Naujienos

 • 2018 Balandžio 17d.
  Ūkio ministerijos parengta 2017 m. Lietuvos ekonomikos apžvalga

  Ūkio ministerijos parengta 2017 m. Lietuvos ekonomikos apžvalga Ūkio ministerijos interneto svetainėje:

  http://ukmin.lrv.lt/lt/ekonomines-apzvalgos

   

  Esminės apžvalgos žinutės:

           Bendrojo vidaus produkto augimo paspartėjimą 2017 m. lėmė vidaus vartojimas bei augančios investicijos.          Materialinės investicijos, po smukimo ankstesniais metais, 2017 m. demonstravo spartų augimą.          Eksportas išaugo pirmą kartą per paskutinius ketverius metus.          Pramonės produkcijos gamyba ir įmonių veiklos pelnas išaugo.          Statybos sektoriuje auga paslaugų eksportas bei inžinerinių statinių ir negyvenamųjų pastatų statybos apimtys.          Mažmeninė prekyba – daugiausia auga automobilinių degalų prekyba.          Turizmas – turistų nakvynių skaičius augo sparčiausiai tarp Baltijos šalių.          Darbo rinka – darbo užmokestis auga, nedarbas mažėja, tačiau išlieka dideli skirtumai tarp savivaldybių.          Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektai – gamybinių investicijų proveržis Kaune.

   

  Apžvalgos santrauka anglų k. artimiausiu metu bus pasiekiama šiuo adresu - http://ukmin.lrv.lt/en/economy-review

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 30d.Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 28d.
  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. kovo mėn.

   

  UAB „Added Value“ rubrika:

  Apskaitos, mokesčių pasikeitimai ir pasiūlymai per 2018 m. kovo mėn.

   

   

  KAIP GALIMA PAVADINTI PVM SĄSKAITĄ FAKTŪRĄ

    

  VMI atnaujino leidinį, skirtą pridėtinės vertės mokesčio sąskaitoms ir jų rekvizitams.

  PVM sąskaita faktūra įforminamas prekių tiekimas ar paslaugų teikimas bei avansas, tačiau tik tuo atveju, kai nuo gauto avanso skaičiuojamas PVM, pažymi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). PVM mokėtojas, tik turėdamas PVM sąskaitą faktūrą, turi teisę į PVM atskaitą ar PVM susigrąžinimą, jeigu jo įsigytos prekės (paslaugos) yra susijusios su jo vykdoma PVM apmokestinama veikla.

  VMI atnaujino leidinį „PVM sąskaitų faktūrų rekvizitai ir prievolės, susijusios su pridėtinės vertės mokesčiu“. Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija atkreipia dėmesį, kad VMI PVM sąskaitą faktūrą galima pavadinti įvairiai. Leidinyje į klausimą, ar PVM sąskaitoje faktūroje reikia nurodyti, kad tai yra ,,PVM sąskaita faktūra“, VMI atsako, kad PVM sąskaitoje faktūroje nurodyti, kad tai yra ,,PVM sąskaita faktūra“, neprivaloma, kadangi tokio rekvizito, kaip PVM sąskaitos faktūros pavadinimas, nėra. Jeigu PVM mokėtojas nori tokiame dokumente įrašyti dokumento pavadinimą, jis tai gali įrašyti savo nuožiūra. Šį dokumentą, pavyzdžiui, galima pavadinti sąskaita, pranešimu, PVM sąskaita faktūra, sąskaita faktūra ir pan.

  www.vz.lt

   

  ĮMONĖS IR ASMENINĖ BANKO SĄSKAITA: PAINIOTI NEGALIMA

   

  Darbuotojai negali iš įmonės sąskaitos mokėti už asmeninėms reikmėms įsigytas prekes ir paslaugas, tačiau iš asmeninės sąskaitos kartais galima mokėti už įmonės įsigytas prekes ir paslaugas.

  Vienas iš Lietuvos įmonių finansinės atskaitomybės įstatyme įtvirtintų bendrųjų apskaitos principų yra įmonių principas, pagal kurį kiekviena įmonė laikoma atskiru apskaitos vienetu, į kurio apskaitą turi būti įtraukiamas tik tos įmonės turtas, nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai, pajamos, sąnaudos ir pinigų srautai, jeigu įmonė sudaro pinigų srautų ataskaitą, teigia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

  Įmonė gali išduoti pinigines lėšas darbuotojui, kad jis atsiskaitytų grynaisiais pinigais, arba pervesti pinigus į darbuotojo banko sąskaitą. Tokiu atveju atsiskaitant už prekes, pirktas įmonei, gyventojo sąskaitos banko išraše gali būti tą pačią dieną mokėjimų už įmonei pirktas prekes ir už asmeninius pirkinius.

  Nustačius atvejus, kad iš bendrovės banko sąskaitos darbuotojai moka už asmeninius pirkinius ar paslaugas, tokios išlaidos priskiriamos gyventojų gautoms pajamoms ir apmokestinamos. Kai kuriais atvejais jos apmokestinamos kaip su darbo santykiais susijusios pajamos, kai kuriais atvejais – kaip dividendai. Taigi bendrovės banko sąskaitų darbuotojai negali naudoti savo reikmėms, o asmenines sąskaitas bendrovės reikmėms kartais naudoja.

  www.vz.lt

   

  SIRGOTE? - NEPAMIRŠKITE PAPRAŠYTI IŠMOKOS

   

  Dirbantiems gyventojams, kuriuos šią žiemą gripas ir peršalimo ligos paguldė į ligos patalą, priklauso ligos išmoka – atlyginimo, kurio jie neteko dėl ligos, kompensacija. Tačiau pasiimti išmoką suskubo ne visi. „Sodros“ duomenimis, kas dešimtas sirgęs apdraustasis nepateikia prašymo ligos išmokai gauti.

  Nuo šiol žmogus prašymą ligos išmokai gauti gali pateikti vieną kartą visiems laikams ir po kiekvienos ligos jo teikti nebereikės. Prašymo mums reikia tam, kad tiksliai žinotume, į kokią sąskaitą reikia pervesti pinigus. Be to, pasitaiko atvejų, kai žmogus dėl vienokių ar kitokių priežasčių išmokos gauti nenori, todėl ją skiriame tik pateikus prašymą.

  Dalis sirgusiųjų ar slaugiusių vaikus į „Sodrą“ nesikreipė, nes žinojo, kad išmoka jiems nepriklauso, nes neturi reikiamo stažo ligos išmokai gauti. Nepaisant to, jie raginam pateikti neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti, kad to daryti nereikėtų ateityje. Tokius prašymus jau yra pateikę beveik pusė iš 1,4 mln. apdraustųjų. Daugelis jų tai padarė net neišėję iš namų, o internetu prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui gyventojai.sodra.lt. Tai padaryti galima ir apsilankius „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje.

   

  www.vz.lt

   

       

      Susisiekite, norėdami gauti daugiau informacijos:

        

      UAB „Added Value“                                                                 El. p.: arvydas@avalue.lt

      Aerodromo g. 33, LT-72186 Tauragė                                          Mob. nr.: 8 (684) 48887

                                                                                                        www.addedvalue.lt

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 26d.
  DIskusijos apie žiedinės ekonomikos perspektyvas Lietuvoje ir Tauragėje

  Š. m. Kovo 23 d. Tauragės rajono savivaldybėje surengta apskirto stalo diskusija žiedinės ekonomikos tema „ Žiedinės ekonomikos situacija ir perspektyvos Lietuvoje. Situacija Tauragėje“. Rajono valdžios atstovai, verslininkai, aplinkos apsaugos specialistai ir kiti renginio dalyviai kviesti padiskutuoti apie Europos Komisijos (EK) parengtą žiedinės (uždaro ciklo) ekonomikos paketą, apie tai, kokie yra bei galėtų būti nacionalinės valdžios bei savivaldos veiksmai, visuomenės vaidmuo, įgyvendinant EK iniciatyvą.

  Renginio dalyvius pasveikino LR Seimo narė Aušrinė Norkienė ir Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, pabrėždami, jog apie žiedinę ekonomiką kalbėti būtina, nes laukia daug pokyčių, vedančių prie tvaresnės ekonomikos kūrimo.

  Pranešimus apie uždarojo ciklo ekonomiką skaitė EK atstovybės Lietuvoje pareigūnas Jonas Rasimas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Daiva Kvedaraitė, situaciją Lietuvoje pristatė LR Seimo narė Virginija Vingrienė. Apie investicijas į eco inovacijas informavo LR Ūkio ministerijos Pramonės ir prekybos departamento direktorius Vaidas Gricius. Atliekų tvarkymo alternatyvas pristatė Lietuvos darbdavių konfederacijos, Ekspertas aplinkosaugos veiklos ir procesų daliai Rimantas Šerkšnas. Su esama situacija Tauragėje supažindino UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Komskis ir Atliekų tvarkymo regionų centrų asociacijos prezidentas Algirdas Reipas. 

  Dauagiau informacijos rasite https://www.taurage.lt/go.php/lit/Taurageje-diskutuota-apie-ziedines-ekonomikos-perspektyvas-lietuvoje-ir-taurageje/

   

  Tauragės r. savivialdybės informacija

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 23d.
  Patvirtinta 2017 m. Tauragės apskrities verslininkų asociacijos veiklos ataskaita

  2018 m. kovo 21 d. kavinėje „Deizė“,  Tauragėje vyks visuotinis ataskaitinis Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (toliau TAVA) narių susirinkimas. Susirinkime dalyvavo Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis taip pat  svečiai Kriptovaliutos kasimo bendrovės "Miner One" kūrėjai Darius ir Jonas Udriai ir AB Šiaulių banko Regiono ir filialo verslo klientų direktorius Paulius Pališkis.

   

   

  Susirinkimo metu, į TAVA gretas priimta įmonė UAB "Topas Lt". Įmonės veikla: įrengimų pašarams gaminti gamyba. Bendrovė veikia nuo 2014 m., kurioje dirba 2 darbuotojai.

  TAVA tarybos nariai vienbalsiai pritarė naujojo nario priėmimui. TAVA pirmininkė Giedrė Stulginskienė pasveikino bendrovės direktorių  Edmundą Juodeikį, įteikdama TAVA nario pažymėjimą bei palinkėjo aktyvaus bendradarbiavimo.

  Bendrovės kontaktiniai duomenys:

  Adresas: Melioratorių  g. 6 A, LT-72109 Tauragė;  tel. +370 637 77229; el. paštas:  info@topaslt.com, Internetinės svetainės adresas: http://www.topaslt.com/

   

   

  Kriptovaliutos kasimo bendrovės "Miner One" bendra-įkūrėjas ir teisininkas Jonas Udris kartu su bendrovės verslo plėtros ir prekės ženklo patarėju Darium Udriu paaiškino, kaip veikia kriptovaliuta ir technologinės inovacijos, kuriomis ji grindžiama - paskirstytųjų duomenų ir blokų grandinių technologijos. Prelegentai papasakojo, kaip šios inovacijos pakeis duomenų saugojimą, perdavimą ir panaudojimą finansų sistemoje, valstybės registre, balsavime ir kitose srityse. Diskusijų metu aptartas kriptovaliutos poveikis ekonomikai ir pasaulio valstybių reakcijos į šią naujovę.

   

  Šiaulių banko Klaipėdos regiono verslo direktorius Paulius Pališkis, pristatė Šiaulių banko finansavimo galimybes verslui, taikant finansines inžinerijos priemones su INVEGA - portfeline garantija, pasidalintos rizikos priemone, individualia garantija  ir Europos investicijų fondų priemone - portfeline garantija INNovFin. Taip pat apie galimybę verslo įmonėms susimažinti finansavimo gavimo kaštus bei lengviau planuotis verslo plėtrą, INVEGA'i kompensuojant dalį palūkanų už verslo pasiskolintas lėšas.

   

  TAVA nariai  vienbalsiai pritarė ir patvirtino susirinkime TAVA pirmininkės G. Stulginskienės pristatytai 2017 m. TAVA veiklos ataskaitai ir TAVA tarybos nariui T. Juodikiui pristatytai 2017 m. TAVA finansinės atskaitomybės ataskaitai.

  Apibendrinant veiklą, TAVA pirmininkė pakvietė visas TAVA įmones - nares, kurios susiduria su vienomis ar kitokiomis verslo problemomis, kurių asociacija galbūt nemato, spręsti kartu, kad įmonių verslo aplinka būtų darbo aplinka ir šiuo atveju gerokai patogesnė sprendžiant su asociacija.

   

  Susirinkimo pabaigoje Tauragės r. savivaldybės meras S. Mičiulis taip pat pasveikino ir padėkojo už indėlį  didinant eksporto apimtis naujose rinkose TAVA narį, AB "Modest" direktorių Kęstutį Keršį, kadangi š. m. kovo 14 d., Vilniuje, Vyriausybės posėdžių salėje, vykusiame  rūmų apdovanojimų renginyje, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų regiono „Lietuvos Eksporto prizo 2017" nugalėtoju Lietuvos rūmų asociacijos prezidiumo sprendimu tapo pieno produktų gamintojai ir tiekėjai - AB „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė (gen. direktorius Gintaras Bertašius).

   

  Apie mus rašo:

  Tauragės radijas: http://tauragesradijas.lt/pristatyta-metine-taurages-apskrities-verslininku-asociacijos-veiklos-ataskaita/

   

   

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 22d.
  UAB „Egersund Net“ įsibėgėja nauja mokymosi priemonė - pameistrystė

  Tauragės teritorinė darbo birža bendradarbiaudama su UAB „Egersund Net“ pradėjo įgyvendinti  naują profesinio mokymosi priemonę – pameistrystę. Užsienio kapitalo įmonė jau 15 metų sėkmingai vykdo žvejybos tinklų gamybos veiklą, kasmet ją plečia, nuolat ieško naujų darbuotojų. Tenkinant darbdavio pateiktą poreikį kvalifikuotai darbo jėgai, nuo šių metų pradžios 14 darbo biržos klientų apsisprendė pameistrystės forma įgyti darbdaviui reikiamas kompetencijas – atlikti gaubiamųjų tinklų gamybą ir saugiai vykdyti pavojingus darbus. Šios priemonės dalyviams derinamas profesinis mokymas ir profesinių įgūdžių įgijimas darbo vietoje dirbant pameistriu.

  Organizuojant naują pameistrystės mokymo formą, Darbo biržos Klientų aptarnavimo departamento Tauragės skyrius ir mokymo įstaiga glaudžiai bendradarbiavo su UAB „Egersund Net: susipažinta su darbo sąlygomis įmonėje,  įvertinti darbdavio pageidavimai dėl reikiamų būsimo darbuotojo įgūdžių, parengta nauja mokymo programa. Palaikomas aktyvus ryšys su įmone, specialistų konsultacijos, vykusios pirminės ir antrinės kandidatų mokytis atrankos, padėjo ieškantiems darbo asmenims apsispręsti mokytis pagal pameistrystės mokymosi formą ir vėliau likti dirbti šioje įmonėje.   Įmonė UAB „Egersund Net“ mokymą vykdė kartu su mokymo įstaiga. Praktinis mokymas vyko realioje darbo vietoje įmonėje, o mokymo įstaigoje buvo įgyjamos teorinės žinios bei suteikiami pradiniai praktiniai gebėjimai.  Po mokymų 10 asmenų sėkmingai įsidarbino pagal neterminuotas darbo sutartis.

  UAB „Egersund Net“ vadovas Anders Myklebust džiaugiasi sėkmingai įgyvendinta priemone -  pameistryste, kuri padeda spręsti darbuotojų poreikio ir kompetencijų suteikimo klausimus.

   

  Tauragės teritorinės darbo biržos informacija: http://www.ldb.lt/TDB/Taurage/Apie/Naujienos/UserDisplayForm.aspx?ID=942

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 16d.
  VISUOTINIS - ATASKAITINIS TAVA narių susirinkimas 2018-03-21

  Gerb. Vadovai,

  2018 m. kovo 21 d. (trečiadienį) 18.00 val. kavinėje „Deizė“, Aerodromo g. 8, Tauragėje vyks visuotinis ataskaitinis Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (toliau TAVA) narių susirinkimas.

   

  DARBOTVARKĖ:

  TAVA narių registracija: 17.30 val.

   

  1. Susirinkimo svečiai ir pranešėjai:  Kriptovaliutos kasimo bendrovės "Miner One" kūrėjai Darius ir Jonas Udriai.

  Pranešimo tema: "Kriptovaliuta? Blockchain"? Paskirstytųjų duomenų technologija? Kas visa tai ir ką tai keičia?" (apie 45 min.).

  Trumpa informacija susipažinimui apie tai: http://https://www.minerone.io/?utm_source=ref&utm_medium=link

  https://icobench.com/ico/miner-one

   

  2. Susirinkimo svečias ir pranešėjas:  AB Šiaulių banko Regiono ir filialo verslo klientų direktorius Paulius Pališkis.

  Pranešimo tema: "Bendradarbiavimo su Europos Sąjungos investiciniais fondais patirtis ir perspektyvos“. (10-15 min.).

   

  3. Susirinkimo Pirmininko, Sekretoriaus ir Įgalioto nario rinkimai TAVA visuotinio narių susirinkimo protokolo pasirašymui, patvirtinimui ir visais kitais, su šiuo susirinkimu susijusiais formalumais, atlikimui.

   

  4. TAVA veiklos ataskaitos  už 2017 m. pristatymas ir patvirtinimas. Pranešėja -  Giedrė Stulginskienė. (10-15 min.).

   

  5. TAVA finansinės atskaitomybės už 2017 m. pristatymas ir patvirtinimas. Pranešėjas -  Tomas Juodikis (10 min.).

   

  6. Kiti klausimai:

  6.1. Dėl TAVA nario mokesčio.

   

  Po susirinkimo -  TAVA įmonių vadovų (atstovų) bei svečių bendravimas neformalioje aplinkoje.

   

  Jeigu Jūsų įmonės vadovas negalėtų dalyvauti susirinkime, prašome įgalioti ir deleguoti dalyvauti susirinkime kitą įmonės darbuotoją/.

   

  Labai prašome apie dalyvavimą iš anksto prašome pranešti el. paštu info@tava.lt arba tel. 8 685 66 553.

   

  Pagarbiai,

  TAVA taryba

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 15d.
  "Lietuvos Eksporto prizo 2017" nugalėtojas - AB „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė

  Kovo 14 d., Vilniuje, Vyriausybės posėdžių salėje, vyko rūmų renginys „Lietuvos Eksporto prizo“ konkurso nugalėtojų apdovanojimas. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų regiono „Lietuvos Eksporto prizo 2017" nugalėtoju Lietuvos rūmų asociacijos prezidiumo sprendimu tapo pieno produktų gamintojai ir tiekėjai - AB „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė (gen. direktorius Gintaras Bertašius).

   

  930 darbuotojų turinti AB „Vilkyškių pieninės“ įmonių grupė eksporto apimtis per metus padidino net 40 proc. – iki 89,1 mln. eur., palyginti su 2016 m. Bendrovė eksporto apimtis naujose rinkose didino beveik keturis kartus ir pradėjo produkciją eksportuoti į Slovakiją, Taivaną, Daniją, Kiniją, Naująją Zelandiją, Prancūziją, Uzbekistaną, Singapūrą, Pietų Afriką, Makedoniją, Bosniją ir Hercegoviną.

   

  Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų informacija: http://www.kcci.lt/lt/naujienos-ir-renginiai/ivykiai/kovo-14-d-%2C-vilniuje%2C-vyriausybes-posedziu-saleje%2C-vyko-rumu-renginys-%2C%2Clietuvos-eksporto-prizo-konkurso-nugaletoju-apdovanojimas/117

  Skaityti plačiau
 • 2018 Kovo 13d.
  Kitoks požiūris į verslą: Tauragės odontologijos centras

   

  Eglė ČERVINSKAITĖ 
  egle@taurageszinios.lt

   

  2013-aisiais įsikūręs Tauragės odontologijos centras (TOC) metų įmonės apdovanojimuose buvo pripažintas geriausia 2017-ųjų paslaugų sektoriaus įmone. Jo vadovas Laurynas Jarutis džiaugiasi gausėjančiu įmonės kolektyvu, inovatyvia įranga, planais persikelti į naujai statomą „Šimtmečio“ verslo centrą bei augančia bendrovės apyvarta, kuri jau keletą pastarųjų metų siekia iki pusės milijono eurų. Geriausios metų įmonės vardą TOC pelnė ne tik už augančius tiesioginės veiklos rodiklius, bet ir už labdaringą veiklą – per pastaruosius metus įmonė mecenavo nemažai Tauragėje vykusių renginių. Odontologas-burnos chirurgas L. Jarutis „Tauragės žinioms“ papasakojo ne tik apie besiplečiantį šeimos verslą, bet ir apie gyvenimo filosofiją, paremtą žmogiškumu, optimizmu ir tradicijų puoselėjimu.

  Nuoroda į straipsnį : http://taurageszinios.lt/naujienos/verslas/2018/03/kitoks-poziuris-i-versla-taurages-odontologijos-centras

   

   

  Skaityti plačiau

Asociacijos nariai

 • UAB Sigma Trans
 • Telia Lietuva
 • UAB Netmark
 • UAB Egidas
 • Tauragės kredito unija
 • I. Alijošienės PKF Agava
 • VšĮ Šou imperija (Tauragės radijas)
 • UAB SDG
 • UAB Tauragės autobusų parkas
 • UAB Brolenta
 • UAB Etada Freedom
 • MB Požerūnų malūnas
 • UAB Bremena
 • UAB Tauragės Agrotechnika
 • UAB Eurobiuras
 • A. Venckaus IĮ Autoežeruona
 • UAB Darbo turas
 • UAB Added Value
 • UAB Tauragės vandenys
 • UAB Margas
 • UAB Rimsauga
 • UAB Biceda
 • UAB Solregis
 • UAB Elka Rainwear
 • Jurbarko krašto verslininkų sąjunga
 • UAB Klasmann-Deilmann Laukėsa
 • Ansell Protective Solutions Lithuania
 • UAB Tele2 Tauragės sk.
 • UAB Taurana
 • UAB Medicum Centrum
 • Šedbaro advokatų profesinė bendrija
 • UAB Kvartalo Tinklas
 • AB Modest
 • UAB Senasis medvėgalis
 • UAB Kristensen & Kristensen
 • UAB Topas LT
 • UAB Egersund Net
 • UAB Optimali idėja verslui
 • UAB Feniksas
 • UAB Švytis
 • UAB Tauraplastas
 • UAB Televizijos komunikacijos
 • UAB Šaukštelis
 • UAB Alantas
 • UAB Uliksas
 • UAB Onija
 • UAB Infoface
 • UAB Tauragės odontologijos centras
 • AB Šiaulių bankas Tauragės KAS
 • UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras
 • UAB Tūkstantis mylių
 • UAB GRIFS AG
 • Tauragės profesinio rengimo centras
 • UAB Gralis
 • UAB Metta
 • UAB Molupis ir Ko
 • UAB Marko dizainas
 • IĮ R-Sportas

Naujienlaiškis

Prenumeruoti