Naujienos

 • Tauragėje lankėsi Kazachstano Respublikos ambasadorius2020 Sausio 16d.
  Tauragėje lankėsi Kazachstano Respublikos ambasadorius

  Š. m. sausio 15 dieną Tauragėje viešėjo Kazachstano Respublikos ambasados Lietuvoje atstovai. Susitikimų su savivaldybės vadovais, specialistais, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos atstovais (TAVA)  metu aptartos galimybės užmegzti partnerystę ir plėtoti regioninio bendradarbiavimo ryšius.

  Tauragės rajono savivaldybė bei verslininkai pakviesti dalyvauti šių metų pavasarį Alma Atoje vyksiančiame pirmajame ekonomikos forume „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra“.

   

  Viešnagę mūsų rajone svečiai pradėjo nuo susitikimo su Tauragės rajono savivaldybės vadovais.

  Kazachstano Respublikos ambasadorių Lietuvoje Viktorą Temirbajevą, jo patarėją Seržaną Kadyrbajevą ir ambasados pareigūną Sarsenbajų Abduraimovą priėmė meras Dovydas Kaminskas, mero pavaduotoja Virginija Eičienė, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis.

   

  Susitikimo metu Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas pristatė Tauragės rajoną, įgyvendinamus projektus, svarbiausias pramonės šakas, didžiausias įmones, turistinius objektus. Dalyvaujant TAVA nariams, kalbėta apie verslo plėtros galimybes, užsienio investicijas.

   

  Lietuvos Respublikos ir Kazachstano santykiai sėkmingai plėtojami jau daugelį metų, tačiau stipresni ryšiai yra su mūsų šalies didmiesčiais. Šiuo metu Kazachstano ambasados atstovai lanko ir Lietuvos regionus, kuriuose yra nemažai potencialo. Ieškoma kelių užmegzti partnerystę, bendradarbiauti ne tik valstybiniu lygiu, bet ir atskiriems regionams ar miestams.

   

  Vizito Tauragėje metu svečiai lankėsi ir  AB MODEST, FB PRODUCTION, apžiūrėjo Tauragės industrinį parką, susitiko su bendrovių vadovais, rajono verslininkais, besidominčiais verslo ryšiais su Kazachstano įmonėmis. Kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes, apsikeista kontaktais. 

   

  Kazachstane bus pristatomos investicijų galimybės Lietuvos regionuose – 2020 m. kovo 2–5 d. Almatoje vyks pirmasis ekonomikos forumas „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra. Dalyvauti forume pakviestos visos Lietuvos savivaldybės, tarp jų – ir Tauragės. 

   

  Tauragės rajono savivaldybės informacija

  https://www.taurage.lt/go.php/lit/Placiau-/12

  Skaityti plačiau
 • 2020 Sausio 10d.
  Jaunimo apdovanojimuose “TAJA” pagerbti aktyviausi krašto jaunuoliai bei su jais dirbantys žmonės

  Š. m. sausio 10 d. Tauragės jaunimą vėl  subūrė jau trečią kartą Tauragėje organizuoti jaunimo apdovanojimai “TAJA”. Kultūros rūmuose vykusiame renginyje paskelbti dvylikos nominacijų nugalėtojai, kuriuos išrinko Jaunimo reikalų taryba bei tauragiškiai, balsuodami internetinėje platformoje.

  Iškilmingiems apdovanojimams Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos "Apskritasis stalas" organizacinė grupė ruošėsi iš anksto - pristatė nominantus, skelbė balsavimus, kvietė palaikyti labiausiai nusipelniusius Tauragės krašto jaunuolius bei su jaunimu dirbančius asmenis.  Sumuojant rezultatus, 50 % balsų sudarė internetinis tauragiškių balsavimas ir 50% savivaldybės jaunimo reikalų tarybos balsavimas.

  Šiais metais paskelbtos dvi naujos nominacijos: metų verslininkas ir metų jaunimo darbuotojas. Anksčiau buvusi metų iniciatyvos nominacija šiemet pervadinta į metų projektą.

  Apdovanojimuose dalyvavo TAVA tarybos nariai Tomas Juodikis ir Darius Stankus, kurie įteikė apdovanojimą Metų jaunuoju verslininku nuominuotam Andriui Vaičiūnui.

  Daugiau apie tai:

  https://www.taurage.lt/go.php/lit/Jaunimo-apdovanojimuose-taja-pagerbti-aktyviausi-krasto-jaunuoliai-bei-su-jais-dirbantys-zmones/1

  Skaityti plačiau
 • 2019 Gruodžio 20d.Skaityti plačiau
 • 2019 Lapkričio 22d.
  Suorganizuotas Klaipėdos teritorinės muitinės seminaras Tauragės apskrities verslo įmonėms

  Atsižvelgdama į 2019 m. spalio 7 d. Tauragės rajono savivaldybėje įvykusio susitikimo metu priimtus sprendimus bei siekdama, kad tinkamai būtų atliekami muitinės formalumai eksportuojamoms, importuojamoms ir tranzitu gabenamoms prekėms, Klaipėdos teritorinė muitinė, tarpininkaujant Tauragės apskrities verslininkų asociacijai bei Tauragės rajono savivaldybei, 2019 m. lapkričio 21 d. Tauragės rajono savivaldybėje suorganizavo seminarą Tauragės apskrities verslo įmonėms šiais klausimais:

  1. Sąjungos/bendrojo tranzito supaprastinimai (įgaliotojo siuntėjo/gavėjo statuso suteikimas).

  2. Supaprastinimai, taikomi išleidžiamoms į laisvą apyvartą prekėms.

  3. Eksporto muitinės procedūra.

  4. Leidimų pateikti prekes muitinei priimtinoje vietoje suteikimas.

   

  Visos temos buvo  aptartos ir atsakyta į visus dalyvių klausimus. Pageidavimo rengti dar vienus mokymus nebuvo. Jei ateityje verslininkams kiltų klausimų, jie gali kreiptis konsultacijų į muitinės specialistus pagal konkrečią sritį.

   

  Seminaro rengėja:

  Klaipėdos teritorinės muitinės

  Muitinės procedūrų priežiūros skyriaus

  vyriausioji  inspektorė

  Marija Gedvilienė

  tel. (8 46)  39 00 62

  el. pašto adresas:   marija.gedviliene@lrmuitine.lt

   

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2019 Lapkričio 19d.
  TAVA narės dalyvavo Tarptautiniame verslo moterų forume 2019

  International Business Women Network kartu su partneriais, LR Seimu ir Kanados ambasada, lapkričio 15 d. pristatė renginį „Tarptautinis verslo moterų forumas 2019“, kuris vyko Lietuvos Respublikos Seime.

   

  Renginyje, skatinančiame moterų verslumą, dalyvavo svečiai iš Lietuvos, JAV, Moldovos, Maroko, Gruzijos, Izraelio, Rumunijos. Renginys buvo skirtas tiek galvojančioms apie verslo idėjas, tiek jas realizuojančioms, tiek verslo naujokėms, tiek turinčioms didelę patirtį.
  International Business Women Network (IBWN) buvo įsteigta Lietuvoje 2019 m., siekiant bendram tikslui suburti verslo moteris iš viso pasaulio. Vienas pamatinių šios organizacijos tikslų – skatinti verslumą per patirties dalijimosi principą ir tarptautinę partnerystę, į šią sferą įtraukiant kuo daugiau moterų iš skirtingų darbo rinkos sričių.

   

  Seimo narės Aušrinės Norkienės kvietimu, forume dalyvavo TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė, asociacijos narės UAB "Onija" direktorė Lijana Zinkevičienė, UAB "Sgitos kepiniai" l. e. p. direktorė Jovita Verpečinskienė, UAB "Taurana" direktorė Birutė Stankienė,  UADBB "Olvirga" direktorė Olė Žūlinė, UAB "Oda plius" direktorė Danguolė Stasytienė, UAB "Optimali idėja verslui" direktorė Vida Petraitytė ir kitų organizacijų bei įmonių atstovės.

   

  Akimirkomis iš Tarptautinio verslo moterų forumo:

  https://www.facebook.com/IBWN-325003248324326/?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARDFtaEMMmSzqPH00ys8KLNx-uWm6CwyMqgh1ifKYeEwHTJ5xqkAtYMHLRBviPC3BcjewamARcu5zFg2&fref=nf

  Skaityti plačiau
 • 2019 Lapkričio 15d.
  TAVA verslo savaitė 2019 akimirkos

  Tauragės apskrities verslininkų asociacija jau šešti metai iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, 2019 m. lapkričio 4-8 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų klasių moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti "sėkmės" istorijomis.

  Šiemet moksleivius buvo pasiruošusios priimti 48 TAVA ir kitos verslo įmonės bei organizacijos. Tame tarpe sudaryta galimybė apsilankyti ir pas TAVA partnerius:  Tauragės apskrities ligonininėje, Tauragės rajono savivaldybėje, Kauno kolegijos Tauragės skyriuke, profesionio rengimo centre, bendradarbystės centre "Spiečius". Jaunimas taip pat savo iniciatyva lankėsi ir kituose miesto įstaigose.

   

  Daugiau informacijos:

  Atsiliepimai apie aplankytas įmones:

   

  Lauksargių pagrindinė mokykla

   

  "Lauksargių pagrindinės mokyklos dešimtokai dalyvavo TAVA atviro verslo savaitėje ir kartu su auklėtoja G. Meištininkiene lankėsi maitinimo įstaigoje ,,King Fortūna". Įstaigos vadovas V. Stumbra parodė, kur gaminamas maistas. Mokiniai susidomėję klausėsi picų kepėjo Airido pasakojimo apie picos iškepimą nuo tešlos maišymo iki pateikimo ant stalo. Pasakodamas gamino picą, todėl mokiniai patys galėjo įsitikinti, kad tai nėra lengva užduotis. Po to vadovas V. Stumbra draugiškai su mokiniais pasikalbėjo apie jiems rūpimas profesijas: barmenės, buhalterės. Viešnagės pabaigoje ragavome įvairių skonių picas. Ačiū vadovui už šiltą priėmimą, skanias picas.

   5-7 klasių mokiniai vyko į Griežpelkių kaimo turizmo sodybą, 9-10 klasių mokinių dalyvavo baldų fabrike UAB "Kristensen & Kristensen".

  Mokiniai grįžo į mokyklą su naujomis žiniomis ir įspūdžiais", - pagarbiai, 10 kl. auklėtoja G. Meištininkienė

   

  Tauragės r. Batakių pagrindinė mokykla

  "Lapkričio 7 dieną su 8–9 klasių mokiniais buvome UAB „Tauragės vandenys“. Mus pasitiko vandens cecho viršininkas Rolandas Paulauskas. Laiką praleidome turiningai. Sužinojome, kaip vyksta darbai įmonėje. Vanduo iš gręžinių vamzdžiais keliauja į vandens gerinimo įrenginius, kur vėliau filtruojamas ir švarinamas, nugeležinamas. Tauragės miesto vandenvietėje yra 5 gręžiniai, kurių gylis apie 80 m. Vandens tiekimui užtikrinti įmonė eksploatuoja 2 vandens rezervuarus, 8 vandens bokštus, 57 nuotekų perpumpavimo stotis ir 16 nuotekų valymo įrenginių. Centralizuotomis šalto vandens tiekimo sistemomis naudojasi apie 30 tūkst. gyventojų. Smagu buvo girdėti, kad mes savo reikmėms naudojame tik požeminį vandenį iš giluminių gręžinių. Dėkojame įmonės gidui už išsamų ir įdomų pasakojimą apie mus pasiekiantį vandenį.

  10 kl. mokiniai dalyvavo TAVA programoje ,,Verslo savaitė 2019" ir vyko į UAB ,,Jupiter Bach Lietuva" (ankstesnė UAB ,,Tauroplastas"). Įmonė specializuojasi vėjo jėgainių korpusų iš stiklo plastiko gamyboje. Vadovas supažindino su įmonės veikla, darbo sąlygomis. Didžiausi šios produkcijos užsakovai - Vestas, General Elektric, Siemens. Įdomu tai, jog šios įmonės gaminiai - žaliosios energetikos dalis.

  2019 m. lapkričio 5 dieną Batakių pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai mokiniai dalyvavo "TAVA verslo savaitė 2019" ir apsilankė UAB Tauragės "Agrotechnika".
  Vaikai klausėsi darbuotojo Remigijaus pasakojimo ir stebėjo įvairų metalo apdirbimo įrangos darbą, susipažino su žemės ūkio technika. Dėkojame darbuotojams, kurie supažindino su bendrovės veikla. Dėkojame už suteiktas galimybes"  - Vida Kasputienė

   

  Tauragės "Jovarų" pagrindinė mokykla

  "Šiais mokslo metais  atviro verslo savaitės renginiuose  dalyvavo 1-10 klasės- iš viso 127 mokiniai.  

  2-ųjų klasių 36 mokiniai lankėsi UAB Egersund Net.  Mokiniai  susipažino su šios įmonės veikla. Mokytoja Rasa Šion sako, kad vaikams tikrai įdomu buvo pamatyti žvejybos ir žuvų įrangos gamybą. Netrūko ir klausimų. Mokytoja įsitikinusi, kad  tokios išvykos yra reikalingos- vaikai turėjo  galimybę pamąstyti, kuo norėtų būti užaugę.  Tam pritaria ir mokytoja Stanislava Puteikienė. Šią  įmonę aplankė ir 7b klasės mokiniai.

  3a ir 3b klasių mokiniai su mokytojomis Nideta  Kaluževičiene ir Liucija Zėringiene su mokinukais lankėsi Šiaulių banke. Savo įspūdžiais dalijosi  uždaroje FACEBOOK grupėje. Mokytojos dėkoja  šio banko vadovei  Giedrei Stulginskienei už puikią finansinio raštingumo pamoką.

  4a klasės mokytoja Loreta Midvikienė su auklėtiniais viešėjo  UAB ,, Kava su knyga“ Pegaso knygyne.

  6b mokiniai, lydimi mokytojos Loretos Artimavičienės, susipažino su UAB   Ansell Protective Solutions Lithuania gaminama produkcija. Vaikams buvo labai įdomu , jie  turėjo i daug klausimų, į kuriuos maloniai atsakė mokinius priėmusios darbuotojos. 

  Toje pačioje įmonėje lankėsi ir 10 klasės mokiniai. Jų klasės vadovė Lina Trijonienė negalėjo atsidžiaugti dėl  labai šaunaus  mokinių priėmimo, profesionalaus savo įmonės pristatymo ir savo įspūdžiais pasidalino su Jovarų mokyklos bendruomene mokyklos puslapyje - https://www.jovarai.taurage.lm.lt/?qw=new&newid=1187.Šių eilučių autorė  dėkoja Jurgitai Tarozienei už  malonų bendravimą, derinant mokinių priėmimo klausimus".

  Aldona Pocienė, Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos

   

  Tauragės „Aušros“ progimnazija

  "Lapkričio 7 d. 7 kl. mokiniai susipažino su Tauragės Radijo įkūrimu, veikla, įsidarbinimo galimybėmis. O patys drąsiausieji, Estrėja ir Deividas, išbandė diktoriaus veiklą, įgarsindami Tauragės radijo šūkį. Mokiniai sužinojo, kad Tauragės Radijuje savo idėjas įgyvendina ir bendradarbiauja grupė žmonių, kurie renka ir dalijasi karščiausiomis krašto, Lietuvos ir pasaulio naujienomis, rengia laidas apie kultūrą, sportą bei muziką. Pagrindinis visų siekis — operatyviai ir kokybiškai patenkinti pačius įvairiausius Tauragės, Šilalės, Pagėgių ir Jurbarko gyventojų informacinius poreikius, todėl kuriamas turinys, patrauklus tiek vyresniems, tiek jaunesniems klausytojams" - 7 kl. auklėtoja Aida Vaičiūnienė

   

   

  Tauragės "Versmės" gimnazija

   

  "Nuo ryto gimnazija ūžė nuo paskaitų gausos. Mokiniai turėjo galimybę išgirsti, pamatyti būtent tai, kas domina kiekvieną individualiai. Svečiuose lankėsi Kauno kolegijos Tauragės skyriaus dėstytojai, keturi dėstytojai iš Klaipėdos valstybinės kolegijos, Kalba.Lt atstovė, net devyni Vilniaus universiteto pranešėjai iš skirtingų fakultetų, taip pat Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Vytauto Didžiojo universiteto lektoriai. Su kariškių, policijos pareigūnų bei sveikatos priežiūros specialistų profesinėmis galimybėmis mokinius supažindino pakviesti šių sričių specialistai. Po pamokų visos gimnazijos mokinių klasės, lydimos auklėtojų, vyko į suderintus susitikimus su įvairių įmonių atstovais: į TOC kliniką, Televizijos komunikacijas, autoservisą, vairavimo mokyklą, Vilkyškių pieninės filialą, Vero cafe, autobusų parką, Tauragės PRC, įmonę „Spiečius“, restoraną „Holivudas“, prekybos centrą „Senukai“, Tauragės radijo stotį, „Oniją“ bei Šiaulių banko filialą. Ten turėjo galimybę susipažinti su praktine specialistų veikla, darbo pobūdžiu ir reikalingomis kompetencijomis. Mokiniai džiaugėsi produktyvia ir naudinga diena.

  Nuoširdžiai dėkoju klasių ugdymo karjerai atstovams, padėjusiems įgyvendinti šį projektą. Ypatinga padėka IV a klasės mokinei Gabijai Gudaitytei" - Inesa Altaravičienė, UK konsultantė

  http://www.versme.org/svetaine/index.php?option=com_content&view=article&id=2357:uk

   

  Tauragės profesinio rengimo centras

  "Tauragės profesinio rengimo centro moksleiviai aktyviai dalyvavo TAVA organizuojamos verslumo savaitės renginiuose.

  Padavėjo ir barmeno specialybės mokiniai su profesijos  mokytojomis D. Kolosoviene ir R. Tamošaitiene lankėsi restorane „Holivudas“.  Restorano savininkė J. Varškienė papasakojo apie restorano darbo specifiką, atsakė į mokinių klausimus.

   Profesijos mokytoja R. Remeikienė su kompiuterinės įrangos derintojo specialybės  mokiniais lankėsi Tauragės kabelinėje televizijoje. Televizijos vadovas V. Liorančas mielai sutiko papasakoti apie televizijos atsiradimo Tauragėje istoriją, kuriamas laidas, aprodė televizijos patalpas ir įrangą. Keletas mokinių išbandė net laidos vedėjo kėdę.

   Profesijos mokytoja L. Trakšelienė su higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės mokinėmis lankėsi VŠĮ Tauragės ligoninės fizinės medicinos  ir reabilitacijos centre. Vyriausia slaugytoja L. Laugalienė pristatė gydymo bazę, įrenginius ir įrengimus žmogaus sveikatai gerinti, papasakojo apie atliekamas procedūras. Mokiniai buvo nustebinti čia naudojama  modernia įranga ir centro teikiamų paslaugų gausa bei galimybėmis.

  Apdailininko (statybininko) specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytojais K. Bartušiu ir R. Lioranču lankėsi UAB „Tauragės medis“. Įmonės vadovas A. Šimkevičius supažindino su įmonės veikla, gaminiais, aprodė gamybos patalpas.

  Mokiniams pageidaujant buvo aplankyta dar viena didelė įmonė –  UAB „Jupiter Bach Lietuva“. Gamybos vadovas papasakojo, kad įmonė specializuojasi gaminti  vėjo jėgainių korpusų iš stiklo plastiko elementus, o pagamintą produkciją tiekia kitoms Europos ir JAV įmonėms. Mokiniams  didelį įspūdį padarė įmonės produkcija, šiuolaikinių technologijų naudojimas gamybos procese, darbo organizaviomas.

  Verslumo savaitės renginiai Centro   mokiniams buvo labai naudingi. Mokiniai turėjo gerą progą susipažinti su Tauragės įmonėmis ir organizacijomis, gyvai iš arti  stebėti technologinius procesus,  verslo organizavimą.  Tai padės jiems geriau pažinti pasirinktą profesiją.

  Centro bendruomenė dėkoja aplankytų įmonių, organizacijų vadovams, darbuotojams už  nuoširdų bendravimą, parodytą dėmesį",-  Tauragės PRC sekretorė A.Vinickaja

   

  Tauragės Radijas atisliepimai:

  "Lapkričio 6-7 dienomis Tauragės radijo studiją aplankė Tauragės „Aušros“ progimnazijos, "Versmės" gimnazijos ir Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniai ir mokytojai.
  Kaip kuriamos radijo reklamos? Ar daug uždirba radijo laidų vedėjai? Ar gali politikas dirbti radijo stotyje? Kiek kainuoja paruošti radijo laidą? Kaip ruošiamos žinios ir kita informacija? Ir dar daugelis kitų klausimų buvo užduota jaunųjų tauragiškių, apsilankiusių pas mus.

  Klausėme, stebėjome, analizavome, žaidėme, pabandėme patys sukurti radijo reklamą.
  Buvo labai nedrąsu, tačiau linksma, smagu ir ...pavyko!," - Tauragės Radijas direktorius Valds Latoža

  Nuotraukas rasite: https://www.facebook.com/pg/Tauragesradijas/photos/?tab=album&album_id=2531355860245658

  Video filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=mdYMhDvG9hg&t=2s

   

  Tauragės suaugusiųjų mokymo centro atsiliepimai:

  "Kiekvienais metais mes lankomės Tauragėje esančioje įmonėje "Ansell Protective Solutions Lithuania".Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB - Ansell grupės gamybinė kompanija. Ansell yra tarptautinė kompanija, veikianti 35-iose šalyse, kuriose dirba apie 13 000 darbuotojų. Ansell Protective Solutions Lithuania, UAB gamina cheminės apsaugos kostiumus gelbėjimo tarnyboms, armijai, policijai, pramonės įmonėms, sausus nardymo kostiumus, dujokaukes ir kitas apsaugos priemones. Mes ten visada vežame ir tarptautinių projektų dalyvius, kuriuos įmonė sutinka geranoriškai priimti. Svečiai supažindinami su gamybos procesu, geranoriškai atsakoma į klausimus. Ir kiekvienas svečias išsineša ne tik gerus įspūdžius bet ir smulkias prisiminimui apie šią įmonę skirtas dovanėles.

  UAB "Tauraplastas". Ne kartą mūsų mokyklos mokiniai ir mokyklos svečiai lankėsi šioje įmonėje. Tai sparčiai auganti įmonė, priklausanti tarptautinei įmonių grupei JUPITER BACH. Čia gaminami vėjo jėgainių korpusai.

  Norvegiško kapitalo bendrovė „Egersund Net“, gamybą pradėjusi nuo 2003 metų. Įdomu pažymėti, kad šioje įmonėje dirba ir mūsų buvę mokiniai. Ten pinami ir taisomi suplyšę žvejybos tinklai

  Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Mokiniai buvo supažindinti su policijos veikla Tauragės apskrityje, su iššūkiais, su kuriais jai tenka susidurti.

  Bardinų pasienio užkarda, valstybinės sienos apsaugos tarnyba prie LR VRM. Mokiniai supažindinami su pasieniečio bei kinologo profesijomis, su valstybinės sienos apsauga. Vykstame ten beveik kasmet.

  Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Supažindinami su gaisrininko profesija.

  Tauragės teritorinė darbo birža ( Užimtumo tarnyba) supažindino su paklausiomis profesijomis, apie galimybes įsidarbinti. Kalbėta taip pat ir apie nepopuliarias profesijas.

  Lauksargių seniūnija. Ten seniūnu dirba buvęs mūsų mokyklos mokinys." 

   

  Bbendradarbystės centro "Spiečius" atisliepimai:

   

  "Martyno Mažvydo mokyklos šeštokų apsilankymo metu žaidėme žaidimą, kurio metu iš išsitrauktų daiktų, reikėjo sukurti naują, inovatyvų gamininį ir jį pristatyti savo klasės draugams. Likau nustebinta mokynių kūrybiškumo! Jie sukūrė interaktuvų žaislą, kepantį keksiukus, skraidantį autobusą su wifi, taupyklę su signalizacija ir piršto antspaudo užraktu. Visi gaminiai buvo sukurti išgamtą tausojančių medžiagų, nes mokiniams rūpi aplinka kurioje jie gyvena!

  Versmės gimnazistai žaidė tą patį žaidimą, tik sprendė rimtesnes Tauragės miesto problemas, tokiose srityse kaip edukacija, transportas, maitinimas, pramogos. Kiek daug gerų ir pespektyvių idėjų buvo sugeneruota! ", - Indrė Gendroliūtė-Gerulienė, regionų koordinatorė

   

  Nuoširdžiai dėkojame TAVA įmonių, kitų verslo įmonių ir organizacijų, mokymo įstaigų vadovams ir jų moksleiviams  už gražų abipusį bendradarbiavimą!

  Dėkojame Tauragės radijui, Tauragės kabelinei televizijai bei laikraščių redakcijoms už renginio viešinimą.

   

  Pranešimas dar pildomas.

  Pranešimą paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

  Nuotraukos  - iš moksleivių asmeninio archyvo.

  Skaityti plačiau
 • 2019 Lapkričio 8d.
  20 ąžuoliukų TAVA 20 -to Jubiliejaus proga papuošė Tauragės miesto vasaros estradą

  TAVA nariai buvo raginami prisijungti prie Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) 20-mečio įprasminimo ir organizuojamos akcijos pasodinti ąžuolus Tauragės apskrities miestuose.

   

  2019 m. lapkričio 7 d.  iniciatyvūs TAVA nariai kartu su Tauragės miesto seniūnijos atstovais pasodino net 21 ąžuoliuką Tauragės miesto vasaros estradoje, J. T. Vaižganto g. 1 A.

  Ąžuoliukų sodinimo alėją planuojama pratęsti 2020 m. pavasarį.

   

  Nuoširdžiai dėkojame Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui už tarpininkavimą, derinant ąžuoliukų sodinimo vietą, Tauragės miesto seniūnijos l.e.p. seniūnui Žilvinui Majui už ąžuoliukus ir pagalbą  juos sodinant, o taip pat TAVA nariams, prisijungusiems prie Tauragės miesto gražinimo!

   

   

  Margaritos Rimkutės ir Jolantos Runzienės nuotraukos

  Skaityti plačiau
 • 2019 Lapkričio 7d.
  Išvažiuojamasis TAVA narių ir tarybos posėdis Tauragės pilies mėnėse

  2019 m. lapkričio 4 d. TAVA narių išvažiuojamasis posėdis vyko Tauragės pilies menių patalpose. Posėdžio metu svarstyti klausimai:

  Tauragės krašto muziejaus direktoriaus Romualdo Vaitkaus pasveikinimas. Europos rali-kroso čempiono Roko Baciuškos veiklos pristatymas. UAB „Autotauragė“ direktoriaus Giedriaus Stanevičiaus prašymas priimti į TAVA narius. Dėl trūkstamų profesijų darbuotojų pritraukimo. Dėl Klaipėdos teritorinės muitinės organizuojamo seminaro poreikio ir datos. Dėl medžių sodinimo datos Tauragėje. Einamieji klausimai.

   

  1. Tauragės krašto muziejaus direktoriaus Romualdo Vaitkaus pasveikino narius, pasidžiaugė, kad asociacija sprendžia verslui naudingus klausimus. Direktorius trumpai pristatė apie atnaujintas muziejaus patalpas ir pakvietė TAVA narius ir norinčius organizuotai ~3 val. ekskursijai po Tauragės krašto muziejų susipažinti su pilies menėmis, interaktyvios miesto istorijos, archeologijos, etnografijos, gamtos, istorijos ekspozicijomis, taip pat surasti galimybę aplankyti tremtinių ir politinių kalinių kančių namus, Skaudvilės krašto muziejų, Antano Bagdono tautodailės ekspoziciją.

  TAVA nariai padėkojo Romualdui už šiltą priėmimą ir planuoja muziejų organizuotai aplankyti dar šiais metais. Apie tikslią suderintos ekskursijos datą TAVA administracija  narius informuos vėliau.

   

  2. Posėdyje dalyvavo Europos rali-kroso čempionas Rokas Baciuška  bei jo vadybininkas Ramūnas Fetingis. Pastarasis pristatė vienintelio lietuvio pasaulio ralio-kroso čempionato dalyvį istorijoje  - Roko veiklą ir pasidžiaugė pasiekimais. Šiuo metu varžybos reikalauja didelių finansinių išlaidų, todėl sportininkas prašo padėti surinkti biudžetą  kitų metų sezonui ir kreipiasi bet kokio pobūdžio paramos: finansinės, informacinės, viešinimo ir ryšių paramos iš visuomenės bei  verslo atstovų. TAVA taryba nutarė supažindinti narius ir visuomenę su  rali – kroso čempiono Roko Baciuškos veikla, suteikti informacinę bei viešinimo paramą, pasiūlyti įmones, kurioms galėtų būti įdomi savo produktų reklama visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Pasidalinti kontaktais ir rekomenduoti sportininką kaip galimą partnerį.

  Informaciją apie R. Baciuškos veiklą ir paramos  prašymą rasite: https://www.tava.lt/skelbimai

   

  3. Posėdžio metu TAVA gretas papildė naujas narys UAB „Autotauragė“. Bendrovės direktorius Giedrius Stanevičius. Bendrovė įkurta 2015 m., kurioje dirba 1 darbuotojas. Pagrindinė bendrovės veikla – Tauragės automobilių verslo reklamavimas.

   

  Bendrovių kontaktiniai duomenys: 

  UAB „Autotauragė“

  Bažnyčių g. 8, Tauragė, tel.: +370 612 15200, el. p.: giedriusjeep@gmail.com, tinklalapis: www.autotaurage.lt

   

  4.  TAVA nariai diskutavo, kokių profesijų darbuotojų trūksta Tauragėje, todėl  nutarta atlikti TAVA narių apklausą dėl trūkstamų profesijų darbuotojų.

   

  5. Klaipėdos teritorinė muitinė, atsižvelgdama į 2019 m. spalio 7 d. Tauragės rajono savivaldybėje įvykusio susitikimo metu priimtus sprendimus bei siekdama, kad tinkamai būtų atliekami muitinės formalumai eksportuojamoms, importuojamoms ir tranzitu gabenamoms prekėms, kartu su Tauragės apskrities verslininkų asociacija bei Tauragės rajono savivaldybe 2019 m. lapkričio 21 d. Tauragėje organizuoja seminarą  Tauragės apskrities verslo įmonėms šiais klausimais:

  1. Sąjungos/bendrojo tranzito supaprastinimai (įgaliotojo siuntėjo/gavėjo statuso suteikimas).

  2. Supaprastinimai, taikomi išleidžiamoms į laisvą apyvartą prekėms.

  3. Eksporto muitinės procedūra.

  4. Leidimų pateikti prekes muitinei priimtinoje vietoje suteikimas.

  Seminaro informacija:  https://www.tava.lt/renginiai

   

  6.  Tauragėje  ąžuolų sodinimo vieta numatyta Tauragės miesto vasaros estradoje – J. Tumo Vaižganto g. 1 A, lapkričio 7 d. 15 val. TAVA nariai raginami prisijungti prie TAVA 20-mečio įprasminimo ir organizuojamos akcijos kartu.

   

   

  Kviečiu pasižiūrėti informaciją apie pilyje ekponuojamą paveikslą: Antikinio stiliaus pasaulio žemėlapio bareljefą:

  Inforamcija apie paveikslą: https://www.3dstyle.lt/antikinio-stiliaus-pasaulio-zemelapio-bareljefas_24

  Video cia: https://youtu.be/PNZ36Tnj4IU 

   

   

  Informacją paruošė: TAVA adminstratorė Jolanta Runzienė

  Skaityti plačiau
 • 2019 Spalio 31d.
  Metų paslaugos apdovanojimas 2019

  Š. m. spalio 29 d. TAVA tarybos narys Tomas Juodikis dalyvavo jau ne vienerius metus Lietuvos verlo konfederacijos (LVK) organizuojamajame „Metų paslauga“ renginyje Vilniuje, kurio metu buvo apdovanoti inovatyviausi ir kūrybiškiausi 2019 metų paslaugų tiekėjai. Šie apdovanojimai kasmet sutraukia išskirtinius verslo, mokslo bei inovacijų lyderius. Skirtingose kategorijose aukščiausiojo lygio apdovanojimus pelno įmonės, kuriančias pridėtinę vertę verslui bei visuomenei.

   

  Renginio metu vyko diskusija, kurioje buvo nagrinėjamos mokslo inovacijų ir verslo sąveikas. Diskusijoje mintimis ir įžvalgomis dalinosi: Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas prof. Vladas Algirdas Bumelis, MITA direktorius Kęstutis Šetkus. 

   

  Daugiau apie apdovanojimus:

  http://kmtp.lt/lt/naujienos/verslo-atstovai-kvieciami-teikti-paraiskas-metu-paslaugos-apdovanojimams-16006.html

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Rimsauga
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Darbo turas
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Mildrena
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Sigma Trans
 • UAB Feniksas
 • Telia Lietuva
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • Medicinos namai šeimai
 • UAB Metta
 • UAB Ginara autoservisas
 • UAB Nagoja
 • MB Požerūnų malūnas
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Sigitos kepiniai
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Topas LT
 • UAB Jupiter Bach Lietuva
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • Tauragės kredito unija
 • UAB Onija
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Alantas
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Vygasta
 • UAB Egersund Net
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • UAB Netmark
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB SDG
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Infoface
 • UAB Uliksas
 • UAB GBY
 • UAB Solregis
 • UAB Verslas kitaip
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB Egidas
 • UAB GRIFS AG
 • UAB Taurana
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Bremena
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Brolenta
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • UAB Tūkstantis mylių
 • AB Modest
 • UAB Benera
 • UAB Autotauragė
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Švytis
 • UAB Vilivitas
 • UAB Biceda
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga

Naujienlaiškis

Prenumeruoti