Naujienos

 • Diplomų įteikimo šventėje pasveikinti Kauno kolegijos Tauragės skyriaus absolventai2021 Liepos 5d.
  Diplomų įteikimo šventėje pasveikinti Kauno kolegijos Tauragės skyriaus absolventai

  Š.m. liepos 1 d. miesto Kultūros rūmuose vyko Kauno kolegijos Tauragės skyriaus Diplomų įteikimo šventė.

  Kauno kolegijos Tauragės skyrius glaudžiai bendradarbiauja su TAVA. Viena iš kokybiškų bendradarbiavimo formų – ,,išvažiuojamosios“ paskaitos į įvairias apskrities įmones, TAVA nariai – pastovūs Baigiamųjų darbų kvalifikavimo komisijų nariai, konkursų vertinimo komisijų nariai.

  Absolventus ir dėstytojus pasveikinti atvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Marius Jucikas, tarybos nariai ir egzaminų komisijos nariai Sigitas Mičiulis ir Darius Stankus.

  Kolegiją baigė įstaigų ir įmonių administravimo 18 ištęstinių ir 19 nuolatinių studijų studentai bei socialinio darbo 22 studentai.

  Tauragės apskrities verslininkų asociacija skyrė apdovanojimus puikiai apgynusiems baigiamuosius darbus kolegijos absolventams:

  TAAD – 8 gr. studentei Laurai Nogaitytei už puikiai apgintą baigiamąjį darbą: UAB „Kristensen & Kristensen” darbuotojų motyvavimo ir pasitenkinimo darbu didinimas“. TAAD – 8 gr. studentei Eglei Mančienei už puikiai apgintą baigiamąjį darbą: UAB „Kristensen & Kristensen” darbuotojų motyvavimo ir pasitenkinimo darbu didinimas“. TAAD – 8 gr. studentei  Ingridai Dargelienei už puikiai apgintą baigiamąjį darbą: UAB „Abalda“ verslo plėtros galimybės vietinėje ir tarptautinėje rinkose. TAAD – 8 gr. studentei Raimondai Vaitkienei už puikiai apgintą baigiamąjį darbą: UAB „Abalda“ verslo plėtros galimybės vietinėje ir tarptautinėje rinkose.

   

  Sveikiname visus absolventus ir linkime jiems tolimesnės sėkmės darbuose bei mokslo aukštumose!

  https://www.facebook.com/tava.lt/photos/pcb.2458967897569735/2458950064238185

   

  Informaciją paruošė: TAVA administratorė Jolanta Runzienė

  Kauno kolegijos Tauragės sk., J. Runzienės ir Kolegijos absolventės Viktorijos Stonienės nuotraukos

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 29d.
  Patvirtintos Tauragės miesto VVG 2020 m. veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitos

  Š. m. birželio 28 d. Tauragės miesto vietos veiklos grupės (toliau – Tauragės miesto VVG) 2020 m. veiklos bei finansinės ataskaitos elektroniniu būdu (paštu).

  Visuotinio susirinkimo pirmininkas – Vilius Stumbra, taip pat TAVA nario, bendrovės "Stumera" direktorius atstovavo Tauragės apskrities verslininkų asociaciją visuotiniame susirinkime.

  Pasak Tauragės miesto VVG pirmininko Viliaus Stumbros 2020m. vykdytos veiklos:

  1.  Pagrindiniai Bendruomenės Namų priežiūros ir veiklos gerinimo darbai:

   -  2020 kovo mėnesio pradžioje įrengtas gimtadienių kambarys. Gimtadienių kambarys yra skirtas norintiems po maudynių baseine atšvęsti   gimtadienį, suvalgyti tortą, pabendrauti.

   -  2020 Liepos mėnesį perlakuotos Choreografijos salės nusidėvėjusios grindys.

   -  Nupirktas seifas skvošo salės eksploatavimo palengvinimui, raktų klientams palikimui.

   - Sumontuotos papildomos kameros vidinių Bendruomenės Namų patalpų stebėjimui.

   - Pagaminti stumdomi veidrodžiai choreografijos salėje.

   - Įrengtas didesnis sieninis ekranas Choreografijos salėje.

   

  2. Nuo 2020 Kovo 16 d. buvo paskelbtas visuotinis COVID-19 karantinas ir visos veiklos buvo sustabdytos iki 2020 m. birželio vidurio.

   - Veiklos palengva atnaujintos nuo 2020 Birželio mėnesio. Vasarą klientų srautas buvo nedidelis, tačiau nuo rugsėjo mėn. klientų srautas pilnai atsistatė.

   - Nuo 2020 Lapkričio mėn. prasidėjo antroji Covid-19 banga ir visos veiklos vėl buvo sustabdytos dėl visuotinio karantino.

   

  Tauragės miesto vietos veiklos grupėje 2020m. buvo 17 narių.

   

  2021 metų veiklas sunku prognozuoti dėl Covid-19 situacijos Lietuvoje. Veiklos bus vykdomos tiek kiek leis karantino apribojimai. Nuo 2021 rugsėjo mėn. planuojamas pradėti vykdyti „Lithuania-Russia Cross-Border Cooperation Programme 2014-2020“ projektas.

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 23d.
  Įvyko pirmasis Tauragės regiono plėtros plano rengimo darbo grupės posėdis

  Š.m. birželio 22 d. 9 val. Tauragės rajono savivaldybės administracijos didžiojoje posėdžių salėje, Respublikos g. 2, Tauragėje vyko pirmasis Tauragės regiono plėtros plano rengimo darbo grupės posėdis, kurio metu CVPA ekspertas Gediminas Česonis supažindino darbo grupės narius su regiono plėtros plano rengimo metodika, o Tauragės RPT administracijos direktorė Jurgita Choromanskytė pristatė darbo grupės darbo planą. Posėdyje Asociaciją atstovavo TAVA pirmininkas Marius Jucikas.

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 22d.
  Tauragės centre įsikūrurę TAVA nario „Senamiesčio apartamentai“ džiugina svečius

   

  " 9,9 balų įvertintas viešbutis: tai vakar dienos svečių nuomonė", -  džiaugėsi Tauragės centre įsikūrusio viešbučio „Senamiesčio apartamentai" vadovas, TAVA nario UAB "Etada Freedom" direktorius Tadas Alijošius.
   

   

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/9-9-balu-ivertinto-viesbucio-taurageje-vadovas-tai-vakar-dienos-sveciu-nuomone-56-1521740?copied
   
  Luko Balandžio nuotrauka / 15min nuotr. / Senamiesčio Apartamentai
   

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 18d.
  Kauno kolegijos Tauragės skyriuje sėkmingai apginti studentų baigiamieji darbai

  2021 m. gegužės 27 d. Kauno kolegijos Tauragės skyriaus ištęstinių studijų studentai, o birželio 17 d.  - nuolatinių studijų studentai viešai gynėsi baigiamuosius darbus.

   

  Kvalifikacinės komisijos nariai: Darius Stankus (komisijos pirmininkas) ir Sigitas Mičiulis (TAVA tarybos nariai); Modestas Petraitis, Aušra Arminienė/ Gelmina Motiejūnė, Diana Vaitiekienė, vertino studentų Baigiamuosius darbus.

   

  Baigiamųjų darbų temos įvairios ir aktualios bei naudingos regiono įmonėms ir įstaigoms (kai kurie mokslo tiriamieji darbai atlikti įmonių užsakymu); studentų teorinės žinios sėkmingai taikomos praktikoje.

  Įstaigų ir įmonių administravimo  ištęstinių studijų studentų 3 darbai įvertinti puikiai, nuolatinių – 7.

    Video reportažą žiūrėkite bendrovės Lietuvos Ir Vokietijos UAB Televizijos Komunikacijos nuorodoje: "Kauno kolegijos Tauragės skyriaus absolventai ginasi baigiamuosius darbus" https://www.youtube.com/watch?v=UCGUEB-S0aA
  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 14d.
  UAB ŠAUKŠTELIS: Esame sušių baras, kitokio skonio kūrėjai, kitokių receptūrų kūrėjai

  Delfi informacija

  "Anksčiau nemėgusi sušių, Tauragėje atidarė savo kavinę: nebespėja maitinti vietinių, o iššūkį kelia darbuotojų paieškos":

   

  „Esame sušių baras ir esame kitokie. Mes, kitokio skonio kūrėjai, kitokių receptūrų kūrėjai ir tuo norime išsiskirti nuo kitų tradicinių sušių gamintojų“, – UAB "Šaukštelis" direktorė Justina Visockienė
   

   

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/anksciau-nemegusi-susiu-taurageje-atidare-savo-kavine-nebespeja-maitinti-vietiniu-o-issuki-kelia-darbuotoju-paieskos.d?id=87423351https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=87372407

   

  Tauragės žinios inforamcija

  "Verslas Tauragėje: būna ir kuriozų, ir detektyvų"

   

  Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 

   

   

  Skaitykite daugiau: https://taurageszinios.lt/naujienos/verslas/2021/06/verslas-taurageje-buna-ir-kuriozu-ir-detektyvu-14477?fbclid=IwAR3vARS6V0wUu0YJg9pVej2l_V2xhGOkWbvnR4JstCT0hxOsjHhlq6oVfJY 

   

  Raimondos Alysienės nuotrauka: UAB "Šaukštelis" direktorė Justina Visockienė

   

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 14d.
  TAVA tarybos ir narių išvažiuojamasis posėdis bendrovėje "Metta"

  2021 m. birželio 10 d. TAVA taryba ir nariai buvo kviečiami į išvažiuojamąjį susitikimą uždaroje akcinėje  bendrovėje UAB „Metta“  Tauragėje.

  Posėdžio darbotvarkė:

  UAB „Metta“ direktoraius ir TAVA pirmininko Mariaus Juciko supažindinimas su bendrovės vykdoma veikla. Pranešimas: „Union Asset Management valdomi nekilnojamojo turto ir privačios skolos investiciniai fondai – patraukli investicinė alternatyva“. Posėdžio svečiai:  Povilas Liutkus, „Union Funding Solutions Fund“ investicinio komiteto narys. Andrius Baranauskas, UAB „Union Asset Management“ fondų valdytojas, valdybos narys. Dėl Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos, kandidatų siūlymo.   Einamieji klausimai.

  1. UAB „Metta“ direktorius ir TAVA pirmininkas Marius Jucikas supažindino posėdžio dalyvius su bendrovės vykdoma veikla bei aprodė darbo teritoriją. Bendrovė "Metta" įregistruota 2013 m., tačiau šiame versle verslininkas dirba apie 17 metų, kurį, baigęs aukštojo mokslo studijas, 2004 m. perėmė iš tėvo ir sėkmingai veiklą vysto iki šiol. Bendrovėje šiuo metu dirba 10 darbuotojų.

  UAB „Metta“ superka juodojo bei spalvotojo metalo laužą, automobilius, įrengimus ar kitokius mechanizmus pagal patvirtintą aprašą, jį apdoroją, smulkina ir gabeną gabena į Klaipėdą. Metalas vėliau kraunamas į laivus, kurie išplukdo jį į užsienio liejyklas, didžiausia jų, pasak verslininko, yra Turkija.

  Bendrovė įsikūrusi strategiškai patogioje Lietuvos vietoje - Tauragėje. Lengvai pasiekiamas bet kuris miestas ar miestelis; įmonė turi platų auto transporto parką;  dirba profesionali komanda, ir priklausomai nuo klientų turimo metalo laužo kiekio, gali atlikti darbus bet kurioje Lietuvos vietoje. Bendrovės tikslas - padėti žmonėms kurti švarią ateitį, todėl Metta yra socialiai atsakinga įmonė, kuri padeda žmonėms kurti švaresnį rytojų, padėti žmonėms rūpintis pasauliu, kuriuo vaikščios mūsų vaikai, anūkai, proanūkiai.

   „Mes jaučiamės atsakingi už tai, ką paliekame ateities kartoms,  - teigia verslininkas Marius Jucikas

  Daugiau apie bendrovę: https://www.metta.lt/

   

  2. TAVA posėdyje dalyvavo investicijų valdymo įmonės UAB „Union Asset Management“ (UAM): atstovai valdybos narys Andrius Baranauskas ir investicijų valdymo įmonės valdomo fondo „Union Funding Solutions Fund“ partneris Povilas Liutkus.

  Posėdžio dalyviams buvo pristatyti UAM valdomi investiciniai fondai – nekilnojamojo turto fondas „Union RE Core Fund I“ ir privačios skolos fondas „Union Funding Solutions Fund I“.

  Andrius Baranauskas posėdyje dalyvavusiems TAVA nariams pristatė investicijų valdymo įmonę UAM ir galimybes investuoti į UAM valdomą aukšto pajamingumo nekilnojamojo turto investicinį fondą „Union RE Core Fund I“, kurio strategija - investavimas į pajamas generuojančių komercinių nekilnojamojo turto objektų įsigijimą ir valdymą, komercinių nekilnojamojo turto projektų vystymą, ir fondo nekilnojamojo turto objektus, kurių įgyvendinimui pritraukiamas investuotojų kapitalas. Pranešėjas akcentavo, kad stabilias nuomos pajamas generuojančių komercinių NT objektų (industrinių, prekybos, administracinių pastatų) įsigijimas ir vystymas, kapitalo vertės auginimas – patraukli investavimo alternatyva siekiant dviženklės investicijų grąžos spartėjančios pasaulinės infliacijos augimo fone.

  Povilas Liutkus papasakojo apie alternatyvų finansavimo instrumentą – privačios skolos fondą „Union Funding Solutions Fund I”, investuojantį į privačių įmonių skolą t. y. įvairius Baltijos šalių įmonių išleistus skolos instrumentus (pereinamasis finansavimas „bridge“, „mezzanine“ tipo paskolos ir kt.) ir specialias situacijas, kai įmonėms reikalingas skubus finansavimas. P. Liutkus pabrėžė šio investicinio produkto išskirtinumą – fondas užpildys nišą tarp bankinio (konservatyvaus) finansavimo ir tarp paskolų verslui platformų / finansinių technologijų įmonių, kurios finansuoja tik mažomis sumomis ir iš esmės atlieka faktoringo funkciją, tačiau neužpildo alternatyvaus finansavimo poreikio.

  Renginio dalyviai turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus pranešėjams ir padiskutuoti aktualiomis verslo investavimo, finansavimo temomis.“

  Kontaktai pasiteiravimui:

  Andrius Baranauskas
  Member of the Management Board

  M. +370 611 55264 | a.baranauskas@uam.lt

   

  Dėkojame TAVA pirmininkui Mariui Juckui už šiltą priėmimą, veiklos pristymą;  pranešėjams: Andriui Baranauskui ir Povilui Liutkui už išsamią informaciją.

   

  3. Dėl Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos, kandidatų siūlymo.

  Tauragės apskrities verslininkų asociacijos taryba (toliau TAVA) vienbalsiai pritaria VILVI GROUP teikiamai paraiškai Europos verslininkystės skatinimo nominacijai už 30 mln. eurų investiciją į naują AB “Kelmės pieninė” inovacinę gamyklą Tauragėje, kuri iš pieno atliekų – išrūgų gamina kelių rūšių maisto papildus ir juos eksportuoja. Gamybos procesas yra robotizuotas ir skaitmenizuotas, sukurta aukštos kvalifikacijos darbo vietų.

  2017 m. Tauragės rajono savivaldybės taryba skyrė 181‘500,00 eurų, LR vyriausybė  - 220‘000,00 eurų dujotakio atvedimui į Tauragės pramoninį rajoną. Buvęs Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis padėjo investuotojui greičiau įveikti įvairias kliūtis (žemės, energetikos ir kt. klausimais) ministerijose ir vyriausybėje.

  Nauda Lietuvos valstybei:

  sumokėti mokesčiai (iki 30%) nuo padarytų 30 mln. eurų investicijų. kasmet sumokami PVM, pelno, SODROS ir GPM mokesčiai; kasmet įmonė nuperka daug gamtinių dujų, tiekiamų iš Klaipėdos terminalo ir elektros energijos.

  Nauda Tauragės r. savivaldybei:

  kasmet sumokami nekilnojamo turto, žemės ir dalis gyventojų pajamų mokesčio. sukurtos papildomos darbo vietos smulkiam ir vidutiniam verslui, kuris taip pat moka mokesčius ir didina mokestinę bazę. įkūrus UAB “Kelmės pieninė” inovacinę gamyklą Tauragėje, įmonė trečdaliu padidino UAB “Tauragės vandenys” pajamas, nes pieninės gamybos procese gausiai naudojamas vandentiekio vanduo ir nuotekos. gyventojams nereikia kelti tarifų už vandenį ir nuotekas, nes vandentiekio įmonė pradėjo gauti pelną. yra geras robotizacijos, biotechnologijų ir žiedinės ekonomikos pavyzdys švietimo sistemai.

  Nauda regiono ūkininkams: skatina ūkininkus užsiimti pienininkyste, investicija įgalina didinti pelningumą ir didins pieno supirkimo kainas.

  Nauda regiono verslininkams: VILVI GROUP perka  įvairias paslaugas, darbus ir prekes. Pagal VšĮ „Investuok Lietuvoje“ klasifikatorių, viena darbo vieta eksporto srityje sukuria 2,4 papildomą darbo vietą smukiam ir vidutiniam verslui.

   

   

  Papildyta: 2021 m. birželio 17 d. VILVI GROUP pateikė Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų (EEPA) 2021 m. parašką kartu su TAVA rekomendaciniu raštu LR ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei Europos verslininkystės apdovanojimų nacionalinės atrankos komisijai.                 

  Linkime Vilvi Group sėkmės!  Ačiū visai komandai už bendradarbiavimą!

   

  Informaciją paruošė TAVA administratorė Jolanta Runzienė

   

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 10d.
  UAB ELKA RAINWEAR: Iš Tauragės gaminiai keliauja į visą pasaulį

  Tauragėje, privataus industrinio parko teritorijoje, yra siuvami ir lydomi neperšlampami lietaus ir darbo rūbai, kurie iškeliauja į 40 užsienio valstybių. Įmonė gaminius yra siuvusi ir tokiems klientams, kaip karališkoji Danijos šeima. Danų kapitalo įmonės direktorės teigimu, pandemija jiems buvęs itin sėkmingas laikotarpis, pardavimai didėję beveik ketvirtadaliu, o papildomų rankų tekę ieškoti ir kitose įmonėse.

   

  Daugiau informacijos ir nuotraukų: https://m.delfi.lt/verslas/verslas/article.php?id=87372407

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2021 Birželio 4d.
  Tauragę aplankė Aplinkos ministras Simonas Gentvilas

  Birželio 1 dieną Tauragėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Vizito metu ministras susitiko su savivaldybės administracijos vadovais, aplankė Tauragės rajone veikiančias gamybos įmones: „Modest“, „Jupiter Bach Lietuva“ taip pat vyko į susitikimą su „Tauragės vandenys“ bei Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro vadovais.

   

  Į Tauragę ministrą pakvietė Seimo narys Romualdas Vaitkus. Pasak ministro, šio vizito tikslas – išgirsti rajono problemas ir lūkesčius: „Atvykau tam, kad išgirsčiau rajono problemas ir parsivesčiau namų darbų“,– sakė S. Gentvilas.  Ministro teigimu, taip pat šis vizitas – puiki proga pasveikinti Tauragę su artėjančiu 514-uoju gimtadieniu.   Suplanuotų susitikimų metu aptarti atliekų tvarkymo, vandentvarkos, vėjo jėgainių plėtros, šilumos ūkio, renovacijos ir kiti su aplinkosauga susiję klausimai. Taip pat pažymėta tarpinstitucinio, savivaldybių bendradarbiavimo svarba įgyvendinant infrastruktūros projektus. Ministras pasidžiaugė, kad Tauragė – vienas iš pavyzdinių regionų, kuriame puikiai vystoma žalioji energetika.   „Vyriausybė numačiusi iki 2030-ųjų bent vieną miestą Lietuvoje paskatinti tapti klimatui neutraliu. Atmosferos teršalų nebeišmetančia savivaldybe pirmiausia būtų natūralu tapti kurortui, vis dėlto pamačius, kaip tvariai tvarkosi Tauragės verslas ir savivalda, panašu, kad kurortus gali aplenkti ir pramonės turinti teritorija“, – sakė aplinkos ministras.   Po susitikimų ministras ir jį lydinti komanda pakviesti į ekskursiją po Tauragę. Ekskursija vyko draugišku aplinkai transportu – žaliuoju elektriniu autobusu. Svečiams parodyti Tauragės bendruomenių namai, Tauragės baseinas, Konvencijos paminklas ir horizontą nušviečiančios vėjo jėgainės.   Tauragės r. savivaldybės informacija : https://www.taurage.lt/aplinkos-ministro-simono-gentvilo-vizitas-taurageje/  
  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Darbo turas
 • UAB Ansell Protective Solutions Lithuania
 • UAB Taurana
 • UAB Topas LT
 • UAB Bremena
 • Tauragės kredito unija
 • UADBB draudimo brokeris Olvirga
 • UAB Nagoja
 • UAB Onija
 • UAB Biceda
 • UAB Švytis
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • MB Požerūnų malūnas
 • UAB „Hazos brasta“
 • UAB SDG, Tauragės skyrius
 • UAB Marko dizainas
 • UAB Vygasta
 • UAB Bitė Lietuva
 • UAB Stumera
 • UAB Vilivitas
 • UAB GBY
 • UAB Feniksas
 • UAB Elka Rainwear
 • UAB Sigitos kepiniai
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB Autotauragė
 • UAB Etada Freedom
 • UAB Rimsauga
 • UAB Ginara autoservisas
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Alantas
 • UAB Jupiter Bach Lietuva
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Aliumina
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Benera
 • UAB Sigma Trans
 • UAB Ferumeta
 • UAB Medicinos namai šeimai
 • UAB Verslas kitaip
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB Netmark
 • UAB Metta
 • UAB Tauragės nekilnojamo turto agentura
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Roada
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • AB Modest
 • UAB Medicum Centrum
 • UAB Mildrena
 • UAB Uliksas
 • UAB GRIFS AG
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Egersund Net
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Infoface
 • UAB Eurobiuras
 • UAB Solregis
 • UAB Brolenta

Naujienlaiškis

Prenumeruoti