Naujienos

 • TAVA gretas papildė naujas narys UAB 2023 Birželio 1d.
  TAVA gretas papildė naujas narys UAB "Senasis Rambynas"

  2023 m. gegužės 30 d. TAVA posėdyje vyravo šventiškos nuotaikos. 

  TAVA posėdyje patvirtinta UAB „Senasis Rambynas“ narystė asociacijoje. Sveikiname bendrovės direktorių Ramūną Gečą ir jo kolektyvą papildžius asociacijos gretas.

   

  Jubiliejinio Gimtadienio proga narių ir svečių gražiausiais linkėjimais pasveikintas ir TAVA tarybos narys su Sigitas Mičiulis.

   

  Posėdyje dalyvavę svečiai:

  Susitikime Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas kreipėsi į verslininkus skatindamas aktyviau įsitraukti į VMI ir verslo bendradarbiavimo procesus, pristatė VMI vykdomus projektus ir veiklos kryptis, bendruosius principus, kuriais siekiama teigiamų pokyčių. Tarp dabarties aktualijų buvo išskirtas neapskaitytos darbo rizikos mažinimo projektas, plačiau aptarta situacija prekybos sektoriuje. Pasak A. Morkūno, verslas yra svarbi valstybės stiprybės dalis, VMI siekia atviro dialogo su verslo atstovais užtikrinant savanorišką mokesčių mokėjimą bei priimant sprendimus, turinčius tiesioginės įtakos ir verslui, ir sklandžiam mokesčių administravimui. Tauragės apskrities verslininkų asociacijai ir visam krašto verslui palinkėta optimizmo įveikiant šio laiko sunkumus ir sėkmės siekiant kuo geriausių rezultatų.

   

   

  VšĮ ”Žaliasis regionas” (ŽR) direktorė Gaiva Mačiulaitienė pristatė viešojo transporto pokyčius ir pasidžiaugė, kad naujai sukurti regioniniai maršrutais pasiteisino ir jais  važiavo virš 60 000 keleivių per pirmus 9 mėnesius. (Maršrutai startavo 2022 m. rugsėjo 2 dieną). Direktorė  papasakojo, kokia eiga vyksta elektroninio bilieto kūrimo darbai ir pakvietė regiono įmones tapti regioninio e-bilieto partneriais ir jungtis į bendrą sistemą, siūlant savo įmonių paslaugų nuolaidas. ŽR įsipareigoja reklamuoti e-bilieto partnerius ir populiarinti jų produkciją, o TAVA narius pašnekovė pakvietė TAVA narius dalyvauti ŽR naujai sukurtoje edukacijoje „vėjo spalva žalia“.

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2023 Gegužės 17d.
  Aplankyti didžiausi lietinės avalynės gamintojai Šiaurės Europoje UAB „Paliūtis“.

  „Mus įkvepia gamta – lietus, purvas, pelkės“ – tokiu įkvėpimu žengia į priekį didžiausi lietinės avalynės gamintojai Šiaurės Europoje UAB „Paliūtis“.

  TAVA nariai gegužės 16 d. dalyvavo išvažiuojamojoje ekskursijoje  "Paliūtis" gamykloje Vilniuje. Bendrovės teritorijoje yra net devynios PVC/TPE liejimo staklės, veikiančios dieną ir naktį, kurių dėka, kiekvienais metais pagaminama apie 1.5 milijonų batų porų. Gaminiai pagaminti pagal aukščiausius reikalavimus – nėra ftalatų, kadmio ir kitų medžiagų, kurių nenorima rasti guminiuose batuose.

  Lankantis gamykloje, dalyvius lydėjo ir apie bendrovės veiklos istoriją, gamybos procesą, gaminių įvairovę, realizavimą ir esamus bei ateities vizijas supažindino Jekaterina Šumskienė, komercijos vadovė ir Valdas Jankus – bendrovės  bendrasavininkas.

  Tokios išvykos yra labai svarbios asociacijos narėms – įmonėms, kadangi turime progą pamatyti, kaip veikia didelės įmonės, susipažinti su naujovėmis ir rinkti patirtis, kaip tobulinti savo verslus. Todėl visuomet raginame narius aktyviau jungtis į organizuojamas ekskurijas.

   

  Nuoširdžiai dėkojame bendrovės "Paliūtis" personalui už nuostabiai šiltą priėmimą, o TAVA tarybos narei Rimai Zėringienei už ekskursijos iniciavimą.

   

  Informacija TAVA FB tinklalapyje:

  https://www.facebook.com/tava.lt/posts/pfbid01EFtxKXCfNBtzD9ywXfE5spUaQ2QDmqq9V3xFYYer7mqztSMmqLudZwpeuwvtjFPl

   

  Informaciją paruošė TAVA administratorė Jolanta Runzienė

  Skaityti plačiau
 • 2023 Gegužės 6d.
  Tauragės "Spiečius" atšventė 5-ąjį Gimtadienį

  Gegužės 5 d. Tauragės "Spiečius" šventė 5-ąjį gimtadienį! Jau penkerius metus Tauragės „Spiečius” padeda pradedantiesiems, smulkiesiems verslininkams auginti savo verslus!

  Spiečiaus kolektyvą pasveikino TAVA tarybos narys Vilmantas Liorančas

  Daugiau informacijos su nuotraukomis:

  https://www.facebook.com/spieciuscoworking/posts/pfbid02EfgvZYAZ12kSZtiK3EjHS9AiaY4zfPsp3wGGNkm2QStNhGEpVRqMpVGvrDegQHGZl

  Skaityti plačiau
 • 2023 Balandžio 7d.Skaityti plačiau
 • 2023 Balandžio 7d.
  Tradicinei ŽALIAJAI OLIMPIADAI pasibaigus

  Balandžio 6 d. gimnazijoje vyko Tauragės regiono 8-9 kl. Mini Žalioji olimpiada. Rungėsi 11 komandų iš Jurbarko, Šilalės ir Tauragės rajonų mokyklų.

  Mokiniai turėjo atsakyti į gana sudėtingus, kartais suktus klausimus, sugebėti greitai apibūdinti gamtamokslines sąvokas, išspręsti galvosūkį apie anglies dioksido gausėjimo atmosferoje priežastis ir atlikti kitas užduotis. Moksleivius sveikino renginio globėjas, Tauragės savivaldybės tarybos narys Sigitas Mičiulis, LR Seimo nario Romualdo Vaitkaus patarėja Diana Skarbalė, kuri saldžiais prizais apdovanojo visus dalyvius. Esame dėkingi olimpiados rėmėjams, TAVA įmonėms: UAB „Bremena“, UAB „Šaukštelis“, UAB „Topas LT“ ir Liberty Beach – jaunimo poilsio zonai, Tauragės RATC, kurių prizai pradžiugino laimėtojus ir visus paskatino toliau domėtis aplinkosauginiais klausimais ir ruoštis kitai olimpiadai. Olimpiados nugalėtojai tarp 8 kl. – Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komanda, tarp 9 (I gimn.) kl. – Tauragės „Versmės“ gimnazistai. II vietas užėmė – Jurbarko rajono Šimkaičių J. Žemaičio pagrindinės mokyklos devintokai ir Žygaičių gimnazijos aštuntokai. III vietoje – Tauragės M. Mažvydo progimnazijos ir Jurbarko r. Šimkaičių J. Žemaičio pagr. mokyklos 8 kl. mokiniai bei Žygaičių gimnazijos devintokai.

  Atsisveikinome tardami iki pasimatymo, nes Žalioji olimpiada tapusi tradicine kvies susitikti. Ją šiltai prisimena ir buvę ankstesnių olimpiadų dalyviai.

  Vitalija Kalašinskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lijana Lileikytė, fizikos mokytoja

  Informacijos šaltinis: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02itqzZur4qqBkj2zGQ7GFzdb6UxMxCqkoJwDhpr8Yn2CKEcGUdEEwn5TtGo9SUknvl&id=100057225769145
  Skaityti plačiau
 • 2023 Balandžio 6d.
  Išvažiuojamasis TAVA tarybos ir narių posėdis bendrovėje "Meduolis"

  "Kol neparagausim ir napamatysim, tol nesužinosim" - tuo patys ir įsitikinome, apsilankę TAVA nario bendrovės „Meduolis“ Duonos namuose ir paragavę jų gaminamos produkcijos. Buvome maloniai nustebinti įmonės direktorės Irenos Kamandulienės ir kolektyvo svetingumu. Irena pravedė nariams pažintinę ekskursiją po gamyklą, papasakojo apie įmonėje įdiegtas technologijas, gamybos procesus, gaminamą produkciją bei jos tiekimą ir pardavimą visoje Lietuvoje. Šiuo metu įmonė turi apie 900 klientų.

  UAB „Meduolio“ kolektyvas savo produkcijos parama aktyviai prisideda prie miesto bendruomenių  ir mokyklų organizuojamų projektų bei šiuo metu reikalinga pagalba Ukrainai. Be saldžių dovanėlių neliko ir bendrovėje svečiavęsi TAVA nariai. 

   

  Informaciją paruošė TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

  TAVA Facebook informacija: https://www.facebook.com/tava.lt 

   

  Skaityti plačiau
 • 2023 Kovo 27d.
  SDG forumo „Aplinkosauga įmonėse“ akimirkos Kviečiame pasižiūrėti įrašą iš kovo 16 d. vykusio kasmetinio SDG forumo „Aplinkosauga įmonėse“, kuriame pranešimą „Tvari energija ir jos efektyvinimas. Pagalba verslui ir viešajam sektoriui“ skaitė TAVA tarybos narys, UAB "Bremena" įkūrėjas Sigitas Mičiulis: https://www.youtube.com/watch?v=op_7DVDYdRE     Trečius metus organizuotame forume didžiausias dėmesys skirtas gamybos tvarumo ir energijos tausojimo įmonėse temoms. Pranešėjai dalijosi žiniomis, idėjomis ir gerąja praktika, diskutavo apie švaresnę gamybą ir sutaupyti padedančias inovacijas, efektyvų išteklių naudojimą ir atsinaujinančių energijos šaltinių pritaikymą.   Forumas vyko Kauno „Žalgirio“ arenoje 2023-03-16.

  Nuotraukų autorius: Erikas Ovčarenko

  Visos forumo nuotraukos: https://www.dropbox.com/.../AABtajP9FirfpyO2S993fIDqa...

  Naujienos viešinamos taip pat ir TAVA FB tinklalapyje

   

   

  Informaciją pauošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

  Skaityti plačiau
 • 2023 Kovo 24d.
  Fotografijų paroda „Pasimatuok profesiją“

  Verslo savaitės akimirkos – fotografijų parodoje „Pasimatuok profesiją“

   

  Jau ne pirmus metus vykstantis bendradarbiavimas tarp Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ir rajono mokyklų, organizuojant Verslo savaites, šiemet vainikuotas paroda, kuria atsidėkota už galimybę mokiniams susipažinti su verslo įmonėmis ir jų partneriais ir pasimatuoti profesiją.

  Tauragės rajono bendrojo ugdymo mokyklų projekto „Pasimatuok profesiją“ metu praėjusių metų lapkričio antrąją savaitę įvairių klasių mokiniai lankė rajono įmones, įstaigas, organizacijas ir susipažino su profesijomis, vykdoma veikla, darbo procesais, sėmėsi patirties, kuri svarbi renkantis ateities kelią. Tiesa, rajono įmonėse mokiniai laukiami ir lankosi ne tik per Verslo savaitę, bet ir visus mokslo metus.

  Apibendrindami ir kartu norėdami padėkoti už šiltą priėmimą pristatėme apsilankymų įmonėse, įstaigose užfiksuotų akimirkų parodą TAVA susirinkime, kuris vyko Kultūros rūmuose.

  Kartu su „Versmės“ gimnazijos karjeros specialiste Danute Bajoriniene padėkojome už ne vienerius metus organizuojamas Verslo savaites, nuoširdų bendradarbiavimą, geranoriškus priėmimus  įmonėse, įstaigose, už galimybę mokiniams pasimatuoti įvairias profesijas. Martyno Mažvydo progimnazijos muzikinės studijos „Dainos teatro“, kuriai vadovauja Vilma Venckienė, solistė Urtė dovanojo muzikinį kūrinį.

   

  Tauragės Martyno Mažvydo karjeros specialistė Daiva Poškienė

  Skaityti plačiau
 • 2023 Kovo 23d.
  TAVA pirmininkas Marius Jucikas perrinktas antrajai kadencijaiIRINA SADAUSKIENĖ  

   

  Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.

  Dvejus metus organizacijai vadovavęs UAB „Metta“ direktorius Marius Jucikas susirinkime asociacijos nariams pateikė metų ataskaitą. Kalbėta apie metų eigoje kilusias problemas ir jų sprendimą, veiklą įvairiose darbo grupėse, partnerių veikloje, konferencijose, įgytą patirtį išvykose pas kolegas laisvosiose ekonominėse zonose Klaipėdoje ir Kaune, tarpusavio bendradarbiavimo aspektus, renginius.

   

  Gera vadovauti organizacijai, kuri vienija bendraminčius. Visus uždavinius, iššūkius sprendėme kartu, o tai ir yra svarbiausia asociacijos veikloje. Aš pats šioje organizacijoje nuolat mokausi, ekonominių aplinkybių ir kasdienybės akivaizdoje tai daro ir kiti asociacijos nariai.

   

  Po TAVA pirmininko rinkimų kalbintas Marius Jucikas aptarė savo pirmąją kadenciją ir sakė, kad dvejus metus užsiėmė įdomia ir naudinga regiono verslui veikla.

  – Sutikau daug įdomių žmonių, įgijau nepakartojamos patirties, – minėjo naujai kadencijai perrinktas M. Jucikas. – Gera vadovauti organizacijai, kuri vienija bendraminčius. Visus uždavinius, iššūkius sprendėme kartu, o tai ir yra svarbiausia asociacijos veikloje. Aš pats šioje organizacijoje nuolat mokausi, ekonominių aplinkybių ir kasdienybės akivaizdoje tai daro ir kiti asociacijos nariai.

  Praėjusiais metais nemenku sukrėtimu tapo karas Ukrainoje. Tai buvo iššūkis ir verslo bendruomenei: trūkinėjantys artimi verslo ryšiai, partnerystės su įmonėmis ir Rusijoje, ir Ukrainoje. Tauragės apskrities verslininkų asociacija ėmėsi padėti pabėgėliams, rinko paramą Ternopilio miesto savivaldybei, kartu su Tauragės rajono savivaldybe, kitomis įmonėmis ir organizacijomis bei geros valios piliečiais svariai prisidėjo prie paramos rinkimo šaliai, kuri priešinasi Rusijos agresoriui. Į Ternopilio miestą ir į frontą iš viso išsiųsti 5 vilkikai, 1 autobusas, 4 greitosios medicinos pagalbos automobiliai, 50 visureigių automobilių su žvejybiniais tinklais, generatoriais, medikamentais, šildytuvais, šiltais drabužiais, medžiagomis neperšaunamų liemenių siuvimui Ukrainoje ir kita humanitarine pagalba.

  Anot M. Juciko, tikėtina, kad artimiausiu metu verslo laukia dar vienas iššūkis – bankinių palūkanų kilimas jau dabar pamažu pradeda „smaugti“ įmones. Po keleto mėnesių ekonomika tai pajus stipriau, tad ir asociacijoje reikės ieškoti būdų, kaip padėti savo narėms. 

  – Tačiau norisi kalbėti ir apie šviesesnius dalykus, kurie laukia TAVA narių ateityje. Bus susitikimų, išvykų pas kolegas, vyks kasmetiniai geriausios įmonės rinkimai, Atviro verslo savaitė, – sakė antrajai kadencijai išrinktas TAVA pirmininkas. – Asociacijos taryba atsinaujino trimis naujais nariais, į asociaciją praėjusiais metais įstojo septynios įmonės, tad, be kasdienės, įprastos veiklos, galbūt iš naujokų sulauksime pasiūlymų, idėjų, originalių minčių. Aš to tikiuosi, nes tikiu šiais žmonėmis, jų gebėjimais, jų žiniomis, jų energija.

   

  Pranešimai spaudai:

  Tauragės žinios: https://taurageszinios.lt/naujienos/verslas/2023/03/tava-pirmininkas-perrinktas-antrajai-kadencijai-18766

  Tauragės radijas: https://www.tauragesradijas.lt/naujiena/tava-pirmininkas-marius-jucikas-perrinktas-antrai-kadencijai-2071

  Tauragės kabelinės televizijos reportažą žiūrėkite: https://www.facebook.com/tava.lt/videos/930749331383853 IR https://www.youtube.com/watch?v=TGGprRuBxGQ

  Padėka TAVA verslo įmonėms nuo moksleivių: https://www.facebook.com/TauragesMartynoMazvydoBendruomene/posts/pfbid0FXZx5gZa66dDnLki77w3kbHXHNaAXUtrcQtVUq9nedQ8FB113b1BEud6yMcVMHNTl

   

  Naujienas ir nuotraukas rasite ir FB paskyroje: https://www.facebook.com/tava.lt/

   

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • Infoface, UAB
 • Kristensen & Kristensen, UAB
 • Nagoja, UAB
 • Uliksas, UAB
 • Netmark, UAB
 • Klasmann-Deilmann Laukėsa, UAB
 • S-MEDIA GRUPĖ, MB
 • Roada, UAB
 • Verslas kitaip, UAB
 • Meduolis, UAB, Duonos namai
 • Šviesos blyksnis, UAB
 • Benera, UAB
 • Tūkstantis mylių, UAB
 • Optimali idėja verslui, UAB
 • Tauragės Agrotechnika, UAB
 • Bremena, UAB
 • Požerūnų malūnas, MB
 • Egersund Net, UAB
 • Rimsauga, UAB
 • Marko dizainas, UAB
 • Bekonas, UAB
 • Feniksas, UAB
 • Metta, UAB
 • Medicum Centrum, UAB
 • Šaukštelis, UAB
 • Šedbaro Advokatų profesinė bendrija      
 • Tauragės kredito unija
 • Autoežeruona, A. Venckaus IĮ
 • Mildrena, UAB
 • Olvirga, UADBB draudimo brokeris
 • Alantas, UAB
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • Hanzos brasta, UAB
 • Televizijos komunikacijos, Lietuvos ir Vokietijos UAB
 • Biceda, UAB
 • Tele2, UAB Tauragės sk.
 • Vilivitas, UAB
 • Vygasta, UAB
 • Onija, UAB
 • Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB
 • Tauragės nekilnojamo turto agentura, UAB
 • Sigitos kepiniai, UAB
 • Luminaris, UAB
 • Švytis, UAB
 • Eurobiuras, UAB
 • Graveris, MB
 • Ferumeta, UAB
 • Sigma Trans, UAB
 • Modest, AB
 • Bitė Lietuva, UAB
 • SBAUTO, UAB
 • Švaros abėcėlė, UAB
 • GRIFS AG, UAB Tauragės skyrius
 • Meta, UAB
 • Ryšininkas, UAB
 • Topas LT, UAB
 • Taurana, UAB
 • Kvartalo Tinklas, UAB
 • Ginara autoservisas, UAB
 • Darbo turas, UAB
 • Medicinos namai šeimai, UAB
 • Brolenta, UAB
 • Šiaulių bankas, AB Tauragės KAS
 • Etada Freedom, UAB
 • Tauragės radijas, VšĮ Šou imperija
 • TAURA GROUP, UAB
 • GBY, UAB
 • Aliumina, UAB
 • Solregis, UAB
 • Elka Rainwear, UAB
 • Jupiter Bach Lietuva, UAB
 • Agava, I. Alijošienės PKF
 • Autotauragė, UAB
 • SDG, UAB Tauragės skyrius

Naujienlaiškis

Prenumeruoti