Naujienos

 • Šv. Kalėdas vaikučiams atvežė Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė2018 Gruodžio 18d.
  Šv. Kalėdas vaikučiams atvežė Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė

  Artėjant Šv. Kalėdoms, 2018 m. gruodžio 15 d. Tauragės bendruomenės namuose, Londone gyvenančios lietuvių šeimos, atkurtos Lietuvos šimtmečio proga, suruošė 100 dovanėlių Tauragės vaikučiams iš socialiai jautrių šeimų. Šią gražią ir prasmingą akciją organizavo Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, Liudus Klimbius, Gintaras Šimanskis ir kiti tautiečiai Londone.

  Prie renginio vaikučių vaišių stalo prisidėjo ir Tauragės apskrities veslininkų asociacija.

   

  Šeimos su vaikučiais negailėjo gerų žodžių ir padėkų.

  Dalinkimės gerumu kartu!

   

  Tauragės r.svaivaldybės ir VVG informacija

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Gruodžio 14d.
  Tauragės rajono vietos veiklos grupė surengė devintąjį adventinį padėkos vakarą

  Baigiantis metams Tauragės rajono vietos veiklos grupė surengė devintąjį adventinį padėkos vakarą Mažonų bendruomenės namuose. VVG pirmininkė Nijolė Tirevičienė, skoningai ir jaukiai papuoštoje salėje, pasitiko svečius ir visiems dovanojo meduolines širdeles. Pirmininkė, sveikindama į šį tradicinį adventinį vakarą gausiai susirinkusius bendruomenių atstovus, VVG narius, pratnerius, rėmėjus, dėkojo už palaikymą, gražias idėjas, tradicijų puoselėjimą ir tiesiog už nesavanaudišką darbą gerinant savo bendruomenių gyvenimą.
  Už nuoširdų bendrą triūsą aktyviausioms bendruomenėms buvo įteiktos padėkos, darbščiausiems bendruomenininkams dovanėlės. Po sveikinimų buvo pagarsinta dovana susirinkusiems - Turininga lietuviškos muzikos ir poezijos reprezentacija - muzikinė-poetinė programa ‚Išdainuota, išmylėta“, pasakojanti apie skirtingus, neretai – ir labai sudėtingus, 100-ą Lietuvos valstybės istorijos metų. Atlikėjai – Vytautas Rašimas (aktorius), Indrė Anankaitė (sopranas), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas) atliko šio šimtmečio kompozitorių J. Naujalio, S. Šimkaus, B. Dvariono, A. Bražinsko, G. Kuprevičiaus, K. Mašanausko, G. Paškevičiaus bei kitų autorių kūrinius ir partizanų dainas, poetų J. Marcinkevičiaus, B. Brazdžionio, J. Meko, J. Degutytės ir kitų poetų eilės. Jų atliekama šilta, jausminga muzika nepaliko abejingų. Po koncerto susirinkusius sveikino Pagramančio parapijos klebonas Vytautas Petrauskas, Tauragės mero pavaduotoja V. Eičienė ir mero patarėjas D. Kaminskas, Mažonų seniūnas Jonas Samoška, Tauragės kultūros centro direktorius V. Bartušis. Jie bendruomenių nariams dėkojo už darbštumą, nuoširdumą, bendradarbiavimą, linkėjo gerų ateinančių 2019 metų.
  Pasibaigus sveikinimams visi, norintys dar pabendrauti, pasikalbėti su seniai matytais bičiuliais, kolegomis, buvo pakviesti prie adventinio vaišių stalo. Ši šventė, tai puiki galimybė padėkoti vieni kitiems už nuoširdų bendradarbiavimą, draugystę, paramą, proga pakalbėti apie ateinančius metus, būsimus darbus. 
  Dėkojame šio renginio rėmėjams Tauragės r. savivaldybei ir Kredito unijai.
   

  VVG informacija

  Skaityti plačiau
 • 2018 Gruodžio 11d.
  60-ies metų Jubiliejaus proga pasveikinta UAB „Elka Rainwear“

  Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis ir mero patarėjas Dovydas Kaminskas apsilankė Danijos kapitalo bendrovėje „Elka Rainwear“. Vizito metu Savivaldybės vadovai  pasveikino šios  įmonės vadovus bei darbuotojus įmonės 60-ies metų jubiliejaus proga.

  Iš Danijos į Tauragę atvykusioje 24 atstovų delegacijoje – bendrovės valdybos pirmininkas Henrik Theilbjorn, generalinis direktorius Johnny Moller. Pasak generalinio direktoriaus Johnny Moller , džiugina ekonomikos atsigavimo tempai Lietuvoje, Tauragės rajono savivaldybės požiūris į verslo sąlygų gerinimą, užtikrinančių stabilumą, todėl verslas investuodamas jaučiasi drąsiau.  Tauragės industriniame parke gamybą vykdančios įmonės vadovė Rima Zeringienė teigė, jog Lietuvoje danai ypač vertina žmogiškąjį kapitalą ir patikimumą.

  Per dvejus metus, kai gamybą perėmė danai, įmonėje įvyko nemažai pokyčių: atnaujinti ir kompiuterizuoti įrenginiai, diegiama skandinaviška personalo valdymo kultūra. Įmonėje dirba 76 Tauragės ir aplinkinių rajonų gyventojai – savo sričių profesionalai. „Elka Rainwear“ produkcija pasiekia daugiau kaip 40 pasaulio šalių. Didžiąją dalį produkcijos, skirtos žvejybai, perka Norvegijos laivynai, gaminami drabužiai mados linijai „Elka fashion“, apranga Norvegijos, Danijos policijai, vaikams, medicinos įstaigoms. Didžiuliai kiekiai „Cleaning line“ produkcijos tiekiama maisto pramonės gamybinių patalpų, cechų plovimui.

  Įmonėje gaminami ir įvairūs uždangalai kompiuteriams, robotams, uždangalai vaikiškiems prie dviračių kabinamiems vežimėliams.

  „Elka Rainwear“ plėtoja socialiai atsakingo verslo modelį, nuolat prisideda prie visuomeninių projektų: Tauragės pilies kiemelio pintiems krėslams apdengti įmonė padovanojo vandeniui atsparius uždangalus, darbuotojai dalyvavo projekte „Vaikų svajonės“. Kalėdų eglės įžiebimo šventėje dalyvavę 110 vaikų dienos centrų nykštukų buvo pasidabinę „Elkos“ siūtais baltais apsiaustais.

  Viešėdama Tauragėje, delegacija iš Danijos taip pat aplankė Tauragės krašto muziejų „Santaka“, Tremtinių ir politinių kalinių kančių namuose, susipažino su ekspozicijomis.

   

  Tauragės r. savivaldybės informacija

  http://www.taurage.lt/go.php/lit/Placiau-/273

   

  Daugiau apie tai rašo laikraštis "Tauragės žinios":

  http://taurageszinios.lt/naujienos/aktualijos/2018/12/skandinaviska-verslo-kultura-saknis-ileido-taurageje?fbclid=IwAR2kZuN5ol6kL45zdVMOfI4uJciGsGzfzCb7Ihq3RWCgYmH154g1tnGvTUU

  Skaityti plačiau
 • 2018 Gruodžio 10d.
  ,,Mero pusryčiuose” – Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas

  Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio iniciatyva surengti ,,Mero  pusryčiai”, kuriuose dalyvavo Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, viceprezidentė Edita Maslauskaitė.

  Susitikimo metu LLRI prezidentas Tauragės verslo įmonių atstovams pristatė pranešimą ,,Lietuvos regionai: klestėjimo kliūtys ir perspektyvos“, supažindino su jau aštuonerius metus Lietuvos laisvosios rinkos instituto sudarinėjamu savivaldybių indekso vertinimu, kuris parodo, kiek ir kaip savivaldybėse užtikrinama žmonių ekonominė laisvė. Vertinamos gyventojams ir investuotojams svarbiausios sritys, kuriose sprendimus priima savivaldybės. Tarp jų – komunalinis ūkis ir transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, mokesčiai, biudžetas, turto valdymas, administracija bei investicijos ir plėtra. Kiekvienoje iš indekso sričių yra pateikiami konkretūs pasiūlymai, padedantys gerinti žmonių gyvenimą ir pritraukti investicijas. Kiekvienas žmogus bet kada gali pažiūrėti šį indeksą ir palyginti savo savivaldybę su kitomis.

  Pasak Žilvino Šilėno, savivaldybių indekse gerai vertintos tos savivaldybės, kurios taupo mokesčių mokėtojų pinigus, gyvena pagal savo pajamas, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, savo veikla neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių ar įstaigų, mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias sąlygas verslui, efektyviai valdo turimą turtą ir parduoda tą turtą, kuris nėra būtinas pagrindinėms funkcijoms vykdyti, atsisako nebūtinų, nepirminių savo funkcijų, savo funkcijoms vykdyti pasitelkia efektyviau veikiantį privatų sektorių, mažina administracinę ir biurokratinę naštą.

  Daugiau informacijos:

  https://www.taurage.lt/go.php/lit/Placiau-/272?fbclid=IwAR0sp-_qWyOAnz43YjYwWMMU9vut-LIQ3qlAe0_vKyCs83H7wFhFOGlqKXY

  Tauragės rajono savivaldybės informacija

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Gruodžio 7d.
  Išrinkta Tauragės Vietos veiklos grupės taryba

  2018 m. gruodžio  mėn. 5  d. 16 val. V. Kudirkos g. 9 (seniūnijos salėje) įvyko Tauragės rajono vietos veiklos grupės narių rinkiminis  susirinkimas. Jame dalyvavo nuo TAVA tarybos deleguotas narys UAB "Požerunų malūnas" direktorius Vidutis Šeštokas.

  DARBOTVARKĖ:

  1. Pirmininko rinkimai.

  2. Valdybos rinkimai.

  3. Revizinės komisijos rinkimai

  4. Kiti klausimai.

   

  Posėdžio protokolą rasite http://tauragesvvg.lt/uploads/file/protokolas_rinkiminis_2018.pdf

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 30d.
  Išvažiuojamasis TAVA narių susirinkimas TAVA nario TAURAGĖS RADIJAS studijoje

  2018 m. lapkričio mėn. 27 d. TAVA nariai buvo kviečiami į išvažiuojamąjį TAVA tarybos ir narių susirinkimą, kuris vyko pas TAVA nario - Tauragės Radijas studijoje.

  Posėdyje buvo aptarti klausimai:

  TAVA nario, Tauragės radijas direktoriaus Valdo Latožos supažindinimas su radijo veikla. UAB "Sigitos kepiniai" priėmimas į TAVA narius". Užimtumo tarnybos prie LR SADM atstovų pranešimas tema „Parmos mokymusi priemonių galimybės ir nauda“. Pranešėjai: Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė ir  Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas. TAVA nario AB „Telia Lietuva“ vakarų regiono, stambaus ir viešojo sektoriaus padalinio vadovo Nerijaus Avelio bendradarbiavimo vizijos pristatymas.

   

   

   

  VšĮ "Šou imperija", Tauragės radijas direktorius Valdas Latoža pristatė įmonės veiklą.

  Radijo stotis TAURĖGS RADIJAS pirmą kartą į klausytojus kreipėsi 2011 metų spalio 11 dieną.

  97.2 FM dažniu transliuojančios radijo stoties galima klausytis - Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonuose ir Pagėgių mieste, o internetu ir mobiliąją aplikacija – visoje šalyje ir pasaulyje.

  Programa skirta įvairaus amžiaus, pomėgių bei interesų klausytojams. Įvairiu paros metu pateikiama operatyvi Tauragės regiono, šalies ir pasaulio informacija žinių laidose, specialiųjų tarnybų pranešimuose.

  TAURĖGS RADIJAS, tai:

  Radijo stotis turi pastovią auditoriją, o transliuojamos programos populiarumas nuolatos auga; Populiarios ir mėgstamos radijo laidos, kuriose dalyvauja puikiai žinomi Tauragės krašto ir Lietuvos žmonės; Aktualiausia, įdomiausia ir operatyvi Tauragės krašto informacija; Radijo stoties auditorijos tyrimus atlieka didžiausia rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė Lietuvoje TNS LT.

  TAURĖGS RADIJAS teikia ir kitas reklamos paslaugas regione ir šalyje:

  Reklamos kompanijos planavimas ir biudžeto sudarymas;  Pranešimų spaudai ruošimas ir platinimas BNS / ELTA;  Reklaminių tekstų rašymas; Reklaminių audio klipų gamyba;  Reklama regioninėse (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, etc.) ir nacionalinėse radijo stotyse;  Spaudos dizainas, grafika, maketavimas;  Video dizainas, grafika, maketavimas;  Reklaminių radijo laidų kūryba ir gamyba;  Viešinimas internete;  Reklamos kompanijos renginių metu.

  Daugiau apie Tauragės radijo veiklą: https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/nepasirinkta-sritis/vsi-sou-imperija-taurages-radijas

   

  Po veiklos pristatymo ir TAVA narių diskusijų, Radijo kolektyvas suorganizavo nuotaikingą viktoriną su prizais TAVA nariams: https://www.youtube.com/watch?v=92BOc5v-a_A&feature=youtu.be

   

   

   

  TAVA gretas papildė naujas narys UAB "Sigitos kepiniai". Bendrovės direktorė - Sigita Geštautienė.

  TAVA tarybos posėdžio metu, TAVA pirmininkė pasveikino posėdyje dalyvavusią uždaros akcinės bendrovės "Sigitos kepininiai" direktorės dukrą, bendrovės administratorę ir buhalterė Jovitą Verpečinskienę, įteikdama jam TAVA nario pažymėjimą bei palinkėjo aktyvaus abipusio bendradarbiavimo asociacijos labui.

  UAB „Sigitos kepiniai“  įkurta 1993 m., kurioje dirba 32 darbuotojai.

  Šiemet bendrovei 25 metai –  tai šeimai priklausanti konditerijos įmonė, kuri gamina gilias konditerijos tradicijas turinčią, produkciją. Geriausio skonio ir aukščiausios kokybės tortai, pyragai, sausainiai, šakočiai, vyniotiniai, pyragaičiai, bandelės yra rankų darbo, gaminami su didele meile ir atsidavimu. Įmonės firminėse parduotuvėse pirkėjų visada laukia itin švieži konditerijos gaminiai, taip pat priimami ir individualūs užsakymai vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams, verslo renginiams ir kitoms šventėms. Bendrovės produkcija šiais metai pradėta eksportuoti į Didžiąją Britaniją.

  Bendrovės kontaktiniai duomenys:  

  Žilvičių g. 2, Butkelių km., LT-72149 Tauragė, tel.: +370 446 61982, +370 615 59454; el. paštas: info@sigitoskepiniai.lt, nuoroda socialiniuose puslapiuose:  www.sigitoskepiniai.lt, http://www.facebook.com/sigitoskepiniai  

  https://www.tava.lt/asociacijos-nariai/konditerijos-produktu-gamyba-ir-pardavimas/uab-sigitos-kepiniai

   

   

   

  Užimtumo tarnybos prie LR SADM  Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento patarėja Andžela Jakienė ir  Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas Darbo rinkos situacijos apžvalgą Tauragės apskrityje bei pristatė parmos mokymusi priemonių galimybes ir naudą. Pranešimo medžiaga pasidalinta su TAVA nariais el. laiškais.

  Užimtumo tarnybos vadovai ragina darbdavius aktyviau bendradarbiauti ieškant norimų specialybių darbuotojų savo versle. Kilus klausimams ar norintiems daugiau sužinoti nurodytas kontaktinis asmuo ir informacija pasiteiravimui:

  Daiva Žukauskienė 104 kab. 61710 arba 8 608 11136

  Gintarė Stulgienė 103 kab. 72674 arba 8 608 11134

   

   

   

  TAVA nario AB „Telia Lietuva“ vakarų regiono, stambaus ir viešojo sektoriaus padalinio vadovas Nerijaus Avelis pasiūlė bendradarbiavimo idėjas ir paslaugas Naujaisiais metais, į asociaciją įnešant bendrovės teikiamų paslaugų paketą, organizuojant pristatymus, seminarus, aktualią, TAVA narių verslui, informaciją. Visapusiškai sertifikuota bendrovė, kurioje dirba apie 3000 darbuotojų visoje Lietuvoje,  teikia ne tik mobilias ir interneto paslaugas, kurios sudaro apie 1/3 bendrovės teikiamų paslaugų, bet gali pasiūlyti eilę kitų verslui aktualių kvalifikacijos kėlimo, mokymų  ir kt. paslaugų, kurios gali suteikti naudingą  pagalbą nariams bei kitokį rezultatą narių verslui.

   

   

  Paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 26d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. lapkričio mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. lapkričio mėn.

   

   

  SUDARANT DARBO SUTARTĮ VIS DAR DAROME KLAIDAS

    

  Tokį patį darbą dirbantiems ir tokią pačią kompetenciją turintiems darbuotojams įmonė moka skirtingą darbo užmokestį, painiojamos darbovietės ir darbo funkcijų atlikimo vietos sąvokos, šias ir kitas klaidas įmonės daro sudarydamos darbo sutartis.

  1. Informavimas. Darbo sutartyje trūksta duomenų apie darbuotojo kontaktus. Rekomenduojame susitarti dėl elektroninio informavimo galimybės, taip pat dėl kad darbuotojo adresu išsiųsti laiškai būtų laikomi įteiktais tinkamai.

  2. Darbo funkcijos. Darbo sutartyse neaiškiai apibrėžiamos darbuotojo pareigos, o jo funkcijos nedetalizuojamos ir pareiginiuose nuostatuose. Neaptarta darbo funkcijų atlikimo tvarka.

  3. Darbo užmokestis. Ne iki galo aiškiai aptariamas darbo užmokestis ar jo apskaičiavimo tvarka. Tokį patį darbą dirbantiems ir tokios pačios kompetencijos darbuotojams mokamas skirtingas darbo užmokestis. Įmonė neturi darbo apmokėjimo sistemos.

  4. Darbovietė. Painiojamos „darbovietės“ ir „darbo funkcijų atlikimo vietos“ sąvokos. Darbovietė keičiama be darbuotojo sutikimo. Jei darbuotojas neturi pastovios darbo funkcijų atlikimo vietos, gali būti, kad darbuotojas dirba kilnojamojo pobūdžio darbą.

  5. Dienpinigiai. Susitarti dėl dienpinigių mažinimo galima tik darbo ar kolektyvinėje sutartyje. Užmirštama, kad tuo atveju, jeigu darbuotojo darbo užmokestis viršija 2 vidutinius darbo užmokesčius, tariantis su juo galima nukrypti nuo Darbo kodekso (DK) nuostatų. Jeigu darbo sutartyje nustatyta galimybė mažinti darbo užmokestį iki tam tikro dydžio, atsiranda diskriminavimo rizika, taip pat gali padidėti administracinė našta. DK išliko galimybė vadovui mokėti didesnius dienpinigius. Jeigu darbuotojui nemokami dienpinigiai, galbūt jo darbas yra kilnojamojo pobūdžio.

   

  www.vz.lt

   

  FM TEIKIA NUTARIMĄ DĖL VERSLO LIUDIJIMŲ

   

  Finansų ministerija (FM) parengė ir pateikė visuomenei derinti Vyriausybės nutarimo pataisas, kuriomis siaurinamas veiklų, vykdomų įsigijus verslo liudijimą, sąrašas.

  Pokyčius pajus trijų sričių – pastatų remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros paslaugų tiekėjai, kurių Lietuvoje yra apie 23.000.  Jie savo veiklą vykdyti įsigijus verslo liudijimą galės iki 2019 m. liepos 1 d.

  Anot FM, pereiti iš verslo liudijimų į kitą jiems tinkančią formą bus paprasta. Jiems reikės informuoti VMI apie pasikeitusį mokesčio nuo individualios veiklos pajamų mokėjimo būdą. Gyventojui bus išduota Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažyma.

  Iš veiklų pagal verslo liudijimus sąrašo išbraukiamos tos veiklos, kurių atžvilgiu nuo sausio 1 d. bus taikoma Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Gyventojai galės susigrąžinant dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto bei vaikų priežiūros paslaugų išlaidas.

  FM pažymi, kad po pakeitimų gyventojų pajamos vykdant pastatų apdailos ir remonto, automobilių remonto ir vaikų priežiūros veiklas, būtų apmokestinamos atsižvelgiant į jų gautas pajamas.

  Nuo naujų metų pradės veikti VMI elektronines supaprastintos apskaitos tvarkymo paslauga i.APS, kuri leis individualią veiklą vykdantiems gyventojams tvarkyti buhalterinę apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius.

  www.vz.lt

                                                                                                                                                                                       

   

  KAIP IR KAM BUS TAIKOMAS NPD 2019 M.

   

  Nuo 2019 m. pasikeitus minimaliai mėnesinei algai (MMA) keičiasi ir neapmokestinamieji pajamų dydžiai (NPD), nes MMA yra naudojama formulėje, kuri skaičiuoja NPD.

  NPD apskaičiuojamas pagal formulę: Mėnesio NPD = 300 (Eur) – 0,15 x (gyventojo mėnesio su darbo santykiais susijusios pajamos – MMA (555 Eur).

  Anot VMI, maksimalus 300 Eur mėnesio NPD 2019 m. taikomas gyventojams, kurių mėnesio su darbo susijusios pajamos  bus ne didesnės kaip 555 Eur (2018 m. – 400 Eur). Kitiems NPD apskaičiuojamas pagal minėtą formulę. VMI skaičiuoja, kad mėnesio NPD taikymo apimtis padidėja nuo 1.160 Eur (2018 m.) iki 2.555 Eur. Gyventojui, kurio 2019 m. gaunamos mėnesio su darbo santykiais susijusios pajamos bus 2.555 Eur ar didesnės, mėnesio NPD nebus taikomas. Finansų ministerija pažymi, kad šie pakeitimai jau buvo įvertinti kuriant skaičiuoklę kiek.lt. , o 2.555 Eur prieš mokesčius 2019 m. atitinka 1.982,16 Eur darbo užmokesčio prieš mokesčius sumą dabartinėje sistemoje.

  www.vz.lt

   

  NAUDA DARBUOTOJAMS, NUO KURIOS NEREIKIA MOKĖTI MOKESČIŲ

   

  Teatro, kino bilietai ar draudimas darbuotojo naudai yra neapmokestinami pajamų mokesčiu, jeigu tokios dovanos vertė neviršija 200 Eur. Neapmokestinamos šios sumos ir pelno mokesčiu.

  Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą (GPMĮ 9 straipsnis) darbuotojui ir jo šeimos nariui įteiktų bilietų į kino teatrą vertė pripažįstama darbuotojo natūra gauta dovana. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškina, kad per mokestinį laikotarpį iš darbdavio gautų prizų ir dovanų vertė, neviršijanti 200 Eur, pajamų mokesčiu neapmokestinama (GPMĮ 17 straipsnio 1 d. 39 punktas). Jeigu prizų ir dovanų vertė viršija 200 Eur, gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinama nustatytąjį dydį viršijanti pajamų suma.

  Darbuotojo naudai sumokėtos draudimo nuo nelaimingų atsitikimų įmokos pripažįstamos darbuotojo pajamomis, gautomis natūra, tik tuo atveju, kai tokių įmokų mokėjimas nėra privalomas darbdaviui pagal teisės aktus. Pajamos (tiek pinigais, tiek natūra) pripažįstamos jų gavimo momentu, pateiktu atveju – bilietų įteikimo, draudimo įmokų sumokėjimo momentu. Nuo apmokestinamosioms pajamoms priskiriamų pajamų, gautų natūra, pajamų mokestį apskaičiuoti, išskaičiuoti, sumokėti bei deklaruoti privalo darbdavys (pajamų natūra davėjas, GPMĮ 23 ir 24 straipsnis).

  Anot VMI, leidžiamiems atskaitymams priskiriamos visos išlaidos darbuotojų naudai, jei ši darbuotojų gauta nauda pagal Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) nuostatas yra gyventojų pajamų mokesčio objektas. VMI akcentuoja, kad išlaidų darbuotojo naudai priskyrimas leidžiamiems atskaitymams siejamas ne tiek su įmonės pajamų uždirbimu ar ekonominės naudos gavimu, o su darbuotojų gautos naudos priskyrimu gyventojų pajamų mokesčio objektui. Šiuo atveju neatsižvelgiama, ar sumos pagal GPMĮ nuostatas priskiriamos neapmokestinamosioms ar apmokestinamosioms pajamoms.

  Tais atvejais, kai iš įmonės pajamų natūra gauna ne tik darbuotojas, o ir jo šeimos nariai, ir galima identifikuoti kiekvieno asmens gautą naudą, tokios pajamos pripažįstamos darbuotojo pajamomis natūra, kurios yra gyventojų pajamų mokesčio objektas, todėl įmonės leidžiamiems atskaitymams priskiriama ir darbuotojo šeimos narių naudai patirtų išlaidų dalis. Pavyzdžiui, įmonė nupirko bilietus į kino teatrą ir nemokamai įteikė kiekvienam darbuotojui ir jų vaikams. Pajamų natūra suma – tai darbdavio darbuotojo ir jo šeimos nario naudai išleista pinigų suma, sumokėta už bilietus, kuri pripažįstama darbuotojo pajamomis, gautomis natūra. Darbuotojų natūra gautos pajamos yra gyventojų pajamų mokesčio objektas, todėl įmonė šią sumą gali priskirti leidžiamiems atskaitymams

  Draudimo įmokos, mokamos bendrovės darbuotojų naudai, taip pat laikomos gyventojų pajamų mokesčio objektu, todėl bendrovė šią sumą priskiria leidžiamiems atskaitymams. Kai draudimo nuo nelaimingų atsitikimų įmokos mokamos darbdavio naudai, tai bendrovės faktiškai patirtos išlaidos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, kaip būtinos pajamoms uždirbti ar ekonominei naudai gauti.

  www.vz.lt

   

   

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                         Mob. Nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 15d.
  Susitikimas su J.E. Norvegijos ambasadoriumi Lietuvoje K. Klepsvik

  Uždarosios akcinės bendrovės „Egersund Net“ vadovo Anders Myklebust iniciatyva Tauragėje lankėsi jo ekscelencija Norvegijos ambasadorius Lietuvoje p. Karsten Klepsvik su žmona.

  Lydimas UAB Norvetuva direktoriaus Jan Petter Rasmussen, ambasadorius aplankė Tauragėje įsikūrusią Norvegijos kapitalo įmonę UAB „Egersund Net“.

  Svečius priėmęs UAB „Egersund Net“ Tauragėje vadovas Anders Myklebust supažindino su įmonės veikla, perspektyvomis. Norvegų kapitalo bendrovė „Egersund Net“ daugiau nei dešimtmetį Tauragėje gamina pramoninius žvejybos tinklus. 

  Ambasadorius domėjosi sėkmingai veikiančios bendrovės gaminama produkcija, ekonominiais rodikliais.  „Lietuvoje įgyvendinama tikrai daug puikių iniciatyvų, mažėja abejingumo, atsiranda vis daugiau aktyvių žmonių, kurie siekia prasmingai prisidėti prie geresnės ir laimingesnės Lietuvos kūrimo. Tauragės rajono savivaldybės administracija tiesiogiai prisideda prie atsakingo verslo kūrimo“,  - pasidžiaugė J.E. Norvegijos ambasadorius Karsten Klepsvik.

  Susitikimo metu Tauragės rajono savivaldybės meras S. Mičiulis padėkojo UAB „Egersund Net“ bendrovės vadovui Anders Myklebust už kvietimą ir galimybę pabendrauti su garbiais svečiais, padėkojo už verslo kūrimą bei plėtrą Tauragės rajone, už indėlį puoselėjant darbo bei gyvenimo kultūros vertybes, papasakojo apie rajoną, apie nuolat gerinamą investicijų aplinką, savivaldybės administracijos atsakingą požiūrį į verslo aplinką,  į rajone dirbančius žmones, jų šeimas.

  Viešnagės metu svečiai apžiūrėjo gamybines patalpas, pabendravo su darbuotojais, susipažino su gamybos procesu, pasidžiaugė sėkminga norvegų įmonės veikla bei ambicingais plėtros planais. 

  Susitikime dalyvavo ir mero patarėjai Dovydas Kaminskas ir Solveiga Skarbaliūtė bei Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai.

  Inesos Vaigauskienės
  Kultūros skyriaus vyr. specialistės pranešimas

   http://manokrastas.lt/straipsnis/taurageje-apsilanke--norvegijos-ambasadorius-lietuvoje-karsten-klepsvik

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Lapkričio 12d.
  TAVA atviro verslo savaitės 2018 m. akimirkos

  Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5-9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti "sėkmės" istorijomis.

  Moksleiviai taip pat buvo kviečiami į Tauragės apskrities ligoninę, Tauragės rajono savivaldybę, Kauno kolegijos Tauragės skyrių.

  Iš 44  įmonių ir įstaigų, sutikusių priimti moksleivius, apie 10 mokymo įstaigų vaikų, moksleivių ir studentų aplankė 21 įmonę.

   

  Daugiau informacijos:

   

  Vaizdo įrašas (Tauragės autobusų parke, Tauragės radijuje, Tauragės kabelinėje televizijoje bei Grifs AG):

   https://www.youtube.com/watch?v=RjUF74Eay6k&t=602s

   

  Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

   

  Lauksargių pagrindinės mokyklos moksleiviai

   

  " 9 klasės mokiniai apsilankė namų restorane „Prezidento 50“. Restorano šeimininkė Justė Varškienė papasakojo apie restorano pavadinimo atsiradimą, ruošiamą maistą, meniu. Su mokiniais pakalbėjo apie sveiką mitybą, aptarė jų mitybos įpročius. Devintokai pasisėmė gerų emocijų, sužinojo apie išskirtinį požiūrį į maistą, paskanavo itališkų ledų. " 

   

  "Lauksargių pagrindinės mokyklos mokiniai jau atidarė Atviro Verslo savaitę ir apsilankė  Tauragės Radijo studijoje :)

  Moksleiviai buvo supažindinti su įmonės vykdoma veikla, buvo atsakyta į šimtus klausimų apie radijo stoties specifika ir veiklos ypatumus, turėjo galimybę išbandyti savo sugebėjimus tapti Tauragės Radijo laidų vedėjais." -  Tauragės Radijo informacija

   

  Tauragės r. Batakių pagrindinės mokykla

  "Mūsų mokykla prisijungė prie iniciatyvos „TAVA verslo savaitė 2018“, kurios metu 9 klasės mokiniai lapkričio 7 dieną vyko į UAB „ELKA Rainwear“. Tai Danijos kapitalo bendrovė, gaminanti vandeniui atsparius rūbus.

  Mus maloniai pasitiko šios įmonės direktorė Rima Zeringienė. Mokiniai pamatė, kaip gaminama apranga žvejams, specialios paskirties drabužiai patalpoms valyti, apranga Danijos ir Norvegijos policijai. Direktorė pasidžiaugė, kad viena iš jų gaminamos produkcijos linijų yra „Fashion line“. Mūsų 9 klasės mokinė Austėja net pademonstravo vieną iš šios kolekcijos rūbų.

  Tai rimta įmonė, per metus pagaminanti apie 300 tūkst. vienetų produkcijos, kuri iškeliauja į daugelį pasaulio šalių.

  Ačiū direktorei, įmonės darbuotojams, kurie parodė šio verslo užkulisius."  - Mokytoja Lina Čeponienė

   

  Tauragės "Jovarų" pagrindinės mokyklos moksleiviai

  "Lapkričio 6 diena – „Karjeros diena“ 5-10 klasių mokiniams. Mokykla prisijungė prie iniciatyvos „TAVA verslo savaitė“, kurios metu mokyklos karjeros ugdymo organizatorė Aldona Pocienė inicijavo daugybę įvairių veiklų. Geresniam profesijų pažinimui mokykloje buvo pravesti pokalbiai apie mokytojo, buhalterinės apskaitos, specialiojo pedagogo, bibliotekininko profesijas ir netgi apie savanorystę. Todėl mokykloje lankėsi D. Jucikaitės kviesti svečiai iš miesto bibliotekos Ž. Maziliauskienė, S. Lėkytė. Apie savanorystės idėjas bei svarbą kalbėjo J. Butkienė, A. Šukys ir iš savanorystės Ugandoje grįžusi rajono tarybos narė R. Grigalienė. Specialiojo pedagogo darbą pristatė N. Jusčiuvienė, buhalterio darbo vingrybes aiškino I. Ikasalienė.

   Išklausę kalbų, padiskutavę apie keletą profesijų, mokiniai išvyko į ekskursijas įvairiose miesto įmonėse tam, kad praktiškai pamatytų ir susipažintų su Tauragės darbo rinka bei profesijų ypatumais. Vaikai lankėsi UAB „Kava su knyga“, „Elka Rainwear“, „Ansell Protective Solutions Lithuania“, „Tauragės medis“, „Netmark“, „Kristensen & Kristensen“, “Alantas“.

   Labai dėkojame visiems mokytojams, svečiams ir kitiems bendruomenės nariams, prisidėjusiems organizuojant „Karjeros dienos“ veiklas. Tikimės, kad ši diena suteikė daugiau žinių bei privertė pamąstyti apie savo ateities profesijas."

  Nuotraukų galerija:

  https://photos.google.com/share/AF1QipN9QtrsefxXP_kYBN3SA9GBY9VGR_Cy3OSguDLNViq2pEQuQPpPmJZE2-NSeSd56w?key=MGNxaERMVExHTjB3TjV0SkVwenpZYVVWT3NENTdR

   

  Tauragės „Aušros“ progimnazijos moksleiviai

  "8a klasės mokiniai keliavo į UAB „Biceda“. Mokinius šiltai pasitiko įstaigos direktorius. Jis mokiniams, pasitelkdamas pateiktis, papasakojo  apie  įstaigos  veiklą, tai - A1, A2, A, B, C1, C, D, BE, CE kategorijų transporto priemonių vairavimo mokymas. Taip pat priminė nuo kokio amžiaus galima pradėti mokytis vairuoti, kokių reikia dokumentų, kokia mokymosi tvarka. Aptarė pagrindines dviračių vairavimo taisykles ir dažniausiai daromas klaidas. Supažindino, kokie eismo taisyklių pakeitimai įsigaliojo nuo lapkričio 1 dienos ir kokios gresia baudos už jų nesilaikymą. Mokiniai aktyviai pateikė klausimų. Baigiantis susitikimui, mokiniai padėkojo už įdomų pasakojimą, o direktorius kiekvienam padovanojo po rašiklį.

  8b klasė lankėsi “Senajame Medvėgalyje” mokinius priėmė šiltai, vaišino arbata ir sausainiais, leido patiems mokiniams išbandyti virėjo profesiją.

  Gana šiltas bendravimas vyko ir kanceliarinių prekių parduotuvėje „OFFICEDAY" ir  knygyne "VAGA", Kava su knyga kur darbuotojos papasakojo apie darbo specifiką, skatino skaityti knygas, diskutavo apie perskaitytas knygas. Čia apsilankė dvi 5 klasės.

  7 kl. mokiniai lankėsi Team Kameleon Baltic bendrovėje. Administracijos  atstovė  supažindino mokinius su šios įmonės veikla. Parodė ir papasakojo kaip gaminį sukuria nuo pat pradžios iki pabaigos: pradedant jo sukirpimu, baigiant pakavimu ir perdavimu užsakovui. Šiuo metu  įmonė siuva nacionalinius norvegų kostiumus. Mokiniai galėjo pasigrožėti ir įvertinti jau pasiūtus kostiumus."

   

   

  Tauragės "Vermės" gimnazija

  "Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė D. Vaitiekienė su kolege,visiems gimnazistams išsamiai pristatė jau 18 metus gyvuojančią mokymo įstaigą, su gausybe studijų programų. Kas labai paranku tiems, kas nenori, ar neturi galimybių vykti studijuoti į kitą miestą.

  Tauragės rajono darbo rinkos padėtį pristatė Užimtumo centro darbuotoja. Vilkyškių pieninės atstovė ragino mokinius stengtis mokytis, nes įvairių specialybių atstovų poreikis jų įmonėje tik auga.

  Po pietų visos gimnazijos klasės keliavo į susitikimus su pasirinktų įmonių atstovais.

  Net trys gimnazistų klasės (I c, II b ir IV c) panoro susipažinti su Tauragės ligoninės veikla, kur mokiniai turėjo galimybę pabuvoti greitosios pagalbos automobilyje, pamatyti įmontuotą pirmosios pagalbos techniką.

  Kiti (II a ir TB1) keliavo į uždarąją akcinę bendrovę „BICEDA“, kur mokomi būsimi vairuotojai, dar dvi (I a ir I d) klasės domėjosi Tauragės kabelinės televizijos darbo specifika.

  III b klasė bendravo su savivaldybės atstovais.

  I b klasė bibliotekoje ne tik susipažino su bibliotekininko profesija, bet ir aktyviai dalyvavo įvairiose darbuotojų paruoštose rungtyse. Aktyviausieji apdovanoti prizais.

  IV a klasė lankėsi Tauragės odontologijos klinikoje, kur susipažino su klinikos vadovu ir sužinojo, kokių specifinių gebėjimų reikia odontologui. Labiausiai visi džiaugėsi dovanomis – dantų šepetukais bei pasta.

  II d klasė aplankė knygyną „Pegasas“, domėjosi šiuolaikinio knygyno paklausa, užsakymų tendencijomis, išlikimo konkurencingomis sąlygomis specifika.

  III c klasės mokiniams parūpo baristo profesija, jie lankėsi pamėgtoje kavinėje „Vero cafe“, sužinojo, kiek ir kaip galima paruošti įvairių gėrimų, kada ir ką reikia žinoti baristui.

  II c klasė aplankė Tauragė policijos komisariatą, domėjosi kelių eismo darbuotojų darbo sąlygų specifika, kriminalisto darbo ypatumais.

  IV b klasė apsilankė moderniame europietiškame Tauragės restorane „Prezidento 50“. Ten su šypsena gimnazistus pasitiko restorano savininkė Justė Varškienė. Jauna verslininkė entuziastingai papasakojo apie savo šeimos verslo pradžią, restorano virtuvės ypatumus, pateikė daug naudingų pastebėjimų apie darbo organizavimą. Taip pat nekantraujant aplankyta virtuvė – svarbiausia restorano vieta. Mokiniai džiaugiesi turiningai praleistu laiku.

  III a lankėsi Tauragės krašto muziejuje, kur susipažino su muziejininko darbu, su atnaujinamomis muziejaus erdvėmis ir naujais informacijos pateikimo būdais.

  IV d klasės mokiniai lankėsi tarptautinėje žvejybinius tinklus gaminančioje įmonėje „Netmark“, kur vaikščiodami po gamyklos teritoriją, bendravo su įmonės specialistais, domėjosi gaminamo produkto paklausa, rinkos, bendradarbiavimo galimybėmis.

  Aplankę tiek įvairių sričių bei sferų specialistų mokiniai susidarė įspūdį, ką galbūt norėtų savo gyvenime dirbti ar bent pabandyti laisvalaikiu, vasaros atostogų metu. Gal  net savanorystės pagrindu – komunikavimo įgūdžių gerinimui, tam tikrų kompetencijų lavinimui, patirties įgijimui, kuri tikrai pravers bet kurioje sferoje.

  Karjeros dienos modelis mokykloje pasiteisino, tad kitais metais lapkričio mėnesį vėl bus organizuojama Karjeros diena." -  Inesa Altaravičienė, ugdymo karjerai konsultantė.

  http://www.versme.org.

   

  Tauragės r. Žygaičių gimnazija

  "Lapkričio 6–10 d. Tauragėje vyko TAVA atviro verslo savaitė po Tauragės įmones, įstaigas. Trečiadienį 3G klasės mokiniai su klasės vadove V. Ūksiene apsilankė UAB „Tauragės vandenys“. Moksleiviai susipažino su Tauragės rajono vandentvarkos ūkiu, apsilankė patalpose, kur geriamas vanduo nugeležinamas filtrais, stebėjo kompiuteriuose vandens panaudojimo dydžius, apsilankė vandens skaidrintuvų siurblių salėse.

  Tauragės profesinio rengimo centre vienuoliktokai lankė ir stebėjo įvairių profesijų besimokančių moksleivių praktines veiklas. Centre ruošiami apdailininkai, automobilių mechanikai, kosmetikai, kirpėjai, padavėjai, barmenai, virėjai ir kt. Rugsėjį sukomplektuota ir nauja specialybė – kompiuterinės įrangos derintojo.  Vienuoliktokai čia sutiko ir buvusius savo klasės draugus, kurie pasirinko mokytis profesijos įgiję pagrindinį išsilavinimą. Ekskursijos pabaigoje aplankėme Tauragės krašto muziejų, kuriame tik šį mėnesį galima išvysti gerai žinomą  XIII amžiaus eksponatą liūtuką (jis juk rastas Žygaičių seniūnijoje!). Taip pat apžiūrėta paroda „Vilko vaikų klajonės po Lietuvą“.

  Už pagalbą ir kelionės organizavimą dėkojame ir mūsų gimnazijos soc. pedagogei Daivai Vencienei."

   

  Moksleivių apsilankymas Tauragės rajono savivaldybėje: http://www.taurage.lt/go.php/lit/Placiau-/16

   

   

  Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams  už gražų abipusį bendradarbiavimą!

  Dėkojame Tauragės radijui, Tauragės kabelinei televizijai bei laikraščių redakcijoms už renginio viešinimą.

   

  Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

  Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo

   

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Infoface
 • Telia Lietuva
 • UAB Ginara autoservisas
 • UAB Darbo turas
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB SDG
 • UAB Rimsauga
 • UAB Feniksas
 • UAB Egidas
 • UAB Brolenta
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Uliksas
 • UAB Gralis
 • MB Požerūnų malūnas
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Taurana
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Netmark
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Solregis
 • UAB Bremena
 • UAB Added Value
 • UAB Medicum Centrum
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB GBY
 • UAB Benera
 • UAB Metta
 • UAB Egersund Net
 • UAB Verslas kitaip
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • UAB Sigma Trans
 • AB Modest
 • UAB Biceda
 • UAB Alantas
 • UAB Tauragės vandenys
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Švytis
 • UAB Onija
 • UAB Vilivitas
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Tauraplastas
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB Nagoja
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Topas LT
 • UAB Tele2 Tauragės sk.

Naujienlaiškis

Prenumeruoti