei Užpelkytei.

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • UAB Verslas kitaip
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Vygasta
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Elka Rainwear
 • Telia Lietuva
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Vilivitas
 • UAB Brolenta
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • Tauragės kredito unija
 • AB Modest
 • UAB Alantas
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB SDG
 • UAB Bremena
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Infoface
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Feniksas
 • UAB Metta
 • UAB Taurana
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Rimsauga
 • UAB GBY
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Solregis
 • Medicinos namai šeimai
 • UAB Autotauragė
 • UAB Benera
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Ginara autoservisas
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Netmark
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • MB Požerūnų malūnas
 • UAB Darbo turas
 • UAB Uliksas
 • UAB Švytis
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Egidas
 • UAB Biceda
 • UAB Onija
 • UAB Topas LT
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Mildrena
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Molupis ir Ko
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Egersund Net
 • UAB Jupiter Bach Lietuva
 • UAB Sigma Trans
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Nagoja
 • UAB Tauragės odontologijos centras

Naujienlaiškis

Prenumeruoti